+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Щелепно-лицева хірургія
Щелепно-лицева хірургія-1

Щелепно-лицева хірургія

У відділенні щелепно-лицевої хірургії Інституту передової медицини VIRTUS в Одесі та Києві проводиться лікування різних патологій ділянки обличчя, щелеп і порожнини рота, а також голови та шиї. Ми використовуємо як сучасні хірургічні методики, так і можливості регенеративної медицини — клітинну терапію (стовбурові клітини, тромбоцити).

Напрямок представлений в філіях:
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б

Щелепно-лицева хірургія передбачає не лише корекцію вроджених або набутих дефектів кісток лицевого скелета, але й пластику м’яких тканин обличчя і шиї, нормалізацію прикусу, видалення новоутворень, відновлення повноцінної дихальної і жувальної функції.

Хірургічне виправлення прикусу проводиться у випадках, коли використання лише ортодонтичних конструкцій (брекет-систем та інших) неефективне. Ортогнатична хірургія передбачає виправлення прикусу шляхом зміни положення, форми, розмірів верхньої або нижньої щелепи. В результаті лікування нормалізується змикання щелеп і жувальна функція. Хірургічна ортодонтія (ортогнатична хірургія) дозволяє відновити симетрію і гармонію рис обличчя.

У відділенні щелепно-лицевої хірургії Клініки VIRTUS проводяться також реконструктивні операції, спрямовані на відновлення зовнішності після тяжких травм, поранень, лікування онкологічних захворювань. Високий рівень професіоналізму наших щелепно-лицевих хірургів у цій сфері визнаний провідними спеціалістами США та Європи.

Ми — єдина клініка в Україні, в якій для заміщення дефектів кісток лицевого скелета при реконструктивних операціях використовується не лише власна кісткова тканина пацієнта, але й титанові конструкції.

Вони проектуються для кожного пацієнта індивідуально на основі його КТ знімків, а потім друкуються на 3D принтері. Результат операції попередньо моделюється з допомогою спеціальної комп’ютерної програми — пацієнт зможе побачити, як зміниться його зовнішність після хірургічного втручання.

Реконструктивні операції дозволяють не лише відновити повноцінну функцію щелепно-лицевої системи, але й сприяють поверненню людини до активного соціального життя. При цьому ціни на реконструктивну щелепно-лицеву хірургію в Інституті передової медицини VIRTUS нижче, ніж за кордоном, хоча лікування проводиться на такому ж високому якісному рівні.

Ще однією важливою перевагою нашої клініки є застосування інноваційних клітинних технологій при лікуванні патологій і травм щелепно-лицевої системи. Використання власних стовбурових клітин пацієнта стимулює регенерацію кісткових та м’яких тканин, а також скорочує реабілітаційний період.

Поєднання хірургічних методик і можливостей клітинної терапії дозволяє нам проводити повний комплекс сучасної пластичної реконструктивної щелепно-лицевої хірургії. Ми не лише відновлюємо втрачену в результаті травми або операції функцію щелепно-лицевої системи, але й проводимо корекцію викликаних нею дефектів зовнішності.

Прийом пацієнтів проводить лікар вищої категорії, стоматолог, щелепно-лицевий хірург Василь Анатолійович Рибак (стаж роботи — 20 років). Василь Анатолійович є членом асоціації остеосинтезу щелепно-лицевої ділянки (AOCMF), президентом німецької асоціації оральних імплантологів (DGOI) і автором більше 20 наукових робіт.

Щелепно-лицева хірургія-2

Однією з головних переваг Інституту передової медицини VIRTUS є мультидисциплінарний підхід. У лікуванні пацієнтів відділення щелепно-лицевої хірургії задіяні найкращі спеціалісти у своїй сфері — офтальмохірурги, хірурги-отоларингологи, дерматологи, пластичні хірурги та інші лікарі. Для корекції післяопікових рубцевих змін шкіри обличчя і шиї застосовуються лазерні і клітинні технології.

Покази і протипоказання до проведення операції щелепно-лицевої ділянки

Терміновим показом до проведення операції в щелепно-лицевій ділянці є перелом верхньої або нижньої щелепи, виличної кістки та інші пошкодження, а також гострий запальний процес (абсцеси, фурункули, карбункули).

У плановому режимі записатися до щелепно-лицевого хірурга необхідно при:

 • наявності новоутворення на обличчі або шиї
 • синдромі нічного апное (короткочасна зупинка дихання уві сні, хропіння)
 • запаленні слинних залоз
 • болю у яснах, що супроводжується набряком
 • підготовці до імплантації зубів
 • необхідності видалення складних зубів мудрості (тих, що неправильно або не повністю прорізалися)
 • болю в зубі, який може віддавати у вухо
 • наявності дефектів підборіддя (дуже маленьке або занадто виражене)
 • переломі, вивиху зуба
 • вроджених дефектах — ущелині верхньої губи і піднебіння («заяча губа», «вовча паща»)
 • післяопікових рубцевих деформаціях обличчя та шиї

Протипоказання до проведення операції в щелепно-лицевій ділянці поділяють на відносні і абсолютні. Їх перелік у кожному конкретному випадку визначається хірургом індивідуально.

Лікування захворювань скронево-нижньощелепного суглоба

Скронево-нижньощелепний суглоб (СНЩС) — це складна система, що забезпечує рухи нижньої щелепи, відкривання рота і змикання зубів. Порушення роботи цієї системи призводить до дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба і втрати жувальної ефективності.

Патологія найчастіше виникає через тривалу відсутність жувальних зубів. Це призводить до підвищеного навантаження на суглоб, травмування його нерва і розвитку больового синдрому. У деяких випадках причиною дисфункції СНЩС є неправильне положення зубів мудрості, що зміщують зубний ряд. Рідше — загальні захворювання суглобів, такі як ревматоїдний артрит, артроз та інші. Захворювання скронево-нижньощелепного суглоба лікуються консервативно (медикаментозна терапія, фізіотерапія).

Лікування захворювань верхньощелепних пазух

Придаткові пазухи носа (гайморові пазухи) — парні порожнини в кістках черепа, що з’єднуються з порожниною носа через невеликі отвори (співустя). В них повітря, що вдихається, зігрівається та очищається. Нерідко зустрічається така анатомічна особливість, коли корені зубів верхньої щелепи проростають в дно гайморової пазухи. Якщо корінь зуба уражений карієсом, то інфекція поширюється на слизову оболонку гайморової пазухи і призводить до розвитку запального процесу в ній (одонтогенний гайморит).

Якщо біля ураженого зуба є кіста, вона проростає в порожнину гайморової пазухи, поступово збільшується в розмірах і може повністю її заповнити. Лікування одонтогенного гаймориту спрямоване на усунення причини розвитку інфекції (видалення хворого зуба), санацію гайморової пазухи (видалення кіст, промивання) і закриття нориці на місці видаленого зуба. Проводиться кісткова пластика, щоб створити необхідні умови для наступної імплантації зуба.

Лікування захворювань великих і малих слинних залоз

У людини в порожнині рота розміщені три пари великих слинних залоз (привушні, під’язикові, піднижньощелепні) і безліч дрібних. Вони безперервно виробляють слину, що омиває ротову порожнину і бере участь у процесі травлення їжі.

Найпоширенішими порушеннями функцій слинних залоз є закупорка їх проток камінням або інфікування і набряк (сіалоаденіт).

Каміння в слинних залозах утворюється через зміни біохімічного складу слини. На це можуть вплинути деякі захворювання або лікарські препарати. Камінь блокує протоку слинної залози, слина накопичується у ній і призводить до хворобливого набухання. В результаті застою слини в залозі розвивається бактеріальна інфекція, що провокує її запалення (сіалоаденіт).

Видалення каміння з проток слинної залози проводиться під час малоінвазивної хірургічної операції. Цілісність слинної залози при цьому повністю зберігається. Для лікування запалення слинних залоз призначають антибіотики.

Кісткова пластика щелепно-лицевої ділянки

У відділенні щелепно-лицевої хірургії Клініки VIRTUS проводиться стоматологічна кісткова пластика, спрямована на підготовку до імплантації зубів, і реконструктивна. Мета реконструктивної пластики щелепно-лицевої ділянки — усунення вроджених аномалій розвитку зубощелепної системи, наслідків травм, лікування онкологічних захворювань.

Кісткова пластика при імплантації зубів необхідна для поповнення об’єму кістки щелепи. Якщо зуб довго відсутній, то кісткова тканина на його місці поступово атрофується (розсмоктується), і імплантат встановити неможливо. Для нарощування кістки щелепи може використовуватися власна кісткова тканина пацієнта або синтетичний матеріал.

При реконструктивних операціях для відновлення м’яких тканин і скелета обличчя після травм або лікування онкологічних захворювань застосовуються місцеві тканини і кісткові блоки, взяті з інших ділянок тіла. Також використовуються індивідуально спроектовані титанові конструкції (наприклад, для протезування нижньої щелепи). При відсутності очного яблука створюють стінки очниці і встановлюють в неї протез ока. Перед реконструктивною операцією проводиться комп’ютерне 3D моделювання її результатів.

Травматологія щелепно-лицевої ділянки

Щелепно-лицеві травми в основному являють собою переломи верхньої і/або нижньої щелепи, виличних кісток, стінок очниці. Також в хірургічній стоматології виділяють травми зубів: переломи, вивихи. Операції з відновлення щелеп після перелому проводяться через внутрішній доступ (порожнину рота), без зовнішніх розрізів.

Хейлопластика — хірургічна пластика губ

Хірургічна пластика губ проводиться, як правило, дітям з вродженими патологіями – незрощенням верхньої губи і твердого і м’якого піднебіння («заяча губа», «вовча паща»). Хірургічне лікування виконується кількома етапами. В Центрі лицевої хірургії Клініки VIRTUS хейлопластику у дітей виконує хірург-стоматолог вищої категорії, кандидат медичних наук, доцент Володимир Генріхович Крикляс.

Геніопластика (ментопластика) — пластика підборіддя

Геніопластика (ментопластика) — пластична операція, спрямована на корекцію розміру або форми підборіддя. Хірургічне втручання показане при занадто малому або великому підборідді. Операція дозволяє усунути зрушення нижньої щелепи назад (ретрогнатію) або її висування вперед по відношенню до верхньої щелепи (прогенію).

При виступаючому підборідді проводиться зменшуюча ментопластика — хірург видаляє частину кістки підборіддя, зміщує назад нижню щелепу і фіксує її в потрібному положенні. У випадку маленького або недостатньо розвинутого підборіддя нижній фрагмент щелепи висувають вперед і фіксують, або встановлюють під окістя силіконовий імплантат необхідного розміру і форми (ендопротезування).

Пластика вилиць та губ

Реконструктивно-відновлювальні операції на виличних кістках і вушних раковинах — дуже складні хірургічні втручання, що вимагають від спеціалістів високої кваліфікації і досвіду. Вилична кістка має чотири відростки, що з’єднують її з верхньою щелепою, лобовою і скроневою кісткою, стінками очниці (виличноорбітальний комплекс). При переломі виличної кістки необхідно не лише відновити її контури, але й відтворити всі умови для нормального функціонування органів дихальної і зорової системи.

Підготовка до операції на щелепно-лицевій ділянці

Підготовка до операції на щелепно-лицевій ділянці починається з прийому у щелепно-лицевого хірурга. Після вивчення проблеми лікар пропонує кілька варіантів хірургічного лікування (операції відрізняються по об’єму, подальшій тактиці лікування і реабілітації, а також вартості) і обговорює їх з пацієнтом. Потім спільно затверджується план лікування.

Щелепно-лицева хірургія-3

Після цього пацієнт проходить стандартне передопераційне обстеження для оцінки загального стану здоров’я і виявлення можливих протипоказань для проведення операції. Також проводиться консультація з анестезіологом.

Етапи і методи щелепно-лицевої хірургії

Етапи щелепно-лицевих операцій відрізняються в залежності від виду хірургічного втручання. Приблизний алгоритм щелепно-лицевої операції:

 1. Анестезія (загальний наркоз)
 2. Створення доступу. При видаленні новоутворення, наприклад, в гайморовій пазусі, після виділення пухлини проводять перев’язування кровоносних судин, що її живлять. Потім пухлину видаляють, а кровопостачання місцевих тканин відновлюють. При заміщенні дефектів кісток лицевого скелета працюють одночасно дві бригади хірургів. Поки одна займається підготовкою ділянки дефекту, друга витягає з тазової кістки блок і виготовляє з нього трансплантат потрібного розміру і форми. Потім конструкцію встановлюють і фіксують.
 3. Розріз вшивають. За потреби зверху накладають пов’язку.

Тривалість щелепно-лицевої операції залежить від виду і об’єму хірургічного втручання. Після операції пацієнта переводять в палату післяопераційного спостереження.

Реабілітація після операції на щелепно-лицевій ділянці

Особливості реабілітації після щелепно-лицевої операції залежать від її виду і об’єму хірургічного втручання. Наприклад, пацієнтові була проведена операція з видалення злоякісної пухлини кістки нижньої щелепи з наступним заміщенням дефекту кістки титановим імплантом і кістковим трансплантатом.

Впродовж двох тижнів після хірургічного втручання пацієнт отримує медикаментозну терапію, спрямовану на зняття набряків і відновлення мікроциркуляції крові в тканинах (комплекс вітамінів, протинабрякові і судинні препарати). Через два тижні пацієнт приходить в клініку, щоб у нього взяли кров для виготовлення клітинного препарату (кріолізату тромбоцитів). Ін’єкції дозволяють відновити кровообіг всередині кістки, щоб вона швидше зрослася. Всього роблять, як правило, три ін’єкції з інтервалом 1 раз на тиждень.

Для оцінки кровообігу в ділянці встановленого титанового імплантата проводять ультразвукове дослідження з доплером. Якщо воно недостатнє, то призначається підтримуюча медикаментозна терапія (судинні препарати).

Наступний етап реабілітації — введення остеобластів (клітин кісткової тканини пацієнта) у кістку нижньої щелепи для стимуляції її росту, відновлення початкового об’єму і щільності. Через пів року після введення остеобластів проводять рентгенологічний контроль, що дозволяє оцінити щільність кісток в ділянці імплантата. Якщо вона недостатня, то курс лікування повторюють. Заключний етап реабілітації пацієнта — імплантація відсутніх зубів нижньої щелепи.

Що буде, якщо не проводити операцію

Якщо не проводити операцію при запальних захворюваннях щелепно-лицевої системи, то інфекція поширюватиметься на прилеглі тканини. Гайморит може призвести до таких небезпечних ускладнень, як менінгіт (запалення оболонок мозку), отит (запалення зовнішнього або середнього вуха) та інших патологій.

Неправильний прикус при відсутності ортогнатичного лікування призведе до спотворення пропорцій обличчя і порушення жувальної функції. Пацієнти з дефектами кісток лицевого скелета і м’яких тканин, опіковими деформаціями обличчя і шиї, яким не була проведена реконструктивна щелепно-лицева операція, схильні до депресії та соціальної дезадаптації.

Популярне запитання

Що робить лікар щелепно-лицевої хірургії?

Щелепно-лицевий хірург займається лікуванням переломів і вивихів зубів, деформації кісток лицевого скелета, корекцією прикусу, хірургічним видаленням флюсу (гнійного запалення ясен і окістя зуба), абсцесів, фурункулів у ділянці обличчя та шиї. Щелепно-лицевий хірург також може виконувати пластику підборіддя (ментопластику), губ (хейлопластику) і вушних раковин.

Назва послуги або виду діагностикиОдеса
Суднобудівна, 1Б
Київ
Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Виберіть філію
Щелепно-лицева хірургія
Консультація щелепно-лицевого хірурга750600
Повторна консультація щелепно-лицевого хірурга500
Операцiї
Оперативне втручання 1 категорії складності щелепно-лицевого хірурга (медичні вироби оплачуються додатково)16000
Оперативне втручання 2 категорії складності щелепно-лицевого хірурга32000
Оперативне втручання, 3 категорії складності щелепно-лицевого хірурга50000
Оперативне втручання 4 категорії складності щелепно-лицевого хірурга100000
Дентальна імплантація (без вартістості імплантів)14000
Препараты Смартселл баннер

Послуги в напрямку «Щелепно-лицева хірургія»

 • Сучасна анестезія
 • Вартість операцій у VIRTUS
 • Лікування переломів стінок орбіти
 • Ортогнатична хірургія
 • Хірургія орбіти
 • Комп’ютерне моделювання та виготовлення індивідуальних імплантатів щелепно-лицевої області
 • Лікування щелепно-лицевих травм
 • Лікування переломів кісток лицевого скелета з використанням сучасних методів остеосинтезу
 • Лікування скелетних аномалій прикусу
 • Лікування вроджених та набутих дефектів та деформацій кісток лицевого черепу
 • Лікування ендокринної орбітопатії (орбітопатія Грейвса)
 • Лікування переломів лицевого комплексу
 • Лікування переломів верхньої щелепи
 • Лікування переломів нижньої щелепи
 • Лікування артритів скронево-нижньощелепного суглобу (СНЩС)
 • Лікування артрозів скронево-нижньощелепного суглобу (СНЩС)
 • Лікування пухлин та пухлиноподібних утвореннь голови та шиї
 • Лікування калькульозного сіалоденіту
 • Лікування сіалоденіту
 • Лікування одонтогенних гайморитів
 • Лікування абсцесів щелепно-лицевої ділянки
 • Лікування медикаментозного остеонекрозу щелепи (MRONJ)
 • Лікуівання остеомієліту
 • Лікування періоститів
 • Лікування кіст щелепи
 • Лікування фурункулів обличчя
 • Лікування карбункулів обличчя
 • Лікування лімфаденіту
 • Лікування відсутності зубів
 • Лікування рецесій ясен
 • Лікування дистопії та ретенції зубів мудрості
 • Відновлювальні операції на кістках лицевого скелету, усунення посттравматичних деформацій черепа, верхньої, середньої та нижньої зон обличчя
Тимпанопластика вуха

Тимпанопластика вуха

Тимпанопластика – це хірургічне втручання, спрямоване на корекцію порушення слуху та дефектів барабанної перетинки.
Що таке гайморит і як його лікувати?

Що таке гайморит і як його лікувати?

Гайморит — це синусит (запалення) слизових оболонок однієї з навколоносових пазух, верхньощелепної.
Відшарування сітківки – чим це загрожує?

Відшарування сітківки – чим це загрожує?

У цій статті ви дізнаєтеся про одне з найважчих захворювань очного яблука - відшарування сітківки. Ви знайдете відповіді на питання про причини виникнення, діагностику,…
Як лікувати геморой під час вагітності?

Як лікувати геморой під час вагітності?

Нерідко геморой з’являється у жінок, які чекають дитину. Також плід впливає на товсту і пряму кишку: з’являються запори і жорстке випорожнення. Чому так відбувається?
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат