+38 (048) 700 60 60
Odessa+38 (048) 700 60 60
st. Sudnobudivna, 1BKyiv+38 (067) 501 60 80
st. Kostiantynivska, 57
Callback

Request a call-back

The administrator of VIRTUS will contact you shortly

Thank you!

EN
How and in what cases should moles be removed?

How and in what cases should moles be removed?

A birthmark can become both an unforgettable highlight of the image and a big problem for its owner. What problems can be hidden behind a cute label and how to determine whether it is necessary to remove a new creation, we find out in this article.

(Українська) Видалення родимок

(Українська) Невусом — а саме таку наукову назву мають родимі плями — називається пігментований утвір на шкірі. Він може проявлятися на шкірі впадинкою або бути вищим від рівня шкірного покриву, відрізнятися щільною структурою або бути практично непомітним, складатися з переповнених пігментом меланіном клітин шкіри або кровоносних судин, які розрослися, відрізнятися за розміром, природою, походженням.

Як правило, людина народжується практично без родимок: переважна частина утворюється до двадцяти п’яти років. Історія будь-якого невуса починається з його виявлення людиною і може розвиватися за кількома сценаріями.

Фахівці клініки VIRTUS наполягають на тому, що будь-яка родимка, будь-який новоутвір потребують перевірки і консультації з лікарем. У домашніх умовах визначити, чи безпечний невус або чи є симптомом захворювань, взагалі неможливо. Навіть не всі сучасні дерматоскопи мають достатню потужність для точної діагностики, не кажучи вже про візуальний огляд. Звичайно, це не стосується запущених ситуацій, коли хвороба перебуває на останніх стадіях, однак, як правило, в таких випадках можливості медицини вже, найчастіше, не просто обмежені, але й практично безсилі.

(Українська) У яких випадках потрібне видалення родимок

(Українська) Не всі родимки небезпечні для людини. Однак, якщо в юриспруденції існує «презумпція невинності», то в медицині все з точністю навпаки: за замовчуванням будь-які невуси вважаються небезпечними для здоров’я людини доти, поки не доведено протилежне.

Усі новоутвори можна умовно розділити на дві групи: доброякісні та злоякісні. Злоякісні несуть загрозу для здоров’я людини та потребують терапії: як правило, чим швидше виявлена проблема, тим успішнішим та безболіснішим буде її вирішення.

Доброякісні родимки не обов’язково видаляти, якщо для цього немає особливих показань. Однак важливо відстежувати зміни їхнього стану, адже навіть найбезпечніший невус може стати злоякісним під впливом ультрафіолету, солярію, радіовипромінювань і багатьох інших чинників, з якими кожна людина стикається щодня.

Грамотний дерматолог не тільки проводить візуальний огляд новоутвору, але також досліджує його за допомогою дерматоскопу — спеціального збільшувального апарату, який дозволяє оцінити найдрібніші нюанси невуса. У клініці VIRTUS використовується один з найсучасніших дерматоскопів в Україні, який дозволяє семидесятикратно наближати зображення.

Якщо родимка не визнана смертельно небезпечною і не несе онкологічного ризику, то показаннями до її видалення можна вважати наступні естетичні та фізіологічні причини:

 • Зміни форми, кольору або розміру
 • Появу запалень або набряків невуса
 • Порушення цілісності новоутвору: поява запалень, виразок, лущення або кірочок
 • Зміни в щільності невуса: якщо він став твердішим або, навпаки, м’якшим
 • Надмірна величина: більше 6 мм в діаметрі
 • Фізичний або психологічний дискомфорт
 • Потенційно небезпечне розташування на тілі

Важливо розуміти, що самостійно видаляти родимку не можна. Будь-які спроби позбутися від родимої плями без кваліфікованої допомоги небезпечні, адже людина не знає природу походження невуса. І в разі, якщо родимка виникла у місці кровоносних судин, які розрослися, самодіяльність може обернутися серйозною втратою крові. При цьому ризики виникнення інфекцій, розростання ареоли родимої плями й інших неприємних наслідків залишаються актуальними незалежно від природи невуса.

(Українська) Як проходить лазерне видалення родимок в клініці VIRTUS

(Українська) Лазерний спосіб видалення невусів, мабуть, один з найбільш ефективних способів позбутися небажаного або небезпечного новоутвору. А бактерицидна дія лазера допомагає уникнути попадання інфекцій в рану.

Переваги цього способу:

 • Точність: сучасні лазери клініки VIRTUS дозволяють фахівцеві максимально точно визначити місце і глибину впливу на родимку та запобігти пошкодженню навколишніх тканин
 • Малотравматичність
 • Швидке загоєння
 • Відсутність реабілітаційного періоду
 • Відсутність кровотеч
 • Низький ризик появи шрамів і рубців
 • Непомітність:місце видалення невуса поступово зрівняється за кольором з рештою шкіри
 • Миттєвий результат
 • Швидкість: позбутися від невуса в більшості випадків можна за один короткий сеанс
 • Відсутність абсолютних протипоказань

У клініці VIRTUS процедура проводиться за допомогою установки Er: YAG laser MSL dermadlate (Asclepion, Німеччина). Як правило, сама процедура займає близько 5 хвилин — це залежить від обсягу і площі корекції, а також від глибини залягання невуса — і проводиться під місцевим знеболенням.

   5 out of 5 based on 5 reviews
(Українська) Овчаренко

Subscribe to
our mailing list

Get useful tips for beauty and health from the best specialists of the VIRTUS Institute of Advanced Medicine!

Read also

(Українська) Що таке лазерне видалення вен

(Українська) Що таке лазерне видалення вен

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian.
(Українська) Від чого залежить жіноче здоров’я?

(Українська) Від чого залежить жіноче здоров’я?

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian.
(Українська) Які захворювання лікує проктолог?

(Українська) Які захворювання лікує проктолог?

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian.
(Українська) Здоров’я жінки: ключові захворювання матки та їх діагностика

(Українська) Здоров’я жінки: ключові захворювання матки та їх діагностика

(Українська) При відтермінуванні дітонародження жінки зрештою стикаються з проблемами в репродуктивній сфері.
Submit your review
Ask a question
Online chat