+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Мастектомія і відновлення молочних залоз після онкологічних операцій

Мастектомія і відновлення молочних залоз після онкологічних операцій

Рак молочної залози є найбільш поширеним видом раку. Для лікування захворювання застосовують хіміотерапію, променеву та гормональну терапії, але основним методом лікування раку молочної залози є хірургічне втручання.

Послуга доступна у філіях:
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Одеса, Буніна, 10
 • Київ, Костянтинівська, 57
Мастектомія і відновлення молочних залоз після онкологічних операцій

Є такі види операцій на молочній залозі:

 • квадрантектомія – передбачає видалення тільки частини молочної залози та застосовується у випадках коли злоякісна пухлина розташована в межах одного сектора (квадранта) грудей
 • радикальна мастектомія – видалення всього об’єму молочної залози разом з регіонарними лімфовузлами (підлопатковими, пахвовими, підключичними)
 • підшкірна мастектомія – передбачає видалення тканин молочної залози разом з пухлиною через невеликий розріз, зі збереженням шкіри та сосково-альвеолярного комплексу

Вибір відповідного виду мастектомії залежить від обсягу та локалізації пухлини в молочній залозі, наявності чи відсутності метастазів. Важливе значення має також досвід і кваліфікація хірурга-мамолога, який повинен володіти технікою виконання органозберігаючих онкопластичних операцій.

В Інституті передової медицини VIRTUS мастектомію, квадрантектомію, а також операції з відновлення молочних залоз проводить доктор медичних наук, онколог-мамолог, пластичний і реконструктивний хірург Олександр Вадимович Бондар. Олександр Вадимович є професором кафедри променевої діагностики, терапії та онкології, а також керівником курсу онкології ОНМедУ.

Покази та протипокази до мастектомії

Показами до проведення мастектомії є:

 • локалізація злоякісної пухлини в центральному секторі молочної залози
 • великий розмір новоутвору
 • пухлина, фіксована до передньої грудної стінки

На необхідність проведення мастектомії також вказує низка специфічних зовнішніх ознак: проростання пухлини в шкіру та симптом «лимонної кірки», при якому шкіра грудей стає набряклою, грубою, з чітко вираженими розширеними порами.
Підшкірна мастектомія рекомендована при агресивній формі раку молочної залози, який з великою ймовірністю може рецидивувати. Видалення грудей виконується одночасно з їх реконструкцією – після резекції пухлини та тканин молочної залози під шкіру встановлюють імплант. Підшкірна мастектомія з одночасною реконструкцією грудей показана і при вираженій фіброзно-кістозній мастопатії, значній кількості кіст у молочній залозі і постійно рецидивуючих фіброаденомах.

В Інституті передової медицини VIRTUS в Одесі проводиться також профілактична мастектомія з одночасною реконструкцією грудей. Показом до операції є високий ризик розвитку раку молочної залози, обумовлений мутаціями генів BRCA1 і BRCA2.

Мастектомія не проводиться при наявності важких хронічних захворювань, оскільки в цьому випадку не можна використовувати наркозу.

У більшості випадків мастектомія є єдиним ефективним методом лікування раку молочної залози.

Покази та протипокази до відновлення молочних залоз

Показом до проведення реконструктивної маммопластики є бажання пацієнтки відновити об’єм і форму видаленої молочної залози. Протипоказами до операції можуть бути гостре порушення функції печінки та нирок, важкий соматичний стан пацієнта, ВІЛ в активній фазі.

Відносним протипоказом до проведення реконструктивної маммопластики є куріння. Імплант або власні тканини пацієнтки, що використовуються для збільшення об’єму молочної залози, можуть не прижитися через те, що куріння призводить до погіршення мікроциркуляції крові в тканинах.

Результат мастектомії

Результатом мастектомії є повне видалення пухлини молочної залози разом з ураженими лімфатичними вузлами. Радикальне видалення молочної залози – це в більшості випадків єдиний спосіб запобігти рецидиву злоякісного новоутвору.

Результат відновлення молочних залоз

Результатом реконструкції грудей після онкологічної операції є відновлення форми та об’єму видаленої молочної залози. Груди виглядають натурально, і наявність імпланту в одній з молочних залоз (або обох) непомітна. Маммопластика дозволяє не лише усунути естетичний дефект зовнішності, що турбує жінку, але й позбавити її від психологічних комплексів з цього приводу.

Реабілітація після відновлення молочних залоз

Весь процес відновлення грудей після радикальної мастектомії (від встановлення експандера до маммопластики) може займати до одного року. Період реабілітації після повної реконструкції молочних залоз триває в середньому до трьох місяців. Його тривалість залежить від фізіологічних особливостей організму пацієнтки.

Що буде, якщо не проводити відновлення молочних залоз

Якщо не проводити відновлення молочної залози після мастектомії, у жінки залишиться постійне нагадування про перенесене захворювання. Це може призвести до розвитку депресії, неприйняття власного тіла.

Після реконструктивної операції поліпшується психоемоційний стан, повертається впевненість в собі. Це все позитивно позначається на перебігу захворювання. Половина успіху лікування раку молочної залози залежить від зусиль лікарів, і друга половина – від психоемоційного стану пацієнтки.

Популярні питання

Чи обов'язкова операція при раку молочної залози?

Після курсу променевої або хіміотерапії злоякісний новоутвір у молочній залозі може регресувати. Але якщо пухлина рецидивує, то може змінюватися її біологічний статус, і вона стає значно агресивнішою. Тому хірургічна операція є невід’ємною частиною лікування раку молочної залози, оскільки лише за умови повного видалення пухлини можна запобігти рецидиву захворювання.

Що таке радикальна мастектомія?

Радикальна мастектомія передбачає повне видалення молочної залози та регіонарних лімфатичних вузлів (підлопаткового, пахвового, підключичного).

Що таке санітарна мастектомія?

Санітарна мастектомія виконується в разі розпаду пухлини, кровотечі та вторинного інфікування пухлинного ложа.

Чи можна відновити груди після видалення?

Завдяки сучасним методикам реконструктивної хірургії можна відновити форму й об’єм молочної залози після її видалення. Реконструкція грудей може бути одночасною (суміщеною з мастектомію) або відтермінованою. Після операції груди будуть виглядати максимально природно, практично як до хірургічного втручання.

Хочете
побачити приклади
До і Після?

Результати наших операцій та процедур переконують краще будь-яких слів. Судіть самі!

Підготовка до мастектомії та відновлення молочних залоз

Підготовка до мастектомії та відновлення молочних залоз після онкологічної операції однакова. Першим її етапом є консультація з хірургом-онкологом. Потім пацієнтка проходить медичне обстеження, що включає:

 • загальний і біохімічний аналіз крові
 • загальний аналіз сечі
 • коагулограму
 • електрокардіограму (ЕКГ)
 • УЗД серця (ехокардіографію)

Для діагностики наявності або відсутності видалених метастазів в організмі проводиться комп’ютерна томографія (КТ) грудної клітки, черевної порожнини та органів малого тазу з контрастуванням. Завершальним етапом підготовки до операції з видалення раку молочної залози або маммопластики є консультація з анестезіологом.

Етапи мастектомії

Під час мастектомії видаляють весь об’єм молочної залози, включаючи фасцію (сполучну тканину, яка покриває грудний м’яз). Видаленню підлягають також регіонарні лімфовузли (підлопатковий, пахвовий, підключичний).

Їх скеровують до лабораторії для дослідження під мікроскопом з метою встановлення остаточного діагнозу. Діагноз встановлюється з урахуванням трьох критеріїв: розміру пухлини, кількості уражених регіонарних лімфатичних вузлів, наявності або відсутності віддалених метастазів. Завершальним етапом мастектомії є накладання косметичних швів.

Етапи відновлення молочних залоз

Операція з відновлення грудей після мастектомії може виконуватися двома способами: шляхом встановлення експандера й імпланта (ендопротезування) або за допомогою власних тканин пацієнтки. При ендопротезуванні під шкіру на місці видаленої молочної залози встановлюють експандер для розтягування м’яких тканин і створення «кишені», в яку пізніше встановлять імплант. Під час маммопластики також проводиться корекція другої молочної залози для запобігання асиметрії грудей.
Оскільки мастектомія може передбачати видалення соска молочної залози, під час маммопластики хірург-мамолог проводить його реконструкцію. Ендопротезування грудей може поєднуватися з ліпофілінгом для приховування виражених обрисів імпланта під шкірою і створення відчуття повної природності молочної залози.

При реконструкції молочної залози власними тканинами пацієнтки (аутоматеріалами) використовуються клапті шкіри зі спини, живота та інших можливих донорських зон. Хірург-мамолог пересаджує тканини та з’єднує дрібні кровоносні судини клаптя шкіри з судинами грудної клітки.

При відновленні грудей також може використовуватися техніка шкірно-м’язового трансплантата з виділеними магістральними судинами. Після пересадки тканин накладають міжсудинний анастомоз (з’єднують магістральні судини трансплантата з основними магістральними судинами в ділянці грудей).

Кадочніков Сергій Валерійович

Кадочніков Сергій Валерійович

Пластичний хірург
Стаж роботи (років): 18. Більш 10 000 пластичних і реконструктивних операцій
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Корнієнко Олександр Євгенович

Корнієнко Олександр Євгенович

Пластичний хірург
Стаж роботи (років): 18. Більш 10 000 пластичних і реконструктивних операцій
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Саркісян Арман Грайровіч

Саркісян Арман Грайровіч

Пластичний хірург
Стаж роботи (років): 9
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б; Київ, Костянтинівська, 57
Бондар Олександр Вадимович

Бондар Олександр Вадимович

Мамолог
Стаж роботи (років): 15
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Назва послуги або виду діагностики Одеса
Суднобудівна, 1Б
Київ
Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Виберіть філію
Пластична хірургія
Консультація хірурга вищої категорії 900 900
Консультація хірурга 700 720
Повторна консультація хірурга 500 500
Саркисян

Онлайн-реєстратура

Готово!

Заявка скасована

Ми дякуємо Вам за звернення до Інституту VIRTUS.
Найближчим часом адмiнiстратори зв'яжуться з Вами для пiдтвердження дати та часу консультацiï.

Ваша заявка:
Філія VIRTUS
Фахівець
Дата

Відео-відгуки пацієнтів

видео отзыв александра
Оксана – Кадочников
Що таке синдром Поланда і як це лікується: історія нашої пацієнтки

Що таке синдром Поланда і як це лікується: історія нашої пацієнтки

Синдром Поланда — це доволі рідкісна генетична аномалія, за якої відсутні частини м’язів, тканин і підшкірної жирової клітковини грудей з одного боку.
Для чого потрібна і як проводиться операція зі зменшення грудей

Для чого потрібна і як проводиться операція зі зменшення грудей

Постійний біль у шиї і спині, бретелі бюстгальтера, що тиснуть на плечі, асиметрія грудей, неможливість займатися спортом, попрілості шкіри — все це лише частина…
Збільшення грудей з допомогою імплантатів у Інституті VIRTUS: відповіді на найпопулярніші запитання

Збільшення грудей з допомогою імплантатів у Інституті VIRTUS: відповіді на найпопулярніші запитання

Пластичні операції зі збільшення грудей є одними з найбільш затребуваних у нашій клініці. Досвід пластичних хірургів VIRTUS і численні позитивні відгуки приваблюють багатьох пацієнток.
У якому віці варто задуматися про пластичні операції?

У якому віці варто задуматися про пластичні операції?

Все більше людей приділяють пильну увагу своїй зовнішності і не бажають миритися з деякими естетичними недоліками, які може виправити пластичний хірург.
Безпечне збільшення грудей

Безпечне збільшення грудей

Маммопластика впевнено утримує першість в світі за кількістю операцій – мабуть, з того моменту, як пластична хірургія стала загальнодоступною.
Як доглядати за грудьми після пластики?

Як доглядати за грудьми після пластики?

Кожному, хто наважиться пройти пластику, бажано ознайомитись із тим, що ж чекає їх після операції та наскільки довго буде тривати період реабілітації.
Втрата чутливості після збільшення грудей

Втрата чутливості після збільшення грудей

У разі правильного проведення маммопластики відсутність чутливості – це тимчасово. Чому виникає оніміння шкіри після збільшення грудей – детальніше розглянемо в цій статті.
Що обрати: ліпофілінг чи імпланти?

Що обрати: ліпофілінг чи імпланти?

Ми пропонуємо два найпопулярніші варіанти для жінок покращити область грудей – це грудні імплантати та ліпофілінг?
Пластична хірургія – шлях до краси і здоров’я?

Пластична хірургія – шлях до краси і здоров’я?

Пластика допомагає людям не просто позбутися від недоліків шкіри, обличчя або тіла, але і попрощатися зі зв'язаними з ними психологічними проблемами
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат