+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
+38 (067) 750 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Делікатні проблеми після пологів

Традиційно, процеси, пов’язані з виношуванням і народженням дітей, ототожнюються з найсвітлішими словами і емоціями. Однак в цьому розмаїтті «меду» є своя ложка дьогтю і проблеми, про які не прийнято говорити вголос. Не кожен жіночий організм здатний без наслідків пережити стрес, пов’язаний з вагітністю та появою на світ дитини. Пологи природним шляхом – серйозне випробування для жінки та її організму.

Як правило, для того, щоб допомогти малюкові з’явитися на світ, акушер-гінеколог проводить розсічення промежини. Не можна також забувати про розриви, які доставляють серйозний дискомфорт у подальшому. Мова йде не тільки про якість статевого життя, а й про банальні побутові моменти. Дискомфорт при сидінні чи ходьбі, деформація малих і великих статевих губ, складнощі з підбором нижньої білизни, зміна природної температури піхви, «зелене світло» для різних інфекцій і навіть елементи нетримання. Саме тому в переважній більшості випадків після пологів необхідна інтимна пластика.

Лабіопластика як рішення

Зміна форми статевих губ, в’ялість шкіри «там» – проблеми, з якими, мабуть, у тій чи іншій мірі, стикалася кожна молода мама. Допомогти не тільки фізично, а й психологічно бути готовою до подальшої сімейного життя, повернути колишнє задоволення від сексу і поліпшити взаємні інтимні відчуття допоможе лабіопластика.

Операція часто потрібна для вирішення не тільки косметичних, але і фізичних проблем. Наприклад, трапляється таке, що зовнішній вигляд статевих губ не просто «не подобається» жінці, але і стає приводом до цілої плеяди психологічних і фізичних проблем. Як правило, це проявляється в дискомфорті під час сексу, проблем із підбором одягу і нижньої білизни, відчуттям, що щось заважає при ходьбі і сидінні, подразненнях і навіть запальних процесах в піхві.

Найбільш поширеними причинами, через які жінки вдаються до інтимної пластики, гінекологи називають:

 • Розмір і форму статевих губ
 • Посилену пігментацію
 • Виражену складчастість

Варто відзначити, що нічого з перерахованого вище не є показаннями для проведення операції – швидше, приводом для внесення косметичних змін, які сприятимуть впевненості та комфорту жінки. А ось до медичних показів для втручання відносять наступні проблеми:

 • Родові травми внаслідок надмірно активної родової діяльності, наприклад, розриви
 • Опіки
 • Рубцювання

Такі зміни небезпечні для здоров’я жінки, тому хірурги відносять їх до прямих показань для операції. Справа в тому, що навіть зміни розміру і симетрії залишають піхву без бар’єрів і захисту статевих губ. Це, в свою чергу, може стати причиною попадання в мікрофлору різних інфекцій або привести до порушення температурного режиму.

Сучасна хірургія дозволяє робити корекцію як малих, так і великих статевих губ. У випадку з малими статевими губами процедура проходить під загальним наркозом і займає до півгодини часу. Пластика великих статевих губ вимагає більше часу і поєднання специфічних технік: сама процедура дуже схожа з ліпосакцією, після якої, до того ж, видаляється зайва тканина. Варто зазначити, що проведення будь-яких пластичних операцій можливе не раніше, ніж через 3-6 місяців після відновлення менструації. Якщо жінка годує грудьми, процедура відкладається до моменту завершення цього процесу і зупинки лактації. Альтернативою хірургічного втручання є корекція філерами, однак така маніпуляція не зможе зменшити статеві губи – тільки повернути їм пружність або навпаки, збільшити обсяг.

Як довго триватиме ефект?

Тривалість ефекту залежить від того типу лабіопластика, до який обрали пластичний хірург та молода мама. У разі корекції за допомогою філерів, результат протримається від 3 до 6 місяців. Хірургічне втручання гарантує довговічний результат (природно, якщо пацієнтка не отримує в подальшому травм). Важливо розуміти, що, після хірургічної лабіопластики, у разі вагітності і повторних пологів природним шляхом ефект буде порушений, а процедуру доведеться проводити повторно. Однак цей момент завжди вирішується в індивідуальному порядку.

Чи залишаться шрами?

Тканини промежини і зовнішніх статевих органів вирізняються гарним кровообігом: відновлення та всі обмінні процедури відбуваються максимально швидко, а ранки і порізи загоюються приблизно протягом місяця. Завдяки цьому, як правило, уже через кілька місяців після втручання сліди від пластики зможе виявити лише дуже уважний гінеколог – і то, якщо буде знати, де їх шукати. Для інтимної пластики, в залежності від індивідуальних особливостей організму, хірурги вдаються до комбінації різних методик розрізів, накладення і обробки швів. Комбінація цих чинників дозволяє на виході отримати максимально природний результат без видимих ​​слідів.

Скільки триває реабілітація?

Залежно від виду і обсягів хірургічного втручання, реабілітаційний період може зайняти від декількох днів до декількох тижнів. Процедуру відносять до операцій-одноденок – це значить, що вже через пару годин після маніпуляцій пацієнтка може покинути клініку.

Перші два-три дні рекомендується дотримуватися постільного режиму і повністю виключити з свого життя будь-які навантаження. Після цього жінка може повернутися до звичного ритму життя.

Отже, слід:

 • Уникати важких фізичних навантажень: підйому вантажів, спорту
 • Тимчасово відмовитися від статевого життя: як правило, для повної реабілітації потрібно кілька тижнів
 • Дотримуватися рекомендацій лікаря щодо обробки шрамів і прийому лікарських препаратів

Незважаючи на те, що інтимна пластика давно перестала бути чимось незвичним, не варто все ж забувати про те, що це – втручання в цілісність організму. Не бажано довіряти неперевіреним фахівцям з приватних кабінетів, а краще звернутися за допомогою в клініку до вузькоспеціалізованого хірурга. Варто детально обговорити з доктором майбутню процедуру і переконатися, що він володіє всіма необхідними навичками та компетенціями для її проведення.

Особливості інтимної пластики в клініці VIRTUS

Коли жінка звертається в клініку VIRTUS із запитом на інтимну пластику, наші фахівці комплексно оцінюють все: починаючи від скарги пацієнтки на дискомфорт і закінчуючи обстеженням стану всіх елементів статевої системи. Досить часто зовнішні естетичні дефекти і неприємні відчуття є лише наслідками внутрішніх проблем організму. Завданням хорошого пластичного хірурга є з’ясування реальних причин проблеми і ефективно їх усунути. Як правило, найчастіше пацієнтки звертаються за:

 • Вагінопластикою – поверненням природного допологового тонусу вагіни, її зменшення та звуження;
  зменшенням статевих губ
 • Біоімплантацією – ін’єкційною операцією, яка, за допомогою власних жирових клітин пацієнтки, допомагає збільшити статеві губи. Така процедура застосовується, наприклад, для досягнення симетрії статевих губ

Варто розуміти, що інтимна пластика – не завжди виключно косметична операція. Вчасно проведена корекція дозволяє уникнути безлічі проблем зі здоров’ям і самопочуттям жінки як нагальних – починаючи від зручності і гостроти відчуттів у сексі, так і проблем, які можуть виникнути в майбутньому – наприклад, запобігти опущенню матки і супутніх проблем. Важливо довірити своє здоров’я професіоналам – тільки в цьому випадку ефект від операції зможе змінити якість життя на краще.

Рыбак консультации

Підписуйтесь
на V-розсилку

Отримуйте корисні поради для краси та здоров'я від кращих фахівців Інституту передової медицини VIRTUS!

Читайте також

Відповідаємо на часті питання щодо блефаропластики

Відповідаємо на часті питання щодо блефаропластики

Блефаропластика (пластика повік) передбачає видалення надлишку шкіри на верхніх повіках та мішків під очима (жирових гриж) на нижніх.
#естетична хірургія
Як повернути плоский живіт за допомогою хірургії?

Як повернути плоский живіт за допомогою хірургії?

Неестетичний зовнішній вигляд живота після значного схуднення або вагітності та пологів – досить поширена проблема, яку можна вирішити за допомогою абдомінопластики.
#естетична хірургія
У якому віці варто задуматися про пластичні операції?

У якому віці варто задуматися про пластичні операції?

Все більше людей приділяють пильну увагу своїй зовнішності і не бажають миритися з деякими естетичними недоліками, які може виправити пластичний хірург.
#естетична хірургія
Тимпанопластика вуха

Тимпанопластика вуха

Тимпанопластика – це хірургічне втручання, спрямоване на корекцію порушення слуху та дефектів барабанної перетинки.
#ЛОР
Факти та міфи про лазерну епіляцію

Факти та міфи про лазерну епіляцію

Лазерна епіляція - медична процедура, під час якої висококонцентрований промінь світла (лазер) уповільнює ріст волосся, пошкоджуючи волосяні фолікули.
#косметологiя, #лазерні технології
Відповідаємо на популярні питання про абдомінопластику

Відповідаємо на популярні питання про абдомінопластику

Абдомінопластика — це операція з покращення контурів живота за рахунок видалення надлишків тканин шкіри і зшивання м’язів передньої черевної стінки.
#естетична хірургія
Що таке гайморит і як його лікувати?

Що таке гайморит і як його лікувати?

Гайморит — це синусит (запалення) слизових оболонок однієї з навколоносових пазух, верхньощелепної.
#ЛОР
Що робити, якщо випадає волосся?

Що робити, якщо випадає волосся?

Випадіння волосся – фізіологічний процес, який відбувається через зміну фаз росту та оновлення клітин шкіри.
#трихологiя
Чи можна покращити зір?

Чи можна покращити зір?

Погіршення гостроти зору, двоїння, сухість і різь в очах можуть бути ознаками як перевтоми, так і серйозного офтальмологічного захворювання.
#офтальмологiя
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат