+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60 вул. Суднобудівна, 1Б+38 (048) 771 05 17 вул. Буніна, 10Київ+38 (044) 364 80 50 вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Делікатні проблеми після пологів

Традиційно, процеси, пов’язані з виношуванням і народженням дітей, ототожнюються з найсвітлішими словами і емоціями. Однак в цьому розмаїтті «меду» є своя ложка дьогтю і проблеми, про які не прийнято говорити вголос. Не кожен жіночий організм здатний без наслідків пережити стрес, пов’язаний з вагітністю та появою на світ дитини. Пологи природним шляхом – серйозне випробування для жінки та її організму.

Як правило, для того, щоб допомогти малюкові з’явитися на світ, акушер-гінеколог проводить розсічення промежини. Не можна також забувати про розриви, які доставляють серйозний дискомфорт у подальшому. Мова йде не тільки про якість статевого життя, а й про банальні побутові моменти. Дискомфорт при сидінні чи ходьбі, деформація малих і великих статевих губ, складнощі з підбором нижньої білизни, зміна природної температури піхви, «зелене світло» для різних інфекцій і навіть елементи нетримання. Саме тому в переважній більшості випадків після пологів необхідна інтимна пластика.

Лабіопластика як рішення

Зміна форми статевих губ, в’ялість шкіри «там» – проблеми, з якими, мабуть, у тій чи іншій мірі, стикалася кожна молода мама. Допомогти не тільки фізично, а й психологічно бути готовою до подальшої сімейного життя, повернути колишнє задоволення від сексу і поліпшити взаємні інтимні відчуття допоможе лабіопластика.

Операція часто потрібна для вирішення не тільки косметичних, але і фізичних проблем. Наприклад, трапляється таке, що зовнішній вигляд статевих губ не просто «не подобається» жінці, але і стає приводом до цілої плеяди психологічних і фізичних проблем. Як правило, це проявляється в дискомфорті під час сексу, проблем із підбором одягу і нижньої білизни, відчуттям, що щось заважає при ходьбі і сидінні, подразненнях і навіть запальних процесах в піхві.

Найбільш поширеними причинами, через які жінки вдаються до інтимної пластики, гінекологи називають:

 • Розмір і форму статевих губ
 • Посилену пігментацію
 • Виражену складчастість

Варто відзначити, що нічого з перерахованого вище не є показаннями для проведення операції – швидше, приводом для внесення косметичних змін, які сприятимуть впевненості та комфорту жінки. А ось до медичних показів для втручання відносять наступні проблеми:

 • Родові травми внаслідок надмірно активної родової діяльності, наприклад, розриви
 • Опіки
 • Рубцювання

Такі зміни небезпечні для здоров’я жінки, тому хірурги відносять їх до прямих показань для операції. Справа в тому, що навіть зміни розміру і симетрії залишають піхву без бар’єрів і захисту статевих губ. Це, в свою чергу, може стати причиною попадання в мікрофлору різних інфекцій або привести до порушення температурного режиму.

Сучасна хірургія дозволяє робити корекцію як малих, так і великих статевих губ. У випадку з малими статевими губами процедура проходить під загальним наркозом і займає до півгодини часу. Пластика великих статевих губ вимагає більше часу і поєднання специфічних технік: сама процедура дуже схожа з ліпосакцією, після якої, до того ж, видаляється зайва тканина. Варто зазначити, що проведення будь-яких пластичних операцій можливе не раніше, ніж через 3-6 місяців після відновлення менструації. Якщо жінка годує грудьми, процедура відкладається до моменту завершення цього процесу і зупинки лактації. Альтернативою хірургічного втручання є корекція філерами, однак така маніпуляція не зможе зменшити статеві губи – тільки повернути їм пружність або навпаки, збільшити обсяг.

Як довго триватиме ефект?

Тривалість ефекту залежить від того типу лабіопластика, до який обрали пластичний хірург та молода мама. У разі корекції за допомогою філерів, результат протримається від 3 до 6 місяців. Хірургічне втручання гарантує довговічний результат (природно, якщо пацієнтка не отримує в подальшому травм). Важливо розуміти, що, після хірургічної лабіопластики, у разі вагітності і повторних пологів природним шляхом ефект буде порушений, а процедуру доведеться проводити повторно. Однак цей момент завжди вирішується в індивідуальному порядку.

Чи залишаться шрами?

Тканини промежини і зовнішніх статевих органів вирізняються гарним кровообігом: відновлення та всі обмінні процедури відбуваються максимально швидко, а ранки і порізи загоюються приблизно протягом місяця. Завдяки цьому, як правило, уже через кілька місяців після втручання сліди від пластики зможе виявити лише дуже уважний гінеколог – і то, якщо буде знати, де їх шукати. Для інтимної пластики, в залежності від індивідуальних особливостей організму, хірурги вдаються до комбінації різних методик розрізів, накладення і обробки швів. Комбінація цих чинників дозволяє на виході отримати максимально природний результат без видимих ​​слідів.

Скільки триває реабілітація?

Залежно від виду і обсягів хірургічного втручання, реабілітаційний період може зайняти від декількох днів до декількох тижнів. Процедуру відносять до операцій-одноденок – це значить, що вже через пару годин після маніпуляцій пацієнтка може покинути клініку.

Перші два-три дні рекомендується дотримуватися постільного режиму і повністю виключити з свого життя будь-які навантаження. Після цього жінка може повернутися до звичного ритму життя.

Отже, слід:

 • Уникати важких фізичних навантажень: підйому вантажів, спорту
 • Тимчасово відмовитися від статевого життя: як правило, для повної реабілітації потрібно кілька тижнів
 • Дотримуватися рекомендацій лікаря щодо обробки шрамів і прийому лікарських препаратів

Незважаючи на те, що інтимна пластика давно перестала бути чимось незвичним, не варто все ж забувати про те, що це – втручання в цілісність організму. Не бажано довіряти неперевіреним фахівцям з приватних кабінетів, а краще звернутися за допомогою в клініку до вузькоспеціалізованого хірурга. Варто детально обговорити з доктором майбутню процедуру і переконатися, що він володіє всіма необхідними навичками та компетенціями для її проведення.

Особливості інтимної пластики в клініці VIRTUS

Коли жінка звертається в клініку VIRTUS із запитом на інтимну пластику, наші фахівці комплексно оцінюють все: починаючи від скарги пацієнтки на дискомфорт і закінчуючи обстеженням стану всіх елементів статевої системи. Досить часто зовнішні естетичні дефекти і неприємні відчуття є лише наслідками внутрішніх проблем організму. Завданням хорошого пластичного хірурга є з’ясування реальних причин проблеми і ефективно їх усунути. Як правило, найчастіше пацієнтки звертаються за:

 • Вагінопластикою – поверненням природного допологового тонусу вагіни, її зменшення та звуження;
  зменшенням статевих губ
 • Біоімплантацією – ін’єкційною операцією, яка, за допомогою власних жирових клітин пацієнтки, допомагає збільшити статеві губи. Така процедура застосовується, наприклад, для досягнення симетрії статевих губ

Варто розуміти, що інтимна пластика – не завжди виключно косметична операція. Вчасно проведена корекція дозволяє уникнути безлічі проблем зі здоров’ям і самопочуттям жінки як нагальних – починаючи від зручності і гостроти відчуттів у сексі, так і проблем, які можуть виникнути в майбутньому – наприклад, запобігти опущенню матки і супутніх проблем. Важливо довірити своє здоров’я професіоналам – тільки в цьому випадку ефект від операції зможе змінити якість життя на краще.

Детский ЛОР баннер

Підписуйтесь
на V-розсилку

Отримуйте корисні поради для краси та здоров'я від кращих фахівців Інституту передової медицини VIRTUS!

Читайте також

Відповідаємо на популярні питання про абдомінопластику

Відповідаємо на популярні питання про абдомінопластику

Абдомінопластика — це операція з покращення контурів живота за рахунок видалення надлишків тканин шкіри і зшивання м’язів передньої черевної стінки.
#естетична хірургія
Що таке гайморит і як його лікувати?

Що таке гайморит і як його лікувати?

Гайморит — це синусит (запалення) слизових оболонок однієї з навколоносових пазух, верхньощелепної.
#ЛОР
Що робити, якщо випадає волосся?

Що робити, якщо випадає волосся?

Випадіння волосся – фізіологічний процес, який відбувається через зміну фаз росту та оновлення клітин шкіри.
#трихологiя
Чи можна покращити зір?

Чи можна покращити зір?

Погіршення гостроти зору, двоїння, сухість і різь в очах можуть бути ознаками як перевтоми, так і серйозного офтальмологічного захворювання.
#офтальмологiя
Як боротися з висівкоподібним лишаєм?

Як боротися з висівкоподібним лишаєм?

Висівкоподібний або різнокольоровий лишай — це поверхнева грибкова інфекція шкіри. В народі його часто називають «сонячний грибок».
#дерматологiя
Відповідаємо на популярні питання про ультразвуковий SMAS-ліфтинг

Відповідаємо на популярні питання про ультразвуковий SMAS-ліфтинг

Ультразвуковий SMAS-ліфтинг — це методика сучасної апаратної косметології, направлена на безопераційне омолодження і підтяжку шкіри.
#косметологiя, #лазерні технології
Голити або не голити: переваги лазерної епіляції

Голити або не голити: переваги лазерної епіляції

Лазерна епіляція – сучасний метод видалення небажаного волосся на тілі за допомогою впливу лазерного променя
#лазерні технології
Відшарування сітківки – чим це загрожує?

Відшарування сітківки – чим це загрожує?

У цій статті ви дізнаєтеся про одне з найважчих захворювань очного яблука - відшарування сітківки. Ви знайдете відповіді на питання про причини виникнення, діагностику,…
#офтальмологiя
Лазерна коагуляція сітківки в сучасній офтальмології

Лазерна коагуляція сітківки в сучасній офтальмології

Методику лазерної коагуляції використовують при дистрофіях або дегенераціях сітківки, тромбозі центральної вени сітківки та інших захворюваннях очей.
#офтальмологiя
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат