+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
+1 складний випадок у провідного отоларинголога клініки

+1 складний випадок у провідного отоларинголога клініки

Хірургія голови викликає жах у більшості людей. Так, ми всі здригаємось, почувши щось типу «трепанація черепа». Але сучасні технології в руках лікарів-віртуозів дозволяють вирішувати надскладні нейрохірургічні проблеми так, неначе це рядова лор-операція з вирівнювання носової перегородки.

Саме такою історією пацієнта поділився лідер отоларингологічного відділення клініки VIRTUS Дмитро Пилипюк, який більшу частину свого професійного життя присвятив лікуванню найскладніших захворювань ЛОР-органів та дотичних до них ділянок. Наприклад, через ніс він може прооперувати мозкову грижу — менінгоенцефалоцеле.

На фото ви бачите МРТ-знімок голови пацієнта Дмитра Миколайовича, який звернувся в VIRTUS зі скаргами на проблеми з диханням. Але діагностика показала отвір в черепі, через який в носову порожнину «випадає» новоутворення. Це так звана мозкова грижа, яка утворюється за рахунок провисання оболонок головного мозку, а у деяких випадках і самих тканин мозку.

Як правило, такі проблеми проявляють себе проблемами з носовим диханням, але найчастіше дають про себе знати у вигляді ліквореї — витіканням спинномозкової рідини з головного мозку в ніс. І це проблема, адже все, що знаходиться в черепній коробці має бути герметично захищено від оточуючого середовища.

Мало того, що лікворея створює серйозний дискомфорт — постійно щось капає з носа, але з’являються передумови для розвитку менінгіту. Тому такі отвори потрібно закривати. До ери ендоскопії для цього проводилась трепанація черепа, потім потрібно було спустись вниз, підняти лобні долі, а вже після провести потрібну маніпуляцію. Це було не дуже практично і не дуже зручно.

Концепція сучасної операції полягає в тому, щоби делікатно через носову порожнину підійти до отвору і буквально заправити тканини мозку, після чого провести пластику дефекту, для чого використовуються власні тканини пацієнта. Все відбувається під контролем ендоскопа, що гарантує делікатні та точні рухи хірурга. Серед переваг для пацієнта — мінімальна травма та відсутність зовні жодних слідів операції.

Результатом операції стало припинення ліквореї та закриття дефекту. Також Дмитро Пилипюк попередив збільшення грижі. Протягом трьох тижнів після такої маніпуляції залишається набряк, відчуття, як при нежиті. Потрібен невеликий догляд за післяопераційною раною. Дренаж для альтернативного скиду ліквору не потрібен. Через два дні знаходження в стаціонарі пацієнт пішов додому.

   5 з 5 на основі 1 оцінок
Цепк Ганна

Підписуйтесь
на нашу розсилку

Отримуйте корисні поради для краси та здоров'я від кращих фахівців Інституту передової медицини VIRTUS!

Читайте також

Що таке ендоскопічний ліфтинг обличчя

Що таке ендоскопічний ліфтинг обличчя

Ендоскопічний ліфтинг обличчя — малоінвазивне хірургічне втручання з омолодження обличчя та усунення опущення м’яких тканин (птозу).
Коли варто звернутися до лікаря щодо інтимної пластики

Коли варто звернутися до лікаря щодо інтимної пластики

Інтимна пластика — це низка операцій на органах, які входять в інтимну зону: зовнішніх — піхві, внутрішніх — вульві, та промежині.
Що таке підтяжка обличчя?

Що таке підтяжка обличчя?

Підтяжка обличчя — це операція (або декілька) з пластичної хірургії, мета якої — корекція вікових змін та омолодження. Це може бути як малоінвазивне ендоскопічне…
Що таке целюліт і чи потрібно з ним щось робити?

Що таке целюліт і чи потрібно з ним щось робити?

Целюліт — дуже поширена проблема, що частіше турбує жінок. При целюліті на шкірі з’являються нерівності у вигляді ямочок. Багато людей прагнуть покращити зовнішній вигляд…
Корекція естетичних проблем при зайвій вазі у чоловіків

Корекція естетичних проблем при зайвій вазі у чоловіків

Абдомінальне ожиріння — надмірне відкладення жирової тканини в ділянці живота. Саме абдомінальне ожиріння називають ожирінням за чоловічим типом, статистично воно зустрічається переважно у чоловіків.
Для чого потрібна і як проводиться операція зі зменшення грудей

Для чого потрібна і як проводиться операція зі зменшення грудей

Постійний біль у шиї і спині, бретелі бюстгальтера, що тиснуть на плечі, асиметрія грудей, неможливість займатися спортом, попрілості шкіри — все це лише частина…
Збільшення грудей з допомогою імплантатів у Інституті VIRTUS: відповіді на найпопулярніші запитання

Збільшення грудей з допомогою імплантатів у Інституті VIRTUS: відповіді на найпопулярніші запитання

Пластичні операції зі збільшення грудей є одними з найбільш затребуваних у нашій клініці. Досвід пластичних хірургів VIRTUS і численні позитивні відгуки приваблюють багатьох пацієнток.
Відповідаємо на часті питання щодо блефаропластики

Відповідаємо на часті питання щодо блефаропластики

Блефаропластика (пластика повік) передбачає видалення надлишку шкіри на верхніх повіках та мішків під очима (жирових гриж) на нижніх.
Як повернути плоский живіт за допомогою хірургії?

Як повернути плоский живіт за допомогою хірургії?

Неестетичний зовнішній вигляд живота після значного схуднення або вагітності та пологів – досить поширена проблема, яку можна вирішити за допомогою абдомінопластики.
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат