+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
+1 складний випадок у провідного отоларинголога клініки

+1 складний випадок у провідного отоларинголога клініки

Сучасні технології в руках лікарів-віртуозів дозволяють вирішувати надскладні нейрохірургічні проблеми так, неначе це рядова лор-операція з вирівнювання носової перегородки.

Саме такою історією пацієнта поділився лідер отоларингологічного відділення клініки VIRTUS Дмитро Пилипюк, який більшу частину свого професійного життя присвятив лікуванню найскладніших захворювань ЛОР-органів та дотичних до них ділянок. Наприклад, через ніс він може прооперувати мозкову грижу — менінгоенцефалоцеле.

На фото ви бачите МРТ-знімок голови пацієнта Дмитра Миколайовича, який звернувся в VIRTUS зі скаргами на проблеми з диханням. Але діагностика показала отвір в черепі, через який в носову порожнину «випадає» новоутворення. Це так звана мозкова грижа, яка утворюється за рахунок провисання оболонок головного мозку, а у деяких випадках і самих тканин мозку.

Як правило, такі проблеми проявляють себе проблемами з носовим диханням, але найчастіше дають про себе знати у вигляді ліквореї — витіканням спинномозкової рідини з головного мозку в ніс. І це проблема, адже все, що знаходиться в черепній коробці має бути герметично захищено від оточуючого середовища.

Мало того, що лікворея створює серйозний дискомфорт — постійно щось капає з носа, але з’являються передумови для розвитку менінгіту. Тому такі отвори потрібно закривати. До ери ендоскопії для цього проводилась трепанація черепа, потім потрібно було спустись вниз, підняти лобні долі, а вже після провести потрібну маніпуляцію. Це було не дуже практично і не дуже зручно.

Концепція сучасної операції полягає в тому, щоби делікатно через носову порожнину підійти до отвору і буквально заправити тканини мозку, після чого провести пластику дефекту, для чого використовуються власні тканини пацієнта. Все відбувається під контролем ендоскопа, що гарантує делікатні та точні рухи хірурга. Серед переваг для пацієнта — мінімальна травма та відсутність зовні жодних слідів операції.

Результатом операції стало припинення ліквореї та закриття дефекту. Також Дмитро Пилипюк попередив збільшення грижі. Протягом трьох тижнів після такої маніпуляції залишається набряк, відчуття, як при нежиті. Потрібен невеликий догляд за післяопераційною раною. Дренаж для альтернативного скиду ліквору не потрібен. Через два дні знаходження в стаціонарі пацієнт пішов додому.

   5 з 5 на основі 2 оцінок
кадочников консультации

Підписуйтесь
на нашу розсилку

Отримуйте корисні поради для краси та здоров'я від кращих фахівців Інституту передової медицини VIRTUS!

Читайте також

Від чого залежить жіноче здоров’я?

Від чого залежить жіноче здоров’я?

Навіть якщо ви виграли генетичний джекпот, життя в умовах війни і постійний супутній стрес вносять свої корективи у стан жіночого здоров’я.
Відповідаємо на часті питання щодо лікування варикозу та захворювань судин ніг

Відповідаємо на часті питання щодо лікування варикозу та захворювань судин ніг

Варикозне розширення вен не тільки завдає естетичного дискомфорту, але може призвести до неприємних наслідків.
Які захворювання лікує проктолог?

Які захворювання лікує проктолог?

Спектр захворювань, які лікує проктолог, далеко не вичерпується гемороєм будь-якого рівня складності: це також пролапс прямої кишки, тріщини в задньому проході, свищі прямої кишки,…
Здоров’я жінки: ключові захворювання матки та їх діагностика

Здоров’я жінки: ключові захворювання матки та їх діагностика

При відтермінуванні дітонародження жінки зрештою стикаються з проблемами в репродуктивній сфері.
Як виправити вікові зміни шкіри обличчя у жінок

Як виправити вікові зміни шкіри обличчя у жінок

Вікові зміни шкіри обличчя у жінок, в першу чергу, виявляються у вигляді зморшок та птозу. Обидві проблеми далеко не завжди пов’язані лише з віком.
Коли варто звернутися до лікаря через “проблеми” з носом

Коли варто звернутися до лікаря через “проблеми” з носом

Існує багато «проблем» з носом, які можуть привести людину до кабінету лікаря: естетичні та функціональні. Головне, своєчасно звертатися з проблемами з носом до лікаря.
Що таке ендоскопічний ліфтинг обличчя

Що таке ендоскопічний ліфтинг обличчя

Ендоскопічний ліфтинг обличчя — малоінвазивне хірургічне втручання з омолодження обличчя та усунення опущення м’яких тканин (птозу).
Коли варто звернутися до лікаря щодо інтимної пластики

Коли варто звернутися до лікаря щодо інтимної пластики

Інтимна пластика — це низка операцій на органах, які входять в інтимну зону: зовнішніх — піхві, внутрішніх — вульві, та промежині.
Що таке підтяжка обличчя?

Що таке підтяжка обличчя?

Підтяжка обличчя — це операція (або декілька) з пластичної хірургії, мета якої — корекція вікових змін та омолодження. Це може бути як малоінвазивне ендоскопічне…
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат