+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
+38 (067) 750-60-60
+38 (067) 638-87-06
+38 (048) 796-31-12
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Гипергідоз — що це? Причини та лікування підвищеного потовиділення

Гипергідоз — що це? Причини та лікування підвищеного потовиділення

Що робити, якщо дезодоранти та антиперспіранти не допомагають і які причини даного явища — розбираємося у цій статті.

Потовиділення — це нормальна функція організму, покликана оберігати його від перевантажень і теплового удару. Здорова людина пітніє через терморегуляцію в результаті перепадів температур, під час занять спортом, через стреси, хвилювання, недостатнє надходження кисню або навіть від гострої їжі. Як правило, після того, як пропадає зовнішній подразник, процес припиняється.

Але трапляється, що кількість виділеної рідини перевищує всі допустимі межі і не залежить від зовнішніх чинників, у той же час людина відчуває від цього дискомфорт. Що робити, якщо дезодоранти та антиперспіранти не допомагають і які причини даного явища — розбираємося у цій статті.

Причини гіпергідрозу

Умовно всі причини виникнення гіпергідрозу можна розділити на дві групи: вторинні захворювання і генетична схильність.

Причинами для виділення надлишкової дози поту можуть бути:

 • Порушення обміну речовин
 • Гормональні збої
 • Ендокринологічні проблеми
 • Захворювання нервової системи
 • Вегетосудинна дистонія та багато інших нюансів здоров’я організму

Якщо рясне потовиділення з’явилося порівняно недавно — значить, потрібно терміново звернутися до лікаря, щоб виключити зовнішню патологію. Коли причина збою усунена, все повертається на круги своя.

У разі, якщо немає жодного приводу для підвищеного виділення поту, але, проте, проблема присутня, то мова може йти про генетичну форму гіпергідрозу. Це спадкове явище, що не піддається корекції медикаментозними способами — тільки за допомогою уколів ботулотоксину або інструментів пластичної хірургії.

Симптоми і діагностика

Як правило, пацієнти звертають увагу на проблему тільки тоді, коли вона починає заважати в побуті: доводиться часто міняти одяг, звичайні дезодоранти не в змозі впоратися з неприємним запахом і людині фізично некомфортно перебувати в такому стані.

Які ще симптоми є у гіпергідрозу:

 • Рясне регулярне потовиділення як на окремих ділянках, так і по всьому тілу
 • Розм’якшення епітелію
 • Грибкові захворювання

Підвищене потовиділення в сукупності з будь-яким або навіть всіма з цих симптомів вже є показанням для звернення до дерматолога і проведення діагностики причини виникнення такого стану.

Основне завдання діагностики — з’ясувати причину гіпергідрозу і визначити його характер. Якщо витоки підвищеного вироблення поту криються у вторинному захворюванні, як правило, досвідчений лікар може виявити це вже при первинному огляді, зборі анамнезу і скарг пацієнта.

Також під час огляду можна визначити ступінь проблеми. Існує цілий ряд методів, здатних визначити кількісні та якісні показники підвищеного потовиділення і допомогти розібратися, чи дійсно існує гіпергідроз. Наприклад, виявити наявність проблеми дозволяє проба Мінора. За допомогою даної медичної маніпуляції можна визначити площу і інтенсивність гіпергідрозу. Для цього досліджувану ділянку сухої шкіри тіла обробляють водним розчином йоду і посипають крохмалем. Таким чином пляма, де виділення поту більше норми, починає виділятися синім кольором.

Види гіпергідрозу

Умовно гіпергідроз можна розділити на два види:

 1. Вторинний гіпергідроз — у цьому випадку витоки надмірної пітливості криються в іншому захворюванні. Як правило, проходить після лікування першопричини.
 2. Спадковий або генетичний — коли немає ніяких об’єктивних причин для надмірної пітливості, але проблема все ж таки присутня.

Також гіпергідроз різниться за місцями прояву підвищеної пітливості: він буває повним і локальним. У випадку з повним від надлишкового виділення поту страждає все тіло. При локальному характері проблема може проявлятися на якійсь окремій ділянці: наприклад, в паху, на ступнях або долонях.

Методи лікування гіпергідрозу

Методи лікування гіпергідрозу залежать від причини його виникнення.

 1. Якщо поштовхом для підвищеного потовиділення стали вторинні захворювання, як правило, після позбавлення від них проблема проходить сама по собі. Отже, при вторинному гіпергідрозі слід кинути сили на усунення причини його виникнення і дотримуватися приписаної доктором дієти. Якщо гіпергідроз спадковий або генетичний, то варіантів вирішення проблеми не так вже й багато.
 2. Позбутися від проблеми генетичного гіпергідрозу раз і назавжди можна виключно за допомогою хірургічного лікування. Сама операція багато в чомусь схожа на ліпосакцію: за допомогою вакуумного екстрактора видаляються потові залози потрібної зони. Як правило, найчастіше таку процедуру проводять в області пахвових западин.

У разі, якщо для підвищеного потовиділення немає ніяких об’єктивних фізіологічних причин, кардинально вирішити проблему можна двома способами:

Популярним методом лікування підвищеної пітливості є терапія ботулотоксину. Як правило, таке лікування використовується для вирішення проблеми локалізованого гіпергідрозу — наприклад, це відмінний спосіб позбутися від надмірної пітливості рук. Токсини ботокса блокують іннервацію потових залоз — відповідно, залози не отримують імпульси, що стимулюють виділення поту.

До мінусів цього способу варто віднести короткостроковий ефект. Залежно від початкової глибини проблеми ботулотоксин блокує потові залози на термін від декількох місяців до року.

кадочников консультации

Підписуйтесь
на V-розсилку

Отримуйте корисні поради для краси та здоров'я від кращих фахівців Інституту передової медицини VIRTUS!

Читайте також

Відповідаємо на часті питання щодо блефаропластики

Відповідаємо на часті питання щодо блефаропластики

Блефаропластика (пластика повік) передбачає видалення надлишку шкіри на верхніх повіках та мішків під очима (жирових гриж) на нижніх.
#естетична хірургія
Як повернути плоский живіт за допомогою хірургії?

Як повернути плоский живіт за допомогою хірургії?

Неестетичний зовнішній вигляд живота після значного схуднення або вагітності та пологів – досить поширена проблема, яку можна вирішити за допомогою абдомінопластики.
#естетична хірургія
У якому віці варто задуматися про пластичні операції?

У якому віці варто задуматися про пластичні операції?

Все більше людей приділяють пильну увагу своїй зовнішності і не бажають миритися з деякими естетичними недоліками, які може виправити пластичний хірург.
#естетична хірургія
Тимпанопластика вуха

Тимпанопластика вуха

Тимпанопластика – це хірургічне втручання, спрямоване на корекцію порушення слуху та дефектів барабанної перетинки.
#ЛОР
Факти та міфи про лазерну епіляцію

Факти та міфи про лазерну епіляцію

Лазерна епіляція - медична процедура, під час якої висококонцентрований промінь світла (лазер) уповільнює ріст волосся, пошкоджуючи волосяні фолікули.
#косметологiя, #лазерні технології
Відповідаємо на популярні питання про абдомінопластику

Відповідаємо на популярні питання про абдомінопластику

Абдомінопластика — це операція з покращення контурів живота за рахунок видалення надлишків тканин шкіри і зшивання м’язів передньої черевної стінки.
#естетична хірургія
Що таке гайморит і як його лікувати?

Що таке гайморит і як його лікувати?

Гайморит — це синусит (запалення) слизових оболонок однієї з навколоносових пазух, верхньощелепної.
#ЛОР
Що робити, якщо випадає волосся?

Що робити, якщо випадає волосся?

Випадіння волосся – фізіологічний процес, який відбувається через зміну фаз росту та оновлення клітин шкіри.
#трихологiя
Чи можна покращити зір?

Чи можна покращити зір?

Погіршення гостроти зору, двоїння, сухість і різь в очах можуть бути ознаками як перевтоми, так і серйозного офтальмологічного захворювання.
#офтальмологiя
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат