+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Як позбутися від зморшок під очима?

Як позбутися від зморшок під очима?Зморшки під очима – проблема, яка рано чи пізно з’являється в житті кожної людини. Саме вони і є першими ознаками старіння організму. Шкіра на цій ділянці обличчя позбавлена сальних залоз і тому вимагає додаткового догляду коли продукування колагену й еластину в організмі починає сповільнюватися. Про те як ефективно боротися зі зморшками під очима ви дізнаєтеся з цієї статті.

Коли з’являються зморшки під очима

Наші очі знаходяться в ділянці, яка називається периорбітальною впадиною, де шкіра дуже тонка та ніжна. Через таку крихкість шкірна тканина в цій частині тіла більш схильна до появи зморшок, ніж в інших місцях.

Організм виробляє природні волокна такі як колаген та еластин. Вони допомагають підтримувати структуру та пружність шкіри. Проте їх продукування з часом виснажується через вік й інші чинники, наприклад, несприятливий вплив навколишнього середовища.

Оскільки шкіра під очима дуже тонка, вона може швидко втратити свою еластичність, що призводить до поступового утворення зморшок, яке проходить в 3 етапи.

20 років

З 20 років продукування колагену починає знижуватися. Однак в цьому віці наявність зморшок під очима зустрічається рідко і, ймовірно, це пов’язано з екологічними факторами або генетичною схильністю.

30 років

Після 30 років у жінки зменшується функціональна активність клітин дерми, а, отже, знижується обсяг колагенових і еластинових волокон. Шкіра може виглядати більш тонкою або тьмяною, оскільки жирові клітини починають скорочуватися. У цей період спостерігається різкий прояв вікових ліній і зморшок.

40 років

Після 40 років вироблення колагену значно знижується і, в кінцевому підсумку, повністю припиняється. Шкіра починає втрачати еластичність, а лінії під очима стають все глибшими та помітнішими. У наступні роки менопауза також вплине на чутливість і еластичність шкіри у жінок.

Причини виникнення

Причин появи зморшок на шкірі навколо очей трохи більше, ніж причин для їх виникнення на інших ділянках обличчя.

  • Активна міміка

Повторювані вирази обличчя, такі як посмішка, насуплені або примружені брови є гігантським навантаженням для шкіри. На жаль, цей метод невербального вираження емоцій неминуче призводить до появи тонких ліній навколо очей і на лобі.

  • Вікові зміни

Починаючи з 25 років, організм виробляє на 1% менше колагену щороку. Це означає, що шкіра починає поступово втрачати структуру й еластичність, внаслідок чого з’являються зморшки, які з плином часу стають глибшими і вираженішими.

Це називається «внутрішнім старінням», тому що такі зміни відбуваються з усіма, незалежно від зовнішніх факторів, які можуть прискорити процес старіння.

  • Фотостаріння

Надмірний вплив ультрафіолету призводить до старіння шкіри і, отже, неминуче сприяє появі пігментації і більш ранніх глибоких зморшок під очима.

  • Шкідливі звички

Куріння і алкоголь також є суттєвими факторами, які прискорюють старіння. Чим довше ви курите, тим більша ймовірність пошкодження шкіри, зокрема, і появи зморшок. Алкоголь працює за такою ж схемою.

Ще кілька шкідливих звичок – регулярний недосип і недостатнє зволоження – також можуть призвести до в’янення шкіри.

Косметологічні методи боротьби зі зморшками під очима

Існують різні методи лікування зморшок під очима. До них належать ін’єкції нейротоксинів, клітинні технології, філери. Який з них найкраще підійде саме вам залежатиме від глибини зморшок. Найбільш ефективний комплексний підхід, який зможе підібрати лікар.

Такі речовини як ботокс, диспорт і Ксеомін, що вводяться в ділянку під очима, можуть допомогти створити більш гладкі контури обличчя.

Нейротоксини вводять в ділянку м’язів нижньої повіки, трохи нижче вій, щоб послабити їх здатність тримати очі прикритими, коли вони знаходяться в стані спокою. Але варто враховувати, що розслаблення цих м’язів може негативно вплинути на людей, які страждають від сухості очей.

Як і при інших видах лікування нейротоксинами, повторні ін’єкції необхідні приблизно кожні шість місяців.

Лазерне лікування полягає в застосуванні мікроскопічних потоків світла на шкірі, що сприяє виробленню колагену і еластину. Процедура вимагає мінімального часу для відновлення і займає не більше, аніж годину. Кількість сеансів залежить виключно від стану пацієнта.

Процедура заповнення зморшок філерами. Основою всіх наповнювачів є гіалуронова кислота, яка поступово засвоюється організмом і запускає процес вироблення власної гіалуронової кислоти клітинами шкіри.

Профілактика зморшок під очима

Контроль міміки

Намагайтеся уникати надмірно похмурого погляду або примруження, наприклад, коли ви концентруєтеся або працюєте за екраном комп’ютера. Це допоможе запобігти динамічним зморшкам, які виникають внаслідок тривалого утримання одного і того ж виразу обличчя.

Зволоження шкіри

Переконайтеся, що ви п’єте достатньо води, щоб зберегти шкіру зволоженою.

Вода допомагає зовнішньому шару шкіри виглядати свіжішим та пружнішим, але зовнішні фактори, наприклад, висока температура повітря, можуть призвести до втрати вологи. При цьому шкіра буде виглядати сухою і створювати враження передчасно зістареної.

Зволоження зменшує прояви старіння – поповнюючи запаси вологи в зовнішньому шарі шкіри і зменшуючи її сухість.

Режим сну

Дуже важливо висипатися, тому що брак сну може прискорити процес старіння. Національний фонд сну рекомендує, щоб люди у віці від 18 до 64 років спали не менше, аніж 7-9 годин щоночі.

Куріння

Подумайте про те, щоб кинути або хоча б скоротити кількість викурених сигарет. Це допоможе відтермінувати появу зморшок на обличчі, зокрема, під очима.

Дієта

Дотримання здорової дієти, багатої на вітаміни А, С і Е, зберігає шкіру здоровою і допомагає компенсувати зовнішні ефекти старіння.

Захист від сонця

Ультрафіолетовий вплив змушує шкіру старіти швидше. Використовуйте денний крем для обличчя, який захищає від сонця, або носіть капелюха, який забезпечить тінь для очей.

Хочете побачити фото До і Після?

Результати наших операцій та процедур переконують краще будь-яких слів. Судіть самі!

   5 з 5 на основі 4 оцінок
Цепк Ганна

Підписуйтесь
на нашу розсилку

Отримуйте корисні поради для краси та здоров'я від кращих фахівців Інституту передової медицини VIRTUS!

Читайте також

Чинники ризику тромбозу та як запобігти утворенню тромбів

Чинники ризику тромбозу та як запобігти утворенню тромбів

Інститут VIRTUS зазвичай не працює з ургентними випадками, зате ми добре знаємо, як їм запобігти — зокрема, профілактувати тромбоз у пацієнтів з варикозною хворобою.
Що таке синдром Поланда і як це лікується: історія нашої пацієнтки

Що таке синдром Поланда і як це лікується: історія нашої пацієнтки

Синдром Поланда — це доволі рідкісна генетична аномалія, за якої відсутні частини м’язів, тканин і підшкірної жирової клітковини грудей з одного боку.
Що таке лазерне видалення вен

Що таке лазерне видалення вен

Ендовенозна лазерна коагуляція (лазерне видалення вен) передбачає термічне заварювання ураженої вени, що знаходиться глибоко у товщі м’язів та під фасцією (сполучнотканинна оболонка, що огортає…
Від чого залежить жіноче здоров’я?

Від чого залежить жіноче здоров’я?

Навіть якщо ви виграли генетичний джекпот, життя в умовах війни і постійний супутній стрес вносять свої корективи у стан жіночого здоров’я.
Відповідаємо на часті питання щодо лікування варикозу та захворювань судин ніг

Відповідаємо на часті питання щодо лікування варикозу та захворювань судин ніг

Варикозне розширення вен не тільки завдає естетичного дискомфорту, але може призвести до неприємних наслідків.
Які захворювання лікує проктолог?

Які захворювання лікує проктолог?

Спектр захворювань, які лікує проктолог, далеко не вичерпується гемороєм будь-якого рівня складності: це також пролапс прямої кишки, тріщини в задньому проході, свищі прямої кишки,…
Здоров’я жінки: ключові захворювання матки та їх діагностика

Здоров’я жінки: ключові захворювання матки та їх діагностика

При відтермінуванні дітонародження жінки зрештою стикаються з проблемами в репродуктивній сфері.
Як виправити вікові зміни шкіри обличчя у жінок

Як виправити вікові зміни шкіри обличчя у жінок

Вікові зміни шкіри обличчя у жінок, в першу чергу, виявляються у вигляді зморшок та птозу. Обидві проблеми далеко не завжди пов’язані лише з віком.
Коли варто звернутися до лікаря через “проблеми” з носом

Коли варто звернутися до лікаря через “проблеми” з носом

Існує багато «проблем» з носом, які можуть привести людину до кабінету лікаря: естетичні та функціональні. Головне, своєчасно звертатися з проблемами з носом до лікаря.
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат