+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60 вул. Суднобудівна, 1Б+38 (048) 771 05 17 вул. Буніна, 10Київ+38 (044) 364 80 50 вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Як позбутися пахової грижі?

Як позбутися пахової грижі?

Що таке пахова грижа?

Пахова грижа патологія, за якої зв’язки не можуть утримати внутрішні органи черевної порожнини на призначених місцях. Важливо розуміти, що така проблема не лікується медикаментозним шляхом і не проходить сама по собі позбутися від неї можна тільки хірургічним шляхом.

(Русский) Почему появляется проблема?

Сполучна тканина черевної порожнини може послаблюватися через те, що людина піднімає важкі предмети та переносить великі фізичні навантаження — в народному фольклорі цю хворобу ще називали «надірвати живіт». Через те, що еластичність зв’язок порушена, вони більше не тримають вміст очеревини на місці. У таких випадках органи випадають через «слабку» частину нижньої частки живота — в пах. У деяких випадках причиною розвитку проблеми також може бути спадковість.

Позбутися від патології можна тільки за допомогою операції — такого роду оперативне втручання, як правило, проводиться під анестезією.

Якими бувають грижі в паху?

Хірурги використовують два підходи для класифікації проблеми.

У першому випадку визначають, чи можливо повернути органи, які випадають, на місце, тобто, чи грижа є вправною чи невправною. Вправні можуть як мимовільно випадати, так і повертатися на своє місце. Якщо пацієнт не звернеться до лікаря при перших же симптомах, то такі грижі можуть стати невправними.

При другому підході патології поділяють на групи залежно від їхнього місця розташування:

 • Косі: цей тип патології зустрічається найчастіше та вирізняється тим, що без правильної терапії призводить до проблем з сечостатевою системою
 • Прямі грижі: через особливості анатомії органів паху до цього різновиду хвороби більше схильні чоловіки. Найчастіше такі проблеми розвиваються в старшому віці через загальне ослаблення зв’язкового апарату

Якими симптомами супроводжується хвороба?

Залежно від того, які елементи черевного відділу стають частиною грижового мішка, можуть відрізнятися і прояви захворювання.

Найчастіше пацієнти скаржаться на:

 • Випинання в ділянці паху, яке на ранніх стадіях може пропадати в положенні лежачи
 • Неприємні відчуття під час сечовипускання
 • Дискомфорт у нижній частині живота

Які ускладнення можуть бути у грижі в паху?

У разі якщо пацієнт не звертається до лікаря, а пускає хворобу на самоплив або займається самолікуванням народними методами, можливі такі ускладнення:

 • Розвиток запального процесу
 • Перитоніт
 • Некроз грижового мішка
 • Проблеми з кишківником
 • Внутрішні кровотечі в черевній порожнині
 • Поширення грижі на ділянку мошонки у чоловіків
 • Перехід патології в невправну форму

Як лікувати пахову грижу?

Позбутися від грижі можна виключно за допомогою операції. Консервативні варіанти терапії, наприклад, спеціальні бандажі для немовлят, гімнастика для зміцнення черевної стінки або плавання, – можуть лише запобігти розвитку ускладнень. Також лікарі рекомендують дотримуватися особливої ​​дієти для того, щоб уникнути появи закрепів.

Хірургічне вирішення проблеми

У клініці VIRTUS проводять два види операцій з видалення пахової грижі: відкриту і закриту.

Під час відкритого втручання хірург робить ненатяжну пластику пахового каналу — її ще називають пластикою за Ліхтенштейном. Під час операції здійснюється розріз уздовж пахового каналу, виділяється і вшивається грижовий мішок, і встановлюється спеціальний сітчастий імплант, що фіксується зовні.

До терапії закритого типу відносять лапароскопічні операції, коли всі маніпуляції здійснюють без розрізів. У всьому іншому технологія проведення втручання незмінна: через прокол хірург проникає в черевну порожнину, виділяє грижу та встановлює сітку. За рахунок того, що операція малоінвазивна —тобто хірург працює без розрізів, через прокол — реабілітація проходить швидше.

В обох видах втручання хірурги використовують сітчасті імпланти для побудови каркасу м’язів. Раніше такі маніпуляції проходили без використання імплантів, а м’язовий каркас будувався за допомогою власних тканин пацієнта. Зараз від цієї практики відмовилася левова частка фахівців. Через те, що тканини натягуються, існує високий ризик виникнення дефектів і розривів в інших місцях. Наприклад, одним з найбільш частих ускладнень після втручання такого роду є виникнення стегнової грижі.

Детский ЛОР баннер

Підписуйтесь
на V-розсилку

Отримуйте корисні поради для краси та здоров'я від кращих фахівців Інституту передової медицини VIRTUS!

Читайте також

Відповідаємо на популярні питання про абдомінопластику

Відповідаємо на популярні питання про абдомінопластику

Абдомінопластика — це операція з покращення контурів живота за рахунок видалення надлишків тканин шкіри і зшивання м’язів передньої черевної стінки.
#естетична хірургія
Що таке гайморит і як його лікувати?

Що таке гайморит і як його лікувати?

Гайморит — це синусит (запалення) слизових оболонок однієї з навколоносових пазух, верхньощелепної.
#ЛОР
Що робити, якщо випадає волосся?

Що робити, якщо випадає волосся?

Випадіння волосся – фізіологічний процес, який відбувається через зміну фаз росту та оновлення клітин шкіри.
#трихологiя
Чи можна покращити зір?

Чи можна покращити зір?

Погіршення гостроти зору, двоїння, сухість і різь в очах можуть бути ознаками як перевтоми, так і серйозного офтальмологічного захворювання.
#офтальмологiя
Як боротися з висівкоподібним лишаєм?

Як боротися з висівкоподібним лишаєм?

Висівкоподібний або різнокольоровий лишай — це поверхнева грибкова інфекція шкіри. В народі його часто називають «сонячний грибок».
#дерматологiя
Відповідаємо на популярні питання про ультразвуковий SMAS-ліфтинг

Відповідаємо на популярні питання про ультразвуковий SMAS-ліфтинг

Ультразвуковий SMAS-ліфтинг — це методика сучасної апаратної косметології, направлена на безопераційне омолодження і підтяжку шкіри.
#косметологiя, #лазерні технології
Голити або не голити: переваги лазерної епіляції

Голити або не голити: переваги лазерної епіляції

Лазерна епіляція – сучасний метод видалення небажаного волосся на тілі за допомогою впливу лазерного променя
#лазерні технології
Відшарування сітківки – чим це загрожує?

Відшарування сітківки – чим це загрожує?

У цій статті ви дізнаєтеся про одне з найважчих захворювань очного яблука - відшарування сітківки. Ви знайдете відповіді на питання про причини виникнення, діагностику,…
#офтальмологiя
Лазерна коагуляція сітківки в сучасній офтальмології

Лазерна коагуляція сітківки в сучасній офтальмології

Методику лазерної коагуляції використовують при дистрофіях або дегенераціях сітківки, тромбозі центральної вени сітківки та інших захворюваннях очей.
#офтальмологiя
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат