+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Як позбутися пахової грижі?

Як позбутися пахової грижі?

Що таке пахова грижа?

Пахова грижа патологія, за якої зв’язки не можуть утримати внутрішні органи черевної порожнини на призначених місцях. Важливо розуміти, що така проблема не лікується медикаментозним шляхом і не проходить сама по собі позбутися від неї можна тільки хірургічним шляхом.

(Русский) Почему появляется проблема?

Сполучна тканина черевної порожнини може послаблюватися через те, що людина піднімає важкі предмети та переносить великі фізичні навантаження — в народному фольклорі цю хворобу ще називали «надірвати живіт». Через те, що еластичність зв’язок порушена, вони більше не тримають вміст очеревини на місці. У таких випадках органи випадають через «слабку» частину нижньої частки живота — в пах. У деяких випадках причиною розвитку проблеми також може бути спадковість.

Позбутися від патології можна тільки за допомогою операції — такого роду оперативне втручання, як правило, проводиться під анестезією.

Якими бувають грижі в паху?

Хірурги використовують два підходи для класифікації проблеми.

У першому випадку визначають, чи можливо повернути органи, які випадають, на місце, тобто, чи грижа є вправною чи невправною. Вправні можуть як мимовільно випадати, так і повертатися на своє місце. Якщо пацієнт не звернеться до лікаря при перших же симптомах, то такі грижі можуть стати невправними.

При другому підході патології поділяють на групи залежно від їхнього місця розташування:

 • Косі: цей тип патології зустрічається найчастіше та вирізняється тим, що без правильної терапії призводить до проблем з сечостатевою системою
 • Прямі грижі: через особливості анатомії органів паху до цього різновиду хвороби більше схильні чоловіки. Найчастіше такі проблеми розвиваються в старшому віці через загальне ослаблення зв’язкового апарату

Якими симптомами супроводжується хвороба?

Залежно від того, які елементи черевного відділу стають частиною грижового мішка, можуть відрізнятися і прояви захворювання.

Найчастіше пацієнти скаржаться на:

 • Випинання в ділянці паху, яке на ранніх стадіях може пропадати в положенні лежачи
 • Неприємні відчуття під час сечовипускання
 • Дискомфорт у нижній частині живота

Які ускладнення можуть бути у грижі в паху?

У разі якщо пацієнт не звертається до лікаря, а пускає хворобу на самоплив або займається самолікуванням народними методами, можливі такі ускладнення:

 • Розвиток запального процесу
 • Перитоніт
 • Некроз грижового мішка
 • Проблеми з кишківником
 • Внутрішні кровотечі в черевній порожнині
 • Поширення грижі на ділянку мошонки у чоловіків
 • Перехід патології в невправну форму

Як лікувати пахову грижу?

Позбутися від грижі можна виключно за допомогою операції. Консервативні варіанти терапії, наприклад, спеціальні бандажі для немовлят, гімнастика для зміцнення черевної стінки або плавання, – можуть лише запобігти розвитку ускладнень. Також лікарі рекомендують дотримуватися особливої ​​дієти для того, щоб уникнути появи закрепів.

Хірургічне вирішення проблеми

У клініці VIRTUS проводять два види операцій з видалення пахової грижі: відкриту і закриту.

Під час відкритого втручання хірург робить ненатяжну пластику пахового каналу — її ще називають пластикою за Ліхтенштейном. Під час операції здійснюється розріз уздовж пахового каналу, виділяється і вшивається грижовий мішок, і встановлюється спеціальний сітчастий імплант, що фіксується зовні.

До терапії закритого типу відносять лапароскопічні операції, коли всі маніпуляції здійснюють без розрізів. У всьому іншому технологія проведення втручання незмінна: через прокол хірург проникає в черевну порожнину, виділяє грижу та встановлює сітку. За рахунок того, що операція малоінвазивна —тобто хірург працює без розрізів, через прокол — реабілітація проходить швидше.

В обох видах втручання хірурги використовують сітчасті імпланти для побудови каркасу м’язів. Раніше такі маніпуляції проходили без використання імплантів, а м’язовий каркас будувався за допомогою власних тканин пацієнта. Зараз від цієї практики відмовилася левова частка фахівців. Через те, що тканини натягуються, існує високий ризик виникнення дефектів і розривів в інших місцях. Наприклад, одним з найбільш частих ускладнень після втручання такого роду є виникнення стегнової грижі.

   4 з 5 на основі 7 оцінок
Саркисян

Підписуйтесь
на нашу розсилку

Отримуйте корисні поради для краси та здоров'я від кращих фахівців Інституту передової медицини VIRTUS!

Читайте також

Блефаропластика: види та етапи проведення операції

Блефаропластика: види та етапи проведення операції

Блефаропластика давно стала вирішенням естетичних проблем в області біля очей. З її допомогою можна позбутися обвисання повік і мішків під очима. Найчастіше блефаропластику роблять…
Коли і навіщо потрібно видаляти аденоїди в дітей і дорослих

Коли і навіщо потрібно видаляти аденоїди в дітей і дорослих

В нормальних умовах аденоїдна тканина у дітей починає розростатися у віці близько трьох років (саме відтоді малюка слід регулярно приводити на консультацію отоларинголога, аби…
Як хірургія допомагає вирішити проблеми із зовнішнім виглядом носа та носовим диханням

Як хірургія допомагає вирішити проблеми із зовнішнім виглядом носа та носовим диханням

Відновити повноцінне носове дихання та покращити форму носа за одну операцію не лише можливо, а й бажано.
З якими дитячими захворюваннями звертатися до ЛОР-хірурга

З якими дитячими захворюваннями звертатися до ЛОР-хірурга

Дитяча ЛОР-хірургія — одна з найдавніших спеціалізацій Інституту VIRTUS, тож у роботі з юними пацієнтами маємо великий досвід і вміємо знайти підхід до кожного.
Чинники ризику тромбозу та як запобігти утворенню тромбів

Чинники ризику тромбозу та як запобігти утворенню тромбів

Інститут VIRTUS зазвичай не працює з ургентними випадками, зате ми добре знаємо, як їм запобігти — зокрема, профілактувати тромбоз у пацієнтів з варикозною хворобою.
Що таке синдром Поланда і як це лікується: історія нашої пацієнтки

Що таке синдром Поланда і як це лікується: історія нашої пацієнтки

Синдром Поланда — це доволі рідкісна генетична аномалія, за якої відсутні частини м’язів, тканин і підшкірної жирової клітковини грудей з одного боку.
Що таке лазерне видалення вен

Що таке лазерне видалення вен

Ендовенозна лазерна коагуляція (лазерне видалення вен) передбачає термічне заварювання ураженої вени, що знаходиться глибоко у товщі м’язів та під фасцією (сполучнотканинна оболонка, що огортає…
Від чого залежить жіноче здоров’я?

Від чого залежить жіноче здоров’я?

Навіть якщо ви виграли генетичний джекпот, життя в умовах війни і постійний супутній стрес вносять свої корективи у стан жіночого здоров’я.
Відповідаємо на часті питання щодо лікування варикозу та захворювань судин ніг

Відповідаємо на часті питання щодо лікування варикозу та захворювань судин ніг

Варикозне розширення вен не тільки завдає естетичного дискомфорту, але може призвести до неприємних наслідків.
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат