+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Що таке лазерне видалення вен

Що таке лазерне видалення вен

Ендовенозна лазерна коагуляція (лазерне видалення вен) передбачає термічне заварювання ураженої вени, що знаходиться глибоко у товщі м’язів та під фасцією (сполучнотканинна оболонка, що огортає м’язи).

Для цього в просвіт стовбуру великої або малої підшкірної вени вводиться лазерний світловод, який безпосередньо впливає на ендотелій вени. Він нагріває кров приблизно приблизно до 150 градусів, через це вона закипає. Може прозвучати дещо лячно, але боятися нема чого: під анестезією людина не відчуває жодного дискомфорту. Флеболог тягне цей лазерний світловод зворотнім ходом, залишаючи заварену вену позаду. Після завершення лазерної коагуляції лікар видаляє видимі розширені підшкірні варикозні вени (флебектомія), а кров надалі циркулюватиме здоровими венами, що залишилися.

Способи лікування варикозної хвороби

Основним завданням лікаря-флеболога при лікуванні варикозу є виключення з кровообігу ураженої вени. Видалити уражені варикозні вени можна такими методами:

 • ендовенозна лазерна коагуляція — заварювання вени лазером;
 • склерозування — введення під контролем УЗД у вену хімічної речовини, що викликає згортання крові і ураження ендотелія вени. В результаті вена так само руйнується і закривається;
 • склеювання вени біологічним клеєм.

Ендовенозна лазерна коагуляція допомагає закрити виключно підшкірні вени, але ті які людина не може побачити візуально, тільки під контролем УЗД. Зовнішні прояви захворювання — розширені підшкірні вени — видаляються через невеликі проколи у шкірі.

Що таке лазерне видалення вен-1

Кучубєрія Адамур, флеболог, судинний хірург Інституту VIRTUS

Що таке лазерна коагуляція вен

Лазерна коагуляція вен — це малоінвазивна операція, яка проводиться переважно під місцевою анестезією. Проте, якщо пацієнт бажає перебувати під седацією, ми готові піти назустріч в цьому питанні.

Спочатку в вену встановлюється інтродьюсер — спеціальний розширювач, крізь який лікар вводить лазерний світлодіод і виставляє його на потрібному місці.

«Важливо, щоб світловод дійшов чітко до злуки підшкірної і глибокої вен, — пояснює судинний хірург, флеболог Адамур Кучубєрія. — Якщо ми трохи не доведемо лазерний світлодіод до потрібного місця, частина вени лишиться незавареною, а якщо проведемо трохи глибше — можемо пошкодити глибоку вену».

Це основний і вкрай важливий момент, але 20-річний досвід Адамура Кучуберія, вкупі з сучасним обладнанням, дозволяють виставити лазерний світлодіод так, як потрібно. Далі настає черга анестезії: довкола вени створюється свого роду рідинний футляр, що захистить від термічної дії лазера навколишні тканини (м’язи, фасції, нервові волокна) і звузить просвіт вени, щоб полегшити заварювання. Після цього лікар вмикає лазерний апарат і зворотньою тягою повертає лазер, залишаючи поза ним заварену вену. Видалення варикозних вен лазером проходить під контролем УЗД, що чітко візуалізує вену і оточуючі тканини.

Коли ендовенозна лазерна коагуляція завершена, інтродьюсер виймається і настає черга хірургічного видалення вен на нозі (флебектомії). Розчином, що використовується для анестезії на попередньому етапі, флеболог обробляє розширені варикозні вени і робить невеликі проколи на відстані 5-10 см один від одного. Через них лікар спеціальним гачком видаляє уражені вени.

По завершенні хірургічного втручання лікар робить повторне УЗД, перевіряє стан глибоких вен, накладає повʼязки на рани і одягає пацієнтові компресійну панчоху. Пацієнт прогулюється (це обовʼязково!) в межах відділення близько 30 хв і після цього може йти додому.

Що краще, склеротерапія чи лазерне видалення вен?

Сьогодні найбільш розповсюджений, ефективний і безпечний метод лікування варикозної хвороби — це лазерне видалення вен на ногах. Склеротерапія — додатковий або основний метод лікування, що призначається індивідуально за показами, і тільки після огляду флеболога. В Інституті VIRTUS це хірургія на пів дня: пацієнт загалом проводить у нас 4-6 годин і йде додому. Наступного дня ми зустрічаємося для першої перев’язки.

Переваги видалення варикозних вен лазером

Лазерне видалення вен дозволяє вирішити проблему хворих ніг. Так, після операції з плином років можуть зʼявляться нові розширені вени, але вже в меншому обʼємі. Ендовенозна лазерна коагуляція має низку переваг:

 • дозволяє позбутися проявів хвороби за один день;
 • після операції не залишається шрамів і рубців (тільки точкові сліди від проколів);
 • рецидив, тобто відновлення кровопостачання у завареній вені, майже неможливий;
 • операція малоінвазивна і майже безболісна;
 • швидке відновлення;
 • не потрібна госпіталізація: пацієнт ночуватиме у себе вдома, але за бажанням можливо залишитись у стаціонарі.

Як каже флеболог Адамур Кучубєрія, мінусів у лазерного видалення вен немає. Це абсолютно безпечна процедура для пацієнта. Ціна на лазерне видалення вен на ногах вказана на нашому сайті. Ви можете дізнатися більше, переглянувши відгуки про лікування варикозу.

Коли необхідно проводити видалення вен лазером?

Варикозна хвороба, що починається, може протікати безсимптомно, тоді про її наявність свідчать лише розширені вени на ногах. Якщо їх діаметр перевищує 3-4 мм, це вже другий ступінь захворювання, що є показанням до лікування у флеболога (загалом розрізняють 6 ступенів варикозу). Також розширені вени при варикозній хворобі часто супроводжуються такими симптомами:

 • набряки гомілок (особливо ввечері), які минають після відпочинку;
 • зміна кольору шкіри, поява пігментації в нижній третині гомілки і біля гомілковостопного суглоба;
 • ущільнення підшкірної жирової клітковини в нижній третині гомілки;
 • втома, відчуття важкості в ногах;
 • зуд в шкірних покровах ніг.

Якщо розширена вена раптом стала щільною, болісною на дотик, а довкола неї зʼявилося запалення і почервоніння, це свідчить про тромбоз підшкірних вен. В такому випадку треба негайно поспішати до лікаря, адже тромбоз здатен призвести до появи ускладнень. Зокрема, тромбоемболії легеневої артерії, що може спричинити інвалідизацію і навіть смерть.

Що таке лазерне видалення вен-2

Кучубєрія Адамур, флеболог, судинний хірург Інституту VIRTUS

Як підготуватися до лазерного видалення вен

Підготовка до лазерної коагуляції вен починається з консультації флеболога. Лікар розпитає, коли розпочалася варикозна хвороба і з чим це може бути пов’язано: зазвичай причиною розвитку захворювання є сидяча або стояча робота, спадковість, а також гормональні зміни у жінок (зокрема при вагітності). Він же проводить УЗД-дослідження нижніх кінцівок, а також визначає ступінь тяжкості варикозу й оптимальну терапію.

Варикоз не лікується консервативно, тому в будь-якому випадку йдеться про малоінвазивне втручання. Відповідно, пацієнт має здати стандартний набір передопераційних аналізів (клінічний аналіз крові, визначення групи крові, вірусні захворювання крові, ЕКГ, флюорографія).

Результати лікування варикозу за допомогою лазерного видалення вен

Результатом операції на венах ніг лазером є відсутність розширених вен, патологічних набряків, нормалізація кровотоку. Зʼявляється відчуття легкості в ногах. Перший позитивний ефект пацієнт побачить за 1-3 тижня. Проте, маленькі сліди проколів можуть бути помітні до 3-6 місяців. Щодо реабілітації після лазерного видалення вен, пацієнт отримує памʼятку, де розписані всі тимчасові обмеження та їхній термін:

 • 1 тиждень після операції слід виключити будь-які фізичні навантаження і відвідування сауни;
 • 1-2 тижні необхідно носити компресійну білизну;
 • 2-3 тижні — обмежити середні фізичні навантаження;
 • 3-4 тижні без важких фізичних навантажень (силові види спорту, підняття важких предметів).

Власне, потреба у постійному носінні компресійних панчіх у післяопераційному періоді і є причиною, чому лікарі радять проводити лазерне видалення вен від осені до весни: в холодну пору року така білизна не спричиняє дискомфорту. Проте, саме ви обираєте оптимальний для себе час для лікування.

   5 з 5 на основі 4 оцінок
Цепк Ганна

Підписуйтесь
на нашу розсилку

Отримуйте корисні поради для краси та здоров'я від кращих фахівців Інституту передової медицини VIRTUS!

Читайте також

Блефаропластика: види та етапи проведення операції

Блефаропластика: види та етапи проведення операції

Блефаропластика давно стала вирішенням естетичних проблем в області біля очей. З її допомогою можна позбутися обвисання повік і мішків під очима. Найчастіше блефаропластику роблять…
Коли і навіщо потрібно видаляти аденоїди в дітей і дорослих

Коли і навіщо потрібно видаляти аденоїди в дітей і дорослих

В нормальних умовах аденоїдна тканина у дітей починає розростатися у віці близько трьох років (саме відтоді малюка слід регулярно приводити на консультацію отоларинголога, аби…
Як хірургія допомагає вирішити проблеми із зовнішнім виглядом носа та носовим диханням

Як хірургія допомагає вирішити проблеми із зовнішнім виглядом носа та носовим диханням

Відновити повноцінне носове дихання та покращити форму носа за одну операцію не лише можливо, а й бажано.
З якими дитячими захворюваннями звертатися до ЛОР-хірурга

З якими дитячими захворюваннями звертатися до ЛОР-хірурга

Дитяча ЛОР-хірургія — одна з найдавніших спеціалізацій Інституту VIRTUS, тож у роботі з юними пацієнтами маємо великий досвід і вміємо знайти підхід до кожного.
Чинники ризику тромбозу та як запобігти утворенню тромбів

Чинники ризику тромбозу та як запобігти утворенню тромбів

Інститут VIRTUS зазвичай не працює з ургентними випадками, зате ми добре знаємо, як їм запобігти — зокрема, профілактувати тромбоз у пацієнтів з варикозною хворобою.
Що таке синдром Поланда і як це лікується: історія нашої пацієнтки

Що таке синдром Поланда і як це лікується: історія нашої пацієнтки

Синдром Поланда — це доволі рідкісна генетична аномалія, за якої відсутні частини м’язів, тканин і підшкірної жирової клітковини грудей з одного боку.
Від чого залежить жіноче здоров’я?

Від чого залежить жіноче здоров’я?

Навіть якщо ви виграли генетичний джекпот, життя в умовах війни і постійний супутній стрес вносять свої корективи у стан жіночого здоров’я.
Відповідаємо на часті питання щодо лікування варикозу та захворювань судин ніг

Відповідаємо на часті питання щодо лікування варикозу та захворювань судин ніг

Варикозне розширення вен не тільки завдає естетичного дискомфорту, але може призвести до неприємних наслідків.
Які захворювання лікує проктолог?

Які захворювання лікує проктолог?

Спектр захворювань, які лікує проктолог, далеко не вичерпується гемороєм будь-якого рівня складності: це також пролапс прямої кишки, тріщини в задньому проході, свищі прямої кишки,…
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат