+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Як хірургія допомагає вирішити проблеми із зовнішнім виглядом носа та носовим диханням

Як хірургія допомагає вирішити проблеми із зовнішнім виглядом носа та носовим диханням

Відновити повноцінне носове дихання та покращити форму носа за одну операцію не лише можливо, а й бажано.

Адже тоді пластичний хірург зможе використати власний хрящ, який залишиться після вирівнювання носової перегородки, що якнайкраще підходить для пластики зовнішнього носа. Така операція «2 в 1» називається риносептопластика, і її виконують ЛОР-хірург і пластичний хірург. Перший починає з вирівнювання викривленої носової перегородки і зменшує нижні носові раковини, другий — коригує форму носа чи його кінчика, залежно від побажань пацієнта. Таким чином, людина отримує гарний і відмінно функціонуючий ніс. Носове дихання відновлюється приблизно за 1 місяць, а за пів року можна оцінити повною мірою й зміну зовнішнього носа. Впевніться у цьому, переглянувши відгуки про риносептоплатику від наших пацієнтів.

Які проблеми із зовнішнім виглядом носа вирішує пластична хірургія

Кожна людина має свої індивідуальні особливості шкіри, кісткової й хрящової тканини, тому навіть найвправніший пластичний хірург не може гарантувати пацієнтові новий ніс один-в-один як в улюбленої кінозірки. Зате прибрати горбик, звузити та припідняти кінчик носа, симетризувати, зменшити ніс, зробити кирпатий ніс рівнішим, провести пластику крил носа, відновити попередній вигляд носа після травми тощо цілком можливо. Якщо пацієнтка бажає лише прибрати горбик на носі, цього можна досягти й за допомогою ін’єкційної (безопераційної) ринопластики, коли для корекції вводяться спеціальні філери. Щоправда, на відміну від операції, така косметологічна процедура дає лише тимчасовий ефект.

Перед проведенням ринопластики пластичний хірург зробить комп’ютерне моделювання, що візуалізує зміни форми носа. Також він відправить на консультацію отоларинголога для перевірки стану носової перегородки.

Чи можна вирішити проблеми з утрудненим диханням носа

Викривлена носова перегородка часто стає причиною хронічно закладеного носа, залежності від судинозвужувальних крапель та постійного стікання по задній стінці носоглотки, відповідно й утрудненого носового дихання. Прикметно, що багато людей так до цього звикли, що сприймають як норму. Але ж насправді ці проблеми можна вирішити за допомогою септопластики (або частіше — септоконхопластики, що передбачає не лише вирівнювання перегородки, а й зменшення нижніх носових раковин, завдяки чому пацієнт позбувається хронічного вазомоторного риніту).

Інколи трапляється так, що людині зробили септопластику раніше в іншій клініці, але вона все одно має проблеми з диханням. Причиною цього може бути спайковий процес, травмування в післяопераційному періоді чи просто неякісне виконання конхопластики — в будь-якому разі варто звернутися до нашого ЛОР-відділення для обстеження і, можливо, зробити септопластику повторно. Така операція більш складна і тривала, але ми беремося за подібні випадки й досягаємо задовільного результату.

Що таке риносептопластика та ринопластика

Ринопластика — це корекція зовнішньої форми носа або його кінчика (виправлення горбика, симетризація чи зменшення носа, пластика крил носа, зміна його форми). Перед призначенням дати операції пластичний хірург скеровує пацієнта до отоларинголога, який визначає, чи є потреба у вирівнюванні викривленої перегородки носа. Якщо людина не має проблем з носовим диханням, а носова перегородка рівна, необхідності в участі ЛОР-хірурга в операції немає.

Якщо ж пацієнт, окрім невдоволення формою носа, має скарги на проблеми з носовим диханням, відчуття стікання по задній стінці, інколи хропіння, закладеність вух, а також часті риніти, аденоїдити, гайморити та запальні процеси пазух носа, йому призначається риносептопластика — операція, в ході якої відновлюється правильне носове дихання і коригується зовнішній ніс. До речі, трапляється й зворотна ситуація, коли людина на початку звертається до отоларинголога, а той вже, бачачи, що її ніс раніше був зламаний або можна змінити форму носа на краще, пропонує консультацію пластичного хірурга, аби розв’язати дві проблеми водночас.

Але пластика носа недарма вважається однією з найскладніших пластичних операцій, результат якої нелегко передбачити. І деякі люди, які вже робили риносептопластику в інших закладах, не завжди задоволені результатом та звертаються до нас щодо корекції. Основна проблема в таких випадках полягає у тому, що власний хрящ з носової перегородки вже був використаний, і взяти новий фрагмент другий раз поспіль неможливо, тим більше що й ЛОР-хірург потребує матеріалу для вирівнювання носової перегородки. Тому пластичний хірург має працювати з хрящом із ребра чи вуха, який має дещо інші щільність і структуру, а в найважчому випадку — замовити штучний імплантат. Це ускладнює роботу хірурга та значно подовжує період відновлення для пацієнта.

Лікування хропіння

Хропіння часто виникає за відсутності правильного носового дихання, але насправді це симультанна (поєднана) патологія, що в ідеалі вимагає роботи багатьох спеціалістів. Для визначення генезу (центрального чи респіраторного) потрібно зробити полісомнографію. Хропіння респіраторного генезу, тобто таке, що залежить від дихання, можна зменшити за допомогою вирівнювання носової перегородки Але й у цьому випадку, скоріш за все, не вийде його повністю позбутись, якщо людина спатиме на спині, із запрокинутою головою або матиме підвищений тиск.

Лікування закладеності вух

Вазомоторний риніт, що часто виникає при збільшених носових раковинах, не лише утруднює носове дихання, а й може спричинити отит, відповідно й скарги на закладення чи клацання у вухах. Через набряк носових раковин набрякає і закривається євстахієва труба, її слизова запалюється, а циркулювання повітря між носоглоткою і барабанною порожниною погіршується. Це призводить до розвитку тубоотиту (запалення слизової оболонки євстахієвої труби), а у разі несвоєчасного чи неправильного лікування — ексудативного отиту із накопиченням рідини за барабанною перетинкою. Така патологія вимагає консервативного або, якщо воно є безрезультатним, хірургічного лікування .

Лікування гайморитів

Відчуття тиску на очі, закладеність та біль у вусі з іррадіацією у щоку чи око в поєднанні з закладеністю носа і відчуттям стікання по задній стінці, скоріш за все, є ознаками гаймориту — гнійного чи одонтогенного запального процесу в одній з гайморових пазух. Для встановленя причини гаймориту пацієнту призначають комп’ютерну томографію (КТ). Якщо проблема полягає в кисті або запаленні коренів зубів чи потраплянні в пазуху пломбувального матеріалу, ЛОР-хірург може працювати разом зі стоматологом чи щелепно-лицевим хірургом.

Хірургічне лікування гаймориту в Інституті VIRTUS проходить ендоскопічно, під загальною анестезією. ЛОР-хірург розширює природне співустя, яке з’єднує порожнину носа з гайморовою порожниною, не пошкодивши при цьому слизову оболонку, і прибирає все, чого не має бути всередині пазухи (кисту, гній, поліпи, пломбувальний матеріал тощо). Далі лікар встановлює гемостатичну губку, яка всотує кров. В результаті пацієнт отримує чисту гайморову пазуху без запалення і болю.

Скільки коштує пластика носа і від чого залежить ціна

Ціна ринопластики різних категорій вказана на сторінці «Вартість послуг». Найпростішим втручанням є пластика кінчика носа, коли пластичний хірург працює лише з хрящем, не зачіпаючи кісткові структури носа, а найскладнішим — вторинна риносептопластика чи велика реконструктивна операція після травми. Загалом вартість операції залежить від її складності та структур, з якими працюватиме лікар (приміром, чи може він використати власний носовий хрящ або муситиме взяти матеріал з ребра чи штучний імплантат).

   5 з 5 на основі 6 оцінок
Саркисян

Підписуйтесь
на нашу розсилку

Отримуйте корисні поради для краси та здоров'я від кращих фахівців Інституту передової медицини VIRTUS!

Читайте також

Блефаропластика: види та етапи проведення операції

Блефаропластика: види та етапи проведення операції

Блефаропластика давно стала вирішенням естетичних проблем в області біля очей. З її допомогою можна позбутися обвисання повік і мішків під очима. Найчастіше блефаропластику роблять…
Коли і навіщо потрібно видаляти аденоїди в дітей і дорослих

Коли і навіщо потрібно видаляти аденоїди в дітей і дорослих

В нормальних умовах аденоїдна тканина у дітей починає розростатися у віці близько трьох років (саме відтоді малюка слід регулярно приводити на консультацію отоларинголога, аби…
З якими дитячими захворюваннями звертатися до ЛОР-хірурга

З якими дитячими захворюваннями звертатися до ЛОР-хірурга

Дитяча ЛОР-хірургія — одна з найдавніших спеціалізацій Інституту VIRTUS, тож у роботі з юними пацієнтами маємо великий досвід і вміємо знайти підхід до кожного.
Чинники ризику тромбозу та як запобігти утворенню тромбів

Чинники ризику тромбозу та як запобігти утворенню тромбів

Інститут VIRTUS зазвичай не працює з ургентними випадками, зате ми добре знаємо, як їм запобігти — зокрема, профілактувати тромбоз у пацієнтів з варикозною хворобою.
Що таке синдром Поланда і як це лікується: історія нашої пацієнтки

Що таке синдром Поланда і як це лікується: історія нашої пацієнтки

Синдром Поланда — це доволі рідкісна генетична аномалія, за якої відсутні частини м’язів, тканин і підшкірної жирової клітковини грудей з одного боку.
Що таке лазерне видалення вен

Що таке лазерне видалення вен

Ендовенозна лазерна коагуляція (лазерне видалення вен) передбачає термічне заварювання ураженої вени, що знаходиться глибоко у товщі м’язів та під фасцією (сполучнотканинна оболонка, що огортає…
Від чого залежить жіноче здоров’я?

Від чого залежить жіноче здоров’я?

Навіть якщо ви виграли генетичний джекпот, життя в умовах війни і постійний супутній стрес вносять свої корективи у стан жіночого здоров’я.
Відповідаємо на часті питання щодо лікування варикозу та захворювань судин ніг

Відповідаємо на часті питання щодо лікування варикозу та захворювань судин ніг

Варикозне розширення вен не тільки завдає естетичного дискомфорту, але може призвести до неприємних наслідків.
Які захворювання лікує проктолог?

Які захворювання лікує проктолог?

Спектр захворювань, які лікує проктолог, далеко не вичерпується гемороєм будь-якого рівня складності: це також пролапс прямої кишки, тріщини в задньому проході, свищі прямої кишки,…
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат