+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60 вул. Суднобудівна, 1Б+38 (048) 771 05 17 вул. Буніна, 10Київ+38 (044) 364 80 50 вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Проблема носа «картоплею»?

Ніс «картоплею» є генетичною особливістю людини. Така форма утворюється за рахунок індивідуального кістково-хрящової будови кінчика носа. Зазвичай він виглядає занадто масивно, не маючи чітких обрисів і контурів. Слід розуміти, що ніс «картоплею» – це типова естетична, а не функціональна проблема, з якою до нас щомісяця звертаються десятки людей. Наше завдання, як пластичних хірургів, полягає в тому, щоб зробити його більш чітким і довести до стану загальноприйнятих в сучасному світі норм краси.

Як виправити ніс «картоплею»?

Власники носа «картоплею» чи то через свої ментальні проблеми, чи то через проблеми з диханням, часто задумуються над зміною його форми чи то пак зменшенням. Існує лише два дієвих методи, які насправді можуть у цьому допомогти – це:

 • Хірургічна ринопластика
 • Ін’єкційна або безопераційна ринопластика

Покази та протипокази

Ринопластика – пластична операція, яка проводиться задля виправлення вроджених дефектів або набутих внаслідок травм деформацій носа. Також вона є популярним варіантом для людей, які незадоволені його формою чи розміром. Метою ринопластики є корекція носу відповідно до бажаного зовнішнього вигляду, враховуючи тип шкіри, будову, не забуваючи про головне, – функціональну складову. Наші лікарі поєднують медицину та мистецтво і готові гарантувати пацієнтам задоволення від ефективних та тривалих результатів. Так як ринопластика проводиться під загальним наркозом, вона має ряд показів та протипоказів. Чинники, що обумовлені медично та суттєво псують зовнішність, називають абсолютними.

До них належать:

 • Вроджені дефекти
 • Деформації, пов’язані з травмами
 • Викривлення носової перегородки (в такому випадку виконується корекція кінчика носа і виправлення перегородки)
 • Хибний розвиток хрящової тканини
 • Асиметрія ніздрів
 • Сухість слизової оболонки

Опосередкованими факторами називають ті, які обумовлені лише естетичними переконаннями:

 • Людину не влаштовує форма його носа, хоча при цьому він не відчуває ніякого фізичного дискомфорту
 • Надмірна ширина ніздрів або занадто великий кінчик носа
 • Загальна непропорційність носа щодо обличчя

Основним протипоказом до проведення ринопластики є вік. Так склалось біологічно, що в людини до 18-ти років продовжується формування кісток та хрящів, тому хірургічне втручання до завершення цього періоду немає жодного сенсу. Також до «групи ризику» потрапляють люди категорії 40+ років. Зазвичай у них спостерігається зниження регенеративних процесів, що може супроводжуватися деякими труднощами на післяопераційному етапі.

Протипоказом також є погане загальне почуття пацієнта, вагітність чи наявність таких хвороб, як:

 • ВІЛ / СНІД
 • Хвороби, пов’язані з онкологією
 • Діабет (I і II типу)
 • Алергія на деякі препарати
 • Проблеми зі згортанням крові
 • Сифілі
 • Запалення носової порожнини

Хірургічна ринопластика кінчика носа

В естетичній медицині існує декілька способів перетворення вашого носа з «картоплини» на щось більш вишукане. До них належать і корекція крил, і пластика колумели (частини носа, розташованої між ніздрями), і ще декілька видів пластичних послуг. Однак найдієвішим є ринопластика кінчика носа.

Вона може проводитися закритим і відкритим методами. Закритий метод передбачає проведення операції через спеціальні надрізи всередині ніздрів. Але, як показує практика, пластичні хірурги у випадках операцій на носі в формі «картоплі» надають перевагу відкритій техніці. За допомогою V-подібного надрізу лікар може підняти шкіряний покрив та напряму працювати з кінчиком носа, що дозволяє зробити його якомога наближеним до змодельованого раніше «ідеалу».

Ін’єкційна ринопластика

Цей метод полягає у виправленні дрібних недоліків за допомогою різних ін’єкцій, що вводяться в проблемні ділянки. Наприклад, за допомогою безопераційного методу можна підняти кінчик носа або нівелювати ефект горбинки. Але, на жаль, ін’єкційною ринопластикою неможливо повністю виправити форму носа «картоплею».

Такий метод більше підходить для носів, у яких є западинки чи інші естетичні дефекти. Уся патовість ситуації полягає в тому, що метою ринопластики у випадках носа «картоплею» є його зменшення, що неможливо в повній мірі зробити за допомогою філерів чи інших препаратів.

Реабілітація після корекції кінчика носа

Як правило реабілітація після ринопластики має свій чіткий алгоритм:

 1. Перші два дні прооперований знаходиться в лікарні під наглядом медичного персоналу.
 2. Після стабілізації та нормалізації стану здоров’я пацієнт виписується із клініки, але зобов’язаний носити спеціальну наліпку на носі для його фіксації та зменшення набряків.
 3. У випадку відкритої ринопластики на сьомий день лікар знімає шви. Наступні 5-10 діб пацієнт, задля безпеки свого здоров’я, продовжує носити наліпку.
 4. Післяопераційні набряки повністю сходять за два-три тижні. Та якщо проводилась робота з кістками носа, можуть залишатися невеликі синці під очима, які легко приховати під макіяжем.

Окрім цього пацієнт має:

 • Вживати антибіотики та знеболюючі
 • Обмежити відвідування саун чи лазень
 • Перші два тижні (мінімум) спати виключно на спині
 • У випадку, якщо людина носить окуляри, від них теж доведеться відмовитись на 2-4 місяці після операції
  промивати ніс стерильними розчинами

Статистика свідчить, що 90% прооперованих уже через два тижні можуть без долі сумніву виходити на прогулянки в людні місця.

Чи можливі ускладнення?

Як таких ускладнень корекція кінчика носа за собою не несе, хоча має певні побічні ефекти:

 • Можлива тимчасова втрата чутливості кінчика носа
 • Набряки – притаманні всім
 • Надмірно великий набряк може викликати ситуацію, коли людині стає не досить комфортно дихати
 • Гематоми
 • Алергія

Але, якщо все робиться за вірною технологією, то ніяких ускладнень у ході операції чи після неї не буде. Узагалі, медичні ускладнення вважаються досить рідкісним випадком. У ринопластиці переважають випадки «естетичних» оказій, коли після виконаної операції пацієнту може не сподобатись його новий ніс. Щоб уникнути зайвих питань та обговорити всі можливі нюанси, перед операцією робиться фотомоделювання та 3D прогнозування. Завдяки цьому хірург може зрозуміти, якого результату хоче досягти його пацієнт та зробити йому пропозицію того варіанту носа, який можна зробити з «похідного матеріалу».

Отже, ніс «картоплею» – це не вирок. Не треба мучитись зі своїми комплексами, коли сучасна медицина дозволяє без зайвих проблем виправити ситуацію. Якщо особливості вашої зовнішності дратують або приносять моральний дискомфорт, то інститут пластичної естетичної хірургії VIRTUS завжди готовий вам допомогти.

Хочете побачити фото До і Після?

Результати наших операцій та процедур переконують краще будь-яких слів. Судіть самі!

Препараты Смартселл баннер

Підписуйтесь
на V-розсилку

Отримуйте корисні поради для краси та здоров'я від кращих фахівців Інституту передової медицини VIRTUS!

Читайте також

Відповідаємо на популярні питання про абдомінопластику

Відповідаємо на популярні питання про абдомінопластику

Абдомінопластика — це операція з покращення контурів живота за рахунок видалення надлишків тканин шкіри і зшивання м’язів передньої черевної стінки.
#естетична хірургія
Що таке гайморит і як його лікувати?

Що таке гайморит і як його лікувати?

Гайморит — це синусит (запалення) слизових оболонок однієї з навколоносових пазух, верхньощелепної.
#ЛОР
Що робити, якщо випадає волосся?

Що робити, якщо випадає волосся?

Випадіння волосся – фізіологічний процес, який відбувається через зміну фаз росту та оновлення клітин шкіри.
#трихологiя
Чи можна покращити зір?

Чи можна покращити зір?

Погіршення гостроти зору, двоїння, сухість і різь в очах можуть бути ознаками як перевтоми, так і серйозного офтальмологічного захворювання.
#офтальмологiя
Як боротися з висівкоподібним лишаєм?

Як боротися з висівкоподібним лишаєм?

Висівкоподібний або різнокольоровий лишай — це поверхнева грибкова інфекція шкіри. В народі його часто називають «сонячний грибок».
#дерматологiя
Відповідаємо на популярні питання про ультразвуковий SMAS-ліфтинг

Відповідаємо на популярні питання про ультразвуковий SMAS-ліфтинг

Ультразвуковий SMAS-ліфтинг — це методика сучасної апаратної косметології, направлена на безопераційне омолодження і підтяжку шкіри.
#косметологiя, #лазерні технології
Голити або не голити: переваги лазерної епіляції

Голити або не голити: переваги лазерної епіляції

Лазерна епіляція – сучасний метод видалення небажаного волосся на тілі за допомогою впливу лазерного променя
#лазерні технології
Відшарування сітківки – чим це загрожує?

Відшарування сітківки – чим це загрожує?

У цій статті ви дізнаєтеся про одне з найважчих захворювань очного яблука - відшарування сітківки. Ви знайдете відповіді на питання про причини виникнення, діагностику,…
#офтальмологiя
Лазерна коагуляція сітківки в сучасній офтальмології

Лазерна коагуляція сітківки в сучасній офтальмології

Методику лазерної коагуляції використовують при дистрофіях або дегенераціях сітківки, тромбозі центральної вени сітківки та інших захворюваннях очей.
#офтальмологiя
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат