+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Проблема носа «картоплею»?

Ніс «картоплею» є генетичною особливістю людини. Така форма утворюється за рахунок індивідуального кістково-хрящової будови кінчика носа. Зазвичай він виглядає занадто масивно, не маючи чітких обрисів і контурів. Слід розуміти, що ніс «картоплею» – це типова естетична, а не функціональна проблема, з якою до нас щомісяця звертаються десятки людей. Наше завдання, як пластичних хірургів, полягає в тому, щоб зробити його більш чітким і довести до стану загальноприйнятих в сучасному світі норм краси.

Як виправити ніс «картоплею»?

Власники носа «картоплею» чи то через свої ментальні проблеми, чи то через проблеми з диханням, часто задумуються над зміною його форми чи то пак зменшенням. Існує лише два дієвих методи, які насправді можуть у цьому допомогти – це:

 • Хірургічна ринопластика
 • Ін’єкційна або безопераційна ринопластика

Покази та протипокази

Ринопластика – пластична операція, яка проводиться задля виправлення вроджених дефектів або набутих внаслідок травм деформацій носа. Також вона є популярним варіантом для людей, які незадоволені його формою чи розміром. Метою ринопластики є корекція носу відповідно до бажаного зовнішнього вигляду, враховуючи тип шкіри, будову, не забуваючи про головне, – функціональну складову. Наші лікарі поєднують медицину та мистецтво і готові гарантувати пацієнтам задоволення від ефективних та тривалих результатів. Так як ринопластика проводиться під загальним наркозом, вона має ряд показів та протипоказів. Чинники, що обумовлені медично та суттєво псують зовнішність, називають абсолютними.

До них належать:

 • Вроджені дефекти
 • Деформації, пов’язані з травмами
 • Викривлення носової перегородки (в такому випадку виконується корекція кінчика носа і виправлення перегородки)
 • Хибний розвиток хрящової тканини
 • Асиметрія ніздрів
 • Сухість слизової оболонки

Опосередкованими факторами називають ті, які обумовлені лише естетичними переконаннями:

 • Людину не влаштовує форма його носа, хоча при цьому він не відчуває ніякого фізичного дискомфорту
 • Надмірна ширина ніздрів або занадто великий кінчик носа
 • Загальна непропорційність носа щодо обличчя

Основним протипоказом до проведення ринопластики є вік. Так склалось біологічно, що в людини до 18-ти років продовжується формування кісток та хрящів, тому хірургічне втручання до завершення цього періоду немає жодного сенсу. Також до «групи ризику» потрапляють люди категорії 40+ років. Зазвичай у них спостерігається зниження регенеративних процесів, що може супроводжуватися деякими труднощами на післяопераційному етапі.

Протипоказом також є погане загальне почуття пацієнта, вагітність чи наявність таких хвороб, як:

 • ВІЛ / СНІД
 • Хвороби, пов’язані з онкологією
 • Діабет (I і II типу)
 • Алергія на деякі препарати
 • Проблеми зі згортанням крові
 • Сифілі
 • Запалення носової порожнини

Хірургічна ринопластика кінчика носа

В естетичній медицині існує декілька способів перетворення вашого носа з «картоплини» на щось більш вишукане. До них належать і корекція крил, і пластика колумели (частини носа, розташованої між ніздрями), і ще декілька видів пластичних послуг. Однак найдієвішим є ринопластика кінчика носа.

Вона може проводитися закритим і відкритим методами. Закритий метод передбачає проведення операції через спеціальні надрізи всередині ніздрів. Але, як показує практика, пластичні хірурги у випадках операцій на носі в формі «картоплі» надають перевагу відкритій техніці. За допомогою V-подібного надрізу лікар може підняти шкіряний покрив та напряму працювати з кінчиком носа, що дозволяє зробити його якомога наближеним до змодельованого раніше «ідеалу».

Ін’єкційна ринопластика

Цей метод полягає у виправленні дрібних недоліків за допомогою різних ін’єкцій, що вводяться в проблемні ділянки. Наприклад, за допомогою безопераційного методу можна підняти кінчик носа або нівелювати ефект горбинки. Але, на жаль, ін’єкційною ринопластикою неможливо повністю виправити форму носа «картоплею».

Такий метод більше підходить для носів, у яких є западинки чи інші естетичні дефекти. Уся патовість ситуації полягає в тому, що метою ринопластики у випадках носа «картоплею» є його зменшення, що неможливо в повній мірі зробити за допомогою філерів чи інших препаратів.

Реабілітація після корекції кінчика носа

Як правило реабілітація після ринопластики має свій чіткий алгоритм:

 1. Перші два дні прооперований знаходиться в лікарні під наглядом медичного персоналу.
 2. Після стабілізації та нормалізації стану здоров’я пацієнт виписується із клініки, але зобов’язаний носити спеціальну наліпку на носі для його фіксації та зменшення набряків.
 3. У випадку відкритої ринопластики на сьомий день лікар знімає шви. Наступні 5-10 діб пацієнт, задля безпеки свого здоров’я, продовжує носити наліпку.
 4. Післяопераційні набряки повністю сходять за два-три тижні. Та якщо проводилась робота з кістками носа, можуть залишатися невеликі синці під очима, які легко приховати під макіяжем.

Окрім цього пацієнт має:

 • Вживати антибіотики та знеболюючі
 • Обмежити відвідування саун чи лазень
 • Перші два тижні (мінімум) спати виключно на спині
 • У випадку, якщо людина носить окуляри, від них теж доведеться відмовитись на 2-4 місяці після операції
  промивати ніс стерильними розчинами

Статистика свідчить, що 90% прооперованих уже через два тижні можуть без долі сумніву виходити на прогулянки в людні місця.

Запишіться на прийом до пластичного хірурга

Найкращі фахівці, більш ніж тридцятирічний досвід, десятки тисяч пацієнтів, які повернули здоров’я!

Будемо раді допомогти вам!

Чи можливі ускладнення?

Як таких ускладнень корекція кінчика носа за собою не несе, хоча має певні побічні ефекти:

 • Можлива тимчасова втрата чутливості кінчика носа
 • Набряки – притаманні всім
 • Надмірно великий набряк може викликати ситуацію, коли людині стає не досить комфортно дихати
 • Гематоми
 • Алергія

Але, якщо все робиться за вірною технологією, то ніяких ускладнень у ході операції чи після неї не буде. Узагалі, медичні ускладнення вважаються досить рідкісним випадком. У ринопластиці переважають випадки «естетичних» оказій, коли після виконаної операції пацієнту може не сподобатись його новий ніс. Щоб уникнути зайвих питань та обговорити всі можливі нюанси, перед операцією робиться фотомоделювання та 3D прогнозування. Завдяки цьому хірург може зрозуміти, якого результату хоче досягти його пацієнт та зробити йому пропозицію того варіанту носа, який можна зробити з «похідного матеріалу».

Отже, ніс «картоплею» – це не вирок. Не треба мучитись зі своїми комплексами, коли сучасна медицина дозволяє без зайвих проблем виправити ситуацію. Якщо особливості вашої зовнішності дратують або приносять моральний дискомфорт, то інститут пластичної естетичної хірургії VIRTUS завжди готовий вам допомогти.

Хочете побачити фото До і Після?

Результати наших операцій та процедур переконують краще будь-яких слів. Судіть самі!

   5 з 5 на основі 2 оцінок
Овчаренко

Підписуйтесь
на нашу розсилку

Отримуйте корисні поради для краси та здоров'я від кращих фахівців Інституту передової медицини VIRTUS!

Читайте також

Чинники ризику тромбозу та як запобігти утворенню тромбів

Чинники ризику тромбозу та як запобігти утворенню тромбів

Інститут VIRTUS зазвичай не працює з ургентними випадками, зате ми добре знаємо, як їм запобігти — зокрема, профілактувати тромбоз у пацієнтів з варикозною хворобою.
Що таке синдром Поланда і як це лікується: історія нашої пацієнтки

Що таке синдром Поланда і як це лікується: історія нашої пацієнтки

Синдром Поланда — це доволі рідкісна генетична аномалія, за якої відсутні частини м’язів, тканин і підшкірної жирової клітковини грудей з одного боку.
Що таке лазерне видалення вен

Що таке лазерне видалення вен

Ендовенозна лазерна коагуляція (лазерне видалення вен) передбачає термічне заварювання ураженої вени, що знаходиться глибоко у товщі м’язів та під фасцією (сполучнотканинна оболонка, що огортає…
Від чого залежить жіноче здоров’я?

Від чого залежить жіноче здоров’я?

Навіть якщо ви виграли генетичний джекпот, життя в умовах війни і постійний супутній стрес вносять свої корективи у стан жіночого здоров’я.
Відповідаємо на часті питання щодо лікування варикозу та захворювань судин ніг

Відповідаємо на часті питання щодо лікування варикозу та захворювань судин ніг

Варикозне розширення вен не тільки завдає естетичного дискомфорту, але може призвести до неприємних наслідків.
Які захворювання лікує проктолог?

Які захворювання лікує проктолог?

Спектр захворювань, які лікує проктолог, далеко не вичерпується гемороєм будь-якого рівня складності: це також пролапс прямої кишки, тріщини в задньому проході, свищі прямої кишки,…
Здоров’я жінки: ключові захворювання матки та їх діагностика

Здоров’я жінки: ключові захворювання матки та їх діагностика

При відтермінуванні дітонародження жінки зрештою стикаються з проблемами в репродуктивній сфері.
Як виправити вікові зміни шкіри обличчя у жінок

Як виправити вікові зміни шкіри обличчя у жінок

Вікові зміни шкіри обличчя у жінок, в першу чергу, виявляються у вигляді зморшок та птозу. Обидві проблеми далеко не завжди пов’язані лише з віком.
Коли варто звернутися до лікаря через “проблеми” з носом

Коли варто звернутися до лікаря через “проблеми” з носом

Існує багато «проблем» з носом, які можуть привести людину до кабінету лікаря: естетичні та функціональні. Головне, своєчасно звертатися з проблемами з носом до лікаря.
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат