+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60 вул. Суднобудівна, 1Б+38 (048) 771 05 17 вул. Буніна, 10Київ+38 (044) 364 80 50 вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Як боротися з висівкоподібним лишаєм?

Як боротися з висівкоподібним лишаєм?

Висівкоподібний або різнокольоровий лишай це поверхнева грибкова інфекція шкіри. В народі його часто називають «сонячний грибок» через прояви у вигляді блідих, гіпопігментованих плям, які не засмагають на сонці.

Що таке висівкоподібний лишай

Висівкоподібний лишай це захворювання рогового шару шкіри, викликане дріжджеподібними грибами роду Pityrosporum або Malassezia. Патогенні гриби є на поверхні тіла більшості людей, але вражають клітини епідермісу лише за умови впливу несприятливих факторів:

  • підвищеної пітливості, гіпергідрозу;
  • тривалої гормональної терапії;
  • носіння одягу, білизни із синтетичних матеріалів;
  • недотримання правил особистої гігієни;
  • ослаблення бар’єрних функцій шкіри внаслідок пілінгу, впливу хімічних і органічних речовин.

Розвитку різнокольорового лишаю може сприяти «виразкова» інфекція Helicobacter pylori, яка викликає системне запалення і порушення механізмів бар’єрно-захисних функцій шкіри. Так, турецький «Журнал медичних наук» (Turkish Journal of Medical Sciences) у червні 2020 року опублікував дані досліджень, згідно з якими носійство Helicobacter pylori змінює мікросередовище шкіри і посилює схильність до ураження її клітин дріжджеподібним грибком.

Як виглядає висівкоподібний лишай

При висівкоподібному лишаї на шкірі з’являються невеликі різнокольорові (від блідо-рожевих до темно-червоних і коричневих) плями з чіткими межами. Плями можуть існувати ізольовано або зливатися, утворюючи великі вогнища. У хворого можуть бути присутні незначний свербіж, пітливість і лущення шкіри: грибок розпушує її роговий шар.

Перші вогнища висипань на шкірі зазвичай з’являються на спині, у важкодоступних для миття місцях між лопатками. Ділянки уражень грибковою інфекцією можуть локалізуватись на шиї, плечах та грудях, під пахвами. Характерна риса захворювання порушення пігментації шкіри. Так відбувається через пошкодження грибком Malassezia меланоцитів клітин, що виробляють пігмент меланін.

Чи можна вилікувати висівкоподібний лишай

Подібну симптоматику з висівкоподібним лишаєм мають вітіліго, екзема, себорейний дерматит і лишай Жибера, тому для постановки правильного діагнозу слід обов’язково відвідати дерматолога, не займаючись самолікуванням. У ході консультації лікар виконає:

  • огляд ділянок шкіри, уражених грибком, з допомогою лампи Вуда;
  • взяття зішкрібу клітин епідермісу для дослідження під мікроскопом;
  • проведе пробу Бальцера з йодом.

Лікування патології включає прийом протигрибкових, при сильній сверблячці і антигістамінних препаратів, а також застосування зовнішніх фунгіцидних засобів. Правильно призначена схема лікування дозволяє повністю позбавитись від грибка за 10-15 днів.

Популярнi питання

Чи можна засмагати з висівкоподібним лишаєм?

Виникнення грибкової інфекції майже завжди супроводжується зниженням бар’єрної функції шкіри, важливої складової імунної системи людини. Тому до повного одужання від різнокольорового лишаю дерматологи не рекомендують піддавати організм впливу ультрафіолетових променів.

Крім того, під впливом УФ-променів вогнища різнокольорового лишаю знебарвлюються до гіпопігментованих плям, які зберігаються на шкірі тривалий час і є видимим косметичним дефектом, що приносить дискомфорт.

Чи можна вилікувати висівкоподібний лишай йодом?

Дріжджеподібні гриби чутливі до йоду і частково гинуть при контакті з ним. Але спиртовий розчин не здатний повністю знищити колонії грибка і надто пересушує шкіру. Для лікування інфекції призначають протигрибкові спреї, гелі для душу або крема: їх діючі речовини знищують патогени, не пошкоджуючи епітелій, а додаткові компоненти зволожують шкіру.

Чому не проходить висівкоподібний лишай?

Патологія може мати затяжний перебіг, рецидивувати при порушенні схеми прийому ліків, недотриманні особистої гігієни, порушеннях імунітету або наявності в організмі інфекції Helicobacter pylori.

Препараты Смартселл баннер

Підписуйтесь
на V-розсилку

Отримуйте корисні поради для краси та здоров'я від кращих фахівців Інституту передової медицини VIRTUS!

Читайте також

Факти та міфи про лазерну епіляцію

Факти та міфи про лазерну епіляцію

Лазерна епіляція – медична процедура, під час якої висококонцентрований промінь світла (лазер) уповільнює ріст волосся, пошкоджуючи волосяні фолікули. Пошкодження фолікулів відбувається за рахунок тепла,…
#косметологiя, #лазерні технології
Відповідаємо на популярні питання про абдомінопластику

Відповідаємо на популярні питання про абдомінопластику

Абдомінопластика — це операція з покращення контурів живота за рахунок видалення надлишків тканин шкіри і зшивання м’язів передньої черевної стінки.
#естетична хірургія
Що таке гайморит і як його лікувати?

Що таке гайморит і як його лікувати?

Гайморит — це синусит (запалення) слизових оболонок однієї з навколоносових пазух, верхньощелепної.
#ЛОР
Що робити, якщо випадає волосся?

Що робити, якщо випадає волосся?

Випадіння волосся – фізіологічний процес, який відбувається через зміну фаз росту та оновлення клітин шкіри.
#трихологiя
Чи можна покращити зір?

Чи можна покращити зір?

Погіршення гостроти зору, двоїння, сухість і різь в очах можуть бути ознаками як перевтоми, так і серйозного офтальмологічного захворювання.
#офтальмологiя
Відповідаємо на популярні питання про ультразвуковий SMAS-ліфтинг

Відповідаємо на популярні питання про ультразвуковий SMAS-ліфтинг

Ультразвуковий SMAS-ліфтинг — це методика сучасної апаратної косметології, направлена на безопераційне омолодження і підтяжку шкіри.
#косметологiя, #лазерні технології
Голити або не голити: переваги лазерної епіляції

Голити або не голити: переваги лазерної епіляції

Лазерна епіляція – сучасний метод видалення небажаного волосся на тілі за допомогою впливу лазерного променя
#лазерні технології
Відшарування сітківки – чим це загрожує?

Відшарування сітківки – чим це загрожує?

У цій статті ви дізнаєтеся про одне з найважчих захворювань очного яблука - відшарування сітківки. Ви знайдете відповіді на питання про причини виникнення, діагностику,…
#офтальмологiя
Лазерна коагуляція сітківки в сучасній офтальмології

Лазерна коагуляція сітківки в сучасній офтальмології

Методику лазерної коагуляції використовують при дистрофіях або дегенераціях сітківки, тромбозі центральної вени сітківки та інших захворюваннях очей.
#офтальмологiя
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат