+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Як боротися з висівкоподібним лишаєм?

Як боротися з висівкоподібним лишаєм?

Висівкоподібний або різнокольоровий лишай це поверхнева грибкова інфекція шкіри. В народі його часто називають «сонячний грибок» через прояви у вигляді блідих, гіпопігментованих плям, які не засмагають на сонці.

Що таке висівкоподібний лишай

Висівкоподібний лишай це захворювання рогового шару шкіри, викликане дріжджеподібними грибами роду Pityrosporum або Malassezia. Патогенні гриби є на поверхні тіла більшості людей, але вражають клітини епідермісу лише за умови впливу несприятливих факторів:

  • підвищеної пітливості, гіпергідрозу;
  • тривалої гормональної терапії;
  • носіння одягу, білизни із синтетичних матеріалів;
  • недотримання правил особистої гігієни;
  • ослаблення бар’єрних функцій шкіри внаслідок пілінгу, впливу хімічних і органічних речовин.

Розвитку різнокольорового лишаю може сприяти «виразкова» інфекція Helicobacter pylori, яка викликає системне запалення і порушення механізмів бар’єрно-захисних функцій шкіри. Так, турецький «Журнал медичних наук» (Turkish Journal of Medical Sciences) у червні 2020 року опублікував дані досліджень, згідно з якими носійство Helicobacter pylori змінює мікросередовище шкіри і посилює схильність до ураження її клітин дріжджеподібним грибком.

Як виглядає висівкоподібний лишай

При висівкоподібному лишаї на шкірі з’являються невеликі різнокольорові (від блідо-рожевих до темно-червоних і коричневих) плями з чіткими межами. Плями можуть існувати ізольовано або зливатися, утворюючи великі вогнища. У хворого можуть бути присутні незначний свербіж, пітливість і лущення шкіри: грибок розпушує її роговий шар.

Перші вогнища висипань на шкірі зазвичай з’являються на спині, у важкодоступних для миття місцях між лопатками. Ділянки уражень грибковою інфекцією можуть локалізуватись на шиї, плечах та грудях, під пахвами. Характерна риса захворювання порушення пігментації шкіри. Так відбувається через пошкодження грибком Malassezia меланоцитів клітин, що виробляють пігмент меланін.

Чи можна вилікувати висівкоподібний лишай

Подібну симптоматику з висівкоподібним лишаєм мають вітіліго, екзема, себорейний дерматит і лишай Жибера, тому для постановки правильного діагнозу слід обов’язково відвідати дерматолога, не займаючись самолікуванням. У ході консультації лікар виконає:

  • огляд ділянок шкіри, уражених грибком, з допомогою лампи Вуда;
  • взяття зішкрібу клітин епідермісу для дослідження під мікроскопом;
  • проведе пробу Бальцера з йодом.

Лікування патології включає прийом протигрибкових, при сильній сверблячці і антигістамінних препаратів, а також застосування зовнішніх фунгіцидних засобів. Правильно призначена схема лікування дозволяє повністю позбавитись від грибка за 10-15 днів.

Запишіться на прийом до дерматолога.

Найкращі фахівці, більш ніж тридцятирічний досвід, десятки тисяч пацієнтів, які повернули здоров’я!

Будемо раді допомогти вам!

Популярнi питання

Чи можна засмагати з висівкоподібним лишаєм?

Виникнення грибкової інфекції майже завжди супроводжується зниженням бар’єрної функції шкіри, важливої складової імунної системи людини. Тому до повного одужання від різнокольорового лишаю дерматологи не рекомендують піддавати організм впливу ультрафіолетових променів.

Крім того, під впливом УФ-променів вогнища різнокольорового лишаю знебарвлюються до гіпопігментованих плям, які зберігаються на шкірі тривалий час і є видимим косметичним дефектом, що приносить дискомфорт.

Чи можна вилікувати висівкоподібний лишай йодом?

Дріжджеподібні гриби чутливі до йоду і частково гинуть при контакті з ним. Але спиртовий розчин не здатний повністю знищити колонії грибка і надто пересушує шкіру. Для лікування інфекції призначають протигрибкові спреї, гелі для душу або крема: їх діючі речовини знищують патогени, не пошкоджуючи епітелій, а додаткові компоненти зволожують шкіру.

Чому не проходить висівкоподібний лишай?

Патологія може мати затяжний перебіг, рецидивувати при порушенні схеми прийому ліків, недотриманні особистої гігієни, порушеннях імунітету або наявності в організмі інфекції Helicobacter pylori.

   5 з 5 на основі 5 оцінок
кадочников консультации

Підписуйтесь
на нашу розсилку

Отримуйте корисні поради для краси та здоров'я від кращих фахівців Інституту передової медицини VIRTUS!

Читайте також

Блефаропластика: види та етапи проведення операції

Блефаропластика: види та етапи проведення операції

Блефаропластика давно стала вирішенням естетичних проблем в області біля очей. З її допомогою можна позбутися обвисання повік і мішків під очима. Найчастіше блефаропластику роблять…
Коли і навіщо потрібно видаляти аденоїди в дітей і дорослих

Коли і навіщо потрібно видаляти аденоїди в дітей і дорослих

В нормальних умовах аденоїдна тканина у дітей починає розростатися у віці близько трьох років (саме відтоді малюка слід регулярно приводити на консультацію отоларинголога, аби…
Як хірургія допомагає вирішити проблеми із зовнішнім виглядом носа та носовим диханням

Як хірургія допомагає вирішити проблеми із зовнішнім виглядом носа та носовим диханням

Відновити повноцінне носове дихання та покращити форму носа за одну операцію не лише можливо, а й бажано.
З якими дитячими захворюваннями звертатися до ЛОР-хірурга

З якими дитячими захворюваннями звертатися до ЛОР-хірурга

Дитяча ЛОР-хірургія — одна з найдавніших спеціалізацій Інституту VIRTUS, тож у роботі з юними пацієнтами маємо великий досвід і вміємо знайти підхід до кожного.
Чинники ризику тромбозу та як запобігти утворенню тромбів

Чинники ризику тромбозу та як запобігти утворенню тромбів

Інститут VIRTUS зазвичай не працює з ургентними випадками, зате ми добре знаємо, як їм запобігти — зокрема, профілактувати тромбоз у пацієнтів з варикозною хворобою.
Що таке синдром Поланда і як це лікується: історія нашої пацієнтки

Що таке синдром Поланда і як це лікується: історія нашої пацієнтки

Синдром Поланда — це доволі рідкісна генетична аномалія, за якої відсутні частини м’язів, тканин і підшкірної жирової клітковини грудей з одного боку.
Що таке лазерне видалення вен

Що таке лазерне видалення вен

Ендовенозна лазерна коагуляція (лазерне видалення вен) передбачає термічне заварювання ураженої вени, що знаходиться глибоко у товщі м’язів та під фасцією (сполучнотканинна оболонка, що огортає…
Від чого залежить жіноче здоров’я?

Від чого залежить жіноче здоров’я?

Навіть якщо ви виграли генетичний джекпот, життя в умовах війни і постійний супутній стрес вносять свої корективи у стан жіночого здоров’я.
Відповідаємо на часті питання щодо лікування варикозу та захворювань судин ніг

Відповідаємо на часті питання щодо лікування варикозу та захворювань судин ніг

Варикозне розширення вен не тільки завдає естетичного дискомфорту, але може призвести до неприємних наслідків.
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат