+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
+38 (067) 750-60-60
+38 (067) 638-87-06
+38 (048) 796-31-12
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Як і в яких випадках необхідно видаляти родимки?

Як і в яких випадках необхідно видаляти родимки?

Родимка може стати як незабутньою родзинкою образу, так і великою проблемою для свого власника. Які проблеми можуть критися за милою міткою і як визначити, чи потрібно видаляти новоутвір, з’ясовуємо в цій статті.

Видалення родимок

Невусом — а саме таку наукову назву мають родимі плями — називається пігментований утвір на шкірі. Він може проявлятися на шкірі впадинкою або бути вищим від рівня шкірного покриву, відрізнятися щільною структурою або бути практично непомітним, складатися з переповнених пігментом меланіном клітин шкіри або кровоносних судин, які розрослися, відрізнятися за розміром, природою, походженням.

Як правило, людина народжується практично без родимок: переважна частина утворюється до двадцяти п’яти років. Історія будь-якого невуса починається з його виявлення людиною і може розвиватися за кількома сценаріями.

Фахівці клініки VIRTUS наполягають на тому, що будь-яка родимка, будь-який новоутвір потребують перевірки і консультації з лікарем. У домашніх умовах визначити, чи безпечний невус або чи є симптомом захворювань, взагалі неможливо. Навіть не всі сучасні дерматоскопи мають достатню потужність для точної діагностики, не кажучи вже про візуальний огляд. Звичайно, це не стосується запущених ситуацій, коли хвороба перебуває на останніх стадіях, однак, як правило, в таких випадках можливості медицини вже, найчастіше, не просто обмежені, але й практично безсилі.

У яких випадках потрібне видалення родимок

Не всі родимки небезпечні для людини. Однак, якщо в юриспруденції існує «презумпція невинності», то в медицині все з точністю навпаки: за замовчуванням будь-які невуси вважаються небезпечними для здоров’я людини доти, поки не доведено протилежне.

Усі новоутвори можна умовно розділити на дві групи: доброякісні та злоякісні. Злоякісні несуть загрозу для здоров’я людини та потребують терапії: як правило, чим швидше виявлена проблема, тим успішнішим та безболіснішим буде її вирішення.

Доброякісні родимки не обов’язково видаляти, якщо для цього немає особливих показань. Однак важливо відстежувати зміни їхнього стану, адже навіть найбезпечніший невус може стати злоякісним під впливом ультрафіолету, солярію, радіовипромінювань і багатьох інших чинників, з якими кожна людина стикається щодня.

Грамотний дерматолог не тільки проводить візуальний огляд новоутвору, але також досліджує його за допомогою дерматоскопу — спеціального збільшувального апарату, який дозволяє оцінити найдрібніші нюанси невуса. У клініці VIRTUS використовується один з найсучасніших дерматоскопів в Україні, який дозволяє семидесятикратно наближати зображення.

Якщо родимка не визнана смертельно небезпечною і не несе онкологічного ризику, то показаннями до її видалення можна вважати наступні естетичні та фізіологічні причини:

 • Зміни форми, кольору або розміру
 • Появу запалень або набряків невуса
 • Порушення цілісності новоутвору: поява запалень, виразок, лущення або кірочок
 • Зміни в щільності невуса: якщо він став твердішим або, навпаки, м’якшим
 • Надмірна величина: більше 6 мм в діаметрі
 • Фізичний або психологічний дискомфорт
 • Потенційно небезпечне розташування на тілі

Важливо розуміти, що самостійно видаляти родимку не можна. Будь-які спроби позбутися від родимої плями без кваліфікованої допомоги небезпечні, адже людина не знає природу походження невуса. І в разі, якщо родимка виникла у місці кровоносних судин, які розрослися, самодіяльність може обернутися серйозною втратою крові. При цьому ризики виникнення інфекцій, розростання ареоли родимої плями й інших неприємних наслідків залишаються актуальними незалежно від природи невуса.

Як проходить лазерне видалення родимок в клініці VIRTUS

Лазерний спосіб видалення невусів, мабуть, один з найбільш ефективних способів позбутися небажаного або небезпечного новоутвору. А бактерицидна дія лазера допомагає уникнути попадання інфекцій в рану.

Переваги цього способу:

 • Точність: сучасні лазери клініки VIRTUS дозволяють фахівцеві максимально точно визначити місце і глибину впливу на родимку та запобігти пошкодженню навколишніх тканин
 • Малотравматичність
 • Швидке загоєння
 • Відсутність реабілітаційного періоду
 • Відсутність кровотеч
 • Низький ризик появи шрамів і рубців
 • Непомітність:місце видалення невуса поступово зрівняється за кольором з рештою шкіри
 • Миттєвий результат
 • Швидкість: позбутися від невуса в більшості випадків можна за один короткий сеанс
 • Відсутність абсолютних протипоказань

У клініці VIRTUS процедура проводиться за допомогою установки Er: YAG laser MSL dermadlate (Asclepion, Німеччина). Як правило, сама процедура займає близько 5 хвилин — це залежить від обсягу і площі корекції, а також від глибини залягання невуса — і проводиться під місцевим знеболенням.

Рыбак консультации

Підписуйтесь
на V-розсилку

Отримуйте корисні поради для краси та здоров'я від кращих фахівців Інституту передової медицини VIRTUS!

Читайте також

Відповідаємо на часті питання щодо блефаропластики

Відповідаємо на часті питання щодо блефаропластики

Блефаропластика (пластика повік) передбачає видалення надлишку шкіри на верхніх повіках та мішків під очима (жирових гриж) на нижніх.
#естетична хірургія
Як повернути плоский живіт за допомогою хірургії?

Як повернути плоский живіт за допомогою хірургії?

Неестетичний зовнішній вигляд живота після значного схуднення або вагітності та пологів – досить поширена проблема, яку можна вирішити за допомогою абдомінопластики.
#естетична хірургія
У якому віці варто задуматися про пластичні операції?

У якому віці варто задуматися про пластичні операції?

Все більше людей приділяють пильну увагу своїй зовнішності і не бажають миритися з деякими естетичними недоліками, які може виправити пластичний хірург.
#естетична хірургія
Тимпанопластика вуха

Тимпанопластика вуха

Тимпанопластика – це хірургічне втручання, спрямоване на корекцію порушення слуху та дефектів барабанної перетинки.
#ЛОР
Факти та міфи про лазерну епіляцію

Факти та міфи про лазерну епіляцію

Лазерна епіляція - медична процедура, під час якої висококонцентрований промінь світла (лазер) уповільнює ріст волосся, пошкоджуючи волосяні фолікули.
#косметологiя, #лазерні технології
Відповідаємо на популярні питання про абдомінопластику

Відповідаємо на популярні питання про абдомінопластику

Абдомінопластика — це операція з покращення контурів живота за рахунок видалення надлишків тканин шкіри і зшивання м’язів передньої черевної стінки.
#естетична хірургія
Що таке гайморит і як його лікувати?

Що таке гайморит і як його лікувати?

Гайморит — це синусит (запалення) слизових оболонок однієї з навколоносових пазух, верхньощелепної.
#ЛОР
Що робити, якщо випадає волосся?

Що робити, якщо випадає волосся?

Випадіння волосся – фізіологічний процес, який відбувається через зміну фаз росту та оновлення клітин шкіри.
#трихологiя
Чи можна покращити зір?

Чи можна покращити зір?

Погіршення гостроти зору, двоїння, сухість і різь в очах можуть бути ознаками як перевтоми, так і серйозного офтальмологічного захворювання.
#офтальмологiя
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат