+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Відповідаємо на часті питання щодо лікування варикозу та захворювань судин ніг

Відповідаємо на часті питання щодо лікування варикозу та захворювань судин ніг

Варикозне розширення вен не тільки завдає естетичного дискомфорту, але може призвести до неприємних наслідків.

Трофічні виразки, тромбоз, набряки – лише деякі проблеми нелікованого варикозу. У пацієнтів виникає безліч питань щодо варикозної хвороби та її лікування. Відповідає на них флеболог клініки Virtus.

Як зрозуміти що я хворію на варикоз?

Варикозна хвороба може протікати з проявом клінічних симптомів, або без них. При безсимптомному перебігу, зазвичай, видно розширені вени на ногах. Якщо ж варикозна хвороба проходить із клінічними проявами, то крім розширених вен можуть бути такі симптоми:

  • втома ніг;
  • відчуття важкості в ногах;
  • набряки ніг;
  • пігментація шкіри гомілок;
  • ущільнення шкіри та підшкірної жирової клітковини в нижній третині області гомілки;
  • свербіж шкірних покривів.

Якщо у вас з’явилися подібні ознаки, важливо звернутися до лікаря, щоб встановити правильний діагноз.

Чому розвивається варикоз?

Існує два основних напрямки для розвитку варикозної хвороби. Перший фактор генетичний: схильність до розширення вен нижніх кінцівок передається людині від батьків. Другий фактор – спосіб життя, за якого може сформуватися набутий (вторинний) варикоз. До вторинного варикозу призводять такі причини:

  • надмірні фізичні навантаження;
  • сидячий образ життя;
  • постійна робота «на ногах».

Внаслідок зміни рівня гормонів та підвищення черевного тиску у жінок може виникнути варикоз під час вагітності.

Відповідаємо на часті питання щодо лікування варикозу та захворювань судин ніг-1

Кучубєрія Адамур, флеболог, судинний хірург Інституту VIRTUS

Чи викликає взуття на високих підборах варикозне розширення вен?

Під час носіння взуття на високих підборах обмежується рух у гомілковостопному суглобі, що призводить до обмеження руху литкового м’яза. Це призводить до поганого кровообігу та венозного застою. Через що може розвинутись варикоз.

Чи можна вилікувати варикоз у домашніх умовах?

Варикоз не лікується у домашніх умовах. Лікувати варикозну хворобу можна за допомогою хірургічного втручання чи методом склеротерапії.

Склеротерапія може бути як основним методом лікування, так і додатковим. Як основний метод вона застосовується для склерозування дрібних вен. Під час процедури у вену вводиться склерозуючий агент. Відбувається її закриття (облітерація), за рахунок чого судина зменшується в обсязі, а кровообіг в цій ділянці припиняється.

Як додатковий метод лікування склеротерапія використовується після венозної лазерної коагуляції. Вона проводиться в тому випадку, якщо через деякий час після лікування варикозу з’явилися нові розширені вени.

Оптимальний метод лікування варикозної хвороби підбирає флеболог після огляду та консультації.

Як проходить операція?

У клініці Virtus для лікування варикозної хвороби використовується комбінована венектомія із застосуванням ендовенозної лазерної коагуляції та мікрофлебектомії. Травматичність за такого втручання мінімальна. Тому пацієнт уже в день операції з видалення вен повертається додому.

Під час ендовенозної лазерної коагуляції вени видаляються за допомогою лазера. Через мікропрокол у вену вводять світловод і проводять коагуляцію ураженої вени. В результаті вена буквально «заварюється», і кров по ній більше не циркулює.

При мікрофлебектомії патологічні ділянки розширених вен видаляються через невеликі проколи шкіри. Метод та ціна видалення вени на нозі залежить від індивідуальних факторів перебігу хвороби, та визначається після огляду лікаря.

Куди потече кров після лікування варикозних вен?

Венозна система нижніх кінцівок складається з глибокої венозної системи та підшкірної венозної системи. У нормі 95% відтоку крові з ніг здійснюється за допомогою глибокої венозної системи. Інші 5% відтоку здійснює підшкірна венозна система.

Обидві системи з’єднуються між собою за допомогою комунікантних вен, які розташовані вздовж усієї ноги. А також за рахунок клапана, який перешкоджає закиданню крові з глибокої венозної системи у підшкірну.

У разі розвитку варикозної хвороби цей клапан руйнується, вена розширюється, кров із глибокої системи потрапляє до підшкірної. Виникає ретроградний (зворотний) кровотік підшкірною венозною системою. В результаті кров застоюється в підшкірній венозній системі, і в цьому місці може сформуватися тромб.

Тому варикозно розширені вени нижніх кінцівок, в яких є ризик розвитку тромбозу, видаляються. Після видалення патологічних вен кров циркулює здоровими венами глибокої системи. А також венами підшкірної системи, які вдалося зберегти в ході хірургічного втручання.

Як вилікувати варикозну хворобу без операції?

Лікування варикозної хвороби відбувається виключно хірургічним шляхом або методом склерозування. Для профілактики варикозу можна носити компресійну білизну – панчохи, гольфи, колготки. Це підтримує вени в тонусі, допомагає запобігти утворенню тромбів та уповільнює прогресування хвороби.

Відповідаємо на часті питання щодо лікування варикозу та захворювань судин ніг-2

Кучубєрія Адамур, флеболог, судинний хірург Інституту VIRTUS

Які таблетки чи креми використовувати, щоб варикоз не прогресував?

Лікувати вени на ногах необхідно відразу після того, як вам поставили діагноз варикозна хвороба. Краще це робити за допомогою операції чи склеротерапії. Щоб трохи сповільнити прогрес хвороби, можна носити компресійну білизну. Але вона не допоможе повністю позбутися проблеми.

Чи трапляються рецидиви після лазерного лікування варикозу?

Лікування при варикозному розширенні вен повністю зупиняє кровообіг в ураженій вені. Поняття «рецидив після лазерного лікування варикозу» говорить про те, що у вені, на яку впливали лазером, відновився кровообіг. Але таке трапляється вкрай рідко.

Мені сказали, що в мене запущений варикоз, хоча здуті вени з’явилися нещодавно. Як таке можливо?

«Запущена» варикозна хвороба – це стан, при якому шкіра та підшкірна жирова клітковина змінюють свою еластичність, щільність, структуру та колір. З’являється пігментація, а в максимально тяжких випадках – трофічні виразки.

Проте такий стан не виникає спонтанно. Швидше за все, були проблеми з судинами, варикозна хвороба розвивалася поступово. А деякі чинники пришвидшили процес. Наприклад, збільшення фізичних навантажень або зміна гормонального фону (буває причиною варикозу на ногах у жінок).

Кажуть, що варикозом хворіють повні люди. Я не маю зайвої ваги, але вени розширені. Чому?

Лікування розширення вен потрібно людям із різною масою тіла. Те, що варикозна хвороба розвивається тільки у повних людей – це міф. На розвиток варикозу впливає спадковість та спосіб життя.

Чи лікується варикоз травами, п’явками, масажем чи носінням спеціальної білизни?

Білизна та масажі можуть бути профілактичним заходом при варикозі. Це лише доповнення та підтримка до основних методів терапії.

Що ж до народних і нетрадиційних методів, то лікувати варикоз з їх допомогою небезпечно. Так, при гірудотерапії п’явки виділяють фермент гірудин. Потрапляючи в кров’яне русло, він «розріджує» кров.

Але якщо пацієнт має аневризму головного мозку або виразкову хворобу, то гірудотерапія може призвести до серйозних наслідків. Підвищується ризик розриву аневризми та інсульту. Виразка може ускладнитися кровотечею. Зупинити її дуже складно, тому що в організмі присутній гірудин.

У деяких пацієнтів ми спостерігаємо рубці після укусу п’явок. Це говорить про те, що після гірудотерапії люди все-одно приходять до судинного хірурга.

Коли краще робити операцію з видалення варикозу?

Проводити операцію з лікування варикозу можна у будь-яку пору року. Але після хірургічного втручання потрібно носити компресійну білизну протягом 1-2 тижнів. Під час спеки це може завдавати дискомфорту.

Тим не менш, якщо у вас є термінові показання до видалення вен – вени занадто розширені, є виражений біль та набряклість, не затягуйте з лікуванням. Ускладнення варикозу дуже серйозні. Нелікована варикозна хвороба може призвести до трофічних порушень та тромбозів.

Чи можуть з’явитися нові здуті вени?

У ранньому післяопераційному періоді (через півроку-рік) можуть з’являтися нові розширені вени. Потрібно розуміти, що повністю вилікувати варикозну хворобу неможливо. Під час операції відбувається видалення вен на ногах, котрі на момент втручання вже пошкоджені.

Якщо з’являються нові варикозно розширені вени, вони не підлягають видаленню лазером. Проблема вирішується за допомогою склерозування або мікрофлебектомії.

Ми рекомендуємо кожні 3-6 місяців після операції приходити на консультацію судинного хірурга. Це важливо для контролю післяопераційного періоду та попередження подальшого розвитку варикозної хвороби.

У чому різниця між варикозним розширенням вен та атеросклерозом нижніх кінцівок?

Атеросклероз нижніх кінцівок та варикозне розширення вен – дві різні хвороби. По венах кров тече від органів та тканин до серця, по артеріям – від серця до органів та тканин. Якщо ми говоримо про варикоз, то страждає відтік крові до серця. У венах застоюється кров, вена розширюється і витинаєтья над шкірою.

При атеросклерозі відбувається часткова закупорка судин атеросклеротичними бляшками. Через те, що просвіт артерій нижніх кінцівок звужується за рахунок появи атеросклеротичної бляшки, порушується приплив крові від серця до ніг. В області, куди погано надходить кров, починаються патологічні зміни. Під час розвитку атеросклерозу пацієнт звертає увагу на два симптоми. Це поява «кульгавості, що перемежується» і біль у литковому м’язі при проходженні дистанцій більше 400 метрів. Нелікований атеросклероз судин нижніх кінцівок може призвести до хронічної або гострої артеріальної недостатності, що згодом провокує гангрену ніг.

Симптоми атеросклерозу та варикозу відрізняються. Щоб визначити точний діагноз і розпочати лікування, зверніться до судинного хірурга.

   5 з 5 на основі 4 оцінок
Саркисян

Підписуйтесь
на нашу розсилку

Отримуйте корисні поради для краси та здоров'я від кращих фахівців Інституту передової медицини VIRTUS!

Читайте також

Блефаропластика: види та етапи проведення операції

Блефаропластика: види та етапи проведення операції

Блефаропластика давно стала вирішенням естетичних проблем в області біля очей. З її допомогою можна позбутися обвисання повік і мішків під очима. Найчастіше блефаропластику роблять…
Коли і навіщо потрібно видаляти аденоїди в дітей і дорослих

Коли і навіщо потрібно видаляти аденоїди в дітей і дорослих

В нормальних умовах аденоїдна тканина у дітей починає розростатися у віці близько трьох років (саме відтоді малюка слід регулярно приводити на консультацію отоларинголога, аби…
Як хірургія допомагає вирішити проблеми із зовнішнім виглядом носа та носовим диханням

Як хірургія допомагає вирішити проблеми із зовнішнім виглядом носа та носовим диханням

Відновити повноцінне носове дихання та покращити форму носа за одну операцію не лише можливо, а й бажано.
З якими дитячими захворюваннями звертатися до ЛОР-хірурга

З якими дитячими захворюваннями звертатися до ЛОР-хірурга

Дитяча ЛОР-хірургія — одна з найдавніших спеціалізацій Інституту VIRTUS, тож у роботі з юними пацієнтами маємо великий досвід і вміємо знайти підхід до кожного.
Чинники ризику тромбозу та як запобігти утворенню тромбів

Чинники ризику тромбозу та як запобігти утворенню тромбів

Інститут VIRTUS зазвичай не працює з ургентними випадками, зате ми добре знаємо, як їм запобігти — зокрема, профілактувати тромбоз у пацієнтів з варикозною хворобою.
Що таке синдром Поланда і як це лікується: історія нашої пацієнтки

Що таке синдром Поланда і як це лікується: історія нашої пацієнтки

Синдром Поланда — це доволі рідкісна генетична аномалія, за якої відсутні частини м’язів, тканин і підшкірної жирової клітковини грудей з одного боку.
Що таке лазерне видалення вен

Що таке лазерне видалення вен

Ендовенозна лазерна коагуляція (лазерне видалення вен) передбачає термічне заварювання ураженої вени, що знаходиться глибоко у товщі м’язів та під фасцією (сполучнотканинна оболонка, що огортає…
Від чого залежить жіноче здоров’я?

Від чого залежить жіноче здоров’я?

Навіть якщо ви виграли генетичний джекпот, життя в умовах війни і постійний супутній стрес вносять свої корективи у стан жіночого здоров’я.
Які захворювання лікує проктолог?

Які захворювання лікує проктолог?

Спектр захворювань, які лікує проктолог, далеко не вичерпується гемороєм будь-якого рівня складності: це також пролапс прямої кишки, тріщини в задньому проході, свищі прямої кишки,…
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат