+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Від чого залежить жіноче здоров’я?

Від чого залежить жіноче здоров’я?

Навіть якщо ви виграли генетичний джекпот, життя в умовах війни і постійний супутній стрес вносять свої корективи у стан жіночого здоров’я.

Перші ознаки того, що щось в організмі пішло не так, проявляються на шкірі у вигляді хронічних дерматозів, загострення акне чи розацеа, алергічних реакцій, сухості, гіперпігментації, судинних змін. Можливе також неочікуване випадання волосся чи його надмірний ріст у непотрібних місцях (гіпертрихоз). Все це аж ніяк не сприяє покращенню настрою і гарному вигляду, запускаючи спіраль стресу знову і знову.

Що таке жіноче здоров’я?

Вікові зміни та загострення хронічних захворювань шкіри обличчя у жінок обумовлені гормональними порушеннями (в основному з боку статевих гормонів і гормонів щитоподібної залози), часто також наявністю інфекцій жіночих статевих органів. Саме тому так важливий комплексний підхід, що ми практикуємо в Інституті VIRTUS. Наші спеціалісти — гінеколог-ендокринолог, ендокринолог, дерматолог — визначать причину появи проблем зі шкірою, а за необхідності направлять вас на консультацію гастроентеролога чи іншого лікаря. Надалі вся команда працюватиме разом, вносячи корективи у терапію, для досягнення оптимального результату і підтримки жіночого здоров’я. У такий спосіб ми як лікуємо гормональні проблеми, так і усуваємо їхні косметичні наслідки.

Гормональний фон

Враховуючи, що багато проблем з жіночим здоров’ям спричиняє нервова напруга, гінеколог-ендокринолог чітко розуміє, як працює ланцюжок таламус гіпоталамус гіпофіз наднирники репродуктивна система, аби виявити, на якій саме ланці виникло порушення та призначити слушну терапію.

Тож перед тим, як почати лікування гормональних порушень, необхідно визначитися, з чим саме маємо справу. Для цього призначається обстеження рівня гормонів у першій та другій фазі менструального циклу (якщо цикл триває 28-30 днів, це приблизно 3-5 і 21-23 дні відповідно).

Якщо проблема полягає у недостатній чи надмірній функції щитоподібної залози, пацієнтка також здає кров на аналіз гормонів щитоподібної залози (ТТГ, Т3, Т4 та інші) і пролактину — одного з основних гормонів стресу. У окремих випадках високий рівень пролактину пов’язаний з мікропухлиною гіпофізу, і тоді пацієнтці знадобиться додаткове обстеження на МРТ.

Після того, як всі необхідні дослідження проведені, гінеколог-ендокринолог складає план лікування і визначає, чи є необхідність у залученні спеціалістів інших профілів.Від чого залежить жіноче здоров’я?-1

Овчаренко Сергій, акушер-гінеколог, гінеколог, гінеколог-ендокринолог Інституту VIRTUS

Від чого залежить здоров’я шкіри та волосся

Згідно з принципами естетичної медицини, на консультації дерматолога приділяється достатня увага змінам мікроциркуляторного русла шкіри, зокрема зниженню кількості капілярів на одиницю площі шкіри, потовщенню судинної стінки, зниженню наповнюваності мікросудин крові тощо. Всі ці розлади з боку мікросудинного (капілярного) русла в організмі призводять до потовщення або, навпаки, витончення всіх шарів шкіри, впливають на ступінь її зволоження, кількість колагенових і еластинових волокон, які, власне, визначають пружність шкіри. Порушення можуть викликати надлишкову сальність і запальні зміни в усіх шарах шкіри та її придатках (сальних залозах, волосяних фолікулах). Також вони можуть істотно вплинути на видільну і захисну здатності шкіри.

Аби точно оцінити стан всіх шарів шкіри і шкірного кровотоку, ми в Інституті VIRTUS використовуємо сучасну УЗД-діагностику, доплерографію і дерматоскопію. А завдяки новому УЗД-апарату Toshiba Aplio i800 якнайкраще можемо дослідити стан внутрішніх органів, органів малого тазу, щитоподібної залози, молочних залоз. В нашій лабораторії проводяться також дослідження репродуктивного здоров’я: гормональний фон, обстеження на бактеріальні та вірусні інфекції. Від цього залежить і стан шкіри.

Від чого залежить жіноче лібідо

Жіноче лібідо залежить не лише від гормональних змін — часто проблема полягає у психологічній площині. Якщо жінка має проблеми в родині, дуже багато працює, страждає від емоційного вигорання чи депресії, вочевидь, фізична близькість займатиме найнижчу сходинку серед її поточних потреб.

Проте, як зазначає гінеколог-ендокринолог Сергій Овчаренко, на зниження лібідо впливає і зменшення рівня жіночих стероїдів, зокрема гормону першої фази менструального циклу естрадіолу. Гіпоестрогенія виникає як внаслідок вікових змін, так і через тривалий прийом протизаплідних пігулок (ятрогенна гіперандрогенія під впливом ліків). Як варіант, мова може йти про зниження чоловічих стероїдів, але в будь-якому разі пацієнтка, яка бажає підвищити лібідо (в тому числі після пологів) потребує консультації гінеколога, обстеження, і, можливо, психологічної допомоги.

Харчування для підвищення імунітету та здоров’я

Хронічний стрес змінює наші харчові звички у бік більшого споживання комфортної їжі — випічки, солодощів, пікантних і гострих закусок. Швидке всмоктування глюкози з цих продуктів супроводжується викидом ендорфінів і сприймається тілом як задоволення. При цьому вже не так важливо, чи зросло споживання калорій в цілому — комфортна їжа в поєднанні з нестачею сну прискорює набір ваги. Говорячи про взаємозв’язок стресу та ожиріння, не можна не згадати про посттравматичний стресовий розлад, який призводить до центрального ожиріння, змін у мозку та змін рівня гормону апетиту.

Зрозуміло, що наразі неможливо вимкнути стрес за власним бажанням і легко перейти на здорове харчування, але можна спробувати їсти більш повільно і усвідомлено. Наприклад, не заміняти десертом повноцінний прийом їжі, а з’їсти невеликий шматок шоколадки після обіду. Або для перекусу можна обрати не смажений пиріжок, а щось легке на кшталт йогурту без цукру чи огіркового салату. Важливо дослуховуватися до свого тіла й їсти регулярно, коли є відчуття голоду.

Щодо імунітету, не слід зловживати вітамінами (особливо комплексами «від всього й одразу»), коли немає діагностованого авітамінозу. Якщо ж нестачу конкретного мікроелементу виявив лікар за результатами обстеження, він і призначить потрібну біодобавку у необхідній кількості.

Як досягти здорового зовнішнього вигляду та гарного самопочуття

Там, де вже неможливо виправити заподіяну здоров’ю жінки шкоду фізичними вправами, змінами у раціоні, підбором нової косметики тощо, допоможе медицина. В нашу мультидисциплінарну команду входять висококваліфіковані фахівці: гінеколог, ендокринолог, невролог, гастроентеролог, кардіолог, дерматолог, косметолог, пластичний хірург та інші, залежно від стану конкретної пацієнтки.

«Ми встановлюємо реалістичні і досяжні цілі та обговорюємо комплексний підхід, який включає в себе зміну способу життя, наскільки це можливо в наш час, зміну харчування, апаратну косметологію, пропонуємо медикаментозну терапію, а якщо мова йде про ожиріння, то балонування шлунку й у деяких випадках бариатричну хірургію», — каже ендокринолог Світлана Моршнєва, фахівчиня з жіночої ендокринології.

Підхід до лікування індивідуальний і залежить від стану здоров’я пацієнтки та наявності ускладнень і коморбідної патології. Також команда обов’язково контролює динаміку, оцінює прогрес, за необхідності коригує лікування і знаходиться у тісному взаємозв’язку з пацієнткою.

Від чого залежить жіноче здоров’я?-2

Моршнева Світлана, лікар-ендокринолог вищої категорії Інституту VIRTUS

Яких лікарів та як часто відвідувати для контролю здоров’я

Якщо людина в цілому вважає себе здоровою, раз на рік їй все одно необхідно відвідувати сімейного лікаря. Він контролює загальний стан пацієнта, призначає регулярні чекапи — кардіограму, аналіз крові, вимірювання тиску. За потреби сімейний лікар скеровує до фахівців іншого профілю. Проте, це не стосується стоматолога, до якого слід приходити з такою самою періодичністю.

Жінці варто також щонайменше раз на рік завітати на консультацію гінеколога. Більшість внутрішньоматкових патологій і гінекологічних захворювань протікають безсимптомно, і саме гінекологічний огляд допомагає вчасно виявити проблему. Найкраще з цим впорається гістероскопія, яка дає змогу чітко побачити процеси всередині матки, а за необхідності — позбутися підозрілого новоутворення.

Огляд і пальпація молочних залоз також входять в стандартний гінекологічний огляд і сприяють ранньому виявленню патології молочної залози і своєчасному направленню жінки до мамолога.

   5 з 5 на основі 4 оцінок
кадочников консультации

Підписуйтесь
на нашу розсилку

Отримуйте корисні поради для краси та здоров'я від кращих фахівців Інституту передової медицини VIRTUS!

Читайте також

Блефаропластика: види та етапи проведення операції

Блефаропластика: види та етапи проведення операції

Блефаропластика давно стала вирішенням естетичних проблем в області біля очей. З її допомогою можна позбутися обвисання повік і мішків під очима. Найчастіше блефаропластику роблять…
Коли і навіщо потрібно видаляти аденоїди в дітей і дорослих

Коли і навіщо потрібно видаляти аденоїди в дітей і дорослих

В нормальних умовах аденоїдна тканина у дітей починає розростатися у віці близько трьох років (саме відтоді малюка слід регулярно приводити на консультацію отоларинголога, аби…
Як хірургія допомагає вирішити проблеми із зовнішнім виглядом носа та носовим диханням

Як хірургія допомагає вирішити проблеми із зовнішнім виглядом носа та носовим диханням

Відновити повноцінне носове дихання та покращити форму носа за одну операцію не лише можливо, а й бажано.
З якими дитячими захворюваннями звертатися до ЛОР-хірурга

З якими дитячими захворюваннями звертатися до ЛОР-хірурга

Дитяча ЛОР-хірургія — одна з найдавніших спеціалізацій Інституту VIRTUS, тож у роботі з юними пацієнтами маємо великий досвід і вміємо знайти підхід до кожного.
Чинники ризику тромбозу та як запобігти утворенню тромбів

Чинники ризику тромбозу та як запобігти утворенню тромбів

Інститут VIRTUS зазвичай не працює з ургентними випадками, зате ми добре знаємо, як їм запобігти — зокрема, профілактувати тромбоз у пацієнтів з варикозною хворобою.
Що таке синдром Поланда і як це лікується: історія нашої пацієнтки

Що таке синдром Поланда і як це лікується: історія нашої пацієнтки

Синдром Поланда — це доволі рідкісна генетична аномалія, за якої відсутні частини м’язів, тканин і підшкірної жирової клітковини грудей з одного боку.
Що таке лазерне видалення вен

Що таке лазерне видалення вен

Ендовенозна лазерна коагуляція (лазерне видалення вен) передбачає термічне заварювання ураженої вени, що знаходиться глибоко у товщі м’язів та під фасцією (сполучнотканинна оболонка, що огортає…
Відповідаємо на часті питання щодо лікування варикозу та захворювань судин ніг

Відповідаємо на часті питання щодо лікування варикозу та захворювань судин ніг

Варикозне розширення вен не тільки завдає естетичного дискомфорту, але може призвести до неприємних наслідків.
Які захворювання лікує проктолог?

Які захворювання лікує проктолог?

Спектр захворювань, які лікує проктолог, далеко не вичерпується гемороєм будь-якого рівня складності: це також пролапс прямої кишки, тріщини в задньому проході, свищі прямої кишки,…
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат