+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Алерготести (алергопроби)

Алерготести (алергопроби)

Алерготести допомагають максимально точно визначити агент (алерген), який призвів до появи алергічної реакції.

Послуга доступна в філіях:
 • Київ, Костянтинівська, 57
Алерготести (алергопроби)

Види послуги

 • Визначення та оцінка рівня загального IgE
 • Діагностика причинного агенту контактного дерматиту за допомогою шкірних ПАТЧ-тестів
 • Діагностика харчових та інгаляційних алергічних агентів, алергії на місцеві анестетики (Ультракаїн, Лідокаїн) за допомогою шкірних ПРИК-тестів
 • Мультикомпонентна алергодіагностика ALEX2

Якщо у випадку харчової алергії або сезонної алергії на пилок людина може принаймні здогадуватися, що саме стало причиною недуги, то з контактним дерматитом ситуація набагато складніша, адже щодня ми торкаємося великої кількості предметів. У таких випадках без тестування не обійтися.

Алерготести бувають таких видів:

 • патч-тест — шкірний тест, який дозволяє виявити причинний агент контактного дерматиту. Це спеціальні пластирі, які ліпляться на міжлопаткову дільницю спини. Такі пластирі пацієнт носить два дні, а ще за два дні можна оцінити результат: чи є гіперемія, почервоніння, папули. Для патч-тесту, як правило, використовують європейську панель, яка містить 30 найрозповсюдженіших у Європі гаптенів (алергенів), що розподілені на три пластирі. Окрім того, існують спеціальні професійні панелі: перукарська, пекарська, стоматологічна тощо, які використовуються у відповідних індустріях і допомагають виявити алергени, специфічні саме для конкретного виду діяльності;
 • прик-тест — ще один шкірний алерготест, який зазвичай використовується для визначення агентів, які спровокували харчову непереносимість, та інгаляційних алергенів. Тест полягає у тому, що лікар капає розчин гістаміну (позитивний контроль), розчинювальну рідину (негативний контроль) і розчин алергену на шкіру, при цьому вколовши її пластиковим скальпелем (звідси й назва, англійською “prick” – “прокол”), і через 15 хвилин оцінює реакцію організму (розмір папули, наявність еритем);
 • ALEX-тест — розгорнута алергічна діагностика. Панель цього тесту містить 300 найбільш розповсюджених в регіоні гаптенів;
 • Алергопроба на місцевий анестетик — варіація прик-тесту. Якщо у пацієнта ускладнений алергічний анамнез чи він боїться гострої реакції на анестезію, то може зробити швидкий прик-тест, який складатиметься із спеціальної і позитивної проби;
 • Еталон діагностики алергії — підтвердження по аналізу крові і шкірному тесту.

Всі названі тести і аналіз крові на алергію, тобто на імуноглобулін Е, який вказує на наявність алергічної реакції, можна здати у клініці VIRTUS в Одесі.

Показання і протипоказання до здачі алерготестів

Протипоказань для здачі алерготестів немає. Навіть при наявності ускладненого алергічного анамнезу, тобто якщо людина вже мала випадки анафілаксії чи набряку Квінке, можна спокійно здавати прик-тест: агенти-алергени не можуть потрапити глибше за дерму, тим більше увійти в циркулюючий кровоток. Патч-тести так само безпечні для всіх.

Щодо показань, то зазвичай до алерголога скеровують інші спеціалісти (сімейний лікар, офтальмолог, дерматолог, отоларинголог), проте людині варто звернути увагу на такі симптоми:

 • наявність висипань, почервоніння, кропивниці на шкірі, які супроводжуються свербінням і болем;
 • закладеність носа, виділення з носа;
 • сльозотеча;
 • головний біль;
 • запаморочення.

Алерготести для дітей не відрізняються від дорослих, жодних специфічних умов тут немає.

Популярне питання

Що таке укол від алергії?

Вилікувати алергію за допомогою однієї ін’єкції неможливо. Однак якщо мова йде про гострий випадок — набряк Квінке, уколом від алергії можна вважати ін’єкцію адреналіну в вигляді епінефрину. Після цього вводиться антигістамінний препарат і визначається, при необхідності за допомогою тестування, алерген, який спровокував реакцію.

Підготовка до здачі алерготестів

В клініці VIRTUS пацієнтів приймає дерматолог-алерголог, який може оцінити стан шкірних покривів, діагностувати алергічно-дерматологічну патологію й одразу призначити аналізи на алергени. Підготовка до прик-тесту передбачає припинення вживання антигістамінних засобів протягом 7 днів, у випадку патч-тестів це не є обов’язковим, адже не вплине на результат.

Результат здачі алерготестів

Оцінивши результат тесту (наявність і стан папул, гіперемії, почервоніння, набряку тощо), алерголог дає пацієнтові заключення, де вказано, на який алерген організм відреагував, а також перелік продуктів, які можуть містити гаптен.

Призначається індивідуальна терапія, яка полегшить стан пацієнта і виведе у стійку ремісію у випадку хронічної алергії. Надалі варто уважно читати інформацію про склад продуктів, з якими пацієнт має справу у побуті, аби запобігти контакту з алергеном.

Грибкова Катерина Василівна

Дерматолог, алерголог
Стаж роботи (років): 5
Веде прийом в філіях: Київ, Костянтинівська, 57
кадочников консультации

Онлайн-реєстратура

Готово!

Заявка скасована

Ми дякуємо Вам за звернення до Інституту VIRTUS.
Найближчим часом адмiнiстратори зв'яжуться з Вами для пiдтвердження дати та часу консультацiï.

Ваша заявка:
Філія VIRTUS
Фахівець
Дата
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат