+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Ультразвукова діагностика (УЗД)

Ультразвукова діагностика (УЗД)

Важливою умовою ефективного лікування захворювань є високоінформативна та безпечна діагностика

Послуга доступна в філіях:
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Ультразвукова діагностика (УЗД)

Види послуги

Ультразвукове дослідження (УЗД) дозволяє визначити розмір, форму та структуру внутрішніх органів та м’яких тканин. УЗД – неінвазивний метод діагностики, тому процедура цілковито безболісна.

Оскільки ультразвукова діагностика не передбачає використання іонізуючого опромінення, кількість проведених досліджень не обмежується. Робити УЗД можна стільки разів, скільки призначить лікар. Записатися на УЗД в Одесі можна в Інституті передової медицини VIRTUS.

Ми проводимо ультразвукову діагностику:

 • Органів черевної порожнини
 • Органів сечовидільної системи
 • Молочних залоз
 • Щитоподібної залози
 • Органів малого тазу
 • Зовнішніх статевих органів у чоловіків
 • Колінних суглобів
 • М’яких тканин
 • Шкіри, підшкірної клітковини (з доплером для оцінки кровотоку)
 • Лімфатичних вузлів
 • Слинних залоз
 • Дуплексне сканування судин, артерій, вен нижніх і верхніх кінцівок
 • Дуплексне сканування судин голови та шиї

Дослідження проводять досвідчені лікарі ультразвукової діагностики за допомогою сучасних апаратів експертного класу (Toshiba Aplio 500 та i800), що гарантує високу точність результатів.

У 2024 році ми розширили парк діагностичного обладнання одеської філії за рахунок нового УЗД-апарата Toshiba Aplio i800. Відтепер маємо змогу виявити низку патологій (у тому числі гінекологічних) на ранніх стадіях та призначити лікування ще до того, як симптоми почнуть вас турбувати.

Ультразвукова діагностика (УЗД)-1

Покази та протипокази до УЗД

УЗД у багатьох випадках є одним з найбільш пріоритетних методів діагностики патології внутрішніх органів і м’яких тканин завдяки безпеці та швидкому виконанню досліджень. УЗ-діагностика дозволяє виявити навіть незначні патологічні зміни в тканинах органів, тому дослідження проводиться не тільки для встановлення або підтвердження діагнозу, але й з метою профілактики захворювання.

Зробити УЗД внутрішніх органів черевної порожнини рекомендується якщо є такі симптоми:

 • Відчуття важкості після їжі
 • Біль у шлунку
 • Дискомфорт у ділянці правого підребер’я
 • Здуття живота
 • Печія
 • Відчуття «горечі» у роті
 • Відрижка

Зробити УЗД органів черевної порожнини в Одесі у Інституті VIRTUS також необхідно при частому порушенні стільця (закрепи, діарея). Навіть якщо немає скарг,
проводити ультразвукове дослідження рекомендують не рідше одного разу на рік з метою профілактики.

Зробити УЗД молочних залоз необхідно, якщо є затвердіння в грудях, з’явилися больові відчуття, набряки. Показом для проведення ультразвукового дослідження є також зміна форми або розміру молочної залози, поява виділень із сосків, зміна їх кольору. Мамологи та гінекологи рекомендують усім жінкам у віці до 40 років робити УЗД молочних залоз щорічно для профілактики раку грудей та інших захворювань (після 40 років рекомендована мамографія).

УЗД щитоподібної залози рекомендують якщо є безпричинна різка зміна маси тіла, занепад сил, відчуття «комка» у горлі, різкі зміни настрою та порушення сну. Пройти таке дослідження також необхідно в рамках підготовки до вагітності.

Ультразвукова діагностика серця (ехокардіографія), показана при болях у серці, стрибках артеріального тиску, порушенні серцевого ритму (аритмії). Задишка, набряклість тіла та часті запаморочення також є причиною для виконання УЗД серця.

Показами для ультразвукової діагностики органів сечовидільної системи (нирок, сечового міхура, сечоводів) є прискорене сечовипускання, домішки крові в сечі, біль в ділянці попереку, відчуття різі під час сечовипускання. УЗ-дослідження призначають також для відстеження динаміки лікування.

УЗД органів малого тазу у жінок показано при підозрі на запальний процес або новоутвори в тканинах репродуктивних органів (міома матки, кіста яєчника й інші). Ультразвукове дослідження проводиться для відстеження настання овуляції і діагностики вагітності на ранніх термінах.

Перше УЗД для підтвердження вагітності виконується з метою уточнення локалізації ембріона (виключення позаматкової вагітності), визначення прогресування вагітності (виключення вагітності) і уточнення терміну вагітності. УЗ-діагностика виконується трансабдомінально або трансвагінально (у разі потреби).

У чоловіків УЗД органів малого тазу проводиться з метою діагностики патологій сечостатевої системи і при зниженні потенції. Ультразвукове дослідження чоловічих зовнішніх статевих органів показане при наявності новоутворів або запального процесу в яєчках або члені, збільшенні розмірів одного або обох яєчок й інших патологіях, а також травмах.
Протипоказів до ультразвукової діагностики немає. Дослідження повністю безпечне, тому може проводитися необмежену кількість разів.

Запишіться на діагностику

Найкращі фахівці, багаторічний досвід, висока точність результатів.

Будемо раді допомогти вам!

Популярні питання

На якому терміні УЗД покаже позаматкову вагітність?

При позитивному результаті тесту на вагітність і наростаючому рівні ХГЛ (хоріонічного гонадотропіну – гормону, що виробляється під час вагітності), виявити позаматкову вагітність на УЗД можна вже через два тижні після затримки менструації.

Коли краще проводити УЗД молочних залоз?

УЗД молочних залоз рекомендується проводити в період з 4 по 9 день від початку менструації. При болях і наявності ущільнень у грудях обстеження роблять невідкладно в будь-який день циклу. Якщо жінка в менопаузі або приймає оральні контрацептиви, то УЗД молочних залоз теж можна робити в будь-який день.

Коли краще робити трансвагінальне УЗД?

Трансвагінальне УЗД органів малого тазу бажано робити з 5 по 10 день менструального циклу. При підозрі на міому матки обстеження проводять відразу після закінчення менструації. Якщо є ознаки ендометріозу, УЗ-діагностику органів малого тазу роблять перед менструацією. Уточнити, коли у вашому випадку краще зробити УЗД, можна на прийомі у гінеколога.

Підготовка до УЗД молочних залоз

Попередня підготовка до УЗД молочних залоз не потрібна. Профілактичне обстеження грудей рекомендується проводити з 4 по 9 день менструального циклу. У цей час вплив статевих гормонів на структуру молочної залози мінімальний, тому результат діагностики буде найбільш точним.

Якщо жінка використовує гормональну контрацепцію або вже вступила в період менопаузи, то дослідження проводять у будь-який день. При болях, наявності ущільнень у молочній залозі, ультразвукову діагностику потрібно пройти негайно. День менструального циклу в такому випадку значення не має.

Підготовка до УЗД зовнішніх статевих органів чоловіків

Попередня підготовка до УЗД органів мошонки і члена не потрібна. Якщо є результати попереднього ультразвукового дослідження, їх потрібно взяти з собою.

Підготовка до УЗД органів черевної порожнини

Щоб підвищити точність обстеження, до УЗД черевної порожнини необхідно заздалегідь підготуватися. За два-три дні до ультразвукової діагностики потрібно відмовитися від вживання продуктів, що сприяють метеоризму (скупчення газів в животі): солодощів, фруктів, молока, здоби, сирих овочів, бобових, алкоголю, газованих напоїв.

Останній прийом їжі потрібно запланувати мінімум за шість годин до УЗД органів черевної порожнини. За дві години до обстеження не можна палити. Підготовка дітей до УЗД черевної порожнини аналогічна дорослим – протягом мінімум шести годин до обстеження не можна їсти та пити.

Підготовка до УЗД органів малого тазу у жінок

Підготовка до УЗД органів малого тазу у жінок відрізняється залежно від того як буде проводитися дослідження: через стінку живота (трансабдомінально) або трансвагінально. Перед трансабдомінальним УЗД органів малого тазу протягом двох-трьох днів потрібно дотримуватися такої ж дієти як перед УЗД органів черевної порожнини.

В день процедури дозволений легкий сніданок. За годину-півтора до трансабдомінального УЗД органів малого тазу потрібно випити до одного літра води або іншої негазованої рідини. Перед трансвагінальним дослідженням матки і придатків потрібно спорожнити сечовий міхур.

Підготовка до УЗД органів малого тазу в чоловіків

УЗД органів малого тазу в чоловіків проводиться трансректально (через пряму кишку), тому за 2-4 години до обстеження необхідно зробити клізму. Сечовий міхур перед ультразвуковою діагностикою також повинен бути порожнім. Якщо є геморой, УЗД органів малого тазу у чоловіків проводиться поза періодом загострення захворювання.

Підготовка до УЗД органів сечовидільної системи

Протягом двох-трьох днів перед УЗД органів сечовидільної системи потрібно дотримуватися дієти, яка запобігає підвищеному газоутворенню. За шість годин до процедури не можна їсти. Приблизно за півгодини-годину до УЗД сечового міхура та нирок потрібно випити до одного літра води.

Підготовка до УЗД серця

Жодна підготовка до УЗД серця в Одесі в Інституті VIRTUS не потрібна. За день до дослідження рекомендується відмовитися від фізичних навантажень, вживання шоколаду, міцного чаю і кави.

Підготовка до УЗД щитоподібної залози

Ультразвукове сканування щитоподібної залози проводиться без підготовки. В день дослідження не бажано вдягати одяг зі закритим горлом або високим коміром, оскільки він ускладнює доступ до ділянки шиї. Якщо є результати попереднього УЗД щитоподібної залози, їх потрібно взяти з собою. Завдяки цьому лікар УЗ-діагностики зможе оцінити зміни, що відбулися в тканинах органу за попередній проміжок часу.

Етапи проведення УЗД

Ультразвукове дослідження проводиться в три етапи:

 1. Пацієнт лягає на кушетку й оголює досліджувану частину тіла.
 2. Лікар ультразвукової діагностики наносить на шкіру пацієнта спеціальний гель, що поліпшує ковзання УЗ-датчика і перешкоджає утворенню повітряного прошарку, котрий спотворює результати дослідження. При трансвагінальному або трансректальному УЗД застосовується датчик довгастої форми, на який попередньо одягають спеціальний одноразовий презерватив, що забезпечує стерильність процедури.
 3. За допомогою УЗ-датчика лікар проводить сканування внутрішніх органів під різними кутами.

Результат проведення УЗД

Ультразвукове дослідження триває в середньому від 10 до 30 хвилин. Після його завершення пацієнт отримує розшифровку, в якій вказані основні параметри: розмір досліджуваних органів, структура їхніх тканин і інші. Інтерпретувати результати обстеження повинен лікар, який видав скерування на УЗД.

Гайжевська Ірина Олександрівна

Лікар УЗД
Стаж роботи (років): 14
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б

Сміренська Євгенія Валеріївна

Лікар УЗД
Стаж роботи (років): 20
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б

Грисюк Юлія Юріївна

Лікар УЗД
Стаж роботи (років): 20
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Назва послуги або виду діагностики Одеса
Суднобудівна, 1Б
Київ
Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Виберіть філію
УЗД
УЗД органів черевної порожнини 800 -
УЗД органів черевної порожнини та нирок - -
УЗД нирок та сечового міхура 800 -
УЗД нирок 600
УЗД наднирникiв 500 -
УЗД молочних залоз 700 -
УЗД молочних залоз з імплантатами та після операції 800 -
УЗД щитоподiбної залози 650 -
УЗД лімфатичних вузлів, 1 зона 550 -
УЗД органів малого тазу трансабдомінально 700 -
УЗД органів малого тазу трансвагінально 800 -
УЗД передміхурової залози трансабдоминально 700 -
УЗД передміхурової залози трансректально 750 -
УЗД сечового міхура з ЦДК 500 -
УЗД органів калитки (мошонки) 700 -
УЗД статевого члена 700
УЗД слинних залоз 600 -
УЗД м’яких тканин 550 1300
УЗД шкіри (1-2 фрагмента) 500 -
УЗД шкіри (3-4 фрагмента) 600 -
УЗД шкіри (понад 4 фрагменти) 700 -
УЗД шкіри обличчя + доплер оцінка шкірного кровотоку 600 -
УЗД шкіри (ускладнення після косметичних процедур) 700 1300
УЗД шкіри (оцінка вікових змін) 1700
УЗД шкіри з оцінкою кровотоку (SmartCell) 700
УЗД підшкірної клітковини + доплерографічна оцінка кровотоку - -
УЗД підшкірно-жирових клітин (1 зона) - 1300
УЗД вагітності до 11 тижня, трансабдомінально - -
УЗД вагітності до 11 тижня, трансвагінально - -
УЗД вагітності з 11 до 14 тижня, трансабдомінально - -
УЗД малого тазу, повторне протягом 1 місяця - -
Фолікулометрія 450 -
“Жіноче здоров’я” (УЗД малого тазу + УЗД молочних залоз + УЗД щитоподiбної залози) 1700 -
“Жіноче здоров’я” (УЗД малого тазу + УЗД молочних залоз + УЗД щитоподiбної залози з ІМПЛ) 1900 -
Дуплексне сканування вен нижніх кінцівок 800
Ехокардіографія (УЗД серця) 800
Еластографія печінки 950
Еластографія щитоподiбної залози (1 новоутворення) 550
Еластографія молочної залози (1 новоутворення) 550
Повторне УЗД протягом місяця 400
Дуплексне сканування вен нижніх кінцівок (ПІТ) та після операції 700
Стентометрія 800
Овчаренко

Онлайн-реєстратура

Готово!

Заявка скасована

Ми дякуємо Вам за звернення до Інституту VIRTUS.
Найближчим часом адмiнiстратори зв'яжуться з Вами для пiдтвердження дати та часу консультацiï.

Ваша заявка:
Філія VIRTUS
Фахівець
Дата
Чи можна покращити зір?

Чи можна покращити зір?

Погіршення гостроти зору, двоїння, сухість і різь в очах можуть бути ознаками як перевтоми, так і серйозного офтальмологічного захворювання.
Відшарування сітківки – чим це загрожує?

Відшарування сітківки – чим це загрожує?

У цій статті ви дізнаєтеся про одне з найважчих захворювань очного яблука - відшарування сітківки. Ви знайдете відповіді на питання про причини виникнення, діагностику,…
Лазерна коагуляція сітківки в сучасній офтальмології

Лазерна коагуляція сітківки в сучасній офтальмології

Методику лазерної коагуляції використовують при дистрофіях або дегенераціях сітківки, тромбозі центральної вени сітківки та інших захворюваннях очей.
Гипергідоз — що це? Причини та лікування підвищеного потовиділення

Гипергідоз — що це? Причини та лікування підвищеного потовиділення

Підвищене пововиділення здатне не тільки зіпсувати одяг та настрій, але й стати серьозною проблемою в житті.
Прийом у ЛОРа – особливості та необхідність

Прийом у ЛОРа – особливості та необхідність

Першими дзвіночками до серйозних проблем можуть стати: утруднене дихання, хронічний нежить, часті кровотечі з носа, наявність неприємного запаху з рота.
Про що мовчать жінки: синдром нетримання сечі

Про що мовчать жінки: синдром нетримання сечі

З віком, після пологів або зовнішніх травматичних впливів жінки стикаються з синдромом нетримання сечі.
Частота та поширенність залізодефіцитної анемії

Частота та поширенність залізодефіцитної анемії

Залізо - незамінний мікроелемент, який входить до багатьох ферментів і тканин.
Методи лікування діафрагмальної грижі у дорослих

Методи лікування діафрагмальної грижі у дорослих

Про те, що через підняття важких предметів може утворитися пахова грижа, знає, мабуть, навіть дитина. Як прояви, так і першопричини цього захворювання відомі та…
Ознаки наявності пухлини сигмоподібної кишки, методи лікування

Ознаки наявності пухлини сигмоподібної кишки, методи лікування

Як правило, фраза “у вас виявлено новоутвір” шокує пацієнта і малює в його уяві картинки, де одна страшніша за іншу.
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат