+38 (048) 700 60 60
Odessa+38 (048) 700 60 60
st. Sudnobudivna, 1BKyiv+38 (067) 501 60 80
st. Kostiantynivska, 57
Callback

Request a call-back

The administrator of VIRTUS will contact you shortly

Thank you!

EN
What to do if the hearing has decreased?

What to do if the hearing has decreased?

Hearing is one of the four senses by which we learn about the world. But what to do if it starts to decrease or disappears altogether? There can be many reasons for this: age, injuries, infections or congenital diseases. In this article, we will find out what are the main causes of hearing problems and how to restore the lost ability to hear well?

(Українська) Що таке втрата слуху?

(Українська) Втрата слуху або так звана приглухуватість є поширеною проблемою, яка часто розвивається з віком або викликана багаторазовим впливом гучних звуків.

За оцінками ООН, понад 5% населення Землі (466 мільйонів людей) страждають приглухуватістю. Фахівці стверджують, що до 2050 року кожен десятий на планеті матиме проблеми зі слухом.

Вважається, що людина починає відчувати труднощі зі сприйняттям звуку, коли її поріг чутності знижується до 25 децибел (при нормі 40 децибел).

Втрата слуху може статися раптово, але зазвичай ця проблема розвивається поступово, тому хворому часто важко розпізнати симптоми. Спробуйте пройти невеликий тест і дайте відповідь на наступні питання:

 1. Чи вважаєте ви, що люди навколо вас бурмочуть або говорять тихо?
 2. Чи важко вам вести бесіду в ресторанах або людних місцях?
 3. Вам часто доводиться збільшувати гучність телевізора, радіо або телефону?
 4. Чи скаржаться вам друзі або члени сім’ї, що їм доводиться повторювати те, що вони говорять?
 5. Ви помічали, що повсякденні звуки, такі як щебетання птахів, кроки або цокання годинника зникли?

Якщо хоч на одне з перелічених питань ви відповіли «ТАК», то, швидше за все, вам слід звернутися до лікаря.

(Українська) Від чого погіршується слух?

(Українська) Існує кілька основних причин, які викликають погіршення слуху:

 • Вік

Вікова втрата слуху – найбільш поширений тип приглухуватості, є постійним і, звичайно, ускладнює здатність чути так звані «високочастотні» звуки: дитячі голоси, щебетання птахів або сигнал телефону. Це відбувається через те, що маленькі волоски в равлику вуха, які посилають звукові сигнали в мозок, зношуються.

Також негативно позначаються на здатності чути серцево-судинні захворювання і високий кров’яний тиск – часті супутники людей у ​​віці. Варто зазначити, що, як і у випадку з іншими віковими змінами організму, втрата слуху є нормальною частиною старіння, яка піддається корекції.

 • Спадкова втрата слуху

Тепер існує понад 400 відомих генетичних синдромів, які включають втрату слуху. Хоча більшість з них є вродженими, деякі мають властивість розвиватися з плином часу.

Зазвичай такі хвороби важко піддаються лікуванню. У цих ситуаціях єдиним рішенням є використання слухового апарату. А для складніших випадків є спеціальні кохлеарні імплантати, які замінюють звичайний слуховий процес електричними сигналами, що стимулюють слуховий нерв.

 • Втрата слуху, спричинена шумом

Такий тип приглухуватості може бути результатом постійного впливу на організм гучних звуків: руху транспорту, будівельних робіт, галасливої ​​обстановки в офісі або музики в навушниках. Хоча викликана цими причинами втрата слуху, як правило, тимчасова, повторне надмірна дія гучних звуків значно ускладнить відновлення слуху і надасть проблемі постійний характер через пошкодження волоскових клітин внутрішнього вуха.

 • Хвороби або травми вуха, пов’язані з втратою слуху

Існує низка захворювань, які серед побічних проявів мають негативний вплив на здатність чути. Наприклад, до таких захворювань належать:

 • Хвороба Меньєра – причина цієї хвороби невідома, але симптоми зазвичай включають втрату слуху різного рівня, запаморочення і шум у вухах
 • Отосклероз – це захворювання впливає на рух крихітних кісток в середньому вусі, викликаючи втрату слуху, яку найчастіше лікують хірургічним шляхом

Крім цього, гучні звуки, раптові різкі зміни тиску або ж вушні інфекції можуть призвести до розриву барабанної перетинки і погіршення слуху. Також поступове накопичення вушної сірки призводить до ускладнення слуховий діяльності. Сірчана пробка може блокувати слуховий прохід і перешкоджати проходженню звукових хвиль.

(Українська) Як лікувати проблеми зі слухом?

(Українська) У зв’язку з факторами, які впливають на здоров’я, або генетичною обумовленістю існує 3 види приглухуватості:

 • Кондуктивна: порушення слуху, коли звукові хвилі блокуються ще до потрапляння до волоскових клітин вуха, які передають сигнали мозку
 • Сенсоневральна: викликана дефектністю або пошкодженням волоскових клітин
 • Змішана

Способи лікування втрати слуху залежить від причини і ступеня її важкості.

У випадках сенсоневральної приглухуватості є кілька варіантів, які можуть поліпшити здатність людини чути:

 • Цифрові слухові апарати
 • Кісткові імплантати – підходять для людей, які не можуть використовувати слухові апарати
 • Кохлеарні імплантати – призначені для людей, яким недостатньо потужності слухових апаратів

Кондуктивна втрата слуху, як правило, є тимчасовою і у разі потреби її можна лікувати за допомогою медикаментів. Однак для поліпшення роботи барабанної перетинки може знадобитися операція з усунення рідини, яка блокує нормальне проходження звуку. У будь-якому випадку тільки професіонал може поставити правильний діагноз і призначити правильне лікування, яке в перспективі допоможе повернути добрий слух.

Але є кілька способів, які допоможуть скоротити негативний вплив на вуха і зберегти здатність добре чути:

 • Обмежте тривалість та інтенсивність впливу гучних звуків – на галасливому робочому місці вам допоможуть беруші для вух або навушники, наповнені гліцерином
 • Уникайте надмірного відвідування гучних місць. Такі заняття як їзда на снігоході, полювання, гра на електроінструментах або часте відвідування концертів з часом можуть пошкодити слух
 • Регулярно перевіряйте слух. Якщо ви працюєте в галасливій обстановці, то такі перевірки допоможуть вчасно виявити проблему і запобігти їй до моменту виникнення серйозних ускладнень
   4 out of 5 based on 6 reviews
(Українська) Овчаренко

Subscribe to
our mailing list

Get useful tips for beauty and health from the best specialists of the VIRTUS Institute of Advanced Medicine!

Read also

(Українська) Що таке лазерне видалення вен

(Українська) Що таке лазерне видалення вен

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian.
(Українська) Від чого залежить жіноче здоров’я?

(Українська) Від чого залежить жіноче здоров’я?

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian.
Submit your review
Ask a question
Online chat