+38 (048) 700 60 60
Odessa+38 (048) 700 60 60
st. Sudnobudivna, 1BKyiv+38 (067) 501 60 80
st. Kostiantynivska, 57
Callback

Request a call-back

The administrator of VIRTUS will contact you shortly

Thank you!

EN
Laser coagulation of the retina in modern ophthalmology

Laser coagulation of the retina in modern ophthalmology

The laser coagulation technique is used for dystrophies or degeneration of the retina, thrombosis of the central vein of the retina, age-related macular dystrophy (damage to the center of the retina), diabetic retinopathy (a complication of diabetes) and other eye diseases.

(Українська) Щоб розібратися, як працює метод лазерної коагуляції, давайте згадаємо будову очей. Це парний орган, який за своїм устроєм багато в чому нагадує фотоапарат. Очі, як і фотоапарат, використовують промені світла для створення зображень.

Світлові промені потрапляють в око через рогівку і кришталик. У фотоапараті світло проникає через лінзи. В оці на світ реагує зіниця, яка звужується при надлишку світла і розширюється при нестачі. У фотокамері цю функцію виконує діафрагма. Картинка формується на сітківці ока, в фотоапараті – на матриці. Сітківка є важливим об’єктом в сприйнятті зображень. Структура сітківки складна. Її нейронна мережа складається із з’єднання безлічі клітин. За сітківкою розташована судинна оболонка (хоріоідея), яка постачає кров у сітківку.

Травми сітківки призводять до порушення функцій зорового апарату і зниження зору. Виникають складні патологічні процеси. Ці процеси небезпечні і ведуть до розривів тканин. В результаті відбувається дистрофія сітківки. Самостійно людина може визначити дистрофію сітківки при наявності таких симптомів:

 • Плаваючі плями перед очима
 • Звуження поля зору
 • Пелена перед очима
 • Спалахи світла в оці

Розриви сітківки виникають в результаті дистрофії (витончення). Дані витончення вражають ділянки очного дна. Дистрофії відрізняються за формою і місцем розташування. Дистрофії можуть вражати тільки сітківку і судинну оболонку або ж склисте тіло. Виділяють такі типи дистрофій:

 • дистрофія «слід равлика»
 • «Гратчаста» дистрофія
 • Дистрофія «за типом бруківки»
 • «Змішана»
 • «Пігментна»

Підхід до лікування змінюється в залежності від типу дистрофій, які визначає лікар. Вибирається метод впливу, щоб зупинити процес і не допустити ускладнень. Є дистрофії, які лікувати не потрібно, але в більшості випадків патології вимагають профілактичної лазерної коагуляції.

Причини дистрофії сітківки:

 • Сахарний діабет
 • Травми і удари голови
 • Запальні захворювання очей
 • Генетична схильність
 • Далекозорість і короткозорість (міопія).

У людей з короткозорістю або міопією патології сітківки зустрічаються частіше. У здоровому стані промені світла заломлюються і перетинаються у фокусі сітківки. В результаті ми отримуємо чітке зображення предметів навколо нас. Щоб побачити предмети поблизу, око підсилює заломлюючу силу. Якщо заломлення світла надмірне і рефракція (здатність до заломлення світла в оці) порушена, людина починає добре бачити зблизька і погано вдалині.

У людей з короткозорістю патології сітківки зустрічаються частіше.

При короткозорості очне яблуко трохи розтягнуто. Окуляри та контактні лінзи не допоможуть, якщо в області розтягування утворилися дистрофії. В даному випадку рекомендується хірургія. Міопію часто називають спадковим захворюванням. Ризик розвитку короткозорості у дитини набагато вище в тому випадку, якщо його батьки короткозорі.

(Українська) Діагностика дистрофії сітківки

(Українська) Діагностувати дистрофічні зміни тканин ока непросто. Для огляду потрібен досвідчений офтальмолог і сучасне обладнання. Синтез цих складових – в клініці VIRTUS. На огляді лікар капає в око рідину, щоб розширити зіницю. Детально розглянути око можна за допомогою офтальмоскопу. Ще кілька годин після процедури людина бачить туманність, підвищується світлочутливість.

При необхідності лікар підтискає склеру, робить склерокомпресію. Таким чином доктор підсуває сітківку з периферії до центру. В результаті цього деякі ділянки стають видимими. Існує скануючий лазерний офтальмоскоп (СЛО), який створює кольорове зображення периферії сітківки. І, якщо є дистрофія, за допомогою апарату можна оцінити її розмір щодо площі очного дна.

(Українська) Лазеркоагуляція - що це?

(Українська) Процедура лазерної коагуляції відмежовує ділянки дистрофії і додатково фіксує сітчасту оболонку, намагаючись профілактувати ускладнення. Вона проводиться амбулаторно і займає короткий час. Пацієнт в цей час знаходиться в свідомості. В око капають краплі для розширення зіниці. Людина не відчуває болю, бачить тільки спалахи. На око встановлюють лінзу Гольдмана, яка дозволяє сфокусувати лазер в необхідні ділянки очного яблука. На ділянці сітківки локально підвищується температура і виникає коагуляція (поділ) тканин. Таким чином, відбувається додаткова фіксація до оболонок ока («склеювання» дірявої сітківки).

Має значення, який лазер використовується в ході лікування. Існують лазери з червоним, жовтим, зеленим і синім світлом. Кожен з них має свою довжину хвилі і ступінь коагуляції. Наприклад, жовтий лазер застосовується для лікування очного дна в центральній частині, а зелений – на периферії.

На відновлення очей після лазерної коагуляції може знадобитися час. У цей період для безпеки вашого зору важливо прислухатися до рекомендацій лікарів: лікарі рекомендують утриматися від будь-яких фізичних навантажень, плавання в басейні, відвідування сауни або лазні. Ризик відшарування сітківки в цей період високий. Бережіть здоров’я.

   5 out of 5 based on 5 reviews
(Українська) Цепк Ганна

Subscribe to
our mailing list

Get useful tips for beauty and health from the best specialists of the VIRTUS Institute of Advanced Medicine!

Read also

(Українська) Здоров’я жінки: ключові захворювання матки та їх діагностика

(Українська) Здоров’я жінки: ключові захворювання матки та їх діагностика

(Українська) При відтермінуванні дітонародження жінки зрештою стикаються з проблемами в репродуктивній сфері.
When should you see a doctor because of «problems» with your nose?

When should you see a doctor because of «problems» with your nose?

There are many “problems” with the nose that can bring a person to the doctor’s office: aesthetic and functional. The main thing is to…
What is an endoscopic face lift?

What is an endoscopic face lift?

Endoscopic face lifting is a minimally invasive surgical intervention for facial rejuvenation and elimination of sagging soft tissues (ptosis).
+1 difficult case with the leading otolaryngologist of the clinic

+1 difficult case with the leading otolaryngologist of the clinic

Modern technologies in the hands of virtuoso doctors make it possible to solve extremely complex neurosurgical problems as if it were an ordinary ENT…
When should you consult a doctor about intimate plastic surgery?

When should you consult a doctor about intimate plastic surgery?

Intimate plastic surgery is a series of operations on organs that are included in the intimate zone: external - vagina, internal - vulva, and…
What is a face lift?

What is a face lift?

A face lift is an operation (or several) in plastic surgery, the purpose of which is the correction of age changes and rejuvenation. It…
What is cellulite and should something be done about it?

What is cellulite and should something be done about it?

Many people seek to improve the appearance of the skin with the help of a variety of means, trying to get rid of cellulite…
Correction of aesthetic problems in overweight men

Correction of aesthetic problems in overweight men

(Українська) Абдомінальне ожиріння — надмірне відкладення жирової тканини в ділянці живота. Саме абдомінальне ожиріння називають ожирінням за чоловічим типом, статистично воно зустрічається переважно у…
Submit your review
Ask a question
Online chat