+38 (048) 700 60 60
Odessa+38 (048) 700 60 60
st. Sudnobudivna, 1BKyiv+38 (067) 501 60 80
st. Kostiantynivska, 57
Callback

Request a call-back

The administrator of VIRTUS will contact you shortly

Thank you!

EN
Treatment of diabetes mellitus – use of stem cells

Treatment of diabetes mellitus – use of stem cells

The main task of cells is to transform the delivered material into fuel for the human body or energy. Such a natural symbiosis allowed our species to survive even in the most difficult situations.

But sometimes it happens that the cells are not able to convert glucose into energy. This provokes a significant increase in blood sugar, which affects the main body systems – the heart, eyes, kidneys and nerves. This pathology is called diabetes.

(Українська) Стовбурові клітини і лікування діабету

(Українська) Ще якихось 30 років тому єдиним способом нормалізації надлишкової кількості глюкози було постійне введення в організм інсуліну — гормону, який утворюється бета-клітинами підшлункової залози і допомагає знизити концентрацію цукру в крові. Хоча ця терапія і була дієвою, але такий вид лікування змушував людину робити ін’єкції постійно, де-факто роблячи її повністю залежною від препаратів.

Різкий стрибок медицини в 70-х роках дозволив діабетикам позбутися інсулінової залежності, запропонувавши більш ефективний і надійний спосіб лікування — стовбурові клітини.

Стовбурові клітини мають дві характеристики. По-перше, здатність до самовідновлення або мітоз — жодна інша клітина нашого організму не володіє природною здатністю генерувати собі подібні. По-друге, вони можуть диференціюватися в спеціалізовані клітини, такі як хрящі, клітини серця або крові. Саме ця здатність до регенерації стовбурових клітин робить їх ідеальним вибором для лікування багатьох сучасних хронічних захворювань. І діабет тут не виняток.

Стовбурові клітини можна отримати як з власних тканин пацієнта (кістковий мозок, жирова тканина або слизова оболонка), так і за допомогою донорів (плацента, пуповина). В інституті передової медицини VIRTUS є власна сертифікована біотехнологічна лабораторія Smart Cell, яка займається вирощуванням стовбурних клітин з жирової тканини і кісткового мозку.

Чим же можуть допомогти стовбурові клітини при цукровому діабеті?

  • Захистити бета-клітини, які виробляють інсулін, і запобігти апоптозу – запрограмованій клітинній смерті
  • Сприяти нормальному функціонуванню бета-клітин
  • Трансформуватися в бета-клітини, приводячи їх кількість в норму
  • Регулювати імунну систему, тимчасово підвищуючи певні показники імунітету (імуномодуляція)
  • Стовбурові клітини можуть забезпечувати протизапальний ефект
  • Регулювати кількість цукру в крові
  • Заохочувати вже існуючі клітини до самовідновлення і допомагати їм адаптуватися до того середовища, в якому вони знаходяться

(Українська) Практика лікування стовбуровими клітинами в клініці VIRTUS

(Українська) Фахівці Інституту передової медицини VIRTUS використовують технологію лікування цукрового діабету стволовими клітинами вже понад п’ять років. Виходячи з результатів, ми можемо впевнено заявити, що введення клітин дозволяє якісно впливати на відновлення нормального рівня інсулін-продукуючих клітин, а отже:

  • Стабілізувати рівень цукру в крові
  • Нормалізувати роботу серцево-судинної системи, нирок, очей
  • Відновлювати роботу уражених органів

Якщо говорити про пацієнтів, які мали найбільші показники цукру в крові, і перед якими була перспектива переходу на постійне вживання інсуліну, то наша терапія дозволила їм залишатися на спеціальній дієті та таблетках, але не стати інсулінозалежним.

Терапія стовбуровими клітинами в 90% випадків зменшувала кількість скарг на проблеми, пов’язані з віком. Тобто, у людини покращувалася робота пам’яті, підвищувалася працездатність, нормалізувався нічний сон і зникали перепади артеріального тиску. Також ми відзначили поліпшення кровообігу сітківки ока, роботи серця і печінки.

Крім інсулінової залежності цукровий діабет значно погіршує метаболізм. Це саме та проблема, яку не видно зовні, тому здійснювати контроль ураження внутрішніх органів можна тільки на стадії, коли хвороба вже виявлена. Застосування ж стовбурових клітин не тільки покращує рівень життя, а й стимулює функціонування метаболічних процесів, відповідно зменшуючи рівень цукру та є профілактикою типових для діабету ускладнень.

Уже понад п’ять років ми застосовуємо клітинну терапію для нормалізації показників крові у людей з цукровим діабетом. Це неминучий етап для тих пацієнтів, які хотіли б покращити зовнішність за допомогою пластичної хірургії, але мають проблеми з кров’ю. У таких випадках наші фахівці рекомендують спочатку пройти терапію за допомогою стовбурових клітин і таким чином підготувати організм до подальшої пластичної операції.

   5 out of 5 based on 5 reviews
(Українська) Саркисян

Subscribe to
our mailing list

Get useful tips for beauty and health from the best specialists of the VIRTUS Institute of Advanced Medicine!

Read also

(Українська) Що таке лазерне видалення вен

(Українська) Що таке лазерне видалення вен

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian.
(Українська) Від чого залежить жіноче здоров’я?

(Українська) Від чого залежить жіноче здоров’я?

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian.
Submit your review
Ask a question
Online chat