+38 (048) 700 60 60
Odessa+38 (048) 700 60 60
st. Sudnobudivna, 1BKyiv+38 (067) 501 60 80
st. Kostiantynivska, 57
Callback

Request a call-back

The administrator of VIRTUS will contact you shortly

Thank you!

EN
Shingles: answers to frequently asked questions about the disease

Shingles: answers to frequently asked questions about the disease

Getting chickenpox is better… never. Shingles, a dangerous pathology characterized by a long course and one of the most intractable pain syndromes, postherpetic neuralgia, can be a distant consequence of a “childhood” disease.

(Українська) Оперізуючий лишай вражає 10-20% людей, які раніше не хворіли вітряною віспою. Особливу занепокоєність у вчених викликає маніфестація хвороби (поява виражених симптомів) у людей, нещодавно перехворілих коронавірусом. Так, згідно даним дослідження, опублікованого в Journal of the American Academy of Dermatology у липні 2020 року, у 18 з 88 пацієнтів із COVID-19 були зафіксовані болючі шкірні висипання по типу вітряної віспи на восьмий день захворювання.

Що таке оперізуючий лишай

Оперізуючий лишай (ОЛ) це вірусне захворювання шкіри і структур нервової тканини, що виникає по причині повторної активації в організмі Varicella Zoster, вірусу вітряної віспи. Після вітрянки вірус у латентному, «сплячому» стані залишається у нервових вузлах людини пожиттєво і реактивується при зниженому імунному статусі, переважно у похилому віці.

Як передається оперізуючий лишай

Оперізуючий герпес (син. оперізуючий лишай) це вторинна інфекція, яка розвивається лише в людей, що раніше перехворіли вітрянкою. Активація вірусу зазвичай відбувається на фоні ослаблення клітинної ланки імунітету і впливу несприятливих факторів таких, як:

  • гіповітаміноз;
  • прийом гормональних препаратів;
  • променева або хіміотерапія;
  • захворювання крові, цукровий діабет, онкологія.

Більше схильні до рецидивів оперізуючого лишаю жінки, а також носії мутації гену інтерлейкіна і люди похилого віку так, серед дорослих у віці 85 років 50% людей перенесли хоча б один епізод захворювання. А у пацієнтів з імунодефіцитами, зокрема, ВІЛ, ризик реактивації герпесу 3 типу зростає у 20 разів у порівнянні з людьми з нормальним імунним статусом.

Shingles: answers to frequently asked questions about the disease-1

Як виглядає оперізуючий лишай

Для оперізуючого лишаю характерні пухирчасті, згруповані висипи по одній стороні тіла. Висипи на шкірі бувають різної інтенсивності від легкої форми у вигляді окремих пухирців, до важкої дисемінованої, при якій везикулярний висип поширюється по всьому тілу з обох сторін.

Нерідко захворювання починається з лихоманки, загальної інтоксикації, відчуття свербежу і печіння шкіри, болю навколо очей та носа.

Чим знеболити оперізуючий лишай

Основний симптом оперізуючого лишаю, що відрізняє його від інших інфекційних захворювань з шкірними проявами біль, який може виникати як до появи висипань, так і після їх загоєння. Для знеболення лікарем призначаються нестероїдні протизапальні засоби.

Поширене ускладнення оперізуючого лишаю постгерпетична невралгія, інтенсивний больовий синдром, який триває не менше 120 днів. Біль може турбувати людину кілька місяців і навіть років після одужання. Постгерпетична невралгія розвивається переважно у людей похилого віку так, біля 50% випадків фіксується у пацієнтів старше 60 років.

Чим лікують оперізуючий лишай

Схема лікування інфекції Varicella Zoster включає противірусні і нестероїдні протизапальні препарати. При постгерпетичній невралгії лікарем-неврологом додатково призначаються антидепресанти і антиконвульсанти.

Найкращою профілактикою розвитку оперізуючого лишаю у зрілому віці є вакцинація від вітрянки як дітей, так і дорослих, що раніше не контактували з цією інфекцією.

Який лікар лікує оперізуючий лишай

Лікування оперізуючого лишаю входить у компетенцію лікаря-дерматовенеролога. У випадку з оперізуючим лишаєм важливо звернутись до лікаря не пізніше 3 діб після появи больових відчуттів і висипу: чим раніше призначається противірусна терапія, тим легше протікає захворювання.

Консультацію дерматолога можна отримати в Інституті VIRTUS рідкісні і хронічні хвороби шкіри якраз і є нашою спеціалізацією.

(Українська) Запишіться на прийом до дерматолога

(Українська) Найкращі фахівці, більш ніж тридцятирічний досвід, десятки тисяч пацієнтів, які повернули здоров’я!

Будемо раді допомогти вам!

(Українська) Популярнi питання

(Українська) Чи можна мити оперізуючий лишай?

(Українська) Висип при оперізуючому герпесі мочити не можна при пошкодженні пухирців у більш глибокі шари шкіри може проникнути інфекція, що вимагатиме додаткової антибіотикотерапії. Рекомендується виконувати мінімальні процедури гігієни, щоденно змінювати натільну білизну, а постіль після хворого прати при високих температурах і обов’язково прасувати.

(Українська) Скільки часу лікується оперізуючий лишай?

(Українська) Для Varicella Zoster притаманний затяжний перебіг до 3-4 тижнів. При легкій формі хвороби, яка лікується амбулаторно (вдома), пухирці на шкірі підсихають через 6-8 днів після появи перших висипань. На їх місці утворюються кірочки-струпи, які швидко відпадають.

(Українська) Скільки часу заразний оперізуючий лишай?

(Українська) Виділення вірусу в навколишнє середовище відбувається до повного загоєння елементів висипу на тілі хворого. Шлях передачі герпесу 3 типу контактний, вірус вивільняється із пухирців з рідиною на шкірі. Цікаво, що люди без антитіл до Varicella Zoster (ті, що раніше не хворіли вітрянкою), після контакту з носієм вірусу хворіють гострою формою інфекції вітряною віспою.

(Українська) Де буває оперізуючий лишай?

(Українська) Переважно оперізуючий лишай проявляється на одній стороні тіла, по ходу залучених в запальний процес нервів. Також вірусна інфекція може поширитись на одну з гілок трійчастого нерву очну, і викликати офтальмологічний оперізуючий герпес. У цьому випадку висип локалізується на шкірі від периорбітальної області (навколо очей) до тім’яної частини голови. При синдромі Рамсея-Ханта висипання локалізуються в ротовій порожнині або зовнішньому слуховому проході, що супроводжується паралічем м’язів обличчя.

(Українська) Чому не проходить оперізуючий лишай?

(Українська) Тривалий перебіг хвороби часто фіксується у літніх людей та пацієнтів з імунодефіцитами. Має значення кратність прийому противірусних ліків і час початку терапії. Хворим з генералізованою (по всьому тілу) формою герпесної інфекції 3 типу нерідко потрібна госпіталізація.

Якщо ви страждаєте від проявів оперізуючого герпесу (сверблячого висипу, інтенсивного больового синдрому) негайно зверніться за допомогою до дерматовенеролога Клініки VIRTUS. Грамотно складена схема терапії допоможе послабити симптоми хвороби у перший же день розпочатого лікування.

   4 out of 5 based on 13 reviews
(Українська) Цепк Ганна

Subscribe to
our mailing list

Get useful tips for beauty and health from the best specialists of the VIRTUS Institute of Advanced Medicine!

Read also

(Українська) Що таке лазерне видалення вен

(Українська) Що таке лазерне видалення вен

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian.
(Українська) Від чого залежить жіноче здоров’я?

(Українська) Від чого залежить жіноче здоров’я?

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian.
(Українська) Які захворювання лікує проктолог?

(Українська) Які захворювання лікує проктолог?

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian.
(Українська) Здоров’я жінки: ключові захворювання матки та їх діагностика

(Українська) Здоров’я жінки: ключові захворювання матки та їх діагностика

(Українська) При відтермінуванні дітонародження жінки зрештою стикаються з проблемами в репродуктивній сфері.
When should you see a doctor because of «problems» with your nose?

When should you see a doctor because of «problems» with your nose?

There are many “problems” with the nose that can bring a person to the doctor’s office: aesthetic and functional. The main thing is to…
Submit your review
Ask a question
Online chat