+38 (048) 700 60 60
Odessa+38 (048) 700 60 60
st. Sudnobudivna, 1BKyiv+38 (067) 501 60 80
st. Kostiantynivska, 57
Callback

Request a call-back

The administrator of VIRTUS will contact you shortly

Thank you!

EN
Causes of curvature of the nasal septum

Causes of curvature of the nasal septum

The curvature of the nasal septum is a common problem that plastic surgery has learned to solve easily and effectively.

(Українська) Виходячи з причини виникнення, виділяють кілька видів дефекту перегородки носа:

 • Фізіологічні – це вроджені патології
 • Травматичні – викривлення, що з’явилися внаслідок травм
 • Компенсаторні – відхилення, причиною яких стала зовнішня дія

Поділ пластинки носа на два відділи необхідний для якісного та рівномірного потрапляння повітря в органі, і будь-які викривлення носової перегородки призводять до порушень процесу дихання, насичення крові та мозку киснем.

Для того, щоб ефективно позбутися від проблеми, для початку необхідно визначити її тип і причину виникнення. Як правило, фізичне викривлення – це результат процесу нерівномірного росту організму. Ніс людини складається з кісткового і хрящового відділів, а у тих випадках, коли одна частина розвивається швидше, з’являються дефекти носової пластинки.

Причиною для травматичних дефектів перегородки носа, як можна здогадатися з назви, виступають різні механічні пошкодження – забої та переломи. В даному випадку наслідки бувають абсолютно непередбачуваними. В організмі людини все взаємопов’язано, і кожен елемент займає строго відведене йому місце. Тому навіть, на перший погляд, незначна травма пластинки носа може призвести до пошкодження або дефектів розвитку скелета лицьових кісток.

Компенсаторні дефекти виникають як наслідок впливу зовнішніх подразників на організм – наприклад, при потраплянні чужорідних тіл або виникненні поліпів. Таким чином організм певним чином компенсує виниклі складнощі та захищається за допомогою викривлення перегородки.

(Українська) Симптоми викривлення перегородки носа

(Українська) Які ж симптоми є у викривлення носової пластинки?

 1. Складнощі при диханні носом. Задишка, нестача повітря, неможливість дихати носом взагалі – це найбільш часті зовнішні прояви викривлення ззовні. Далеко не завжди труднощі з диханням з’являються відразу після виникнення проблеми. До моменту, поки не відбудуться зміни внутрішньоносових структур (наприклад, носових раковин) і ділянка носового ходу не звузиться, пацієнт може і не знати про існування проблеми.
 2. Хронічний нежить. Як правило, при викривленні одна з половин носа – «здорова» – працює за двох. Звичайно ж, такі навантаження не проходять безслідно. Через пару років постійних перенавантажень можуть розвинутися хронічний риніт і закладеність носа – слизова оболонка гіпертрофується та збільшує кількість виділень.
 3. Хронічні форми запальних процесів в придаткових пазухах носа. У кожної носової пазухи є свій перехід в ніс – він називається співустя. У випадках, коли виникає гіпертрофія внутрішньоносових структур, сполучення звужується – так виникають складнощі з диханням носа і порушується нормальний відтік слизу. При попаданні бактерій (наприклад, через дихання або через недостатню гігієну) це призводить до гнійних запалень.
 4. Сухість і носові кровотечі. Потік повітря, яке вдихається, відбиваючись від виступів на носовій перегородці, створює надмірний тиск на слизову і висушує її. Як правило, це призводить до витончення і дистрофії слизової, підвищує «ламкість» кровоносних судин.
 5. Проблеми з нюхом. За процеси отримання та розпізнавання запахів в носі відповідає нюховий епітелій. Через те, що при викривленні носової перегородки повітряний потік відбивається неправильно, запахи просто не доходять до тканини, відповідальної за нюх.
 6. Хропіння. Гучні рулади уві сні – досить яскравий і помітний симптом проблем із носом. Відбувається це через деформацію язичка м’якого піднебіння. Через те, що в різних відділеннях носа тиск і швидкість повітряного потоку відрізняється, «язичок» змушений підлаштовуватися під ці зміни. Саме його гіпертрофовані ділянки під час сну при потраплянні повітря видають такі звуки.
 7. Мігрені і головні болі. Викривлення носової перегородки часто призводить до складнощів з диханням – відповідно, кров недостатньо насичується киснем, і виникає гіпоксія. Особливо сильні прояви гіпоксії під час фізичних та розумових навантажень – щоб врятувати організм від умовних «перевантажень» і знизити тиск, виникає гострий головний біль. Через це людина швидко стомлюється навіть від нескладної роботи. Також причиною виникнення мігрені можуть бути механічні подразнення рефлексогенних зон – таке трапляється, якщо через викривлення на перегородці з’являються шипи або гребені.
 8. Зміна форми носа. Це, мабуть, найбільш явний симптом травматичних викривлень – всіляких вивихів і переломів. В результаті зрушень кісткової або хрящової тканини на носі можуть з’являтися нові горбинки, впадинки, а сам ніс – зміщуватися в різні боки.

Хтось все життя живе з викривленнями різного ступеня і навіть не підозрює про це. Такі дефекти, якщо вони не викликають дискомфорту і не мають зовнішніх симптомів, не потребують хірургічної пластики. Всі ці симптоми разом і кожен окремо сигналізують про необхідність терміново звернутися до ЛОРа. Вони можуть відрізнятися в залежності від причин виникнення дефекту, комбінуватися або зустрічатися окремо, але підсумок один і вельми негативний для здоров’я і якості життя людини.

(Українська) Види викривлень носової перегородки

(Українська) Виділяють кілька видів деформації перегородки носа:

 • Гребінь – в цьому випадку на перегородці з’являється наріст, який і призводить до її викривлення. Досить часто гребені травмують носову оболонку
 • Шип – виступ із кісткової тканини, який травмує слизову. Може з’являтися як з однієї, так і з обох сторін перегородки
 • Безпосереднє викривлення носової пластинки в будь-яку сторону або поєднання кількох видів деформації

(Українська) Чим небезпечне викривлення носової перегородки для організму?

(Українська) Багато людей так ніколи і не дізнаються про те, що у них є викривлення перегородки носа – адже це ніяк не впливає на їхнє життя. Однак у випадках, якщо симптоми такого дефекту ясно проявляються, виникнення різних проблем практично неминуче. Гіпоксія через недостатнє надходження кисню в мозок, цілий комплекс отоларингічних проблем, погіршення якості життя і сну – це і багато іншого є супутниками викривлення носової пластинки.

Також деформація перегородки носа часто супроводжується такими проблемами:

 • Проблеми з нюхом
 • Проблеми зі слухом
 • Проблеми з харчовими рецепторами
 • Хронічні синусити
 • Хропіння
 • Риніти
 • Утворення поліпів
 • Хронічні запальні процеси в горлі
 • Отити

(Українська) Лікування викривлення носової перегородки

(Українська) У сучасній пластичній хірургії операції корекції носової перегородки давно стали буденними і малотравматичними. Тільки фахівці клініки VIRTUS щотижня проводять 4-5 таких корекцій.

За допомогою ендоскопа хірург резеціює змінену кістку або хрящ – це залежить від того, яка частина носа піддалась деформації. Якщо викривлення носить травматичний характер, доктор витягує хрящ, вирівнює його і робить спеціальні насічки. У деяких випадках необхідно розрізати хрящ і скласти заново, за допомогою спеціального степлера, і лише тільки після цього вставити на місце. Така операція називається «екстракорпоральною риносептопластикою». Після операції, для збереження правильного положення перегородки, пацієнту в ніс вставляється спеціальна силіконова пластина з отворами для дихання – сплінт.

Така пластинка необхідна для того, щоб:

 • Зафіксувати правильне положення прооперованої зони
 • Уникнути випадкових зсувів (наприклад, під час сну)
 • Уникнути виникнення складнощів з диханням
 • Щоб ніс не забивався

Через тиждень після операції перегородка стабільно фіксується в потрібному місці і пластинку видаляють. При правильному підході до операції, наявності якісного сучасного обладнання та належному рівні професіоналізму лікаря риносептопластика і реабілітація після неї проходять легко і не викликають ускладнень. Вже через тиждень, після видалення сплінта, пацієнт може повертатися до звичного ритму життя, але без неприємних симптомів. У деяких випадках протягом місяця після корекції може спостерігатися підвищене виділення слизу або сукровиця, але ці випадки вкрай рідкісні і обумовлені індивідуальними особливостями організму людини.

   5 out of 5 based on 4 reviews
(Українська) Цепк Ганна

Subscribe to
our mailing list

Get useful tips for beauty and health from the best specialists of the VIRTUS Institute of Advanced Medicine!

Read also

(Українська) Що таке лазерне видалення вен

(Українська) Що таке лазерне видалення вен

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian.
(Українська) Від чого залежить жіноче здоров’я?

(Українська) Від чого залежить жіноче здоров’я?

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian.
Submit your review
Ask a question
Online chat