+38 (048) 700 60 60
Odessa+38 (048) 700 60 60
st. Sudnobudivna, 1BKyiv+38 (067) 501 60 80
st. Kostiantynivska, 57
Callback

Request a call-back

The administrator of VIRTUS will contact you shortly

Thank you!

EN
How to deal with lichen planus?

How to deal with lichen planus?

Ringworm or lichen planus is a superficial fungal infection of the skin. In the people, it is often called “sun fungus” because of its manifestations in the form of pale, hypopigmented spots that do not tan in the sun.

(Українська)

Що таке висівкоподібний лишай

Висівкоподібний лишай це захворювання рогового шару шкіри, викликане дріжджеподібними грибами роду Pityrosporum або Malassezia. Патогенні гриби є на поверхні тіла більшості людей, але вражають клітини епідермісу лише за умови впливу несприятливих факторів:

  • підвищеної пітливості, гіпергідрозу;
  • тривалої гормональної терапії;
  • носіння одягу, білизни із синтетичних матеріалів;
  • недотримання правил особистої гігієни;
  • ослаблення бар’єрних функцій шкіри внаслідок пілінгу, впливу хімічних і органічних речовин.

Розвитку різнокольорового лишаю може сприяти «виразкова» інфекція Helicobacter pylori, яка викликає системне запалення і порушення механізмів бар’єрно-захисних функцій шкіри. Так, турецький «Журнал медичних наук» (Turkish Journal of Medical Sciences) у червні 2020 року опублікував дані досліджень, згідно з якими носійство Helicobacter pylori змінює мікросередовище шкіри і посилює схильність до ураження її клітин дріжджеподібним грибком.

Як виглядає висівкоподібний лишай

При висівкоподібному лишаї на шкірі з’являються невеликі різнокольорові (від блідо-рожевих до темно-червоних і коричневих) плями з чіткими межами. Плями можуть існувати ізольовано або зливатися, утворюючи великі вогнища. У хворого можуть бути присутні незначний свербіж, пітливість і лущення шкіри: грибок розпушує її роговий шар.

Перші вогнища висипань на шкірі зазвичай з’являються на спині, у важкодоступних для миття місцях між лопатками. Ділянки уражень грибковою інфекцією можуть локалізуватись на шиї, плечах та грудях, під пахвами. Характерна риса захворювання порушення пігментації шкіри. Так відбувається через пошкодження грибком Malassezia меланоцитів клітин, що виробляють пігмент меланін.

Чи можна вилікувати висівкоподібний лишай

Подібну симптоматику з висівкоподібним лишаєм мають вітіліго, екзема, себорейний дерматит і лишай Жибера, тому для постановки правильного діагнозу слід обов’язково відвідати дерматолога, не займаючись самолікуванням. У ході консультації лікар виконає:

  • огляд ділянок шкіри, уражених грибком, з допомогою лампи Вуда;
  • взяття зішкрібу клітин епідермісу для дослідження під мікроскопом;
  • проведе пробу Бальцера з йодом.

Лікування патології включає прийом протигрибкових, при сильній сверблячці і антигістамінних препаратів, а також застосування зовнішніх фунгіцидних засобів. Правильно призначена схема лікування дозволяє повністю позбавитись від грибка за 10-15 днів.

(Українська) Запишіться на прийом до дерматолога.

(Українська) Найкращі фахівці, більш ніж тридцятирічний досвід, десятки тисяч пацієнтів, які повернули здоров’я!

Будемо раді допомогти вам!

(Українська) Популярнi питання

(Українська) Чи можна засмагати з висівкоподібним лишаєм?

(Українська) Виникнення грибкової інфекції майже завжди супроводжується зниженням бар’єрної функції шкіри, важливої складової імунної системи людини. Тому до повного одужання від різнокольорового лишаю дерматологи не рекомендують піддавати організм впливу ультрафіолетових променів.

Крім того, під впливом УФ-променів вогнища різнокольорового лишаю знебарвлюються до гіпопігментованих плям, які зберігаються на шкірі тривалий час і є видимим косметичним дефектом, що приносить дискомфорт.

(Українська) Чи можна вилікувати висівкоподібний лишай йодом?

(Українська) Дріжджеподібні гриби чутливі до йоду і частково гинуть при контакті з ним. Але спиртовий розчин не здатний повністю знищити колонії грибка і надто пересушує шкіру. Для лікування інфекції призначають протигрибкові спреї, гелі для душу або крема: їх діючі речовини знищують патогени, не пошкоджуючи епітелій, а додаткові компоненти зволожують шкіру.

(Українська) Чому не проходить висівкоподібний лишай?

(Українська) Патологія може мати затяжний перебіг, рецидивувати при порушенні схеми прийому ліків, недотриманні особистої гігієни, порушеннях імунітету або наявності в організмі інфекції Helicobacter pylori.

   5 out of 5 based on 5 reviews
кадочников консультации

Subscribe to
our mailing list

Get useful tips for beauty and health from the best specialists of the VIRTUS Institute of Advanced Medicine!

Read also

(Українська) Що таке лазерне видалення вен

(Українська) Що таке лазерне видалення вен

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian.
(Українська) Від чого залежить жіноче здоров’я?

(Українська) Від чого залежить жіноче здоров’я?

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian.
Submit your review
Ask a question
Online chat