+38 (048) 700 60 60
Odessa+38 (048) 700 60 60
st. Sudnobudivna, 1BKyiv+38 (067) 501 60 80
st. Kostiantynivska, 57
Callback

Request a call-back

The administrator of VIRTUS will contact you shortly

Thank you!

EN
What to do if hair falls out?

What to do if hair falls out?

What to do if the hair falls out?

Hair loss is a physiological process that occurs due to the change in growth phases and renewal of skin cells. However, excessive hair loss may indicate a disease of the hairy part of the head – alopecia. Without proper treatment and the use of remedies for hair loss, alopecia progresses and, depending on the cause of the disease, leads to significant hair thinning or the formation of areas of baldness.

(Українська)

Як зрозуміти, що волосся випадає більше норми?

У кожної волосяної цибулини є життєвий цикл. Фаза активного росту волосся (анаген) складає 2-5 років. Потім настає проміжна фаза (катаген), після чого фолікул припиняє підживлювати волосину і переходить у «сплячий» режим – фазу телогена. По мірі росту нової волосини стара волосина витісняється з волосяного мішечка. Процес закінчується випадінням старої волосини і появою на поверхні шкіри нової волосини. У здорових людей приблизно 85% волосся знаходиться у стадії анагена, 1-2% – у стадії катагена і близько 13-15% – у стадії телогена. У день випадає близько 50-100 волосин і на їх місці виростають нові, при цьому густина волосся практично не змінюється.

Визначити надмірну втрату волосся можна з допомогою тесту в домашніх умовах. Оскільки більша його частина випадає при митті голови – відкладіть цю процедуру на декілька днів. Опісля візьміть пучок на маківці та сильно потягніть, повторіть тест кілька разів. Якщо щоразу у руці залишається більше 5-7 волосин – необхідно звернутися за консультацією до трихолога (лікаря-дерматолога, який займається лікуванням волосся і шкіри голови).

Через що може випадати волосся?

В структурі всіх захворювань волосся нерубцеве випадіння складає 80%, тобто є найбільш поширеною причиною втрати волосся, що вражає від 30-40% людей у віці до 50 років. Основною причиною випадіння волосся у чоловіків (80% випадків) є спадкова схильність. Ця форма алопеції називається андрогенетичною. Найбільш значимим фактором ризику облисіння у чоловіків є підвищена активність ферменту 5-альфа-редуктази II типу, який у генетично схильних волосяних фолікулах метаболізує гормони тестостерон і дигідротестостерон (ДГТ).

Розвиток андрогенного облисіння має свої шаблони: у чоловіків воно «з’їдає» волосяний покрив на тім’ї, а у жінок утворює гніздо у ділянці серединного проділу. У чоловіків алопеція розвивається стадійно, впродовж 5-25 років. Для очної діагностики чоловічого облисіння трихологи використовують шкалу Норвуда, згідно якої кожній стадії алопеції відповідають певні ознаки.

Причини сильного випадіння волосся у жінок:

 • бактеріальна або грибкова інфекція;
 • прийом лікарських препаратів;
 • гормональний дисбаланс;
 • захворювання щитовидної залози;
 • стрес, психоемоційна напруга.

Андрогенна, алопеція «по чоловічому типу», яка розвивається у генетично схильних жінок, є другою по розповсюдженості формою втрати волосся і пов’язана з посиленням впливу найбільш потужного з «чоловічих» гормонів андрогенів – дигідротестостерону. У частини жінок з андрогенною формою випадіння волосся підтверджується наявність у сироватці периферичної крові патологічних змін у метаболізмі гормонів андрогенів, а відхилення від норми по інших показниках часто незначні. Як відомо, чоловічі гормони у жінок скорочують фазу росту (анаген) і продовжують фазу випадіння (телоген), що призводить до зменшення розміру волосяних фолікулів.

При яких хворобах випадає волосся?

Причинами випадіння волосся можуть бути аутоімунні патології (червоний плоский лишай, дискоїдний вовчак, склеродермія), себорея, сифіліс, грибкові та бактеріальні інфекції шкіри. При вовчаку на волосистій частині голови утворюються еритематозні, виступаючі плями-вогнища, блідо-рожеві всередині і багряні по краях, з фолікулярним гіперкератозом, атрофією, телеангіектазіями (судинними зірочками) і диспігментацією.

Червоний плоский лишай являє собою хронічний запальний дерматоз з імунним патогенезом (механізмом розвитку хвороби), який вражає шкіру, волосисту частину голови, слизові оболонки та нігті. Захворювання проявляється у вигляді багатовогнищевої, асиметричної алопеції з фолікулярним кератозом і перикулярною синювато-багряною еритемою.

Іноді рубцеве облисіння провокують хронічні висипання на шиї та потилиці – келоїдальне акне, а також глибокі форми фолікуліту і перифолікуліту з тенденцією до утворення абсцесів – абсцедуючий (підриваючий) фолікуліт.

Втрата волосся при себорейній алопеції відбувається через порушення роботи сальних залоз. У чоловіків себорейна алопеція переважно вражає скроні і тім’яну частину голови, у жінок – лобну ділянку. Волосся стає рідким і тонким, швидко жирніє – при жирній себореї, а при сухій себореї виглядає сухим і січеться. У 70% випадків захворювання виникає у молодому віці – в період гормональної перебудови організму у підлітків.

Як зупинити випадіння волосся?

Щоб зупинити випадіння волосся, необхідно звернутись за консультацією до дерматолога і встановити причину алопеції. З цією метою у трихології використовують ряд досліджень:

 • біохімічний аналіз крові;
 • трихоскопію – дослідження роботи сальних залоз;
 • аналіз крові на гормони;
 • фототрихограму – відеодіагностику щільності і стану волосся;
 • біопсію методом прямої флуоресценції;
 • дослідження субстрату лущення на наявність бактеріальної чи грибкової інфекції.

Загальна стратегія ведення пацієнта з алопецією включає психоемоційну підтримку, нутритивні препарати, системну судинну і місцеву терапію. У боротьбі з випадінням волосся ефективні такі процедури, як дарсонвалізація, мезотерапія, електрофорез біоактивних речовин, низькоінтенсивна лазерна терапія.

Для вирішення проблеми андрогенетичної алопеції приміняють:

 • препарати від випадіння волосся – розчини для зовнішнього застосування з міноксидилом і таблетки з фінастеридом;
 • плазмоліфтинг – ін’єкції збагаченої тромбоцитами крові в ділянки облисіння;
 • лазерну терапію шкіри голови – сеанси низькоінтенсивного лазерного опромінення;
 • трансплантацію – пересадку здорового волосся з потилиці та тіла в проблемну, реціпієнтну ділянку.

При трансплантації з донорської ділянки – переважно потиличної, поштучно добувають фолікулярні з’єднання, графти. Кожен графт містить 1-4 волосяних цибулини, які пересаджують у місця найбільшої втрати волосся. Через декілька тижнів пересаджені волосинки остаточно приживаються на новому місці, а за 8-12 місяців голову знову вкриває густа, розкішна шевелюра.

У лікуванні рубцевої алопеції використовують внутрішньовогнищеві ін’єкції стероїдів і антибіотиків, аплікації з лікувальних мазей. Мета такої терапії – купірування запального процесу. Відновити втрачене волосся на місці рубців за допомогою лікарських препаратів, на жаль, неможливо. Тому при появі «підозрілих» пустул і плям на волосистій частині голови слід одразу ж звернутися до трихолога.

(Українська) Популярнi запитання

(Українська) Вітаміни допоможуть від випадіння волосся?

(Українська) Вітаміни від випадіння волосся і спеціальна дієта дають хороший результат при лікуванні себорейної алопеції. Вітамін С зміцнює стінки судин, а В5 – ослаблені волосяні цибулини; вітамін А необхідний для росту волосся і підтримки функцій шкіри. Проте якщо облисіння викликане іншою причиною – генетичною схильністю, аутоімунним захворюванням чи бактеріальною інфекцією, вітамінна терапія виявиться неефективною.

(Українська) Шампуні чи маски допоможуть від випадіння волосся?

(Українська) До складу шампуню від випадіння волосся зазвичай входять розігріваючі і стимулюючі компоненти, які покращують кровообіг у капілярах шкіри і сприяють нормальному живленню волосяних цибулин. Це ментол, екстракт цибулі чи червоного перцю, кава. Народні засоби від випадіння волосся – відвари з кропиви, шавлії, реп’яхову олію використовують з метою стимуляції росту «сплячих» волосяних фолікулів. Але всі засоби косметології, включаючи маски для волосся проти випадіння, мало ефективні у боротьбі з алопецією, яка викликана ендокринною патологією чи генетичною схильністю до облисіння.

кадочников консультации

Subscribe to
V-mailing list

Get useful tips for beauty and health from the best specialists of the VIRTUS Institute of Advanced Medicine!

Read also

What is cellulite and should something be done about it?

What is cellulite and should something be done about it?

(Українська) Целюліт — дуже поширена проблема, що частіше турбує жінок. При целюліті на шкірі з’являються нерівності у вигляді ямочок. Багато людей прагнуть покращити зовнішній…
#SmartCell, #cellulite, #корекція фігури
Correction of aesthetic problems in overweight men

Correction of aesthetic problems in overweight men

(Українська) Абдомінальне ожиріння — надмірне відкладення жирової тканини в ділянці живота. Саме абдомінальне ожиріння називають ожирінням за чоловічим типом, статистично воно зустрічається переважно у…
#ideal weight, #корекція фігури
Why is breast reduction surgery needed and how is it performed?

Why is breast reduction surgery needed and how is it performed?

(Українська) Постійний біль у шиї і спині, бретелі бюстгальтера, що тиснуть на плечі, асиметрія грудей, неможливість займатися спортом, попрілості шкіри — все це лише…
#plastic surgery, #breast plastic surgery, #гінекомастія
Breast augmentation with implants at the VIRTUS Institute: answers to the most popular questions

Breast augmentation with implants at the VIRTUS Institute: answers to the most popular questions

(Українська) Пластичні операції зі збільшення грудей є одними з найбільш затребуваних у нашій клініці. Досвід пластичних хірургів VIRTUS і численні позитивні відгуки приваблюють багатьох…
#plastic surgery, #breast plastic surgery, #імплантат
We answer frequently asked questions about blepharoplasty

We answer frequently asked questions about blepharoplasty

(Українська) Блефаропластика (пластика повік) передбачає видалення надлишку шкіри на верхніх повіках та мішків під очима (жирових гриж) на нижніх.
#plastic surgery, #blepharoplasty, #facial rejuvenation, #simultaneous operations
How to get a flat stomach back with surgery?

How to get a flat stomach back with surgery?

The unaesthetic appearance of the abdomen after significant weight loss or pregnancy and childbirth is a fairly common problem that can be solved with…
#plastic surgery, #simultaneous operations, #mommy makeover
At what age should you think about plastic surgery?

At what age should you think about plastic surgery?

(Українська) Все більше людей приділяють пильну увагу своїй зовнішності і не бажають миритися з деякими естетичними недоліками, які може виправити пластичний хірург.
#beauty injections, #plastic surgery, #blepharoplasty, #simultaneous operations, #breast plastic surgery, #bioimplanting, #rhinoplasty, #tummy tuck
Tympanoplasty

Tympanoplasty

Tympanoplasty is a plastic reconstruction of the bones of the middle ear that can be performed either under local or general anesthesia.
#otolaryngology, #SmartCell, #hearing loss, #surgery
Facts and myths about laser hair removal

Facts and myths about laser hair removal

Laser hair removal is a medical procedure which implies the action of a highly concentrated light beam (laser) that slows down hair growth, damaging…
#cosmetology, #laser technology, #epilation, #небажане волосся
Submit your review
Ask a question
Online chat