+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60 вул. Суднобудівна, 1Б+38 (048) 771 05 17 вул. Буніна, 10Київ+38 (044) 332 44 00 вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Ендокринологія
Ендокринологія-1

Ендокринологія

Ендокринна система людини складається з органів і залоз внутрішньої секреції — гіпоталамуса, гіпофіза, епіфіза, щитоподібної залози, паращитоподібних залоз, підшлункової залози, наднирників, статевих залоз (яєчники у жінок, насінники у чоловіків), шишковидного тіла і інших.

Ендокринна система виробляє гормони, що регулюють роботу внутрішніх органів і систем, обмін речовин, репродуктивну функцію. Збій у функціонуванні ендокринної системи негативно відображається на здоров’ї всього організму.

У Інституті передової медицини VIRTUS проводиться діагностика і лікування ендокринологічних захворювань. Ми керуємось сучасними протоколами терапії, що довели свою ефективність і безпечність.

Можливості відділення ендокринології Клініки VIRTUS

Ендокринологічний центр в Одесі у Клініці VIRTUS має у розпорядженні все необхідне обладнання для ефективного лікування ендокринологічних патологій. Прийом пацієнтів проводить лікар-ендокринолог з 24-річним стажем, Світлана Петрівна Моршнева. Світлана Петрівна приймає участь у міжнародних та українських конгресах, присвячених захворюванням ендокринної системи, а також є членом Європейської Асоціації по вивченню діабету (EASD), Асоціації ендокринологів України та інших професійних спільнот.

Інститут передової медицини VIRTUS в Одесі — один з небагатьох лікувальних закладів в Україні, що використовує клітинну терапію у лікуванні цукрового діабету I і II типу. Завдяки використанню препарату на основі власних стовбурових клітин пацієнта, вдається запустити процес регенерації тканин підшлункової залози. У результаті лікування функція органа поступово відновлюється, зменшується необхідність у введенні синтетичного інсуліну.

Лікування ендокринологічних захворювань

У відділенні ендокринології Інституту передової медицини VIRTUS в Одесі здійснюється:

 • лікування захворювань щитоподібної залози (з порушенням функції (гіпотиреоз та гіпертиреоз) та бех з порушення функції);
 • лікування цукрового діабету I та II типу;
 • лікування ожиріння. Причиною збільшення маси тіла може бути порушення гормонального фону. Для лікування проблем з вагою у Клініці VIRTUS застосовується комплексний підхід, що передбачає усунення фактора, який спровокував набір ваги, нормалізацію гормонального фону і дієтотерапія;
 • лікування порушень менструального циклу;
 • лікування безпліддя (жіночого і чоловічого);
 • лікування акне;
 • лікування гінекомастії (доброякісного збільшення грудних залоз у чоловіків);
 • лікування надмірного оволосіння у жінок (за чоловічим типом (гірсутизм));
 • лікування випадіння волосся;
 • лікування патологій наднирників — гіпокортицизму (недостатності наднирників), феохромоцитоми, гіперкортицизму (синдром Іценка-Кушинга);
 • лікування клімактеричних розладів;
 • лікування остеопорозу.

Послуги і процедури в ендокринології Клініки VIRTUS

У перелік послуг і процедур, що надають пацієнтам у відділенні ендокринології Інституту передової медицини VIRTUS, входять:

 • консультативно-діагностичний прийом лікаря-ендокринолога;
 • УЗД щитоподібної залози;
 • тонкоголкова пункційна біопсія вузлів щитоподібної залози під контролем УЗД (з наступною цитологічною діагностикою). На дослідження направляє ендокринолог на підставі результатів інструментальної і лабораторної діагностики щитоподібної залози — УЗД щитоподібної залози, аналізів крові на тиреотропний гормон (ТТГ), тироксин (Т4), трийодтиронін (Т3) та інших;
 • CGMS контроль — безперервний моніторинг глікемічного профілю (рівня глюкози в крові) у режимі реального часу з наступним аналізом даних. Моніторинг може тривати впродовж доби або 5-6 днів. CGMS контроль застосовується для діагностики цукрового діабету, у тому числі прихованих форм захворювання, визначення ступеню важкості патології у пацієнтів з цукровим діабетом I і II типу. Безперервний моніторинг рівня глюкози в крові показаний також вагітним, що страждають на цукровий діабет або при підозрі на розвиток гестаційного цукрового діабету.

За наявності показів, у хірургічному відділенні Клініки VIRTUS може бути проведене оперативне лікування вузлів щитоподібної залози. Метод лазерної абляції дозволяє видалити вузол з мінімальним втручанням — через 1 маленький прокол на шкірі. Під час операції використовується місцевий наркоз. Через 2-3 години після лазерної абляції вузлів щитоподібної залози пацієнта виписують додому.

Консультація ендокринолога Клініки VIRTUS

Так як ендокринолог — вузький спеціаліст, на консультацію до нього зазвичай направляє сімейний лікар або лікар іншої спеціалізації. На прийомі ендокринологна підставі скарг, збору анамнезу, огляду пацієнта, після ознайомлення з можливо наявними результатами обстежень пацієнта визначається з попереднім діагнозом.

Після огляду лікар при необхідності направляє пацієнта на додаткові обстеження. На повторному прийомі після вивчення результатів діагностики ендокринолог виставляє заключний діагноз, визначає тактику лікування і прогноз захворювання,а також призначає терапію і лікувальні процедури при необхідності.

Популярнi питання

З якими проблемами жіночого здоров’я звертатися до ендокринолога?

Записатися до ендокринолога необхідно при порушеннях менструального циклу, проблемах із зачаттям, надмірному рості волосся в андрогензалежних зонах, прогресивному набиранню ваги, ожирінні і різкому зниженні ваги.

Які обстеження може призначити ендокринолог?

Ендокринолог може призначити наступні інструментальні обстеження: УЗД щитоподібної залози, органів черевної порожнини і заочеревинного простору, органів малого тазу, МРТ гіпофіза з контрастуванням. У деяких випадках може знадобитись зробити сцинтиграфію щитоподібної залози. Процедура являє собою сканування ділянки залози після введення в організм контрастної речовини. Ще одним видом інструментальної діагностики є еластографія щитоподібної залози — ультразвукове дослідження змін у структурі тканин залози.

До лабораторних досліджень, які часто призначає ендокринолог, відносять аналіз на тиреотропний гормон (ТТГ), глюкозу крові, пролактин, кортизол, індекс НОМА (інсулінорезистентності).

Моршнева Світлана Петрівна

Ендокринолог
Стаж роботи (років): 24
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б

Козій Ніна Ігорівна

Лікар УЗД, ендокринолог
Стаж роботи (років): 15
Веде прийом в філіях: Київ, Костянтинівська, 57

Послуги відділення ендокринології Клініки VIRTUS

Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат