+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Лікування стресового нетримання сечі у жінок

Лікування стресового нетримання сечі у жінок

Стресове нетримання сечі може бути проявом цистоцеле — опущення передньої стінки піхви. Це доволі розповсюджена проблема у жінок середньої (від 35 років) і старшої вікових груп.

Послуга доступна у філіях:
  • Одеса, Суднобудівна, 1Б
Лікування стресового нетримання сечі у жінок

За словами гінеколога-ендокринолога Інституту VIRTUS Сергія Овчаренка, найчастіше нетримання сечі у жінок і дівчат виникає після декількох пологів чи пологів великим плодом, є наслідком вікових змін або генетичною особливістю (неповноцінна сполучна тканина схильна до розтягнення). Інколи це захворювання спіткає жінок, які не надто дбають про своє здоров’я, зате займаються важкою фізичною роботою чи тяжкими видами спорту, як-от паверліфтинг. Але що б не спричинило проблему, ми можемо допомогти її позбутися.

Показання і протипоказання до лікування нетримання сечі у жінок

На першій стадії захворювання сеча трохи підтікає під час чхання, сміху, кашлю, коли сечовий міхур переповнений. Надалі ситуація погіршується, і це трапляється навіть тоді, коли міхур не повний. Більш того, інколи може йтися мова навіть не про кілька крапель, а про мокру прокладку і білизну, яку треба замінити — в протилежному разі жінку супроводжує неприємний запах, а шкіра пріє і виникає подразнення. Залежно від ступеня захворювання різниться і тактика лікування, і прогноз, тож краще звернутися до гінеколога раніше, коли ситуацію ще можна врятувати фізичними вправами.

Протипоказаннями до лазерного або оперативного лікування стресового нетримання сечі у жінок є наявність запальних процесів або супутніх захворювань. Наприклад, якщо жінка має велику міому матки, жодне лікування не буде ефективним, допоки міома не видалена. Адже збільшена матка в будь-якому випадку тиснутиме на сечовий міхур і провокуватиме нетримання сечі.

Лікування стресового нетримання сечі у жінок-1

Результат лікування нетримання сечі у жінок

Результатом лікування нетримання сечі у жінок є зникнення або зменшення підтікання. Щоправда, навіть операція не завжди дає 100% гарантії: якщо проблема у вродженій особливості сполучних тканин, через 5-10 років жінці знадобиться повторна кольпорафія.

Реабілітація після лікування нетримання сечі у жінок

Аби реабілітація після лікування нетримання сечі пройшла успішно, лікар надає низку рекомендацій. Так, після лазерного омолодження піхви бажано 2 тижні не приймати протизапальні препарати (адже мета процедури — створити контрольоване запалення), вводити призначені гінекологом свічки та притримуватися статевого спокою принаймні тиждень.

Якщо пацієнтці проведена кольпорафія, їй, навпаки, потрібні протизапальні ліки. Окрім того, 2-3 тижні після операції не можна допускати закрепів і переповнення сечового міхура, щоб шов не розтягувався. Статевий спокій (пауза у статевому житті) має тривати 1-1,5 місяця. За 14 днів гінеколог зазвичай призначає контрольний огляд і, якщо є така необхідність, дає додаткові рекомендації.

Що буде, якщо не лікувати стресове нетримання сечі у жінок?

Якщо не почати лікування стресового нетримання сечі вчасно, стан жінки погіршуватиметься, а захворювання прогресуватиме. Важливим фактором є також вікові зміни: якщо операція жінці 40-50 років пройде без складностей, то коли пацієнтці за 80, хірургічне лікування стає майже неможливим через велику кількість супутніх захворювань, загальний стан організму і наявність протипоказань до анестезії.

Популярні питання

Що призначають при нетриманні сечі у жінок?

Якщо жінка не має цистоцеле, пролапсу внутрішніх органів і з точки зору гінеколога все в порядку, а підтікання сечі при цьому все одно є, їй варто звернутися до жіночого уролога. Скоріш за все, у цьому випадку проблема у гіперактивному сечовому міхурі (імперативне нетримання сечі). Уролог призначить низку досліджень, а також препарати для лікування нетримання сечі, які блокують потяг до сечовиділення.

Які причини нетримання сечі у жінок?

Найбільш розповсюдженими причинами нетримання сечі у жінок є:

  • велика кількість пологів;
  • важкі фізичні навантаження;
  • пологи великим плодом;
  • генетичні особливості;
  • вікові зміни.

Зазвичай нетримання сечі у жінок зустрічається в середньому і старшому віці.

Чому у жінок з’являється нетримання сечі?

Стресове нетримання сечі, коли підтікає під час чхання, кашлю або будь-якого напруження м’язів тазового дна, може бути проявом цистоцеле — опущення передньої стінки піхви, при якому випинається сечовий міхур. Цю проблему допомагає вирішити гінеколог.

Підготовка до лікування стресового нетримання сечі у жінок

При опущенні передньої стінки піхви змінюється кривизна уретри і сечовивідного каналу, сфінктер уретри не може утримувати сечу. Якщо опущення незначне, ситуацію можна виправити шляхом відновлення пружності м’язів. Тому вирішення проблеми стресового нетримання сечі, як правило, починається з вправ Кегеля.

Покращення стану стає помітним через 2 місяці регулярних тренувань. Якщо ж вправи не дали результату. скоріш за все, час вже минув і слід переходити до наступних етапів лікування: лазерного омолодження піхви або хірургічного втручання.

Підготовка до лазерного або хірургічного лікування включає в себе консультацію гінеколога, який визначить, наскільки жінка спроможна керувати м’язами піхви, а також скерує на додаткові дослідження: мазок з піхви, кольпоскопію, УЗД та інші. Оскільки операція проходить під загальним наркозом, необхідно проконсультуватися з анестезіологом.

Етапи лікування нетримання сечі у жінок

Залежно від стану пацієнтки, можливі два варіанти лікування стресового нетримання сечі у жінок: лазерне омолодження піхви або кольпорафія — операція з пластики передньої стінки піхви. Для лазерного омолодження піхви в Інституті VIRTUS використовується ербієвий або CO2 лазер.

– Лазерним променем ми викликаємо опік стінки піхви і контрольоване запалення, — каже акушер-гінеколог Сергій Овчаренко. — Внаслідок цього утворюються нові колагенові волокна, і стінка підтягується вгору. Аби покращити ефект від процедури, перед нею пацієнтці проводять PRP-терапію — введення її власної плазми, збагаченої тромбоцитами і факторами росту.

Лікування лазером включає мінімум 2 процедури з інтервалом 2-4 тижні. За рік-півтора процедури доведеться повторювати, адже колаген з часом зникає.

На жаль, лазерне омолодження піхви не завжди є ефективним. Хоча покращення відчувають 60-80% жінок, інші 20-40% залишаються незадоволеними. Це може бути пов’язане як з неправильним проведенням процедури чи тим, що вона призначена запізно, так і з завищеними очікуваннями пацієнтки.

Коли опущення стінки піхви вже сягає 2-3 ступеню, тобто вона виходить назовні при напруженні чи залишається там весь час, пацієнтці потрібна вже хірургічна корекція. Під час кольпорафії з піхви висікається ромбоподібний фрагмент до шийки матки, а потім накладаються стягувальні шви. При цьому сечовий міхур має бути під правильною опорою, щоб не відбулося його защемлення. Операція з лікування нетримання сечі триває приблизно годину, а наступного дня пацієнтка зазвичай виписується додому.

Овчаренко Сергій Васильович

Овчаренко Сергій Васильович

Акушер-гінеколог, гінеколог, гінеколог-ендокринолог
Стаж роботи (років): 26. Виконує близько 100 гістероскопічних та лапароскопічних операцій на рік
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Помєльнікова Юлія Андріївна

Помєльнікова Юлія Андріївна

Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог
Стаж роботи (років): 22
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Кушніренко Наталія Леонідівна

Кушніренко Наталія Леонідівна

Акушер-гінеколог, гінеколог, лапароскопічний хірург, лікар УЗД
Стаж роботи (років): 25
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Григораш Олена Олексіївна

Григораш Олена Олексіївна

Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог
Стаж роботи (років): 10
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Назва послуги або виду діагностики Одеса
Суднобудівна, 1Б
Київ
Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики
  • Одеса, Суднобудівна, 1Б
  • Київ, Костянтинівська, 57
Виберіть філію
Гінекологія
Консультація лікаря акушера-гінеколога вищої категорії 600
Повторна консультація лікаря акушера-гінеколога, кандидата медичних наук 500
Повторна консультація лікаря акушера-гінеколога 450
Консультація з питання гормональної дисфункції 700
Консультація лікаря гінеколога з УЗД органів малого тазу трансвагінально 800
кадочников консультации

Онлайн-реєстратура

Готово!

Заявка скасована

Ми дякуємо Вам за звернення до Інституту VIRTUS.
Найближчим часом адмiнiстратори зв'яжуться з Вами для пiдтвердження дати та часу консультацiï.

Ваша заявка:
Філія VIRTUS
Фахівець
Дата

Відео-відгуки пацієнтів

Кристина – Овчаренко
Маша – Овчаренко
Від чого залежить жіноче здоров’я?

Від чого залежить жіноче здоров’я?

Навіть якщо ви виграли генетичний джекпот, життя в умовах війни і постійний супутній стрес вносять свої корективи у стан жіночого здоров’я.
Здоров’я жінки: ключові захворювання матки та їх діагностика

Здоров’я жінки: ключові захворювання матки та їх діагностика

При відтермінуванні дітонародження жінки зрештою стикаються з проблемами в репродуктивній сфері.
Коли варто звернутися до лікаря щодо інтимної пластики

Коли варто звернутися до лікаря щодо інтимної пластики

Інтимна пластика — це низка операцій на органах, які входять в інтимну зону: зовнішніх — піхві, внутрішніх — вульві, та промежині.
Про що мовчать жінки: пролапс тазових органів

Про що мовчать жінки: пролапс тазових органів

З віком багато жінок стикаються з опущенням тазових органів. Разом з досвідченими гінекологами VIRTUS з’ясуємо, що ж це за проблема, чому вона виникає і…
Делікатні проблеми після пологів

Делікатні проблеми після пологів

Пологи природним шляхом - серйозне випробування для жінки і її організму. Як правило, для того, щоб допомогти малюкові з'явитися на світло, акушер-гінеколог проводить розсічення…
Менопауза — новий старт в жіночій долі

Менопауза — новий старт в жіночій долі

Найчастіше питання, які стосуються здоров'я жінки, її віком і здатністю до народження дітей, табуйовані - їх не прийнято обговорювати.
Сила м’язів тазового дна у жінок після родів і вплив на неї консервативних методів лікування

Сила м’язів тазового дна у жінок після родів і вплив на неї консервативних методів лікування

Чому важливо дбати про інтимні м’язи і що робити, якщо опущення сталося?
Про що мовчать жінки: синдром нетримання сечі

Про що мовчать жінки: синдром нетримання сечі

З віком, після пологів або зовнішніх травматичних впливів жінки стикаються з синдромом нетримання сечі.
Забаганка чи необхідність: навіщо робити інтимну пластику

Забаганка чи необхідність: навіщо робити інтимну пластику

У цій статті ми відкрито обговоримо делікатні питання інтимної пластики.
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат