+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Лікування захворюваннь ендокринної системи

Лікування захворюваннь ендокринної системи

Регуляція ендокринної функції репродуктивної системи починається з кори головного мозку і через ланцюжок таламус — гіпоталамус — гіпофіз — наднирники доходить до власне репродуктивних органів (матка, молочні залози).

Послуга доступна у філіях:
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Лікування захворюваннь ендокринної системи

Все, що відбувається навколо нас, в першу чергу впливає на кору головного мозку і передається далі за ланцюжком, тому за останні 9 років у клінічній практиці наших лікарів суттєво побільшало, зокрема, випадків стресових аменорей (відсутності менструацій). Але не завжди стрес для організму — це обстріли, перебування у бомбосховищі чи втрата рідних, на стан ендокринної системи так само впливає, приміром, нестача сну.

Наші можливості у лікуванні захворювань ендокринної системи в гінекології

Щоб з’ясувати причину репродуктивного захворювання, гінекологу-ендокринологу спочатку треба поспілкуватися з пацієнткою про особливості її життя, перенесені захворювання, родинний анамнез тощо. На перше знайомство слід витратити щонайменше півгодини, а краще — годину. І вже після цього можна призначати обстеження: в першу чергу УЗД малого тазу, молочних залоз, щитоподібної залози. Все це можна зробити на місці у Інституті VIRTUS, адже маємо фахових лікарів та необхідне обладнання.

Дуже важливо враховувати день циклу: зазвичай обстеження призначають на 5-9 день з початку менструації. Таким чином, жінка в перший день місячних може зателефонувати і записатися на прийом за тиждень, прийти до лікаря і зробити повне обстеження за один день.

Наступний крок — обстеження рівню гормонів у першій (3-5 день) та другій (21-23 день) фазі менструального циклу. Якщо цикл довший чи коротший, ніж 28-30 днів, дати обстеження відрізнятимуться. З результатами аналізу рівня гормонів та УЗД пацієнтка приходить на повторну консультацію, під час якої лікар пропонує план лікування. Інколи потрібні додаткові дослідження: наприклад, коли у жінки високий рівень пролактину. У 20-30% випадків це може бути пов’язано зі змінами в гіпофізі, зокрема утворенням мікро- або макроаденоми, і тоді необхідна магнітно-резонансна томографія голови, бажано з контрастом. Але не варто робити жодних обстежень до консультації з гінекологом: це зайва витрата часу і грошей.

Зазвичай за 1-2 місяці з початку лікування, залежно від діагнозу, призначається контрольне УЗД та аналіз рівня гормонів (окремих видів чи повний пакет).

Лікування захворювань ендокринної системи в гінекології

Порушення менструального циклу, незалежно від того, чи він задовгий, занадто короткий або є затримки, часто лікують за стандартною схемою — протизаплідними пігулками. Але ж причин виникнення порушень циклу — безліч, тож така терапія доречна у близько 30% випадків. Перед тим, як призначити лікування, недостатньо лише здати загальний аналіз крові, печінкові проби та зробити УЗД. Гінеколог має знатися на захворюваннях ендокринної системи, розуміти ланцюжок ендокринної функції репродуктивної системи. Причиною проблем з менструацією може бути гіпотиреоз чи гіпертиреоз (недостатня або надмірна функція щитоподібної залози), а отже слід направити пацієнтку на аналіз гормонів щитоподібної залози та пролактин. Пролактин — один з гормонів стресу, і при високих значеннях він здатний спровокувати аменорею. Підвищене виробництво пролактину викликає не тільки стрес — достатньо працювати в нічну зміну або пізно лягати спати, бо викиди гормонів у людей підпорядковуються світловому дню. Важливо й те, що ланцюжки функцій репродуктивної системи жінки не розраховані на таку кількість менструацій, яку вона має. Адже менструація — це вагітність, яка не настала, і за життя наших предків жінка мала 50-60 менструацій, а не 500-600, як нині.

Таким чином, перше завдання гінеколога-ендокринолога — зрозуміти, де відбувається відхилення від норми і що його провокує.

Популярні питання

Як відновити гормональний фон?

Відновлювати гормональний фон треба тоді, коли є порушення, але спочатку лікар має виявити, що саме пошкоджено. Якщо погано працює щитоподібна залоза, може бути достатньо прийому препаратів з йодом або селеном, інколи при лікуванні ендокринної системи необхідна гормональна терапія. Насамперед варто вчасно лягати спати, мати нормальний індекс маси тіла, помірно займатися фізичними навантаженнями, інколи трохи менше дивитися новини, щоб обмежити стрес.

Які гормони треба здати перед візитом до гінеколога-ендокринолога?

Перед первинною консультацією не варто здавати жодних аналізів, їх призначає гінеколог за результатами розмови. Якщо є результати обстеження після попереднього візиту, слід взяти їх з собою.

За що відповідає гінеколог-ендокринолог?

Гінеколог-ендокринолог лікує порушення менструального циклу, проблеми зі шкірою та відсутність можливості завагітніти, спричинені порушеннями роботи ендокринної системи. Він має розуміти, як працює ланцюжок таламус — гіпоталамус — гіпофіз — наднирники — репродуктивна система, і виявляти, де саме виникає патологія та призначати терапію.

Коли треба звертатися до гінеколога-ендокринолога?

Звертатися до гінеколога-ендокрінолога слід тоді, коли ви помічаєте зміни у своєму стані, які тривожать:

 • втрата ваги без докладання зусиль — може свідчити про тиреотоксикоз або онкозахворювання;
 • зміни у регулярності та тривалості циклу;
 • зміни обсягу кровотечі;
 • аменорея;
 • відсутність настання вагітності понад рік;
 • поява виділень з молочних залоз без вагітності та лактації.

Послуги і процедури при лікуванні захворювань ендокринної системи в гінекології

Проблемна шкіра, безпліддя, порушення менструального циклу — це неповний перелік основних скарг, з якими жінки звертаються до гінеколога-ендокринолога.

Висипи на обличчі — один з симптомів ендокринної дисфункції, і 90% таких пацієнток вдається допомогти покращити зовнішній вигляд. — Розповідає гінеколог-ендокринолог Сергій Овчаренко. — Насамперед мова про гіперандрогенні стани яєчникового походження, які вдало коригуються прийомом протизаплідних пігулок. Але у 30-40% випадків проблема полягає у наднирниках, і тоді пігулки не лікують, а лише маскують проблему, тож треба підбирати інші варіанти лікування. У рідкісних випадках, приблизно раз на рік, діагностую синдром Іценко-Кушинга, що є приводом негайно звернутися до Київського інституту ендокринології — це серйозний стан, який без корекції загрожує летальним завершенням. Чимало пацієнток приходять з приводу тривалої відсутності вагітності. Дуже тішуся, коли вдається виявити проблему і знайти вирішення, маю власне портфоліо діточок, яким допоміг прийти у світ. Але інколи доводиться пояснювати жінці, що їй слід звернутися до репродуктологів, бо це зовсім інша спеціальність.

Перевагою Інституту VIRTUS є те, що у нас можна зробити повне обстеження, необхідне для визначення причини ендокринних порушень в гінекології. Зокрема, ми пропонуємо такі послуги та процедури з діагностики та лікування захворювань репродуктивної і ендокринної системи:

 • визначення рівня гормонів в крові в першу і другу фази менструального циклу;
 • дослідження функції щитоподібної залози, надниркових залоз, печінки;
 • ендокринологічні дослідження: визначення рівня глюкози крові й інсуліну
 • огляд на гінекологічному кріслі і розширена кольпоскопія;
 • УЗД органів малого тазу, молочних залоз, щитоподібної залози;
 • гістероскопічне дослідження порожнини матки і біопсія ендометрію з наступним гістологічним дослідженням.

Насправді і порушення циклу, і ненастання вагітності, і шкірні висипання пов’язані, і ми розбираємося у причинах і допомагаємо жінці розв’язати її проблеми зі здоров’ям. Як правило, нам це вдається, бо маємо великий досвід і продовжуємо навчатися і слідкувати за сучасними тенденціями лікування.

Лікування захворюваннь ендокринної системи-1

Консультація гінеколога-ендокринолога

Первинна консультація ендокринолога-гінеколога в нашому Інституті продовжується близько години. Інколи весь цей час потрібен на те, щоб зібрати анамнез і виявити джерело проблеми. Більш оптимальний розподіл часу — це півгодини на бесіду і півгодини на плановий огляд у гінекологічному кріслі та кольпоскопію (за потреби). Щоби візит до гінеколога пройшов більш плідно, пацієнтці слід заздалегідь підготувати відповіді на наступні запитання:

 • дата народження;
 • дата початку першої менструації: для українок це здебільшого вік 12-13 років;
 • інтервал від початку однієї до початку наступної менструації: норма варіюється від 21 до 39 днів, але якщо інтервали щоразу різні, це вже свідчить про проблему, навіть коли кожне окреме значення вписується у границі норми;
 • скільки триває менструальна кровотеча — знову ж таки важлива не тільки кількість днів, а й регулярність;
 • день початку останньої менструації — наразі існує чимало мобільних додатків, які дозволяють відстежувати цикл;
 • дата останнього візиту до гінеколога (бажано взяти з собою всі результати попередніх обстежень і виписку);
 • кількість вагітностей від початку циклу, враховуючи також аборти;
 • які захворювання мали кровні родичі (соматичні, гіпертонія, цукровий діабет, онкозахворювання тощо);
 • чим ви хворіли;
 • які мали операції протягом життя (септопластика, імпланти, гістероскопія також враховуються).

Консультацію гінеколога-ендокринолога не обов’язково проводиться щороку, якщо жінка в цілому здорова.

Овчаренко Сергій Васильович

Овчаренко Сергій Васильович

Акушер-гінеколог, гінеколог, гінеколог-ендокринолог
Стаж роботи (років): 26. Виконує близько 100 гістероскопічних та лапароскопічних операцій на рік
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Моршнева Світлана Петрівна

Моршнева Світлана Петрівна

Ендокринолог
Стаж роботи (років): 27
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Помєльнікова Юлія Андріївна

Помєльнікова Юлія Андріївна

Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог
Стаж роботи (років): 22
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Купрюшина Олена Олексіївна

Купрюшина Олена Олексіївна

Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог
Стаж роботи (років): 10
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Назва послуги або виду діагностики Одеса
Суднобудівна, 1Б
Київ
Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Виберіть філію
Гінекологія
Консультація лікаря акушера-гінеколога вищої категорії 600
Повторна консультація лікаря акушера-гінеколога, кандидата медичних наук 500
Повторна консультація лікаря акушера-гінеколога 450
Консультація з питання гормональної дисфункції 700
Консультація лікаря гінеколога з УЗД органів малого тазу трансвагінально 800
Овчаренко

Онлайн-реєстратура

Готово!

Заявка скасована

Ми дякуємо Вам за звернення до Інституту VIRTUS.
Найближчим часом адмiнiстратори зв'яжуться з Вами для пiдтвердження дати та часу консультацiï.

Ваша заявка:
Філія VIRTUS
Фахівець
Дата

Відео-відгуки пацієнтів

Кристина – Овчаренко
Маша – Овчаренко
Гипергідоз — що це? Причини та лікування підвищеного потовиділення

Гипергідоз — що це? Причини та лікування підвищеного потовиділення

Підвищене пововиділення здатне не тільки зіпсувати одяг та настрій, але й стати серьозною проблемою в житті.
Частота та поширенність залізодефіцитної анемії

Частота та поширенність залізодефіцитної анемії

Залізо - незамінний мікроелемент, який входить до багатьох ферментів і тканин.
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат