+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Хірургічне лікування катаракти

Хірургічне лікування катаракти

Катаракта патологія, що характеризується частковим або повним помутнінням кришталика ока. Захворювання стає причиною погіршення зору аж до повної сліпоти.

Послуга доступна у філіях:
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
Хірургічне лікування катаракти

Катаракта діагностується переважно у людей старше 60 років. З віком у кришталику відбуваються необоротні зміни, зумовлені природнім процесом старіння організму. Розвитку катаракти також сприяють цукровий діабет, гіпотиреоз та інші ендокринні патології.

Катаракта характеризується прогресуючим перебігом. Існує 4 форми вікової катаракти, в залежності від ступеня її зрілості:

 1. Початкова помутніння кришталика, що супроводжується незначним погіршенням зору і дискомфортними відчуттями (сухістю, періодичним подразненням очей).
 2. Незріла помутніння кришталика, яке призводить до суттєвого погіршення зору («розмитість» предметів, плями перед очима). Розрізняють незрілу катаракту з високим зором (більше 30%, іноді до 60-70%) і низьким зором (менше 30%).
 3. Зріла помутніння всього кришталика. Зір практично втрачається.
 4. Перезріла кришталик набрякає, що може призвести до різкого підвищення очного тиску і розвитку вторинної глаукоми. На цій стадії око може осліпнути безповоротно.

У 70% випадків катаракта прогресує до стану, що потребує хірургічного лікування, упродовж 5-10 років. Видалення помутнілого кришталика і заміна його на штучний (інтраокулярну лінзу) це єдиний ефективний метод лікування катаракти ока. Консервативні методики (фізіотерапія, медикаментозне лікування) не здатні усунути вже наявне помутніння і відновити зір, вони можуть лише уповільнити розвиток патології.

В Інституті передової медицини VIRTUS виконуються складні операції по видаленню катаракти, у тому числі зрілої і перезрілої. Операції проводить доктор медичних наук, офтальмолог-хірург з 37-річним стажем роботи, Володимир Якович Усов. Завдяки багаторічному досвіду і високій кваліфікації лікаря, ризик ускладнень після хірургічного лікування катаракти, особливо зрілої і перезрілої, зведений до мінімуму. Першим оперується око з найбільш важким ступенем катаракти. Операція на другому оці проводиться після загоєння першого.

Покази і протипоказання до хірургічного лікування катаракти

Сучасна хірургія катаракти у Одесі і Києві в Інституті передової медицини VIRTUS дозволяє нашим пацієнтам відновити зір і повернути високу якість життя. Основними показаннями до хірургічного лікування катаракти є:

 • наявність помутніння в кришталику;
 • погіршення зору;
 • наявність інших захворювань очей, лікування яких утруднене через катаракту.

При помутнінні кришталика, що супроводжується несуттєвим погіршенням зору, можна провести лікування катаракти без операції. В Інституті передової медицини VIRTUS застосовуються запатентовані клітинні технології, що довели ефективність у лікуванні офтальмологічних захворювань. Використання препаратів, виготовлених із власних стовбурових клітин пацієнта, дає можливість нормалізувати метаболічні процеси, що відбуваються у кришталику, і призупинити його подальше помутніння.

Протипоказання до операції по видаленню катаракти:

 • психічні захворювання;
 • хвороба Альцгеймера;
 • важкий цукровий діабет;
 • гострий або хронічний запальний процес в оці;
 • неконтрольована артеріальна гіпертензія;
 • загальні інфекційні захворювання;
 • хронічні захворювання у стадії загострення.

Результат хірургічного лікування катаракти

Результатом хірургічного лікування катаракти є покращення зору завдяки видаленню і заміні каламутного кришталика, що не пропускає світло. Гострота зору після операції залежить від вихідного стану сітківки ока і зорового нерва. У 95% пацієнтів, що не мають супутніх очних захворювань, гострота зору після операції по заміні кришталика ока може підвищитись до 100%.

Реабілітація після хірургічного лікування катаракти

Перший огляд лікаря проводиться на другий день після операції по видаленню катаракти, а потім раз на тиждень. У перші дні після хірургічного втручання не можна терти повіки, користуватись косметикою і різко нахилятись. До моменту повного відновлення зору необхідно дотримуватись обережності при пересуванні, щоб уникнути випадкових травм (особливо голови).

Впродовж 1-2 тижнів пацієнту необхідно закапувати проопероване око краплями з антибактеріальним і протизапальним ефектом, виписаними лікарем. Упродовж місяця заборонені важкі фізичні навантаження.

Що буде, якщо не лікувати катаракту

Якщо не лікувати катаракту, вона прогресуватиме. Перезрівання катаракти призводить до збільшення її об’єму і різкого підвищення внутрішньоочного тиску. Даний стан супроводжується повною втратою зору та інтенсивним болем у оці.

Популярні запитання

Чи можна вилікувати катаракту без операції?

Вилікувати катаракту без операції не можна, так як зміни, що відбуваються у кришталику, є необоротними. Консервативна терапія дозволяє лише в якійсь мірі уповільнити патологічний процес. Щоб повністю позбавитись від катаракти, необхідно провести її хірургічне видалення з наступною заміною кришталика.

Під яким наркозом видаляють катаракту?

Катаракту видаляють під місцевим наркозом. Для анестезії використовується комбінація знеболюючих очних крапель та ін’єкцій. Пацієнт не відчуває ніяких дискомфортних відчуттів під час операції.

Коли краще робити операцію по видаленню катаракти?

Операцію по видаленню катаракти необхідно робити, коли вона стає причиною відчутного погіршення зору або при наявності інших офтальмологічних захворювань, терапія яких ускладнюється присутністю катаракти.

Підготовка до хірургічного лікування катаракти

Підготовка до операції по заміні кришталика ока в Одесі складається з трьох етапів:

 1. Консультація з хірургом-офтальмологом.
 2. Обстеження. Пацієнт здає ряд стандартних клінічних аналізів, щоб з’ясувати загальний стан його здоров’я, і при необхідності провести лікування (наприклад, стабілізувати артеріальний тиск, знизити рівень цукру у крові).
 3. Офтальмологічна діагностика. Вона включає перевірку гостроти зору, рівня очного тиску, визначення ступеня зрілості катаракти та інші дослідження. З’ясовується розмір майбутнього штучного кришталика ока.

У день операції по видаленню катаракти пацієнт прибуває в клініку і розміщується у комфортній палаті. Потім проводиться підготовка до хірургічного втручання, яка передбачає бесіду з анестезіологом і необхідні лікарські маніпуляції вимірювання артеріального тиску, введення медикаментозних препаратів.

Етапи хірургічного лікування катаракти

 1. Знеболювання (місцева анестезія).
 2. Створення невеликого (до 2 мм) проколу у рогівці ока.
 3. Факоемульсифікація (розм’якшення і перетворення каламутного кришталика в емульсію з допомогою ультразвуку). Вміст видаляється з ока методом аспірації.
 4. Встановлення штучного кришталика на місце видаленого.

Операція по заміні кришталика триває не більше 15 хвилин. Після її завершення пацієнта переводять в палату, де він знаходиться під наглядом медперсоналу. Через декілька годин пацієнт може бути виписаний додому.

Усов Володимир Якович

Усов Володимир Якович

Офтальмолог, офтальмолог-хірург
Стаж роботи (років): 40
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Назва послуги або виду діагностики Одеса
Суднобудівна, 1Б
Київ
Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Виберіть філію
Офтальмологія
Консультація лікаря-офтальмолога, комплексна діагностика зору 800
Консультація професора офтальмолога 1000
Повторна комплексна діагностика зору 400
Консультація лікаря-офтальмолога 500
Підбір окулярів, рецепт 300
Офтальмоскопія очного дна 200
Ультразвукове дослідження очей 400
Візометрія 200
Авторефрактометрія 200
Пневмотонометрія 200
Біомікроскопія 200
Гоніоскопія 200
Комп’ютерна периметрія, 1 око 400
Екстракція катаракти без імплантації ІОЛ (інтраокулярної лінзи) 10500
УЗФЕК (ультразвукова факоемульсифікація катаракти) з імплантацією стандартної ІОЛ (інтраокулярної лінзи) 12500
УЗФЕК (ультразвукова факоемульсифікація катаракти) з імплантацією поліпшеної ІОЛ (інтраокулярної лінзи) 16500
УЗФЕК (ультразвукова факоемульсифікація катаракти) з імплантацією асферичної ІОЛ (інтраокулярної лінзи) 19500
УЗФЕК (ультразвукова факоемульсифікація катаракти) з імплантацією поліпшеної асферичної ІОЛ (інтраокулярної лінзи) 20500
УЗФЕК (ультразвукова факоемульсифікація катаракти) з імплантацією гідрофобної напів асферчної ІОЛ (інтраокулярної лінзи) 23500
УЗФЕК (ультразвукова факоемульсифікація катаракти) з імплантацією астигматтичної ІОЛ (інтраокулярної лінзи) 24500
УЗФЕК (ультразвукова факоемульсифікація катаракти) з імплантацією багатофокусної ІОЛ (інтраокулярної лінзи) 30500
УЗФЕК (ультразвукова факоемульсифікація катаракти) з імплантацією багатофокусної астигматичної ІОЛ (інтраокулярної лінзи) 40500
Цепк Ганна

Онлайн-реєстратура

Готово!

Заявка скасована

Ми дякуємо Вам за звернення до Інституту VIRTUS.
Найближчим часом адмiнiстратори зв'яжуться з Вами для пiдтвердження дати та часу консультацiï.

Ваша заявка:
Філія VIRTUS
Фахівець
Дата
Чи можна покращити зір?

Чи можна покращити зір?

Погіршення гостроти зору, двоїння, сухість і різь в очах можуть бути ознаками як перевтоми, так і серйозного офтальмологічного захворювання.
Відшарування сітківки – чим це загрожує?

Відшарування сітківки – чим це загрожує?

У цій статті ви дізнаєтеся про одне з найважчих захворювань очного яблука - відшарування сітківки. Ви знайдете відповіді на питання про причини виникнення, діагностику,…
Лазерна коагуляція сітківки в сучасній офтальмології

Лазерна коагуляція сітківки в сучасній офтальмології

Методику лазерної коагуляції використовують при дистрофіях або дегенераціях сітківки, тромбозі центральної вени сітківки та інших захворюваннях очей.
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат