+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Реконструкція вушноï раковини

Реконструкція вушноï раковини

Реконструктивна отопластика — операція, направлена на відновлення анатомічно правильної будови і форми вушної раковини.

Послуга доступна у філіях:
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Реконструкція вушноï раковини

На відміну від естетичної отопластики, метою якої є виправлення асиметрії вух, капловухості, корекція розміру вушних раковин, реконструктивна отопластика передбачає відтворення складної анатомічної структури вуха: вушної чаші, завитки, козелка та інших.

Це дуже складний та рідкісний вид хірургічного втручання, який потребує від пластичного хірурга високої кваліфікації та володіння методиками проведення реконструктивних операцій на вусі, тому в Україні його виконують далеко не всі. В Інституті передової медицини VIRTUS операції по відновленню вушної раковини проводить лікар вищої категорії і ведучий пластичний хірург Олександр Євгенович Корнієнко. Першу реконструктивну отопластику у своїй практиці Олександр Євгенович виконав у 2018 році.

Покази і протипоказання до реконструкції вушної раковини

Найчастіше реконструкція вушної раковини проводиться при наявності вроджених дефектів вуха. По статистиці, вони діагностуються в одного з 10 000 новонароджених. До вроджених дефектів вуха відносять:

 • Анотію — повна відсутність вушної раковини, присутні лише елементи мочки вуха
 • Мікротію — зменшений розмір вушної раковини або часткова відсутність її елементів (завитки, козелка, протизавитка, зовнішнього слухового проходу та інших)

При вроджених пороках розвитку вуха реконструктивну операцію виконують у віці семи років. До цього часу вушна раковина практично повністю сформувалась і її розмір вже суттєво не зміниться.

Реконструктивна пластична операція на вусі дозволяє також відновити форму вушного хряща і мочки після травм, укусів тварин, онкології (раку шкіри).

Протипоказання до хірургічного відновлення вушної раковини:

 • Важкі хронічні захворювання (цукровий діабет, серцево-судинні патології та інші)
 • Гострий запальний процес в організмі
 • Онкологічні захворювання у термінальній стадії
 • Стани, що загрожують життю пацієнта

Протипоказанням до проведення операції по реконструкції вушної раковини також є інфекційні захворювання. Хірургічне втручання у такому випадку проводиться лише після повного одужання пацієнта.

Результат реконструкції вушної раковини

Результатом операції з реконструкції вуха є відновлення анатомічно правильного вигляду вушної раковини. Вухо виглядає дуже природно, і оточуючі не здогадуються про те, що було проведене хірургічне втручання.

Реабілітація після реконструкції вушної раковини

Тривалість реабілітації після першого етапу реконструкції вушної раковини складає 3-4 тижні. Пацієнт повинен носити компресійну пов’язку і систематично приходити в клініку на перев’язки. Також призначається курс фізіотерапевтичних процедур для стимуляції загоєння тканин. Через пів року проводиться другий етап відновлювальної отопластики. Реабілітаційний період у цьому випадку триває 1-2 тижні.

Що буде, якщо не проводити реконструкцію вушної раковини

При анотії і мікротії (повній або частковій відсутності вушної раковини) іноді спостерігається недорозвиток структур внутрішнього і середнього вуха, може бути відсутнім зовнішній слуховий прохід, що призводить до погіршення слуху аж до глухоти. Нерідко всі структури зовнішнього і середнього вуха (кісточки, барабанна порожнина, равлик та інші) розвинуті, але відсутній зовнішній слуховий прохід. У цьому випадку за участі хірурга-отоларинголога додатково проводиться операція з формування зовнішнього слухового проходу з метою покращення слуху. Якщо не проводити реконструкцію вушної раковини, то неестетичний зовнішній вигляд вуха і порушення слуху в результаті аномалій його розвитку можуть призвести до появи психологічних комплексів, соціальної дезаптації і погіршення якості життя.

Популярні запитання

Скільки перев’язок необхідно після операції з реконструкції вушної раковини?

Після першої операції з відновлення вушної раковини проводиться в середньому сім перев’язок, іноді може знадобитися більше. Пацієнт приходить у клініку на перев’язки два рази на тиждень впродовж одного місяця.

Як довго потрібно знаходитись в клініці після реконструктивної отопластики?

Після операції з відновлення вушної раковини пацієнт упродовж трьох днів знаходиться у стаціонарі. Після виписки потрібно приходити в клініку на перев’язки і фізіопроцедури ще впродовж одного місяця.

Як довго триває результат після операції з реконструкції вушної раковини?

Якщо після встановлення хрящового каркасу тканини прижились, то результат реконструктивної отопластики пожиттєвий. Хрящі не розсмоктуються з часом.

Підготовка до реконструкції вушної раковини

Першим етапом підготовки до реконструктивної пластики вух є консультація з пластичним хірургом. Лікар обговорює з пацієнтом або батьками дитини можливі методики відновлення вуха і подробиці майбутньої операції. Потім пластичний хірург скеровує пацієнта на передопераційне обстеження для діагностики стану його здоров’я. Так як під час реконструктивної отопластики застосовується загальний наркоз, проводиться обов’язкова консультація з анестезіологом.

Етапи реконструкції вушної раковини

Реконструктивна отопластика вушної раковини може проводитись двома способами: за допомогою власних тканин пацієнта (реберні хрящі) або шляхом встановлення вушного протезу. Найкращим варіантом відновлення вушної раковини є використання власної хрящової тканини пацієнта. До встановлення силіконового протезу вушної раковини вдаються рідко.

Реконструктивна отопластика проводиться в два етапи: на першому створюється і встановлюється під шкіру каркас вушної раковини з хрящової тканини, а на другому формується завушний простір.

Порядок проведення першої операції по відновленню вуха:

 1. Анестезія (загальний наркоз).
 2. У обраній ділянці між 5-7 ребром хірург робить розріз і виконує забір частини хрящової тканини необхідного розміру.
 3. На операційному столі з хряща формується каркас, достеменно повторюючий контури здорового вуха.
 4. Потім симетрично положенню здорової вушної раковини, хірург формує «карман» під шкірою, в який поміщає хрящовий каркас. Шкіру зашивають, встановлюють дренаж.
 5. На вухо накладають спеціальну пов’язку після отопластики.

Перший етап операції по виправленню дефектів вушних раковин триває 5-7 годин. Після завершення хірургічного втручання пацієнта переводять у палату, де він знаходиться впродовж трьох днів.

Другий етап реконструкції вушної раковини при мікротії або анотії проводиться мінімум через 6 місяців після першого. Хірург проводить забір ділянки шкіри з будь-якої закритої частини тіла (найчастіше з ягодиць), робить розріз за хрящовим каркасом, припіднімає його, і пересаджує туди шкірний клаптик. Операція по формуванню завушного простору дозволяє створити природну проекцію вух по відношенню до черепа. Вона триває біля однієї години і може виконуватись як під загальним наркозом, так і під місцевою анестезією.

Кадочніков Сергій Валерійович

Кадочніков Сергій Валерійович

Пластичний хірург
Стаж роботи (років): 18. Більш 10 000 пластичних і реконструктивних операцій
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Корнієнко Олександр Євгенович

Корнієнко Олександр Євгенович

Пластичний хірург
Стаж роботи (років): 18. Більш 10 000 пластичних і реконструктивних операцій
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Саркісян Арман Грайровіч

Саркісян Арман Грайровіч

Пластичний хірург
Стаж роботи (років): 9
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б; Київ, Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностикиОдеса
Суднобудівна, 1Б
Київ
Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Виберіть філію
Пластична хірургія
Консультація хірурга вищої категорії900900
Консультація хірурга700720
Повторна консультація хірурга500500
Реконструкція вушної раковини (з одного боку)75000
Плазмаферез

Онлайн-реєстратура

Готово!

Заявка скасована

Ми дякуємо Вам за звернення до Інституту VIRTUS.
Найближчим часом адмiнiстратори зв'яжуться з Вами для пiдтвердження дати та часу консультацiï.

Ваша заявка:
Філія VIRTUS
Фахівець
Дата

Відео-відгуки пацієнтів

видео отзыв александра
Кристина – Овчаренко
(Русский) Гена – Носко
Як виправити вікові зміни шкіри обличчя у жінок

Як виправити вікові зміни шкіри обличчя у жінок

Вікові зміни шкіри обличчя у жінок, в першу чергу, виявляються у вигляді зморшок та птозу. Обидві проблеми далеко не завжди пов’язані лише з віком.
Для чого потрібна і як проводиться операція зі зменшення грудей

Для чого потрібна і як проводиться операція зі зменшення грудей

Постійний біль у шиї і спині, бретелі бюстгальтера, що тиснуть на плечі, асиметрія грудей, неможливість займатися спортом, попрілості шкіри — все це лише частина…
Збільшення грудей з допомогою імплантатів у Інституті VIRTUS: відповіді на найпопулярніші запитання

Збільшення грудей з допомогою імплантатів у Інституті VIRTUS: відповіді на найпопулярніші запитання

Пластичні операції зі збільшення грудей є одними з найбільш затребуваних у нашій клініці. Досвід пластичних хірургів VIRTUS і численні позитивні відгуки приваблюють багатьох пацієнток.
Відповідаємо на часті питання щодо блефаропластики

Відповідаємо на часті питання щодо блефаропластики

Блефаропластика (пластика повік) передбачає видалення надлишку шкіри на верхніх повіках та мішків під очима (жирових гриж) на нижніх.
Як повернути плоский живіт за допомогою хірургії?

Як повернути плоский живіт за допомогою хірургії?

Неестетичний зовнішній вигляд живота після значного схуднення або вагітності та пологів – досить поширена проблема, яку можна вирішити за допомогою абдомінопластики.
У якому віці варто задуматися про пластичні операції?

У якому віці варто задуматися про пластичні операції?

Все більше людей приділяють пильну увагу своїй зовнішності і не бажають миритися з деякими естетичними недоліками, які може виправити пластичний хірург.
Відповідаємо на популярні питання про абдомінопластику

Відповідаємо на популярні питання про абдомінопластику

Абдомінопластика — це операція з покращення контурів живота за рахунок видалення надлишків тканин шкіри і зшивання м’язів передньої черевної стінки.
Особливості ліпосакції для чоловіків

Особливості ліпосакції для чоловіків

Донедавна естетична хірургія вважалася жіночою прерогативою. Але зараз все більше представників чоловічої статі вдаються до послуг пластичних хірургів для корекції тіла і рис обличчя.
Правда і вигадка про нитяний ліфтинг 

Правда і вигадка про нитяний ліфтинг 

За три останні десятиліття з'явилося безліч методик омолодження, які, не дивлячись на вік, допомагають зберегти молодість і красу.
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат