+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
+38 (067) 750-60-60
+38 (067) 638-87-06
+38 (048) 796-31-12
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Реконструкція вушноï раковини

Реконструкція вушноï раковини

Реконструктивна отопластика — операція, направлена на відновлення анатомічно правильної будови і форми вушної раковини.

Послуга доступна у філіях:
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Одеса, Буніна, 10
 • Київ, Костянтинівська, 57
Реконструкція вушноï раковини

На відміну від естетичної отопластики, метою якої є виправлення асиметрії вух, капловухості, корекція розміру вушних раковин, реконструктивна отопластика передбачає відтворення складної анатомічної структури вуха: вушної чаші, завитки, козелка та інших.

Це дуже складний та рідкісний вид хірургічного втручання, який потребує від пластичного хірурга високої кваліфікації та володіння методиками проведення реконструктивних операцій на вусі, тому в Україні його виконують далеко не всі. В Інституті передової медицини VIRTUS операції по відновленню вушної раковини проводить лікар вищої категорії і ведучий пластичний хірург Олександр Євгенович Корнієнко. Першу реконструктивну отопластику у своїй практиці Олександр Євгенович виконав у 2018 році.

Покази і протипоказання до реконструкції вушної раковини

Найчастіше реконструкція вушної раковини проводиться при наявності вроджених дефектів вуха. По статистиці, вони діагностуються в одного з 10 000 новонароджених. До вроджених дефектів вуха відносять:

 • Анотію — повна відсутність вушної раковини, присутні лише елементи мочки вуха
 • Мікротію — зменшений розмір вушної раковини або часткова відсутність її елементів (завитки, козелка, протизавитка, зовнішнього слухового проходу та інших)

При вроджених пороках розвитку вуха реконструктивну операцію виконують у віці семи років. До цього часу вушна раковина практично повністю сформувалась і її розмір вже суттєво не зміниться.

Реконструктивна пластична операція на вусі дозволяє також відновити форму вушного хряща і мочки після травм, укусів тварин, онкології (раку шкіри).

Протипоказання до хірургічного відновлення вушної раковини:

 • Важкі хронічні захворювання (цукровий діабет, серцево-судинні патології та інші)
 • Гострий запальний процес в організмі
 • Онкологічні захворювання у термінальній стадії
 • Стани, що загрожують життю пацієнта

Протипоказанням до проведення операції по реконструкції вушної раковини також є інфекційні захворювання. Хірургічне втручання у такому випадку проводиться лише після повного одужання пацієнта.

Результат реконструкції вушної раковини

Результатом операції з реконструкції вуха є відновлення анатомічно правильного вигляду вушної раковини. Вухо виглядає дуже природно, і оточуючі не здогадуються про те, що було проведене хірургічне втручання.

Реабілітація після реконструкції вушної раковини

Тривалість реабілітації після першого етапу реконструкції вушної раковини складає 3-4 тижні. Пацієнт повинен носити компресійну пов’язку і систематично приходити в клініку на перев’язки. Також призначається курс фізіотерапевтичних процедур для стимуляції загоєння тканин. Через пів року проводиться другий етап відновлювальної отопластики. Реабілітаційний період у цьому випадку триває 1-2 тижні.

Що буде, якщо не проводити реконструкцію вушної раковини

При анотії і мікротії (повній або частковій відсутності вушної раковини) іноді спостерігається недорозвиток структур внутрішнього і середнього вуха, може бути відсутнім зовнішній слуховий прохід, що призводить до погіршення слуху аж до глухоти. Нерідко всі структури зовнішнього і середнього вуха (кісточки, барабанна порожнина, равлик та інші) розвинуті, але відсутній зовнішній слуховий прохід. У цьому випадку за участі хірурга-отоларинголога додатково проводиться операція з формування зовнішнього слухового проходу з метою покращення слуху. Якщо не проводити реконструкцію вушної раковини, то неестетичний зовнішній вигляд вуха і порушення слуху в результаті аномалій його розвитку можуть призвести до появи психологічних комплексів, соціальної дезаптації і погіршення якості життя.

Популярні запитання

Скільки перев’язок необхідно після операції з реконструкції вушної раковини?

Після першої операції з відновлення вушної раковини проводиться в середньому сім перев’язок, іноді може знадобитися більше. Пацієнт приходить у клініку на перев’язки два рази на тиждень впродовж одного місяця.

Як довго потрібно знаходитись в клініці після реконструктивної отопластики?

Після операції з відновлення вушної раковини пацієнт упродовж трьох днів знаходиться у стаціонарі. Після виписки потрібно приходити в клініку на перев’язки і фізіопроцедури ще впродовж одного місяця.

Як довго триває результат після операції з реконструкції вушної раковини?

Якщо після встановлення хрящового каркасу тканини прижились, то результат реконструктивної отопластики пожиттєвий. Хрящі не розсмоктуються з часом.

Підготовка до реконструкції вушної раковини

Першим етапом підготовки до реконструктивної пластики вух є консультація з пластичним хірургом. Лікар обговорює з пацієнтом або батьками дитини можливі методики відновлення вуха і подробиці майбутньої операції. Потім пластичний хірург скеровує пацієнта на передопераційне обстеження для діагностики стану його здоров’я. Так як під час реконструктивної отопластики застосовується загальний наркоз, проводиться обов’язкова консультація з анестезіологом.

Етапи реконструкції вушної раковини

Реконструктивна отопластика вушної раковини може проводитись двома способами: за допомогою власних тканин пацієнта (реберні хрящі) або шляхом встановлення вушного протезу. Найкращим варіантом відновлення вушної раковини є використання власної хрящової тканини пацієнта. До встановлення силіконового протезу вушної раковини вдаються рідко.

Реконструктивна отопластика проводиться в два етапи: на першому створюється і встановлюється під шкіру каркас вушної раковини з хрящової тканини, а на другому формується завушний простір.

Порядок проведення першої операції по відновленню вуха:

 1. Анестезія (загальний наркоз).
 2. У обраній ділянці між 5-7 ребром хірург робить розріз і виконує забір частини хрящової тканини необхідного розміру.
 3. На операційному столі з хряща формується каркас, достеменно повторюючий контури здорового вуха.
 4. Потім симетрично положенню здорової вушної раковини, хірург формує «карман» під шкірою, в який поміщає хрящовий каркас. Шкіру зашивають, встановлюють дренаж.
 5. На вухо накладають спеціальну пов’язку після отопластики.

Перший етап операції по виправленню дефектів вушних раковин триває 5-7 годин. Після завершення хірургічного втручання пацієнта переводять у палату, де він знаходиться впродовж трьох днів.

Другий етап реконструкції вушної раковини при мікротії або анотії проводиться мінімум через 6 місяців після першого. Хірург проводить забір ділянки шкіри з будь-якої закритої частини тіла (найчастіше з ягодиць), робить розріз за хрящовим каркасом, припіднімає його, і пересаджує туди шкірний клаптик. Операція по формуванню завушного простору дозволяє створити природну проекцію вух по відношенню до черепа. Вона триває біля однієї години і може виконуватись як під загальним наркозом, так і під місцевою анестезією.

Кадочніков Сергій Валерійович

Кадочніков Сергій Валерійович

Пластичний хірург
Стаж роботи (років): 16. Більш 10 000 пластичних і реконструктивних операцій
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б; Київ, Костянтинівська, 57
Корнієнко Олександр Євгенович

Корнієнко Олександр Євгенович

Пластичний хірург
Стаж роботи (років): 16. Більш 10 000 пластичних і реконструктивних операцій
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б; Київ, Костянтинівська, 57
Єргієва Марина Ігорівна

Єргієва Марина Ігорівна

Пластичний хірург, флеболог
Стаж роботи (років): 12
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Саркісян Арман Грайровіч

Саркісян Арман Грайровіч

Пластичний хірург
Стаж роботи (років): 7
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Назва послуги або виду діагностикиОдеса
Суднобудівна, 1Б
Одеса
Київ
Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Одеса,
 • Київ, Костянтинівська, 57
Виберіть філію
Пластична хірургія
Консультація хірурга вищої категорії900600
Консультація хірурга700400500
Повторна консультація хірурга500250
Реконструкція вушної раковини (з одного боку)60000
ЧЛХ баннер

Онлайн-реєстратура

Готово!

Заявка скасована

Ми дякуємо Вам за звернення до Інституту VIRTUS.
Найближчим часом адмiнiстратори зв'яжуться з Вами для пiдтвердження дати та часу консультацiï.

Ваша заявка:
Філія VIRTUS
Фахівець
Дата

Відео-відгуки пацієнтів

видео отзыв александра
(Русский) Кристина – Овчаренко
(Русский) Гена – Носко
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат