+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60 вул. Суднобудівна, 1Б+38 (048) 771 05 17 вул. Буніна, 10Київ+38 (044) 364 80 50 вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Ринопластика (пластика носа)

Ринопластика (пластика носа)

Ринопластика – це хірургічна корекція носа з метою забезпечення збалансованості його пропорцій із загальними рисами обличчя, а також відновлення функції носового дихання.

Послуга доступна в філіях:
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Ринопластика (пластика носа)

Види послуги

 • Вторинна ринопластика (корекція попередніх операцій на носі)
 • Зменшення носа
 • Пластика кінчика носа
 • Пластика крил носа

Під час операції хірург формує правильні контури носа, порушення яких були обумовлені генетично або виникли в результаті механічних пошкоджень (травм).

Покази та протипокази до проведення ринопластики

Найчастіше до операції зі зміни форми носа вдаються при деформації носової перегородки та наявності горбинки. Серед поширених причин звернення до хірургів Клініки VIRTUS також:

 • занадто великий ніс, який порушує пропорції обличчя;
 • бічна деформація, ЛОР-захворювання, проблеми з диханням;
 • неестетичні контури ніздрів і крил носа;
 • сідловидна форма носа, з просіданням спинки та підняттям вгору його кінчика.

Протипоказами до пластичної операції на носі є важкі патології нирок і печінки, захворювання серця та цукровий діабет.

Для ринопластики існують чіткі вікові межі: зазвичай втручання не проводять до 18 років, до закінчення формування кісткової тканини і хрящів, а також пацієнтам після 40 років – через погане загоєння тканин і збільшення тривалості періоду реабілітації.

Розвиток технічних можливостей виконання операції дозволяє сьогодні значно збільшити вік пацієнтів, для яких доступна ринопластика. Тим більше, що віковим змінам піддається не тільки шкіра обличчя, а й шкіра носа. Тому, в Інституті VIRTUS ми нерідко поєднуємо підтяжку обличчя з омолодженням носа. Операція полягає в зміцненні кінчика носа шляхом встановлення додаткового зміцнюючого хряща. Завдяки новій методиці відновлюється та форма носа, яка була у пацієнта в більш молодому віці, і буде максимально гармоніювати з фінальним результатом омолоджуючої пластики.

В Інституті VIRTUS є можливість одночасного проведення пластики носа (ринопластики), септопластики (виправлення кривизни носової перегородки), корекції форми та розміру грудей (маммопластики), пластики верхніх або нижніх повік (блефаропластики) та інших операцій. Дізнатися більше про можливості проведення поєднаної операції можна під час консультації у пластичного хірурга.

Результат пластики носа

Рівна спинка носа з ідеальними контурами, як на портретах Да Вінчі і Альбрехта Дюрера – не єдина перевага правильно виконаної ринопластики. Після виправлення деформацій перегородки поліпшується носове дихання, зникають алергічний риніт, сухість в носі та напади головного болю.

Реабілітація після ринопластики

Період відновлення після втручань на хрящовому відділі відносно короткий і становить близько тижня. Довше триває реабілітація після ринопластики на всіх структурах носа, хрящах і кістковій тканині – 12-14 днів. Якщо пацієнту проводилася остеотомія, необхідно до десяти днів носити гіпсову пов’язку для захисту та збереження хірургічних змін.

Післяопераційні набряки минають через 2-3 тижні, а оцінити остаточний результат септопластики можна буде тільки через 6-12 місяців.

Популярнi питання

Що буде, якщо не проводити ринопластику

Головна небезпека патологічних змін хрящових і кісткових тканин носа – хронічна киснева недостатність. Так, при викривленні перегородки людина недоотримує 15% кисню, що позначається на працездатності дорослих і розумовому розвитку дітей. Також можуть розвиватися хронічні синусити, гайморити, хропіння та нічні зупинки дихання.

Чим небезпечна ринопластика?

При порушеннях техніки виконання втручання трапляється післяопераційна перфорація носової перегородки, параліч окорухових м’язів, назальна лікворея (свищ) й інші серйозні ускладнення.

Чим небезпечна повторна ринопластика?

Повторна операція передбачає втручання за відкритою, більш травматичною методикою. Після невдалої первинної ринопластики у пацієнтів бувають видалені або дуже пошкоджені елементи каркасу носа, що технічно ускладнює повторну хірургічну корекцію.

Чим можна замінити ринопластику?

При невеликих дефектах кінчика і крил носа альтернативою хірургічному втручанню може бути безопераційна ринопластика – відновлення симетрії за допомогою філерів (ін’єкційна пластика носа), «підтягування» кінчика спеціальними нитками, встановленими через мікропрокол. Також в Інституті VIRTUS практикують корекцію естетичних дефектів власними жировими клітинами пацієнта, які попередньо пройшли спеціальну обробку в біотехнологічній лабораторії.

Хочете
побачити приклади
До і Після?

Результати наших операцій та процедур переконують краще будь-яких слів. Судіть самі!

Підготовка до ринопластики

На консультації пластичний хірург визначить точні побажання і з’ясує анамнез – наявність травм, алергічних реакцій і перенесених операцій. Буде виконано комп’ютерне моделювання, за допомогою якого можна оцінити зміни профілю і зовнішності при корекції різних відділів носа.

За бажанням пацієнта лікар вкаже на всі невідповідності пропорцій. Але варто враховувати, що безліч людей є привабливими незважаючи на видиму асиметрію їх рис.

На етапі підготовки до операції зі зменшення носа необхідно буде здати загальноклінічні аналізи крові та пройти низку вузькоспеціалізованих досліджень – риноскопію, акустичну ринометрію, КТ і рентген.

Іноді ринопластика передбачає використання кісткового або хрящового трансплантата, його забір проводять з власних тканин пацієнта. Наприклад, для збільшення моста носа забирають аутотрансплантат з грудної клітки або вушних раковин.

Етапи ринопластики

Існує кілька видів ринопластики – закрита, відкрита, риносептопластика. Оптимальний метод хірург визначає зважаючи на обсяг втручання, анамнез та очікуваний результат.

Закриту методику практикують під час пластики кінчика носа і маніпуляціях на його спинці. Як правило, втручання проводять під ендотрахеальним наркозом. За 20 хвилин до операції пацієнту внутрішньовенно вводять антибіотик, обробляють шкірні покриви спиртовим розчином. Ринопластика включає 7 етапів:

 1. Розріз крізь хрящ.
 2. Скорочення вертикальної перегородки.
 3. Оголення спинки носа і видалення горба – за наявності горбинки.
 4. Остеотомія, під час якої видаляються надлишкові сегменти кістки – при потовщенні перенісся.
 5. Моделювання кінчика, ніздрів і крил носа.
 6. Закриття розрізів, накладення швів.
 7. Накладення пов’язки.

Відкрита ринопластика передбачає 3 розрізи: по краях з обох сторін носа та розсічення колумелли (перегородки при вході до носа). Такі розрізи забезпечують візуальний контроль і повний доступ до кісткових і хрящових структур, полегшують технічне виконання всіх етапів операції.

Відкрита методика з успіхом застосовується при вторинній ринопластиці (корекції попередніх операцій), вроджених патологіях – ущелинах губи і піднебіння, асиметрії носа.

Але найпоширенішою операцією в ЛОР-хірургії є пластика носової перегородки, під час якої лікар видаляє деформовану частину вертикальної пластини, що розділяє порожнину носа на 2 половини.

На кожному етапі хірургічного втручання лікарі Інституту VIRTUS застосовують щадні, малоінвазивні технології, щоб забезпечити точність корекції до міліметра, а також максимально скоротити період реабілітації і зробити його менш болючим для пацієнта. Це корекція проблемних зон носа високочастотним ультразвуком, лазерна септохондрокорекція й інші інноваційні методики ЛОР-хірургії.

Кадочніков Сергій Валерійович

Пластичний хірург
Стаж роботи (років): 15
Більш 10 000 пластичних і реконструктивних операцій
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б; Київ, Костянтинівська, 57

Саркісян Арман Грайровіч

Пластичний хірург
Стаж роботи (років): 6
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б; Одеса, Буніна, 10
Назва послуги або виду діагностикиОдеса
Суднобудівна, 1Б
Одеса
Буніна, 10
Київ
Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Одеса, Буніна, 10
 • Київ, Костянтинівська, 57
Виберіть філію
Пластична хірургія
Консультація хірурга завідувача відділенням / кандидата медичних наук500600
Консультація хірурга400400500
Повторна консультація хірурга300250
Ніс
Ринопластика / зміна форми носа, 1 категорія складності45000
Ринопластика / зміна форми носа, 2 категорія складності60000
Ринопластика / зміна форми носа, 3 категорія складності75000
Вторинна ринопластика78000
Реконструктивна ринопластика81000
Пластика кінчика носа, 1 категорія складності16200
Пластика кінчика носа, 2 категорія складності27000
Пластика кінчика носа, 3 категорія складності37800
Корекція крил носа9000
Фотопрогноз (для зміни форми носа)850
Детский ЛОР баннер

Онлайн-реєстратура

Готово!

Заявка скасована

Ми дякуємо Вам за звернення до Інституту VIRTUS.
Найближчим часом адмiнiстратори зв'яжуться з Вами для пiдтвердження дати та часу консультацiï.

Ваша заявка:
Філія VIRTUS
Фахівець
Дата

Відео-відгуки пацієнтів

видео отзыв александра
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат