+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Ринопластика (пластика носа)

Ринопластика (пластика носа)

Ринопластика – це хірургічна корекція носа з метою забезпечення збалансованості його пропорцій із загальними рисами обличчя, а також відновлення функції носового дихання.

Послуга доступна в філіях:
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Ринопластика (пластика носа)

Види послуги

 • Вторинна ринопластика (корекція попередніх операцій на носі)
 • Зменшення носа
 • Пластика кінчика носа
 • Пластика крил носа
 • Риносептопластика

Під час операції хірург формує правильні контури носа, порушення яких були обумовлені генетично або виникли в результаті механічних пошкоджень (травм).

Покази та протипокази до проведення ринопластики

Найчастіше до операції зі зміни форми носа вдаються при деформації носової перегородки та наявності горбинки. Серед поширених причин звернення до хірургів Клініки VIRTUS також:

 • занадто великий ніс, який порушує пропорції обличчя;
 • бічна деформація, ЛОР-захворювання, проблеми з диханням;
 • неестетичні контури ніздрів і крил носа;
 • сідловидна форма носа, з просіданням спинки та підняттям вгору його кінчика.

Протипоказами до пластичної операції на носі є важкі патології нирок і печінки, захворювання серця та цукровий діабет.

Для ринопластики існують чіткі вікові межі: зазвичай втручання не проводять до 18 років, до закінчення формування кісткової тканини і хрящів, а також пацієнтам після 40 років – через погане загоєння тканин і збільшення тривалості періоду реабілітації.

Розвиток технічних можливостей виконання операції дозволяє сьогодні значно збільшити вік пацієнтів, для яких доступна ринопластика. Тим більше, що віковим змінам піддається не тільки шкіра обличчя, а й шкіра носа. Тому, в Інституті VIRTUS ми нерідко поєднуємо підтяжку обличчя з омолодженням носа. Операція полягає в зміцненні кінчика носа шляхом встановлення додаткового зміцнюючого хряща. Завдяки новій методиці відновлюється та форма носа, яка була у пацієнта в більш молодому віці, і буде максимально гармоніювати з фінальним результатом омолоджуючої пластики.

В Інституті VIRTUS є можливість проведення риносептопластики – пластики носа (ринопластики) та септопластики (виправлення кривизни носової перегородки). Дізнатися більше про можливості проведення поєднаної операції можна під час консультації у пластичного хірурга.

Результат пластики носа

Рівна спинка носа з ідеальними контурами, як на портретах Да Вінчі і Альбрехта Дюрера – не єдина перевага правильно виконаної ринопластики. Після виправлення деформацій перегородки поліпшується носове дихання, зникають алергічний риніт, сухість в носі та напади головного болю.

Реабілітація після ринопластики

Період відновлення після втручань на хрящовому відділі відносно короткий і становить близько тижня. Довше триває реабілітація після ринопластики на всіх структурах носа, хрящах і кістковій тканині – 12-14 днів. Якщо пацієнту проводилася остеотомія, необхідно до десяти днів носити гіпсову пов’язку для захисту та збереження хірургічних змін.

Післяопераційні набряки минають через 2-3 тижні, а оцінити остаточний результат септопластики можна буде тільки через 6-12 місяців.

Популярнi питання

Що буде, якщо не проводити ринопластику

Головна небезпека патологічних змін хрящових і кісткових тканин носа – хронічна киснева недостатність. Так, при викривленні перегородки людина недоотримує 15% кисню, що позначається на працездатності дорослих і розумовому розвитку дітей. Також можуть розвиватися хронічні синусити, гайморити, хропіння та нічні зупинки дихання.

Чим небезпечна ринопластика?

При порушеннях техніки виконання втручання трапляється післяопераційна перфорація носової перегородки, параліч окорухових м’язів, назальна лікворея (свищ) й інші серйозні ускладнення.

Чим небезпечна повторна ринопластика?

Повторна операція передбачає втручання за відкритою, більш травматичною методикою. Після невдалої первинної ринопластики у пацієнтів бувають видалені або дуже пошкоджені елементи каркасу носа, що технічно ускладнює повторну хірургічну корекцію.

Чим можна замінити ринопластику?

При невеликих дефектах кінчика і крил носа альтернативою хірургічному втручанню може бути безопераційна ринопластика – відновлення симетрії за допомогою філерів (ін’єкційна пластика носа), «підтягування» кінчика спеціальними нитками, встановленими через мікропрокол. Також в Інституті VIRTUS практикують корекцію естетичних дефектів власними жировими клітинами пацієнта, які попередньо пройшли спеціальну обробку в біотехнологічній лабораторії.

Хочете
побачити приклади
До і Після?

Результати наших операцій та процедур переконують краще будь-яких слів. Судіть самі!

Підготовка до ринопластики

На консультації пластичний хірург визначить точні побажання і з’ясує анамнез – наявність травм, алергічних реакцій і перенесених операцій. Буде виконано комп’ютерне моделювання, за допомогою якого можна оцінити зміни профілю і зовнішності при корекції різних відділів носа.

За бажанням пацієнта лікар вкаже на всі невідповідності пропорцій. Але варто враховувати, що безліч людей є привабливими незважаючи на видиму асиметрію їх рис.

На етапі підготовки до операції зі зменшення носа необхідно буде здати загальноклінічні аналізи крові та пройти низку вузькоспеціалізованих досліджень – риноскопію, акустичну ринометрію, КТ і рентген.

Іноді ринопластика передбачає використання кісткового або хрящового трансплантата, його забір проводять з власних тканин пацієнта. Наприклад, для збільшення моста носа забирають аутотрансплантат з грудної клітки або вушних раковин.

Етапи ринопластики

Існує кілька видів ринопластики – закрита, відкрита, риносептопластика. Оптимальний метод хірург визначає зважаючи на обсяг втручання, анамнез та очікуваний результат.

Закриту методику практикують під час пластики кінчика носа і маніпуляціях на його спинці. Як правило, втручання проводять під ендотрахеальним наркозом. За 20 хвилин до операції пацієнту внутрішньовенно вводять антибіотик, обробляють шкірні покриви спиртовим розчином. Ринопластика включає 7 етапів:

 1. Розріз крізь хрящ.
 2. Скорочення вертикальної перегородки.
 3. Оголення спинки носа і видалення горба – за наявності горбинки.
 4. Остеотомія, під час якої видаляються надлишкові сегменти кістки – при потовщенні перенісся.
 5. Моделювання кінчика, ніздрів і крил носа.
 6. Закриття розрізів, накладення швів.
 7. Накладення пов’язки.

Відкрита ринопластика передбачає 3 розрізи: по краях з обох сторін носа та розсічення колумелли (перегородки при вході до носа). Такі розрізи забезпечують візуальний контроль і повний доступ до кісткових і хрящових структур, полегшують технічне виконання всіх етапів операції.

Відкрита методика з успіхом застосовується при вторинній ринопластиці (корекції попередніх операцій), вроджених патологіях – ущелинах губи і піднебіння, асиметрії носа.

Але найпоширенішою операцією в ЛОР-хірургії є пластика носової перегородки, під час якої лікар видаляє деформовану частину вертикальної пластини, що розділяє порожнину носа на 2 половини.

На кожному етапі хірургічного втручання лікарі Інституту VIRTUS застосовують щадні, малоінвазивні технології, щоб забезпечити точність корекції до міліметра, а також максимально скоротити період реабілітації і зробити його менш болючим для пацієнта. Це корекція проблемних зон носа високочастотним ультразвуком, лазерна септохондрокорекція й інші інноваційні методики ЛОР-хірургії.

Назва послуги або виду діагностики Одеса
Суднобудівна, 1Б
Київ
Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Виберіть філію
Пластична хірургія
Консультація хірурга вищої категорії 900 900
Консультація хірурга 700 720
Повторна консультація хірурга 500 500
Ніс
Ринопластика / зміна форми носа, 1 категорія складності 60000
Ринопластика / зміна форми носа, 2 категорія складності 80000
Ринопластика / зміна форми носа, 3 категорія складності 100000
Вторинна ринопластика 100000
Реконструктивна ринопластика 110000
Пластика кінчика носа, 1 категорія складності 25000
Пластика кінчика носа, 2 категорія складності 40000
Пластика кінчика носа, 3 категорія складності 50000
Корекція крил носа 15000
кадочников консультации

Онлайн-реєстратура

Готово!

Заявка скасована

Ми дякуємо Вам за звернення до Інституту VIRTUS.
Найближчим часом адмiнiстратори зв'яжуться з Вами для пiдтвердження дати та часу консультацiï.

Ваша заявка:
Філія VIRTUS
Фахівець
Дата
Для чого потрібна і як проводиться операція зі зменшення грудей

Для чого потрібна і як проводиться операція зі зменшення грудей

Постійний біль у шиї і спині, бретелі бюстгальтера, що тиснуть на плечі, асиметрія грудей, неможливість займатися спортом, попрілості шкіри — все це лише частина…
Тимпанопластика вуха

Тимпанопластика вуха

Тимпанопластика – це хірургічне втручання, спрямоване на корекцію порушення слуху та дефектів барабанної перетинки.
Що таке гайморит і як його лікувати?

Що таке гайморит і як його лікувати?

Гайморит — це синусит (запалення) слизових оболонок однієї з навколоносових пазух, верхньощелепної.
Що робити, якщо випадає волосся?

Що робити, якщо випадає волосся?

Випадіння волосся – фізіологічний процес, який відбувається через зміну фаз росту та оновлення клітин шкіри.
Чи можна покращити зір?

Чи можна покращити зір?

Погіршення гостроти зору, двоїння, сухість і різь в очах можуть бути ознаками як перевтоми, так і серйозного офтальмологічного захворювання.
Як боротися з висівкоподібним лишаєм?

Як боротися з висівкоподібним лишаєм?

Висівкоподібний або різнокольоровий лишай — це поверхнева грибкова інфекція шкіри. В народі його часто називають «сонячний грибок».
Голити або не голити: переваги лазерної епіляції

Голити або не голити: переваги лазерної епіляції

Лазерна епіляція – сучасний метод видалення небажаного волосся на тілі за допомогою впливу лазерного променя
Відшарування сітківки – чим це загрожує?

Відшарування сітківки – чим це загрожує?

У цій статті ви дізнаєтеся про одне з найважчих захворювань очного яблука - відшарування сітківки. Ви знайдете відповіді на питання про причини виникнення, діагностику,…
Лазерна коагуляція сітківки в сучасній офтальмології

Лазерна коагуляція сітківки в сучасній офтальмології

Методику лазерної коагуляції використовують при дистрофіях або дегенераціях сітківки, тромбозі центральної вени сітківки та інших захворюваннях очей.
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат