+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Відновлення фігури після пологів

Відновлення фігури після пологів

Вагітність, пологи і грудне вигодовування призводять до змін у жіночій фігурі, які не завжди можна скоригувати з допомогою дієт та спорту. Зміна форми або розміру грудей, обвисання живота, поява судинної сіточки на ногах – це основні проблеми, з якими до нас звертаються жінки після пологів.

Послуга доступна у філіях:
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
Відновлення фігури після пологів

В Інституті пластичної хірургії VIRTUS виконуються всі види операцій, спрямованих на відновлення фігури після вагітності і пологів – маммопластика, абдомінопластика, ліпосакція та інші. А для вирішення естетичних і функціональних дефектів в інтимній зоні проводиться інтимна пластика.

Покази і протипоказання до операцій з відновлення після пологів

Основним показом до проведення відновлювальних операцій після пологів є незадоволеність жінки своїм зовнішнім виглядом і бажання виправити естетичні недоліки. Післяродова пластика може бути проведена у наступних випадках:

 • зміна об’єму і форми молочних залоз
 • в’ялий, звисаючий живіт, наявність надлишку шкіри
 • асиметрія молочних залоз
 • обвисання грудей
 • збільшення розміру ареол (пігментованої ділянки навколо соска)
 • наявність рубця на животі після кесаревого розтину
 • розтягнутість пупка
 • наявність грижі (пупкової, білої лінії живота, пахової)

Відносним протипоказанням до післяродової пластики є період лактації. Хірургічне відновлення фігури після пологів при грудному вигодовуванні не проводиться, так як гормональний фон жінки ще не прийшов у норму. Пластичні операції можна робити не раніше, ніж через 4–7 місяців після завершення годування грудьми.

Будь-які хірургічні втручання протипоказані при:

 • цукровому діабеті
 • важких серцево-судинних патологіях
 • інфекційних захворюваннях
 • хронічних патологіях у стадії загострення
 • порушеннях згортання крові

Результат відновлення після пологів

Результатом відновлення форми тіла після вагітності і пологів є корекція естетичних недоліків зовнішності, що, в свою чергу, позитивно відображається на психоемоційному стані жінки. Інтимна пластика дозволяє усунути наслідки травм, розривів, отриманих під час пологів. В результаті пластики піхви відновлюється її тонус і чутливість, покращується якість інтимного життя.

Реабілітація після операцій з відновлення після пологів

Тривалість реабілітації після поєднаних операцій з післяпологового відновлення фігури є приблизно такою ж, як і після виконання однієї операції. Впродовж 1–2 днів пацієнтка знаходиться в клініці під наглядом медперсоналу, потім її виписують.

Після абдомінопластики, маммопластики або ліпосакції необхідно носити спеціальну компресійну білизну. Впродовж 4 тижнів після операції потрібно уникати фізичних навантажень, відвідування сауни, прийняття гарячих ванн. Після пластики піхви необхідно дотримуватись статевого спокою впродовж одного місяця.

Що буде, якщо не проводити операції з відновлення після пологів

Покращити форму або розмір грудей, прибрати обвислий живіт після пологів з допомогою фізичних навантажень неможливо. Ці проблеми потребують хірургічної корекції. Якщо не проводити операції з відновлення після пологів, це може призвести до неприйняття власного тіла і розвитку психологічних комплексів.

Популярні запитання

Скільки часу потрібно жінці для відновлення після пологів?

Гормональний фон жінки після пологів відновлюється в середньому через 4–7 місяців після завершення грудного вигодовування.

З чого розпочати відновлення після пологів?

Розпочати відновлення після пологів можна з консультації пластичного хірурга. Записуватися на прийом рекомендовано не раніше, ніж через 5–6 місяців після закінчення грудного вигодовування.

Хочете
побачити приклади
До і Після?

Результати наших операцій та процедур переконують краще будь-яких слів. Судіть самі!

Підготовка до пластичних операцій з відновлення після пологів

Перший етап підготовки до відновлювальних пластичних операцій після пологів – консультація з пластичним хірургом. Потім пацієнтка проходить стандартне передопераційне обстеження для оцінки загального стану здоров’я, і більш вузьке, пов’язане з майбутньою операцією. Наприклад, перед пластикою грудей призначають огляд у гінеколога і УЗД молочних залоз. При абдомінопластиці роблять УЗД органів черевної порожнини. Перед операцією проводиться консультація з анестезіологом.

Пройти передопераційне обстеження всього за декілька годин можна в Інституті пластичної хірургії VIRTUS. Ми маємо все необхідне обладнання для проведення якісних діагностичних досліджень.

Етапи відновлення після пологів

Післяпологові пластичні операції можуть виконуватися як окремо, так і в межах одного хірургічного втручання (поєднані операції). Найчастіше проводиться пластика грудей (маммопластика) спільно з пластикою живота (абдомінопластикою).

Сергій Валерійович Кадочніков, лікар вищої категорії, кандидат медичних наук, провідний пластичний хірург: «Сучасні технології проведення хірургічних втручань в Інституті пластичної хірургії VIRTUS і використання нових методів анестезії дозволяють нам виконувати комбіновані операції без збільшення загальної тривалості наркозу».

Пластика грудей після пологів

Дуже часто груди після вагітності і пологів змінюють свою форму і розмір, з’являється асиметрія. Іноді в результаті грудного вигодовування одна молочна залоза стає більшою за іншу. Маммопластика після пологів дозволяє відновити естетично привабливий зовнішній вигляд грудей і повернути жінці впевненість у собі.

Пластика грудей після пологів буває двох видів:

Скоригувати птоз (опущення) молочних залоз і покращити їх форму можна з допомогою підтяжки грудей (мастопексія). Ця операція часто поєднується зі збільшенням розміру грудей імплантатами або методом ліпофілінгу (біоімплантингу).

Пластика живота (абдомінопластика) після пологів

Основна причина в’ялості живота після пологів – розтягнення передньої черевної стінки під час вагітності. При цьому розтягуються не лише шкіра і м’язи, але й сухожилля черевної стінки (апоневроз), розвивається діастаз – розходження прямих м’язів живота. Тому повністю позбавитись від в’ялого живота після пологів за допомогою фізичних навантажень практично неможливо.

Існує кілька видів абдомінопластики, в залежності від ступеня розтягнення тканин. При діастазі без надлишку шкіри на животі проводиться ендоскопічна абдомінопластика – хірург зшиває м’язи і сухожилля через три невеликі проколи у передній черевній стінці.

При діастазі з невеликим надлишком шкіри показана мініабдомінопластика, під час якої крім зшивання м’язів виконується підтяжка живота. Класична абдомінопластика проводиться у випадках, коли потрібно усунути багато розтягнутої шкіри. Пластичний хірург робить невеликий розріз у ділянці бікіні, зшиває м’язи і видаляє надлишок шкіри. Під час операції з відновлення живота після пологів також коригується рубець після кесаревого розтину. На його місці залишається малопомітний косметичний шов.

Інтимна пластика

Інтимна пластика спрямована на усунення естетичних дефектів статевих органів і покращення якості сексуального життя жінки. Операції з відновлення піхви після пологів проводяться при її розширенні, наявності розривів і зяянні слизової.

За потреби корекції естетичних дефектів великих і малих статевих губ проводиться лабіопластика. Під час операції можна змінити їх розмір, форму або усунути асиметрію. Пластика м’язів промежини дозволяє усунути наслідки їх розривів або розрізів, отриманих під час пологів.

Поєднані операції

Перевагою Інституту пластичної хірургії VIRTUS є можливість проведення поєднаних операцій, коли в межах одного хірургічного втручання можна прооперувати кілька ділянок. Приклади поєднаних операцій, які виконуються при післяпологовому відновленні фігури:

 • маммопластика і корекція ареол
 • збільшення грудей (імплантати або ліпофілінг) і підтяжка грудей
 • ліпофілінг грудей та їх підтяжка;
 • маммопластика та абдомінопластика (ендоскопічна, класична, мініабдомінопластика)
 • абдомінопластика і хірургічне лікування грижі (пупкової, білої лінії живота, пахової)
 • пластика піхви, промежини, малих і великих статевих губ та гінекологічні операції
 • маммопластика або абдомінопластика і лазерна коагуляція варикозно-розширених вен

Ще одним варіантом поєднаної операції з корекції контурів тіла після пологів може бути підтяжка живота і ліпосакція (живота, попереку, зовнішньої і внутрішньої поверхні стегон, колін). Разом з маммопластикою після пологів можна зробити також ринопластику (пластику носа).

Результат поєднаної операції не відрізняється від операцій, виконаних окремо. При цьому одразу досягається комплексне перетворення зовнішності. До інших переваг поєднаних операцій можна віднести нижчу вартість за рахунок одного передопераційного обстеження, наркозу і часу перебування у клініці.

Кадочніков Сергій Валерійович

Кадочніков Сергій Валерійович

Пластичний хірург
Стаж роботи (років): 18. Більш 10 000 пластичних і реконструктивних операцій
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Корнієнко Олександр Євгенович

Корнієнко Олександр Євгенович

Пластичний хірург
Стаж роботи (років): 18. Більш 10 000 пластичних і реконструктивних операцій
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Саркісян Арман Грайровіч

Саркісян Арман Грайровіч

Пластичний хірург
Стаж роботи (років): 9
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б; Київ, Костянтинівська, 57
Кушніренко Наталія Леонідівна

Кушніренко Наталія Леонідівна

Акушер-гінеколог, гінеколог, лапароскопічний хірург, лікар УЗД
Стаж роботи (років): 25
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Назва послуги або виду діагностики Одеса
Суднобудівна, 1Б
Київ
Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Виберіть філію
Пластична хірургія
Консультація хірурга вищої категорії 900 900
Консультація хірурга 700 720
Повторна консультація хірурга 500 500
кадочников консультации

Онлайн-реєстратура

Готово!

Заявка скасована

Ми дякуємо Вам за звернення до Інституту VIRTUS.
Найближчим часом адмiнiстратори зв'яжуться з Вами для пiдтвердження дати та часу консультацiï.

Ваша заявка:
Філія VIRTUS
Фахівець
Дата

Відео-відгуки пацієнтів

видео отзыв александра
Оксана – Кадочников
Як повернути плоский живіт за допомогою хірургії?

Як повернути плоский живіт за допомогою хірургії?

Неестетичний зовнішній вигляд живота після значного схуднення або вагітності та пологів – досить поширена проблема, яку можна вирішити за допомогою абдомінопластики.
Відповідаємо на популярні питання про абдомінопластику

Відповідаємо на популярні питання про абдомінопластику

Абдомінопластика — це операція з покращення контурів живота за рахунок видалення надлишків тканин шкіри і зшивання м’язів передньої черевної стінки.
Ефективні методи корекції фігури

Ефективні методи корекції фігури

Якщо після народження дитини або різкої втрати ваги з'явилися розтяжки і обвисання, а шкіра втратила свій колишній тонус, то саме час скористатися нехірургічними можливостями…
Сила м’язів тазового дна у жінок після родів і вплив на неї консервативних методів лікування

Сила м’язів тазового дна у жінок після родів і вплив на неї консервативних методів лікування

Чому важливо дбати про інтимні м’язи і що робити, якщо опущення сталося?
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат