+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Відновлення після травм і корекція невдалих операцій

Відновлення після травм і корекція невдалих операцій

Наші фахівці досконало володіють техніками проведення пластичних операцій будь-якої складності. В тому числі наша експертиза – в пластичної хірургії після травм і агресивних хірургічних втручань.

Послуга доступна в філіях:
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Відновлення після травм і корекція невдалих операцій

Види послуги

Відновлення після травм і корекція невдалих операцій – затребувані напрямки роботи відділення пластичної хірургії клініки VIRTUS.

Відновлення після травм і корекція невдалих операцій вимагають персоніфікованого та комплексного підходу, який ми можемо забезпечити кожному пацієнту.

Найчастіша причина звернення до пластичного хірурга після травм – рубці. Рубці можуть бути гіпертрофічними, атрофічними, келоїдними. У ділянках, де розташовані рубці, може виникнути контрактура суглобів – обмеження їхньої рухливості. Лікування рубців може бути консервативним і хірургічним. Найчастіше відновлення після травм входить в компетенцію реконструктивної хірургії.

Найбільш поширеними методами, які використовують у лікуванні рубців, є

 • висічення рубців
 • корекція контрактур
 • наповнення рубців жировою клітковиною
 • пластика за допомогою місцевих тканин

Особливого підходу потребують атрофічні рубці, які виникають після важких ударів. Через атрофії підшкірних тканин виникає деформація шкірного покриву, з’являються заглибини.

Завдання реконструктивної пластичної хірургії – відновити контур пошкодженої зони. Для цього може виконуватися пересадка жирової тканини – біоімплантінг.

Відновлення шкіри після опіків передбачає пластику місцевими тканинами. Під час пластики за допомогою місцевих тканин застосовують апарати, які розтягують шкіру. Надлишки шкіри, які при цьому утворюються, використовуються для корекції рубцевих змін.

Післяопікова реабілітація передбачає пересадку шкіри на обличчі, клаптикову пластику (пластичну операцію, під час якої на місце дефекту шкірного покриву поміщають клапоть зі здорових тканин), балонну дермотензію (імплантацію спеціальних силіконових балонів, які розтягують шкіру). Опіки на обличчі після пілінгу зазвичай не вимагають хірургічної корекції.

Для відновлення шкірного покриву паралельно з хірургічним лікуванням використовують лазерні шліфовки, терапію рубців плазмою, збагаченою тромбоцитами, терапію дермальними фібробластами (клітинами шкіри, що відповідають за синтез колагену і еластину, а отже, за гладкість і пружність шкіри).

Негативних посттравматичних змін зазнає не тільки шкіра. Ми допомагаємо з реконструкцією носа, вушних раковин, молочних залоз, зокрема й після онкологічних операцій.

Наші пластичні хірурги багато років проводять корекції невдалих операцій. У VIRTUS звертаються з різних міст і країн люди після невдалих пластичних операцій різних видів: збільшення грудей, абдомінопластики, ліпосакції. Ми намагаємося запропонувати оптимальне рішення. Великий досвід у відновленні після травм і корекції невдалих операцій має пластичний хірург Сергій Валерійович Кадочников.

Покази та протипокази до відновлення після травм

Рубці можуть не лише негативно впливати на зовнішній вигляд шкіри, але й обмежувати рухливість суглобів в тій ділянці, де вони розташовані. Тому покази до хірургічного відновлення після травм можуть бути:

 • естетичні – спрямовані на те, щоб зробити рубці менш помітними
 • функціональні – метою яких є повернення органу, який постраждав від травми, його функціональності

Естетична хірургія дозволяє зробити рубці мінімально помітними, а також домогтися відновлення рухливості суглобів.

Протипоказами до відновлення після травм є незадовільний загальний стан здоров’я або недостатня кількість часу, що минув після травми. Для хірургічного лікування рубців після травми повинно минути від 3 місяців до року, щоб зникло запалення і завершилися процеси регенерації.

Покази та протипокази до проведення корекції після невдалих операцій

Показами до проведення корекції після невдалих операцій можуть бути естетичні дефекти, неприємні відчуття: занадто сильне збільшення грудей через надмірно великий імплант викликає постійний больовий синдром, що значно погіршує якість життя.

Серед естетичних дефектів найчастіше зустрічаються:

 • виражені рубці
 • деформації під шкірою: поглиблення або горбистість
 • асиметрія (очей, вух, грудей)

Протипокази до проведення корекції – недостатній термін після попередньої операції. Готовність пацієнта до корекції визначається лікарем на консультації.

Етапи корекції невдалих операцій

Корекція невдалих операцій проводиться в кілька етапів. План корекції завжди є індивідуальним. До етапів корекції невдалих операцій належать:

 1. Оцінка скарг пацієнта, масштабу деформації, тривалості процесу післяопераційної реабілітації.
 2. Призначення терапевтичного лікування для зняття надлишкового рубцювання.
 3. Хірургічна корекція.

Результат відновлення після травм

Повністю позбавитися від рубців неможливо. Однак після пластичної операції рубці можуть стати практично непомітними. Реконструктивна пластика молочної залози затребувана у жінок після перенесеного хірургічного лікування онкологічних захворювань. Завдяки реконструктивно-пластичній хірургії в гінекології можливе відновлення піхви, великих і малих статевих губ після пологів.

Результат корекції невдалих операцій

Усі невдалі операції підлягають корекції. Наші хірурги допоможуть вирішити проблему незалежно від типу невдалої операції і ступеня вираженості рубців, деформації тканин, асиметрії обличчя і тіла. Домогтися естетичних і функціональних покращень можна на будь-якій ділянці тіла, яка постраждала від невдалої операції.

Реабілітація після лікування

Відновлення після первинної операції займає 1-3 місяці. Реабілітація після корекції невдалих операцій вимагає більше часу – 3-8 місяців: повторні операції на одних і тих же ділянках тіла викликають більш виражену набряклість і тривалішу присутність гематом.

Що буде, якщо не проводити відновлення після травм

Якщо не проводити відновлення після травм, естетичні проблеми з часом почнуть спричиняти значний психологічний дискомфорт. Однак найважливіше – негативний вплив відмови від відновлення після травм на здоров’я. При контрактурі суглобів зволікання або відмова від лікування унеможливлять відновлення функціональності суглоба в повному обсязі. А відмова від відновлення барабанної перетинки після травми може призвести до втрати слуху і зробити середнє вухо вразливим до інфекцій.

Що буде, якщо не проводити корекцію невдалих операцій

Якщо не проводити корекцію невдалих операцій, естетичні дефекти майже неминуче призведуть до того, що людина буде соромитися свого тіла, відчувати себе дискомфортно, у неї з’являться комплекси. Особливо, якщо мова йде про невдалі косметичні операції на обличчі. Відмова від корекції невдалих операцій може мати негативний вплив на здоров’я.

Погано виконана пластика носа, наприклад, може призвести до погіршення дихання. А якщо після невдалих операцій з’явилися больові відчуття, то з часом вони лише посиляться. Тому корекція невдалих операцій необхідна.

Популярні питання

Скільки коштує корекція невдалих операцій?

Корекція невдалих операцій, як правило, більш витратна, ніж початкові пластичні операції. Коригувальна операція складніша технічно, проводиться на змінених тканинах, займає більше часу, більш трудомістка. Точну вартість хірургічного лікування можна визначити тільки після консультації з лікарем.

Чи можна звертатися у VIRTUS для відновлення зору після черепно-мозкової травми?

У клініці VIRTUS є офтальмолог, і до нього можна звертатися для відновлення зору після черепно-мозкової травми. Якщо ж при цьому є і естетичний дефект, то усунути його допоможуть у відділенні реконструктивної та пластичної хірургії клініки VIRTUS в Одесі.

Чи можливе повне відновлення носа?

Так, повне відновлення носа можливе. Наші хірурги мають великий досвід у реконструкції носа: відновлення перетинок, пластиці зовнішнього носа. Зокрема, в клініці VIRTUS можна зробити пластичну операцію з пересадки клаптів, які формують ніс.

Хочете
побачити приклади
До і Після?

Результати наших операцій та процедур переконують краще будь-яких слів. Судіть самі!

Підготовка до відновлення після травм

Хірургічному лікуванню наслідків травм повинна передувати підготовка. Тривалість підготовки індивідуальна.

При підготовці до відновлення після травм важливі:

 • рання фізіореабілітація: фізіотерапевти полегшують больовий синдром, запалення, набряклість для якнайшвидшого початку процесу регенерації і попередження надлишкового рубцювання (фізіотерапія буде ефективною і під час відновлення м’язів обличчя після травм)
 • етап терапевтичного лікування: призначаються лікарські засоби, які протягом 1-6 місяців вводять ін’єкційно і наносять на поверхню рубців

Підготовка до корекції невдалих операцій

Підготовка до корекції невдалих операцій вимагає часу: після початкової операції повинно минути 3-12 місяців. Під час консультації лікар у разі потреби призначить цикл фізіопроцедур або терапевтичне лікування, яке буде сприяти процесу прискорення регенерації пошкоджених тканин. Виписка з попередньої операції допоможе пластичному хірургу спланувати лікування.

Етапи відновлення після травм

Відновлення після травм відбувається у три основних етапи. Кожен з етапів має свою тривалість. Можна виділити такі етапи відновлення після травм:

 1. 7-10 днів після травми – первинний постравматичний період: спостерігаються набряклість, больовий синдром, порушення функції постраждалого органу.
 2. 1-3 місяці після травми – закінчується запалення і починаються процеси регенерації пошкоджених тканин.
 3. 3 – 12 місяців – відбуваються процеси переформування рубців: тканини стають м’якшими, і рубці можна починати коригувати з метою досягнення бажаних змін.

Хірургічна допомога з відновлення після травм залежить від того скільки часу минуло. У перші місяці це може бути мінімальна корекція, спрямована на те щоб мінімізувати естетичний дефект.

Після завершення процесів регенерації пошкоджених тканин можливі більш серйозні операції такі як пластика обличчя після опіку.

Хірургічне втручання може бути мінімальним або масштабним, залежно від ступеня естетичного дефекту та функціональних змін травмованого органу. Наприклад, відновлення вушної раковини після травми може бути частковим або повним (можна реконструювати вушну раковину цілком або її фрагмент).

Кадочніков Сергій Валерійович

Пластичний хірург
Стаж роботи (років): 17
Більш 10 000 пластичних і реконструктивних операцій
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б

Корнієнко Олександр Євгенович

Пластичний хірург
Стаж роботи (років): 17
Більш 10 000 пластичних і реконструктивних операцій
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б

Саркісян Арман Грайровіч

Пластичний хірург
Стаж роботи (років): 8
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б; Київ, Костянтинівська, 57

Єргієва Марина Ігорівна

Пластичний хірург, флеболог
Стаж роботи (років): 13
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Назва послуги або виду діагностикиОдеса
Суднобудівна, 1Б
Одеса
Київ
Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Одеса,
 • Київ, Костянтинівська, 57
Виберіть філію
Пластична хірургія
Консультація хірурга вищої категорії900720
Консультація хірурга700400720
Повторна консультація хірурга500450
кадочников консультации

Онлайн-реєстратура

Готово!

Заявка скасована

Ми дякуємо Вам за звернення до Інституту VIRTUS.
Найближчим часом адмiнiстратори зв'яжуться з Вами для пiдтвердження дати та часу консультацiï.

Ваша заявка:
Філія VIRTUS
Фахівець
Дата
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат