+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Проктологія
Проктологія-1

Проктологія

Проктологія займається діагностикою та лікуванням захворювань прямої кишки, анального отвору та прилеглих тканин (зокрема, геморою, тріщин заднього проходу, поліпів, пухлин тощо).

Напрямок представлений в філіях:
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б

Звертатися до проктолога для лікування і профілактики — це нормально і зовсім не соромно. Лікар лише прагне допомогти вам з проблемою так само, як і ви бажаєте її вирішити. Головне — звернутися до спеціаліста вчасно, адже тоді терапія принесе найкращий результат. До того ж, у Інституті VIRTUS ви можете записатися на консультацію як до проктолога-жінки, так і до проктолога-чоловіка. Пацієнти, які залишили відгуки про лікування геморою, підтвердять: наші проктологи ставляться до всіх з увагою і розумінням, і лікуватися у VIRTUS не страшно і не боляче.

Можливості відділення проктології у Інституті VIRTUS

Профілактика, консервативне і хірургічне лікування, виведення в ремісію хронічних захворювань — все це задачі лікаря-проктолога в Інституті VIRTUS. Наше відділення проктології обладнане всім необхідним для проведення найбільш сучасних, малоінвазивних і безболісних операцій.

Особливістю Інституту VIRTUS є широке залучення регенеративних клітинних технологій для супроводження хірургічного лікування, покращення реабілітаційного періоду та основної терапії низки проктологічних захворювань. Клітинні технології довели свою ефективність в багатьох галузях медицини, але саме в проктології набули особливої актуальності через складність і делікатність області. Приміром, золотим стандартом хірургічного лікування геморою є класична гемороїдектомія (видалення геморою), період відновлення після якої зазвичай тривалий і непростий. Але за рахунок використання клітинних технологій у нас є можливість скоротити і зробити безболісною реабілітацію.

На жаль, мало хто звертається проктолога з профілактичною метою через делікатність теми. Хоча тим, хто має в родинному анамнезі онкозахворювання товстого кишківника чи поліпоз, після 18 років варто хоча б раз на рік відвідувати проктолога (колопроктолога) для огляду і регулярної колоноскопії.

Щодо діагностики, то в нашому Інституті можна пройти низку необхідних проктологу для постановки діагнозу досліджень: сигмоскопію, аноскопію, колоноскопію, ректороманоскопію.

Проктологія-2

Лікування захворювань з проктології

Геморой — це перша асоціація, яка виникає при думці про лікування у проктолога. На перший погляд це найбільш розповсюджене захворювання, але під його маскою може ховатися чимало інших патологій. Шишки в анусі, які болять під час дефекації, або анальні кровотечі можуть так само свідчити про наявність поліпу, пухлини, анальної тріщини чи паліативного захворювання кишківника, які потребують зовсім іншого лікування, аніж геморой. Саме тому при появі цих та інших скарг варто прийти на первинну консультацію до проктолога й зрозуміти, про яке захворювання насправді йдеться. Тож розглянемо основні проблеми, з які ми лікуємо у відділенні проктології.

Лікування геморою

На розвиток гемороїдальної хвороби сильно впливають сидячий спосіб життя, зростання індексу маси тіла і навіть перенесений COVID-19 — саме тому від неї страждає значна частина людства.

Навіть якщо у вас дійсно геморой, це ще не значить, що необхідно негайно йти на операцію. На ранніх стадіях його успішно лікують консервативними методами, на більш пізніх таке лікування дає можливість підготуватися до проведення операції або відтермінувати її.

Ми оперуємо пацієнтів з гемороєм як класичними способами (гемороїдектомія), так і сучасними малоінвазивними (HAL-RAR дезартеризація, апаратні методики), що забезпечують коротший період реабілітації. Якщо ж ми додаємо клітинні регенеративні технології, то період відновлення буде мінімальний і пацієнт зможе швидко повернутися до звичного способу життя.

Лікування пролапсу прямої кишки

При пролапсі нижня частина прямої кишки розтягується і випадає (залежно від ступеню тяжкості це трапляється при дефекації, фізичному навантаженні чи будь-якій руховій активності та навіть кашлі). Самостійно відрізнити пролапс прямої кишки від геморою складно, тож слід звернутися до проктолога і пройти обстеження.

Лікування анальних тріщин

Анальна тріщина — це розрив слизової оболонки в анальній області. Вона виникає внаслідок запору чи травматизації і є доволі болючою. Якщо звернутися до лікаря одразу після появи скарг, то можна обійтися консервативним лікуванням, але у випадку, коли тріщина вже встигла огрубіти і вкритися мозоллю, висікання хірургічним шляхом залишається єдиною опцією.

Лікування поліпів анального каналу

Навіть доброякісна на вигляд пухлина може містити в собі злоякісні клітини, тому поліпи варто видалити і відправити на гістологічне дослідження. Якщо поліпи знаходяться в зоні роботи проктолога, їх видалить саме він, якщо ж вище у кишківнику — це буде ендоскопічна процедура.

При діагностиці поліпів дуже важливим є родинний анамнез: людям, близькі родичі яких мали поліпоподібні утворення, бажано щорічно відвідувати проктолога.

Лікування свищів прямої кишки

Свищ прямої кишки — це запалювальний процес в поглибленні слизової анального каналу, внаслідок чого утворюється внутрішній отвір у кишці і свищуватий канал в параректальному просторі, який виходить на поверхню промежини, періанальної чи сідничної області. Це, як правило, одне з тих захворювань, які потребують комплексного лікування у кількох спеціалістів (часто — проктолога і гастроентеролога), адже причини виникнення патології можуть бути різні: захворювання перианальної області з утворенням гною, який знайшов вихід у свищ, запалювальні захворювання кишківника тощо.

Ми в Інституті VIRTUS успішно лікуємо свищі не тільки хірургічним способом, а й за допомогою клітинних регенеративних технологій.

Лікування пілонідальної кісти куприка

Пілонідальна кіста куприка (епітеліальний куприковий хід) — це вроджена аномалія у вигляді капсули в міжсідничній дільниці, яка може бути меншого чи більшого розміру і містить всередині шматочки епітелію чи волосся. Статистично ця патологія частіше зустрічається у чоловіків і може ніяк себе не проявляти протягом життя. Але внаслідок зниження імунітету, травми, цукрового діабету та інших чинників пілонідальна кіста дає про себе знати болем, дискомфортом чи утворенням свищового отвору в області куприка з виділеннями чи запаленням (утворенням гулі і почервонінням). Епітеліальний куприковий хід легко діагностувати у проктолога, а лікування здійснюється хірургічним шляхом. Можливий варіант, коли ми спершу знімаємо гостру фазу і чекаємо, поки запалення заспокоїться, а після того робимо операцію в плановому режимі.

Реконструктивні операції періанальної проміжної області

Промежина вкрай важлива, адже це фактично каркас для внутрішніх органів. Пошкодження промежини може статися внаслідок травмування (у тому числі розрив чи розріз під час пологів), гострого парапроктиту чи інших захворювань. Залежно від причини, рубець, що утворився, може спричиняти не тільки естетичний дискомфорт, а й заважати під час дефекації.

Окремо слід зазначити, що бахромки заднього проходу (надлишок шкіри довкола анального проходу), які виникли після пологів — це парафія пластичних хірургів, а не проктологів.

Відновити промежину естетично і функціонально не так просто, адже поруч знаходяться органи, які також вимагатимуть уваги під час втручання. Проте, ми успішно проводимо такі операції.

Видалення інородних тіл з прямої кишки

Задача проктолога — якнайшвидше видалити інородний предмет, адже це той самий випадок, коли зволікання пацієнта може спричинити вкрай серйозні наслідки. Інородне тіло здатне призвести до того, що кал і гази не зможуть вийти назовні, і це закінчиться каловим перитонітом і гострою непрохідністю — серйозними станами, які загрожують життю. Послаблювальні засоби теж не найкраще рішення, бо це зрештою призведе до стоми брюшної стінки (зовнішній отвір, крізь який виводяться калові маси).

Рання діагностика раку товстої і прямої кишки

Рак прямої кишки входить в число найрозповсюдженіших онкопатологій в Україні. Проблема є в тому, що, як правило, пацієнти дізнаються про його наявність випадково, коли захворювання вже на 3-4 стадії і вибір лікування гранично обмежений. Хоча варто б звертати увагу на низку неспецифічних симптомів, таких як безпричинне раптове схуднення (близько 10 кг за рік — це вже чимало), зміна форми випорожнень, кровотечі з анусу і болі в животі, і звернутися до проктолога чи колопроктолога. Ми займаємося профілактикою, діагностикою і раннім виявленням раку. Це не значить, що лікар оглядає виключно анус та початок прямої кишки: якщо є підозри на рак, призначається повне обстеження пацієнта і необхідні аналізи, які допоможуть виявити проблему в кишківнику. Сьогодні онкозахворювання — це ще не вирок: рак, виявлений на ранній стадії, успішно лікується.

Послуги та процедури відділення проктології

У нашому відділенні наразі працюють досвідчені спеціалісти-проктологи, які в тому числі проводять операції, лікують захворювання кишківника, онкопатології і ускладнення. Відділення проктології Інституту VIRTUS пропонує наступні процедури та послуги:

 • комплексна консультація проктолога (включаючи ректороманоскопію та аноскопію);
 • консультація хірурга-проктолога;
 • фізикальний огляд та пальцеве дослідження;
 • аноскопія;
 • ректороманоскопія (ендоскопічне дослідження прямої кишки) — зазвичай цю процедуру виконує ендоскопіст під седацією, а за потреби одразу бере матеріал на біопсію;
 • фотокоагуляція внутрішніх гемороїдальних вузлів (1 кільце);
 • латексне лігування внутрішніх гемороїдальних вузлів (1 кільце) — це малоінвазивне оперативне втручання, яке здійснюється за допомогою вакуумного лігатора, на ранніх стадіях геморою.Також ми виконуємо дезартеризацію, якщо людина страждає на рясні кровотечі і це може призвести до критичного падіння рівню гемоглобіну;
 • трансанальна біопсія — виконується, коли ми знаходимо поліпоподібні утворення, які вимагають детального дослідження;
 • амбулаторне оперативне втручання (без використання апаратури), 1 категорії складності — якщо пацієнт соматично здоровий і його проблема не вимагає перебування в стаціонарі й тривалого спостереження, ми виконуємо малоінвазивне втручання, після чого пацієнт лише має приходити на перев’язки і огляди;
 • стандартне оперативне втручання (без використання апаратури) — найбільш доцільний варіант для пацієнтів з супутніми патологіями (наприклад, з цукровим діабетом), яким потрібен добрий наркоз і післяопераційний догляд в стаціонарі. Згідно з бажанням пацієнта, хірургічне втручання може проводитися під регіонарною чи загальною анестезією;

Також ми виконуємо проктологічну перев’язку.

Проктологія-3

Консультація проктолога в Одесі

Консультація проктолога необхідна, якщо пацієнта турбують такі симптоми:

 • дискомфорт у задньому проході;
 • свербіж навколо заднього проходу;
 • біль у промежині і задньому проході при дефекації;
 • дискомфорт, відчуття розпирання у прямій кишці;
 • біль у животі, що віддає у задній прохід;
 • зміна форми і частоти випорожнень;
 • поява крові, великої кількості слизу, гною із заднього проходу під час дефекації або після неї;
 • поява новоутворень періанальної області;
 • відчуття неповного змикання сфінктера, відчуття стороннього тіла у прямій кишці.

Під час первинної консультації проктолог знайомиться з пацієнтом, розпитує його про скарги, анамнез життя і родини. Перед тим, як перейти до анального огляду, він зважає на стан і колір шкіри та слизову пацієнта.

Наступним етапом огляду є найшвидше та інформативне дігітальне (пальцеве) обстеження, далі — аноскопія, яка дозволяє дослідити 2 см від анусу до анального каналу за допомогою аноскопа. При цьому, щоб пацієнт не відчував дискомфорту, ми використовуємо спеціальну мазь.

Зібравши первинну інформацію, проктолог підбирає схему подальшого обстеження (ректороманоскопія, колоноскопія тощо) і лікування та пропонує дату наступного візиту. В більшості випадків призначається консервативна терапія, яка може бути як окремим видом лікування, так і проводитися в рамках підготовки до операції. Зазвичай первинна консультація проктолога триває не менше 30 хвилин.

Запишіться на прийом до проктолога

Найкращі фахівці, багаторічний досвід, десятки тисяч пацієнтів, які повернули здоров’я!

Будемо раді допомогти вам!

Популярнi питання

Як проходить огляд у проктолога?

Огляд у проктолога починається зі збору анамнезу та скарг пацієнта та діагностики. На первинному прийомі лікар проводить пальцеве ректальне дослідження – найперший спосіб діагностики захворювань прямої кишки.

У деяких випадках для уточнення діагнозу проктолог може виконати самостійно додаткові дослідження або направити пацієнта на додаткову діагностику:

 • ректороманоскопію – дослідження прямої кишки за допомогою спеціального приладу з камерою – ректороманоскопа;
 • колоноскопію – дослідження прямої кишки за допомогою ендоскопа, що проводиться після підготовки кишківника;
 • іригоскопію – рентген товстого кишківника;
 • комп’ютерну томографію;
 • загальні та біохімічні аналізи

Після прийому пацієнту буде поставлено попередній діагноз та запропоновано лікування, яке допоможе ефективно та надійно позбутися неприємних симптомів.

Як проктолог дивиться пряму кишку?

Проктолог проводить огляд прямої кишки за допомогою пальцевого ректального дослідження або за допомогою спеціального приладу – аноскопа. Для того, щоб огляд пройшов безболісно, ​​лікар використовує гель, що містить анестетик.

Як підготуватися до огляду проктолога?

Важливо правильно підготуватися до огляду проктолога та очистити пряму кишку від вмісту за допомогою мікроклізми. Найкраще виконати очищення ввечері перед дослідженням та повторно за 2-3 години до прийому.

Що брати із собою до проктолога?

З собою бажано, якщо вони є, взяти всі результати попередніх аналізів, інструментальних досліджень, висновків інших фахівців.

Як подолати сором'язливість? Потрібно буде роздягатися?

Соромитися не треба. Проктолог – такий самий лікар, як дерматолог або кардіолог. Просто в сферу його роботи входить лікування патологій аноректальної зони. Повністю роздягатися не потрібно, достатньо буде оголитися нижче за пояс.

Скільки часу триває прийом проктолога?

Залежно від складності ситуації, але стандартний прийом триває близько півгодини.

Чи можна до проктолога під час менструації?

Якщо ситуація екстрена – однозначно. Також необхідно регулярно показуватись у післяопераційному періоді. Але якщо плановий огляд, то можна почекати закінчення менструації.

З'явився геморой під час вагітності. Коли звернутися до проктолога?

Лікування геморою у вагітних – лише консервативне, препаратами дозволеними для застосування у пацієнток у «цікавому» положенні. Також призначається спеціальна дієта, багата на клітковину і проводиться профілактика порушень випорожнень (запорів, діареї). Якщо йдеться про подальше оперативне лікування, то краще проводити не раніше, ніж через два місяці після пологів, оскільки цей час, необхідний організму для післяпологового відновлення.

Макуха Анастасія Василівна

Макуха Анастасія Василівна

Проктолог
Стаж роботи (років): 8
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Назва послуги або виду діагностикиОдеса
Суднобудівна, 1Б
Київ
Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Виберіть філію
Проктологія
Комплексна консультація проктолога (включаючи ректороманоскопію та аноскопію)1500
Консультація хірурга-проктолога750
Фізикальний огляд та пальцеве дослідження100
Аноскопія500
Ректороманоскопія (ендоскопічне дослідження прямої кишки)650
Фотокоагуляція внутрішніх гемороїдальних вузлів (1 вузол)2900
Латексне лігування внутрішніх гемороїдальних вузлів (1 кільце)700
Повторний проктологічний огляд та консультація проктолога650
Трансанальна біопсія3400
Операцiї
Амбулаторне оперативне втручання (без використання апаратури), 1 категорії складності7000
Амбулаторне оперативне втручання, 2 категорії складності14000
Амбулаторне оперативне втручання, 3 категорії складності29000
Стандартне оперативне втручання (без використання апаратури)11550
Оперативне втручання, 1 категорії складності38500
Оперативне втручання, 2 категорії складності98600
Оперативне втручання, 3 категорії складності198000
Виконання оперативного втручання протягом 90 днів9000
Виконання оперативного втручання протягом 39 днів16000
Виконання оперативного втручання протягом 10 днів38000
Проктологічна перев’язка1000
Овчаренко

Послуги відділення проктології

 • Симультанні операції
 • Ендоскопічна хірургія
 • Діагностика раку товстої та прямої кишки
 • Лікування стенозу анального каналу, прямої кишки
 • Видалення сторонніх тіл прямої кишки
 • Лікування свищів прямої кишки
 • Аноректальна манометрія
 • Реконструктивні операції періанальної області та області промежини
 • Видалення поліпів анального каналу
 • Лікування пролапса прямої кишки
 • Лікування пілонідальної кісти куприка
 • Лікування анальних тріщин
 • Лікування геморою

Відео-відгуки пацієнтів

(Русский) Гена – Носко
Дмитрий – Носко
Ирина – Носко
Які захворювання лікує проктолог?

Які захворювання лікує проктолог?

Спектр захворювань, які лікує проктолог, далеко не вичерпується гемороєм будь-якого рівня складності: це також пролапс прямої кишки, тріщини в задньому проході, свищі прямої кишки,…
Ознаки наявності пухлини сигмоподібної кишки, методи лікування

Ознаки наявності пухлини сигмоподібної кишки, методи лікування

Як правило, фраза “у вас виявлено новоутвір” шокує пацієнта і малює в його уяві картинки, де одна страшніша за іншу.
Як лікувати геморой під час вагітності?

Як лікувати геморой під час вагітності?

Нерідко геморой з’являється у жінок, які чекають дитину. Також плід впливає на товсту і пряму кишку: з’являються запори і жорстке випорожнення. Чому так відбувається?
Ефективне лікування внутрішнього геморою

Ефективне лікування внутрішнього геморою

Разом з фахівцями інституту передової медицини VIRTUS з’ясовуємо як і чому виникає геморой і що ж з ним робити
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат