+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60 вул. Суднобудівна, 1Б+38 (048) 771 05 17 вул. Буніна, 10Київ+38 (044) 364 80 50 вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Сила м’язів тазового дна у жінок після родів і вплив на неї консервативних методів лікування

Сила м’язів тазового дна у жінок після родів і вплив на неї консервативних методів лікування

М’язи тазового дна – не та частина тіла, якій приділяють багато часу або яку можна прокачати в спортзалі. Та саме ці м’язи утримують матку в анатомічно правильному положенні, не допускаючи її опущення. Чому важливо дбати про інтимні м’язи і що робити, якщо опущення сталося, з’ясуємо в в цій статті разом з фахівцями клініки VIRTUS.

Чому стається опущення матки?

Для початку важливо розібратися, що ж це за проблема і чим вона характеризується. Опущення – це зміщення дна і шийки матки з правильного, ідеально продуманого природою положення. Як правило, проблема виникає через погіршення фіксації м’язів тазового дна і зв’язок матки, найчастіше зустрічається в період після народження дитини або під час менопаузи.

Гінекологи виділяють такі причини виникнення проблеми:

 • Результат хірургічного втручання в зоні статевих органів
 • Проблеми з іннервацією сечостатевої системи – стає складніше контролювати сечовипускання, цей процес перестає бути природним і автоматичним – м’язи не реагують на сигнали нервової системи
 • Дефіцит естрогенів – наприклад, під час годування грудьми або в період менопаузи
 • Ожиріння
 • Зміни у сполучній тканині організму, які призводять до порушення відтворення і функціонування колагену
 • Наслідки родової діяльності: пошкодження м’язів в результаті родових травм або під впливом накладення щипців, глибокі розриви промежини, великий плід, часті та численні пологи

Які ризики несе в собі захворювання?

Анатомічні незручності – не єдина і далеко не головна скарга у випадку з опущенням матки. На ранніх стадіях розвитку хвороба супроводжується болем і незручностями під час ходьби, тиском в зоні крижів або нижній частині живота, ниючі болями, відчуттями наявності сторонніх предметів у піхві, дискомфортом під час статевого акту, змінами в процесі менструального циклу: посиленням або зменшенням виділень і больового синдрому, які їх супроводжують.

Ця проблема не мине сама собою і з часом, по мірі розвитку захворювання, до описаних вище неприємних відчуттів можуть додатися різні урологічні проблеми, починаючи від нетримання і закінчуючи запальними процесами в нирках.

Частими супутниками захворювання буває варикозне розширення вен і проблеми з кишечником.

Як діагностувати проблему?

Як правило, самостійна діагностика захворювання в домашніх умовах неможлива – звичайно ж, якщо це вже не крайня ступінь, коли орган випадає назовні, наприклад, навіть при чханні. Поставити діагноз і призначити якісну терапію повинен виключно гінеколог, зважаючи на клінічну картину.

Фахівці поділяють три ступені градації проблеми:

 1. ступінь – матка залишається на анатомічно коректному місці в організмі, а вхідний отвір в канал її шийки розташований нижче від нормального стану. При цьому навіть під час напруження орган не покидає організм.
 2. ступінь – його ще називають неповним випаданням. Частково матка виходить за межі статевих органів під час напруження або навіть без додаткового впливу.
 3. ступінь – повне випадання, коли орган залишає організм не тільки під час напруження, але й внаслідок не пов’язаних з маткою процесів, наприклад, чхання або кашлю, і мимоволі не повертається на місце.

Важливо відзначити той факт, що сама по собі матка не опуститься і не випаде – практично завжди цей процес пов’язаний з опущенням або випаданням піхви.

Способи лікування проблеми

Універсальної «чарівної пігулки» при опущенні або випаданні матки немає – терапія підбирається індивідуально у кожному індивідуальному випадку з урахуванням анамнезу пацієнтки та наявності супутніх проблем. Використовують два основні методи: хірургічний і консервативний.

У разі застосування хірургічної методики відбуваються пластичні операції з видалення та ушивання тканин для відновлення допологового, анатомічно коректного стану. Як правило, до цього способу вдаються вже на крайніх стадіях опущення.

В інших випадках гінекологи користуються більш консервативними методиками:

 • Ортопедичними: з використанням вагінальних тампонів або песаріїв – спеціальних гумових кілець, які стають опорою для матки, що опустилася
 • Лікувальними вправами, спрямованими на зміцнення м’язів пресу, а також м’язів тазового дна
 • Гінекологічним масажем
 • Замісною терапією естрогенами для зміцнення м’язів тазового дна
 • Місцевою терапією

Профілактика опущення матки

Патології такого роду не виникають нізвідки. Як правило, їх розвиток починається ще з пубертатного періоду. Важливо ще з підліткових років контролювати масу тіла, уникати підйому надто важких предметів і дотримуватися режиму праці та відпочинку

Під час вагітності взагалі заборонено пускати все на самоплив, необхідно перебувати на обліку в гінеколога та неухильно виконувати його вказівки. Під час родової діяльності важлива грамотна акушерська допомога, яка допоможе не допустити затяжних пологів і забезпечити появу малюка на світ з мінімальним травматизмом – як для організму жінки, так і плоду. У післяпологовий період рекомендована спеціальна гімнастика і міоелектростимуляція – втім, гімнастика рекомендується всім жінкам, незалежно від віку та наявності дітей.

Вправи Кегеля

Вправи Кегеля – мабуть, найбільш доступний і популярний спосіб зміцнення інтимних м’язів, а саме: тазового дна, піхви і матки. Як і при будь-яких інших фізичних вправах, варто починати з невеликої кількості підходів, поступово нарощуючи частоту і кількість повторень.

Сама вправа виконується в положенні сидячи, наприклад, на краю стільця і складається з декількох етапів:

 1. Необхідно повільно стиснути і напружити м’язи таким чином, ніби зупиняєте сечовипускання. У такому положенні потрібно зафіксуватися на три секунди, після чого можна розслабитися.
 2. Ритмічно чергуйте напруження і розслаблення м’язів, намагаючись робити це швидко.
 3. Зосередьтеся і напружте м’язи піхви таким способом, ніби виштовхуючи сторонній предмет.

Регулярне виконання вправ Кегеля в поєднанні із загальною гімнастикою і заняттями, які зміцнюють черевний корсет і внутрішню сторону стегон, допоможуть уникнути безлічі неприємних наслідків під час пологів і стануть не лише чудовою профілактикою випадання матки та піхви, але й приємним бонусом, який покращить якість сексуального життя.

Детский ЛОР баннер

Підписуйтесь
на V-розсилку

Отримуйте корисні поради для краси та здоров'я від кращих фахівців Інституту передової медицини VIRTUS!

Читайте також

Відповідаємо на популярні питання про абдомінопластику

Відповідаємо на популярні питання про абдомінопластику

Абдомінопластика — це операція з покращення контурів живота за рахунок видалення надлишків тканин шкіри і зшивання м’язів передньої черевної стінки.
#естетична хірургія
Що таке гайморит і як його лікувати?

Що таке гайморит і як його лікувати?

Гайморит — це синусит (запалення) слизових оболонок однієї з навколоносових пазух, верхньощелепної.
#ЛОР
Що робити, якщо випадає волосся?

Що робити, якщо випадає волосся?

Випадіння волосся – фізіологічний процес, який відбувається через зміну фаз росту та оновлення клітин шкіри.
#трихологiя
Чи можна покращити зір?

Чи можна покращити зір?

Погіршення гостроти зору, двоїння, сухість і різь в очах можуть бути ознаками як перевтоми, так і серйозного офтальмологічного захворювання.
#офтальмологiя
Як боротися з висівкоподібним лишаєм?

Як боротися з висівкоподібним лишаєм?

Висівкоподібний або різнокольоровий лишай — це поверхнева грибкова інфекція шкіри. В народі його часто називають «сонячний грибок».
#дерматологiя
Відповідаємо на популярні питання про ультразвуковий SMAS-ліфтинг

Відповідаємо на популярні питання про ультразвуковий SMAS-ліфтинг

Ультразвуковий SMAS-ліфтинг — це методика сучасної апаратної косметології, направлена на безопераційне омолодження і підтяжку шкіри.
#косметологiя, #лазерні технології
Голити або не голити: переваги лазерної епіляції

Голити або не голити: переваги лазерної епіляції

Лазерна епіляція – сучасний метод видалення небажаного волосся на тілі за допомогою впливу лазерного променя
#лазерні технології
Відшарування сітківки – чим це загрожує?

Відшарування сітківки – чим це загрожує?

У цій статті ви дізнаєтеся про одне з найважчих захворювань очного яблука - відшарування сітківки. Ви знайдете відповіді на питання про причини виникнення, діагностику,…
#офтальмологiя
Лазерна коагуляція сітківки в сучасній офтальмології

Лазерна коагуляція сітківки в сучасній офтальмології

Методику лазерної коагуляції використовують при дистрофіях або дегенераціях сітківки, тромбозі центральної вени сітківки та інших захворюваннях очей.
#офтальмологiя
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат