+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Сила м’язів тазового дна у жінок після родів і вплив на неї консервативних методів лікування

Сила м’язів тазового дна у жінок після родів і вплив на неї консервативних методів лікування

М’язи тазового дна – не та частина тіла, якій приділяють багато часу або яку можна прокачати в спортзалі. Та саме ці м’язи утримують матку в анатомічно правильному положенні, не допускаючи її опущення. Чому важливо дбати про інтимні м’язи і що робити, якщо опущення сталося, з’ясуємо в в цій статті разом з фахівцями клініки VIRTUS.

Чому стається опущення матки?

Для початку важливо розібратися, що ж це за проблема і чим вона характеризується. Опущення – це зміщення дна і шийки матки з правильного, ідеально продуманого природою положення. Як правило, проблема виникає через погіршення фіксації м’язів тазового дна і зв’язок матки, найчастіше зустрічається в період після народження дитини або під час менопаузи.

Гінекологи виділяють такі причини виникнення проблеми:

 • Результат хірургічного втручання в зоні статевих органів
 • Проблеми з іннервацією сечостатевої системи – стає складніше контролювати сечовипускання, цей процес перестає бути природним і автоматичним – м’язи не реагують на сигнали нервової системи
 • Дефіцит естрогенів – наприклад, під час годування грудьми або в період менопаузи
 • Ожиріння
 • Зміни у сполучній тканині організму, які призводять до порушення відтворення і функціонування колагену
 • Наслідки родової діяльності: пошкодження м’язів в результаті родових травм або під впливом накладення щипців, глибокі розриви промежини, великий плід, часті та численні пологи

Які ризики несе в собі захворювання?

Анатомічні незручності – не єдина і далеко не головна скарга у випадку з опущенням матки. На ранніх стадіях розвитку хвороба супроводжується болем і незручностями під час ходьби, тиском в зоні крижів або нижній частині живота, ниючі болями, відчуттями наявності сторонніх предметів у піхві, дискомфортом під час статевого акту, змінами в процесі менструального циклу: посиленням або зменшенням виділень і больового синдрому, які їх супроводжують.

Ця проблема не мине сама собою і з часом, по мірі розвитку захворювання, до описаних вище неприємних відчуттів можуть додатися різні урологічні проблеми, починаючи від нетримання і закінчуючи запальними процесами в нирках.

Частими супутниками захворювання буває варикозне розширення вен і проблеми з кишечником.

Як діагностувати проблему?

Як правило, самостійна діагностика захворювання в домашніх умовах неможлива – звичайно ж, якщо це вже не крайня ступінь, коли орган випадає назовні, наприклад, навіть при чханні. Поставити діагноз і призначити якісну терапію повинен виключно гінеколог, зважаючи на клінічну картину.

Фахівці поділяють три ступені градації проблеми:

 1. ступінь – матка залишається на анатомічно коректному місці в організмі, а вхідний отвір в канал її шийки розташований нижче від нормального стану. При цьому навіть під час напруження орган не покидає організм.
 2. ступінь – його ще називають неповним випаданням. Частково матка виходить за межі статевих органів під час напруження або навіть без додаткового впливу.
 3. ступінь – повне випадання, коли орган залишає організм не тільки під час напруження, але й внаслідок не пов’язаних з маткою процесів, наприклад, чхання або кашлю, і мимоволі не повертається на місце.

Важливо відзначити той факт, що сама по собі матка не опуститься і не випаде – практично завжди цей процес пов’язаний з опущенням або випаданням піхви.

Способи лікування проблеми

Універсальної «чарівної пігулки» при опущенні або випаданні матки немає – терапія підбирається індивідуально у кожному індивідуальному випадку з урахуванням анамнезу пацієнтки та наявності супутніх проблем. Використовують два основні методи: хірургічний і консервативний.

У разі застосування хірургічної методики відбуваються пластичні операції з видалення та ушивання тканин для відновлення допологового, анатомічно коректного стану. Як правило, до цього способу вдаються вже на крайніх стадіях опущення.

В інших випадках гінекологи користуються більш консервативними методиками:

 • Ортопедичними: з використанням вагінальних тампонів або песаріїв – спеціальних гумових кілець, які стають опорою для матки, що опустилася
 • Лікувальними вправами, спрямованими на зміцнення м’язів пресу, а також м’язів тазового дна
 • Гінекологічним масажем
 • Замісною терапією естрогенами для зміцнення м’язів тазового дна
 • Місцевою терапією

Профілактика опущення матки

Патології такого роду не виникають нізвідки. Як правило, їх розвиток починається ще з пубертатного періоду. Важливо ще з підліткових років контролювати масу тіла, уникати підйому надто важких предметів і дотримуватися режиму праці та відпочинку

Під час вагітності взагалі заборонено пускати все на самоплив, необхідно перебувати на обліку в гінеколога та неухильно виконувати його вказівки. Під час родової діяльності важлива грамотна акушерська допомога, яка допоможе не допустити затяжних пологів і забезпечити появу малюка на світ з мінімальним травматизмом – як для організму жінки, так і плоду. У післяпологовий період рекомендована спеціальна гімнастика і міоелектростимуляція – втім, гімнастика рекомендується всім жінкам, незалежно від віку та наявності дітей.

Вправи Кегеля

Вправи Кегеля – мабуть, найбільш доступний і популярний спосіб зміцнення інтимних м’язів, а саме: тазового дна, піхви і матки. Як і при будь-яких інших фізичних вправах, варто починати з невеликої кількості підходів, поступово нарощуючи частоту і кількість повторень.

Сама вправа виконується в положенні сидячи, наприклад, на краю стільця і складається з декількох етапів:

 1. Необхідно повільно стиснути і напружити м’язи таким чином, ніби зупиняєте сечовипускання. У такому положенні потрібно зафіксуватися на три секунди, після чого можна розслабитися.
 2. Ритмічно чергуйте напруження і розслаблення м’язів, намагаючись робити це швидко.
 3. Зосередьтеся і напружте м’язи піхви таким способом, ніби виштовхуючи сторонній предмет.

Регулярне виконання вправ Кегеля в поєднанні із загальною гімнастикою і заняттями, які зміцнюють черевний корсет і внутрішню сторону стегон, допоможуть уникнути безлічі неприємних наслідків під час пологів і стануть не лише чудовою профілактикою випадання матки та піхви, але й приємним бонусом, який покращить якість сексуального життя.

   4 з 5 на основі 3 оцінок
Цепк Ганна

Підписуйтесь
на нашу розсилку

Отримуйте корисні поради для краси та здоров'я від кращих фахівців Інституту передової медицини VIRTUS!

Читайте також

Блефаропластика: види та етапи проведення операції

Блефаропластика: види та етапи проведення операції

Блефаропластика давно стала вирішенням естетичних проблем в області біля очей. З її допомогою можна позбутися обвисання повік і мішків під очима. Найчастіше блефаропластику роблять…
Коли і навіщо потрібно видаляти аденоїди в дітей і дорослих

Коли і навіщо потрібно видаляти аденоїди в дітей і дорослих

В нормальних умовах аденоїдна тканина у дітей починає розростатися у віці близько трьох років (саме відтоді малюка слід регулярно приводити на консультацію отоларинголога, аби…
Як хірургія допомагає вирішити проблеми із зовнішнім виглядом носа та носовим диханням

Як хірургія допомагає вирішити проблеми із зовнішнім виглядом носа та носовим диханням

Відновити повноцінне носове дихання та покращити форму носа за одну операцію не лише можливо, а й бажано.
З якими дитячими захворюваннями звертатися до ЛОР-хірурга

З якими дитячими захворюваннями звертатися до ЛОР-хірурга

Дитяча ЛОР-хірургія — одна з найдавніших спеціалізацій Інституту VIRTUS, тож у роботі з юними пацієнтами маємо великий досвід і вміємо знайти підхід до кожного.
Чинники ризику тромбозу та як запобігти утворенню тромбів

Чинники ризику тромбозу та як запобігти утворенню тромбів

Інститут VIRTUS зазвичай не працює з ургентними випадками, зате ми добре знаємо, як їм запобігти — зокрема, профілактувати тромбоз у пацієнтів з варикозною хворобою.
Що таке синдром Поланда і як це лікується: історія нашої пацієнтки

Що таке синдром Поланда і як це лікується: історія нашої пацієнтки

Синдром Поланда — це доволі рідкісна генетична аномалія, за якої відсутні частини м’язів, тканин і підшкірної жирової клітковини грудей з одного боку.
Що таке лазерне видалення вен

Що таке лазерне видалення вен

Ендовенозна лазерна коагуляція (лазерне видалення вен) передбачає термічне заварювання ураженої вени, що знаходиться глибоко у товщі м’язів та під фасцією (сполучнотканинна оболонка, що огортає…
Від чого залежить жіноче здоров’я?

Від чого залежить жіноче здоров’я?

Навіть якщо ви виграли генетичний джекпот, життя в умовах війни і постійний супутній стрес вносять свої корективи у стан жіночого здоров’я.
Відповідаємо на часті питання щодо лікування варикозу та захворювань судин ніг

Відповідаємо на часті питання щодо лікування варикозу та захворювань судин ніг

Варикозне розширення вен не тільки завдає естетичного дискомфорту, але може призвести до неприємних наслідків.
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат