+38 (048) 700 60 60
Odessa+38 (048) 700 60 60
st. Sudnobudivna, 1BKyiv+38 (067) 501 60 80
st. Kostiantynivska, 57
Callback

Request a call-back

The administrator of VIRTUS will contact you shortly

Thank you!

EN
The strength of the pelvic floor muscles in women after childbirth and the effect of conservative treatment methods on it

The strength of the pelvic floor muscles in women after childbirth and the effect of conservative treatment methods on it

Pelvic floor muscles are not a part of the body that is given a lot of time or that can be pumped up in the gym. But it is these muscles that keep the uterus in the anatomically correct position, preventing its descent. Why it is important to take care of the intimate muscles and what to do if prolapse has occurred, we will find out in this article together with the specialists of the VIRTUS clinic.

(Українська) Чому стається опущення матки?

(Українська) Для початку важливо розібратися, що ж це за проблема і чим вона характеризується. Опущення – це зміщення дна і шийки матки з правильного, ідеально продуманого природою положення. Як правило, проблема виникає через погіршення фіксації м’язів тазового дна і зв’язок матки, найчастіше зустрічається в період після народження дитини або під час менопаузи.

Гінекологи виділяють такі причини виникнення проблеми:

 • Результат хірургічного втручання в зоні статевих органів
 • Проблеми з іннервацією сечостатевої системи – стає складніше контролювати сечовипускання, цей процес перестає бути природним і автоматичним – м’язи не реагують на сигнали нервової системи
 • Дефіцит естрогенів – наприклад, під час годування грудьми або в період менопаузи
 • Ожиріння
 • Зміни у сполучній тканині організму, які призводять до порушення відтворення і функціонування колагену
 • Наслідки родової діяльності: пошкодження м’язів в результаті родових травм або під впливом накладення щипців, глибокі розриви промежини, великий плід, часті та численні пологи

(Українська) Які ризики несе в собі захворювання?

(Українська) Анатомічні незручності – не єдина і далеко не головна скарга у випадку з опущенням матки. На ранніх стадіях розвитку хвороба супроводжується болем і незручностями під час ходьби, тиском в зоні крижів або нижній частині живота, ниючі болями, відчуттями наявності сторонніх предметів у піхві, дискомфортом під час статевого акту, змінами в процесі менструального циклу: посиленням або зменшенням виділень і больового синдрому, які їх супроводжують.

Ця проблема не мине сама собою і з часом, по мірі розвитку захворювання, до описаних вище неприємних відчуттів можуть додатися різні урологічні проблеми, починаючи від нетримання і закінчуючи запальними процесами в нирках.

Частими супутниками захворювання буває варикозне розширення вен і проблеми з кишечником.

(Українська) Як діагностувати проблему?

(Українська) Як правило, самостійна діагностика захворювання в домашніх умовах неможлива – звичайно ж, якщо це вже не крайня ступінь, коли орган випадає назовні, наприклад, навіть при чханні. Поставити діагноз і призначити якісну терапію повинен виключно гінеколог, зважаючи на клінічну картину.

Фахівці поділяють три ступені градації проблеми:

 1. ступінь – матка залишається на анатомічно коректному місці в організмі, а вхідний отвір в канал її шийки розташований нижче від нормального стану. При цьому навіть під час напруження орган не покидає організм.
 2. ступінь – його ще називають неповним випаданням. Частково матка виходить за межі статевих органів під час напруження або навіть без додаткового впливу.
 3. ступінь – повне випадання, коли орган залишає організм не тільки під час напруження, але й внаслідок не пов’язаних з маткою процесів, наприклад, чхання або кашлю, і мимоволі не повертається на місце.

Важливо відзначити той факт, що сама по собі матка не опуститься і не випаде – практично завжди цей процес пов’язаний з опущенням або випаданням піхви.

(Українська) Способи лікування проблеми

(Українська) Універсальної «чарівної пігулки» при опущенні або випаданні матки немає – терапія підбирається індивідуально у кожному індивідуальному випадку з урахуванням анамнезу пацієнтки та наявності супутніх проблем. Використовують два основні методи: хірургічний і консервативний.

У разі застосування хірургічної методики відбуваються пластичні операції з видалення та ушивання тканин для відновлення допологового, анатомічно коректного стану. Як правило, до цього способу вдаються вже на крайніх стадіях опущення.

В інших випадках гінекологи користуються більш консервативними методиками:

 • Ортопедичними: з використанням вагінальних тампонів або песаріїв – спеціальних гумових кілець, які стають опорою для матки, що опустилася
 • Лікувальними вправами, спрямованими на зміцнення м’язів пресу, а також м’язів тазового дна
 • Гінекологічним масажем
 • Замісною терапією естрогенами для зміцнення м’язів тазового дна
 • Місцевою терапією

(Українська) Профілактика опущення матки

(Українська) Патології такого роду не виникають нізвідки. Як правило, їх розвиток починається ще з пубертатного періоду. Важливо ще з підліткових років контролювати масу тіла, уникати підйому надто важких предметів і дотримуватися режиму праці та відпочинку

Під час вагітності взагалі заборонено пускати все на самоплив, необхідно перебувати на обліку в гінеколога та неухильно виконувати його вказівки. Під час родової діяльності важлива грамотна акушерська допомога, яка допоможе не допустити затяжних пологів і забезпечити появу малюка на світ з мінімальним травматизмом – як для організму жінки, так і плоду. У післяпологовий період рекомендована спеціальна гімнастика і міоелектростимуляція – втім, гімнастика рекомендується всім жінкам, незалежно від віку та наявності дітей.

(Українська)

Вправи Кегеля

Вправи Кегеля – мабуть, найбільш доступний і популярний спосіб зміцнення інтимних м’язів, а саме: тазового дна, піхви і матки. Як і при будь-яких інших фізичних вправах, варто починати з невеликої кількості підходів, поступово нарощуючи частоту і кількість повторень.

Сама вправа виконується в положенні сидячи, наприклад, на краю стільця і складається з декількох етапів:

 1. Необхідно повільно стиснути і напружити м’язи таким чином, ніби зупиняєте сечовипускання. У такому положенні потрібно зафіксуватися на три секунди, після чого можна розслабитися.
 2. Ритмічно чергуйте напруження і розслаблення м’язів, намагаючись робити це швидко.
 3. Зосередьтеся і напружте м’язи піхви таким способом, ніби виштовхуючи сторонній предмет.

Регулярне виконання вправ Кегеля в поєднанні із загальною гімнастикою і заняттями, які зміцнюють черевний корсет і внутрішню сторону стегон, допоможуть уникнути безлічі неприємних наслідків під час пологів і стануть не лише чудовою профілактикою випадання матки та піхви, але й приємним бонусом, який покращить якість сексуального життя.

   5 out of 5 based on 2 reviews
(Українська) Цепк Ганна

Subscribe to
our mailing list

Get useful tips for beauty and health from the best specialists of the VIRTUS Institute of Advanced Medicine!

Read also

(Українська) Що таке лазерне видалення вен

(Українська) Що таке лазерне видалення вен

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian.
(Українська) Від чого залежить жіноче здоров’я?

(Українська) Від чого залежить жіноче здоров’я?

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian.
(Українська) Які захворювання лікує проктолог?

(Українська) Які захворювання лікує проктолог?

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian.
(Українська) Здоров’я жінки: ключові захворювання матки та їх діагностика

(Українська) Здоров’я жінки: ключові захворювання матки та їх діагностика

(Українська) При відтермінуванні дітонародження жінки зрештою стикаються з проблемами в репродуктивній сфері.
Submit your review
Ask a question
Online chat