+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Пульмонологія
Пульмонологія-1

Пульмонологія

У відділенні пульмонології Інституту передової медицини VIRTUS проводиться діагностика і лікування захворювань легень і нижніх дихальних шляхів (трахеї, бронхів, плеври). Крім медикаментозної терапії, ми використовуємо інноваційні клітинні технології, які дозволяють природним чином відновити пошкоджені у результаті захворювання тканини органів дихання і зміцнити імунітет.

Напрямок представлений в філіях:
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б

Можливості відділення пульмонології

В Інституті передової медицини VIRTUS є необхідне технічне оснащення для ефективної діагностики і лікування різноманітних захворювань легень і дихальних шляхів (УЗ-сканер легень, бронхоскоп). Прийом пацієнтів проводить лікар-пульмонолог і терапевт вищої категорії (стаж більше 40 років), кандидат медичних наук Людмила Михайлівна Бобрик.

Пульмонологія-2

Для лікування патологій легень і нижніх дихальних шляхів (хронічних, аутоімунних) в Інституті передової медицини VIRTUS застосовуються інноваційні клітинні технології. Використання власних (аутологічних) стовбурових клітин пацієнта дозволяє відновити уражені в результаті захворювання тканини органів, повернути повноцінну дихальну функцію і підвищити загальний та місцевий клітинний імунітет.

Клітинна терапія є ефективним і безпечним методом профілактики коронавірусної інфекції, так як стовбурові клітини сприяють відновленню і зміцненню імунітету. Введення стовбурових клітин при лікуванні ковіду успішно пригнічує цитокіновий шторм (реакцію імунної системи на вірус), не даючи розвинутися важкій формі захворювання, а також дозволяє уникнути розвитку ускладнень. Клітинна терапія після Covid-19 сприяє швидкому відновленню легеневої тканини і організму в цілому.

Консультація пульмонолога

На прийом до пульмонолога необхідно записатися при затяжному кашлі, задишці, болеві і відчутті важкості у грудях, появі у мокротинні крапель крові або гною, свистячому диханні, підвищенні температури тіла. Консультація лікаря потрібна також пацієнтам, що перенесли коронавірус і відчувають постковідний синдром, що супроводжується нездужанням, запамороченнями, задишкою, порушеннями сну та іншими проявами.

На консультацію пульмонолога потрібно взяти з собою результати рентгенографії або комп’ютерної томографії (якщо є). Це необхідно для оцінки динаміки перебігу захворювання. Також можна принести результати аналізів крові (загальний, розгорнутий) і печінкових проб.

Прийом у пульмонолога розпочинається з опитування пацієнта — лікар просить розповісти, які симптоми його турбують, як часто і за яких умов вони виникають, чи є супутні захворювання і шкідливі звички. Потім проводиться огляд і простукування (перкусія) грудної клітини, прослуховування легень і бронхів з допомогою фонендоскопа, вимірювання рівня артеріального тиску. Якщо у пацієнта є хронічне обструктивне захворювання легень, у межах огляду проводиться перевірка функції зовнішнього дихання (спірометрія).

Консультація пульмонолога триває в середньому 20—30 хвилин. Після огляду пацієнт отримує індивідуальний план лікування або направлення на додаткові обстеження для уточнення діагнозу. Пацієнтам з постковідним синдромом у межах консультації може бути проведена крапельниця для усунення або зниження вираженості його симптомів.

Постковідна реабілітація

Коронавірусна інфекція часто має важкий перебіг. Але навіть при легкому і середньому перебігові захворювання не минає безслідно для організму. Covid-19 найчастіше призводить до розвитку ускладнень зі сторони:

 • органів дихання — фіброз легень, бронхіт, плеврит, бронхоектаз
 • шлунково-кишкового тракту (ШКТ) — коліт, діарея, закреп
 • серцево-судинної системи — тромбоемболія, серцева недостатність
 • нервової системи — оніміння пальців кінцівок, порушення пам’яті та інші


Стійке погіршення самопочуття після перенесеного Covid-19 називають постковідним астенічним синдромом або постковідною астенією. Він виникає через те, що вірус послаблює імунну систему людини, призводить до розвитку інтоксикації і пошкодження судин. До найпоширеніших симптомів постковідного синдрому відносять:

 • слабкість
 • погіршення пам’яті
 • задишку
 • підвищену втомлюваність
 • безсоння
 • запаморочення
 • закрепи, діарею
 • оніміння пальців кінцівок
 • апатію

При наявності хоча б кількох із перерахованих симптомів потрібно звернутися до пульмонолога і пройти реабілітацію. Без лікування симптоми постковідного синдрому з часом будуть посилюватись, що може призвести до розвитку серцевої, легеневої недостатності і неврологічних захворювань.

Людмила Михайлівна Бобрик, пульмонолог, терапевт вищої категорії, кандидат медичних наук: «Кожна нова хвиля коронавірусу відрізняється від попередньої характером ускладнень у пацієнтів. На початку пандемії коронавірус провокував переважно ураження тканин легень. Попередня хвиля Covid-19 характеризується почастішанням випадків ускладнень з боку нервової системи і головного мозку».

В Інституті передової медицини VIRTUS для лікування постковідного синдрому, крім медикаментозної терапії, застосовуються клітинні технології. Введення стовбурових клітин запускає механізм природного відновлення пошкоджених тканин органів і зміцнює імунітет.

Бобрик Людмила Михайлівна

Бобрик Людмила Михайлівна

Пульмонолог
Стаж роботи (років): 45
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Саркисян

Послуги в напрямку «Пульмонологія»

 • Бронхоскопія
 • Сучасне відновлювальне лікування з використанням аутологічних стовбурових клітин
 • Імунобіологічна терапія
 • Санація бронхіального дерева
 • Лікування постковідного синдрому
 • Лікування гострих вірусних патологій
 • Лікування пневмонії
 • Лікування емфіземи легенів
 • Лікування хронічних обструктивних захворюваннь легень
 • Лікування бронхіальної астми
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат