+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA

Щоосені запалюються лімфовузли на шиї. Іноді болять, іноді не болять. Триває близько тижня, іноді повторюється. Ніби нічого більше не турбує. Що це може бути і до якого лікаря звернутися?

Доброго дня. Запалення лімфовузлів, як правило, буває тільки вторинним, тобто це наслідок якогось інфекційного захворювання, а не окрема хвороба.

Шийні лімфовузли дуже часто запалюються при інфекційних захворюваннях ЛОР-органів або зубощелепної системи. Але якщо у вас вони запалюються щорічно на тлі нормального самопочуття і відсутності захворювань ЛОР-органів і зубощелепної системи, необхідно звернутися до лікаря-інфекціоніста для проведення аналізів на наявність Torch-інфекцій. Будемо раді допомогти вам.

24.11.2021

Доброго дня, у мене крайова перфорація барабанної перетинки внаслідок травми вуха. Зараз пройшов тиждень, вухо закладене, у ньому присутній шум, слух знижений. У шумному місці, на вулиці друге (здорове) вухо теж ніби нічого не чує/чує приглушено, поки його не прикриєш рукою. Після рентгену черепа, струсу нема. Чому здорове вухо так чує і чи заросте перфорація самостійно, чи потрібна операція? Чи відновиться слух, чи є ризик погіршення?

 

Доброго дня. Здорове вухо так чує, тому що на даний момент воно бере навантаження і за хворе. Тобто, через одне вухо ви сприймаєте всі звуки, які раніше сприймали двома. Тому не можна виключати спотворення звукових частот.

Однак проблема може полягати і в тому, що у вас також була і контузія слухового нерва з обох сторін. За результатами рентгену кісток черепа дуже складно точно сказати, чи був струс мозку. Для встановлення точного діагнозу необхідно зробити КТ.

Для того, щоб однозначно сказати, що відбувається з вашим слухом, необхідно звернутися до ЛОР-лікаря і провести необхідні дослідження. Зробити це потрібно якомога швидше. Якщо слуховий нерв пошкоджений, з часом проблема тільки посилюватиметься, а в подальшому це може призвести до повної втрати слуху.

Що стосується заростання перфорації, то такий її тип завжди гоїться набагато краще, ніж перфорації, викликані гнійними захворюваннями. Якщо говорити про необхідність операції, то тут потрібно дивитися на процес загоєння. Якщо впродовж 2—3 місяців перфорація не заростає, вже можна говорити про необхідність оперативного втручання. Якщо процес загоєння йде нормально, в операції необхідності немає.

Але у будь-якому випадку не відкладайте візит до ЛОР-лікаря. Пошкодження слухового нерва можуть призвести до незворотної втрати слуху. Будемо раді допомогти вам у вирішенні вашої проблеми.

03.11.2021

Останнім часом, десь тиждень тому, почала відчувати і чути тріск у правому вусі. Слух ніби не знижується, пробувала продувати вуха, ніяких змін. З чим це може бути пов’язано?

Доброго дня. Тріск у вухах найчастіше свідчить про запалення євстахієвої труби, яка з’єднує середнє вухо з носоглоткою. Також тріск у вухах може бути пов’язаний із невеликими вазомоторними рухами в носі або самою роботою євстахієвої труби. Якщо у вас немає підвищеної температури тіла, відсутні гнійні виділення з вуха і носа, тоді вам знадобиться невеликий огляд і консультація лікаря. За результатами огляду вам призначать місцеве медикаментозне лікування. Будьте здорові.

01.11.2021

Доброго вечора! Заболіло вухо, сходила до лікаря в поліклініку на огляд. Поставили діагноз серозний отит середнього вуха. Барабанна перетинка увігнута. Прописали антибіотик, левомеколь і нафтизин. Також призначили гімнастику: надувати вухо зсередини. Розпочала лікування і помітила, що при потраплянні крапель у вухо, через деякий час, вони також потрапляють у горло. Так і повинно бути чи краще проконсультуватися з лікарем ще раз?

Доброго дня. Якщо при закапуванні крапель у вухо ви відчуваєте їх присмак у роті, це з великою часткою ймовірності означає наявність перфорації. Перфорація барабанної перетинки може бути результатом її сильного випинання і наявності серозного отиту. У вашому випадку потрібно припинити робити гімнастику і звернутися до ЛОР-лікаря. Якщо у вас справді перфорація, ЛОР призначить відповідне лікування. Ранньовиявлені перфорації загоюються без операції. Наші лікарі володіють великим практичним досвідом у лікуванні перфорації перетинок різного ступеня важкості. Будемо раді допомогти вам.

10.09.2021

Доброго дня. Вдруге у дорослому віці захворіла на тонзиліт (останні 7 років часто хворіла на фарингіт, бронхіт). Мигдалики збільшені за розміром і на них білі плями. Три тижні була температура.. За призначенням лікаря приймала курс антибіотиків, але не допомогло. Здала кілька аналізів: Антистрептолізин – 232, Ревматоїдний фактор 12.8. Посів на мікрофлору – стафілокок золотистий 10^7. Мій лікар пропонує провести тонзилектомію. Чи можна врятувати мигдалики, чи краще видаляти?

 

Доброго дня. Підвищені ревматоїдний фактор і антистрептолізин — це прямі покази до видалення мигдаликів. Наявність золотистого стафілококу в такій концентрації як у вас — нормально, в багатьох людей подібна ситуація. Це називається банальним хронічним тонзилітом. В ідеалі потрібно зробити посів не лише на мікрофлору, але й на чутливість. Це допоможе визначити не лише патоген, який живе на мигдаликах, а й до чого він чутливий. За результатами цього посіву можна спробувати медикаментозну гігієну — промивання лакун мигдаликів чутливим розчином. Після цього потрібно буде знову зробити посів і проконсультуватися з ревматологом. Якщо після лікування ситуація не покращиться, а ревматолог діагностує ревматоїдний артрит, мигдалики доведеться видаляти.

08.09.2021

Доброго вечора. У жовтні цього року перехворіла. Можливо короною. Зникли запахи. Не відчуваю абсолютно нічого. А зараз прихворіла, нежить взагалі нічого не відчуваю. Ніс був зламаний 2 рази. Була в лікарні по знімку все добре сказали. Але встановили два діагнози хронічний синусит і риніт. Без будь-яких інших аналізів. Скажіть, а що це може бути? Чи це серйозно? І чи можна повернути нюх?

Доброго дня. На знімку носова перегородка може бути в серединному (анатомічно правильному) положенні. Але наша здатність відчувати запахи залежить від нюхової щілини, яка знаходиться в середньому носовому ходу. І саме в цих місцях може бути викривлення, особливо після двох переломів.

Тому в першу чергу вам необхідно пройти ендоскопічний огляд, після якого ми проведемо нюховий тест. За результатами цього тесту можливо визначити, наскільки пропав нюх. Але потрібно розуміти: якщо впродовж року нюх не повернувся, то ми не можемо гарантувати абсолютного його відновлення. Після нашого лікування можливе відновлення нюху приблизно на 80%.

Якщо причина втрати нюху — закрита нюхова щілина, то проводиться операція з її відкриття. Після операції ми призначаємо курс біопрепаратів на основі ваших власних клітин. Ці краплі допомагають сформувати нові кровоносні судини і відновити війки нюхового епітелію.

Якщо ж причина втрати нюху в чомусь іншому, це можна з’ясувати лише в результаті особистої консультації. Великий досвід наших ЛОР-лікарів і сучасне обладнання дозволяє справлятися навіть з найскладнішими проблемами з нюхом. Будемо раді вам допомогти.

30.08.2021

Добрий день. Сьогодні вранці прокинувся з жахливим дзвоном у вусі. Вчора ввечері чистив вуха ватяними паличками, після чого їх трохи заклало, а на ранок тепер дзвенить у правому вусі. Підкажіть будь ласка через що це може бути? Сірчана пробка або протягнуло? Сплю з відкритим вікном. Дякуємо.

Добрий день. Дзвін у вухах може бути пов’язаний з ураженням слухового нерва. Сірчана пробка може давати шум у вусі, але не дзвін. Тому якщо ви чуєте саме дзвін, необхідно звернутися до ЛОР-лікаря. Перед консультацією потрібно зробити аудіограму, і з її результатами прийти на консультацію. Не затягуйте з відвідинами лікаря, ураження слухового нерва може загрожувати порушенням роботи вестибулярного апарату і навіть втратою слуху.

08.08.2021

Я хворію вже протягом двох тижнів. Почалося все з нежиті і сильного болю в горлі, була невелика температура (37.5 – максимальна). Використовував такі способи лікування: полоскання горла розчином фурациліну, Тантум Верде, промивання носа, позитивного ефекту немає. Гірше не стає, але і краще теж. Погано сплю, не можу дихати носом, постійно користуюся судинозвужувальними краплями. Що можна зробити?

Добрий день. В першу чергу вам необхідно зробити комп’ютерну томографію придаткових пазух носа. Це потрібно для того, щоб переконатися у відсутності будь-яких патологій і чистоті пазух. З результатами томографії слід відвідати ЛОР-лікаря для повного ендоскопічного огляду.

Після огляду лікар вирішить, яким чином можна допомогти вам. Перший варіант – медикаментозне лікування, в тому числі подолання залежності від судинозвужувальних крапель. Якщо цей варіант не допоможе, тоді ЛОР запропонує інший варіант. У будь-якому випадку не затягуйте з відвідинами лікаря.

07.08.2021

Здравствуйте. У мене хронічний нежить і я користуюся нафтизином більше трьох років. Один раз робили операцію проколювання, після операції близько року було добре. Потім знову з’явилася закладеність, почав капати нафтизин і хотів би позбутися від цієї залежності. Чи можлива операція або якомога вилікуватися?

Добрий день. Відразу можна відзначити, що ви не єдина людина, яка страждає від залежності від судинозвужувальних крапель. Є два можливих варіанти позбавлення від цієї залежності. Перший – це медикаментозне лікування. В цьому випадку поступово зменшується дозування судинозвужувальних крапель. Згодом залежність від них зникає, а ніс починає дихати, так що ви перестанете ними користуватися.

Другий варіант – це хірургічне лікування, ендоскопічна конхопластіка. В ході операції, яка проводиться під загальним наркозом, видаляється кістка з нижньої носової порожнини. Після операції ви зможете легше дихати, а кількість виділень з носа зменшиться. Звичайно, спершу варто спробувати медикаментозне лікування. Якщо такий підхід не допоможе, тоді варто задуматися про проведення операції.

05.08.2021

У мене хронічний тонзиліт, декомпенсована форма. Вже є проблеми з суглобами. Лікарі рекомендують повне видалення мигдалин. Підкажіть, чи є якісь інші способи вирішення проблеми без операції?

Добрий день. Для того, щоб вирішити вашу проблему, необхідно звернутися до ЛОР-лікаря для проведення посіву на флору і чутливість. Також потрібно обов’язково здати аналіз на ревмопроби.

Якщо аналіз на ревмопроби позитивний або в мигдалинах живе бета-гемолітичний стрептокок групи А або кандида, то в цьому випадку потрібно повністю видаляти мигдалини. Якщо в мигдалинах живе банальна мікрофлора, але в більших кількостях, тоді тонзиліт можна лікувати медикаментозно. Але в будь-якому випадку для постановки правильного діагнозу і складання тактики лікування вам потрібно звернутися до ЛОР-лікаря.

03.08.2021

Задайте питання

Дізнайтеся думку кваліфікованого фахівця.

Важливо пам’ятати, що кожна історія хвороби – унікальна. Тільки після консультації лікаря ви можете отримати персональні рекомендації.

Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат