+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60 вул. Суднобудівна, 1Б+38 (048) 771 05 17 вул. Буніна, 10Київ+38 (044) 364 80 50 вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA

Добрий день. Сьогодні вранці прокинувся з жахливим дзвоном у вусі. Вчора ввечері чистив вуха ватяними паличками, після чого їх трохи заклало, а на ранок тепер дзвенить у правому вусі. Підкажіть будь ласка через що це може бути? Сірчана пробка або протягнуло? Сплю з відкритим вікном. Дякуємо.

Добрий день. Дзвін у вухах може бути пов’язаний з ураженням слухового нерва. Сірчана пробка може давати шум у вусі, але не дзвін. Тому якщо ви чуєте саме дзвін, необхідно звернутися до ЛОР-лікаря. Перед консультацією потрібно зробити аудіограму, і з її результатами прийти на консультацію. Не затягуйте з відвідинами лікаря, ураження слухового нерва може загрожувати порушенням роботи вестибулярного апарату і навіть втратою слуху.

08.08.2021

Я хворію вже протягом двох тижнів. Почалося все з нежиті і сильного болю в горлі, була невелика температура (37.5 – максимальна). Використовував такі способи лікування: полоскання горла розчином фурациліну, Тантум Верде, промивання носа, позитивного ефекту немає. Гірше не стає, але і краще теж. Погано сплю, не можу дихати носом, постійно користуюся судинозвужувальними краплями. Що можна зробити?

Добрий день. В першу чергу вам необхідно зробити комп’ютерну томографію придаткових пазух носа. Це потрібно для того, щоб переконатися у відсутності будь-яких патологій і чистоті пазух. З результатами томографії слід відвідати ЛОР-лікаря для повного ендоскопічного огляду.

Після огляду лікар вирішить, яким чином можна допомогти вам. Перший варіант – медикаментозне лікування, в тому числі подолання залежності від судинозвужувальних крапель. Якщо цей варіант не допоможе, тоді ЛОР запропонує інший варіант. У будь-якому випадку не затягуйте з відвідинами лікаря.

07.08.2021

Здравствуйте. У мене хронічний нежить і я користуюся нафтизином більше трьох років. Один раз робили операцію проколювання, після операції близько року було добре. Потім знову з’явилася закладеність, почав капати нафтизин і хотів би позбутися від цієї залежності. Чи можлива операція або якомога вилікуватися?

Добрий день. Відразу можна відзначити, що ви не єдина людина, яка страждає від залежності від судинозвужувальних крапель. Є два можливих варіанти позбавлення від цієї залежності. Перший – це медикаментозне лікування. В цьому випадку поступово зменшується дозування судинозвужувальних крапель. Згодом залежність від них зникає, а ніс починає дихати, так що ви перестанете ними користуватися.

Другий варіант – це хірургічне лікування, ендоскопічна конхопластіка. В ході операції, яка проводиться під загальним наркозом, видаляється кістка з нижньої носової порожнини. Після операції ви зможете легше дихати, а кількість виділень з носа зменшиться. Звичайно, спершу варто спробувати медикаментозне лікування. Якщо такий підхід не допоможе, тоді варто задуматися про проведення операції.

05.08.2021

У мене хронічний тонзиліт, декомпенсована форма. Вже є проблеми з суглобами. Лікарі рекомендують повне видалення мигдалин. Підкажіть, чи є якісь інші способи вирішення проблеми без операції?

Добрий день. Для того, щоб вирішити вашу проблему, необхідно звернутися до ЛОР-лікаря для проведення посіву на флору і чутливість. Також потрібно обов’язково здати аналіз на ревмопроби.

Якщо аналіз на ревмопроби позитивний або в мигдалинах живе бета-гемолітичний стрептокок групи А або кандида, то в цьому випадку потрібно повністю видаляти мигдалини. Якщо в мигдалинах живе банальна мікрофлора, але в більших кількостях, тоді тонзиліт можна лікувати медикаментозно. Але в будь-якому випадку для постановки правильного діагнозу і складання тактики лікування вам потрібно звернутися до ЛОР-лікаря.

03.08.2021

Добрий день. Мене звати Сергій. У мене проблема: при кожній застуді вона перетворюється на гайморит зі значними виділеннями з правої ніздрі жовтуватої рідини. У мене є томографія гайморових пазух з висновком: радикулярна кіста шостого зуба верхньої щелепи справа. Помірний етмоїдит. Що це таке? Чи може кіста давати такі симптоми?

Добрий день.

Сергію, так, кіста може давати такі симптоми.

Хочу зауважити, що радикулярну кісту лікує або стоматолог, або щелепно-лицьовий хірург, але не отоларинголог.

Ми рекомендуємо спочатку проконсультуватися з одним із вищевказаних фахівців, тому що мова йде про типовий прояв одонтогенного гаймориту. В такому випадку вам показано стоматологічне лікування з подальшим КТ-контролем (комп’ютерна томографія), бажано через місяць.

У вашому випадку радикулярна кіста верхньої щелепи – не що інше як фурункул над коренем шостого зуба, який упирається в гайморову пазуху. Що відбувається насправді? Будь-яка застуда перетворюється на гайморит, тому що джерело появи запального процесу – фурункул – нікуди не зникає і провокує загострення знову і знову.

До речі, ви також згадали «помірний етмоїдит». Судячи з того, що ви описали, у вас явні ознаки набряку в решітчастому лабіринті.

Етмоїдит – своєрідний реактивний набряк в цьому решітчастому лабіринті. Іншими словами, навколоносова пазуха запалюється, процес запалення поширюється на решітки, і вони набрякають.

Я припускаю, що у вас у решітчастому лабіринті відбувається хронічний запальний процес. Так ось, проміжок часу в один місяць (наша рекомендація на початку відповіді: стоматологічне лікування, з подальшим КТ-контролем, бажано через місяць) дозволить оцінити ситуацію, що склалася – чи коригує стоматологічне лікування стан радикулярної кісти верхньої щелепи справа.

Таким чином, якщо через місяць після завершення стоматологічного лікування комп’ютерна томографія не виявить кісти в гайморовій пазусі, а в решітках набряку – значить, кіста і набряк були взаємопов’язаними процесами.

04.02.2021

Добрий день. Ендоскопічне видалення поліпів у носі здійснюється «шейвером»? Чи ендоскоп тільки для ідентифікації (візуалізації) проблем? І якщо можна, орієнтовна вартість операції з видалення поліпів.

Добрий день.

Спочатку розберемося в термінах і поняттях. Ендоскоп – це оптичний прилад для ідентифікації (візуалізації) медичної проблеми; в нашому випадку – це відеокамера, яку ми вводимо в ніс. Шейвер – це інструмент для здійснення процедур функціональної ринохірургії.

Наша гордість – спеціально розроблений для ринохірургії шейвер з великою кількістю насадок, які дозволяють заходити в носові пазухи під різним кутом.

Щодо орієнтовної вартості операції з видалення поліпів, то мене часто запитують: «Від чого залежить вартість процедури видалення поліпів у носі: від глибини розташування новоутворення чи від складності самої операції?». Відповідь однозначна: від складності та тривалості операції.

Якщо новоутворення знаходиться у клиноподібній пазусі носа (тіло клиноподібної кістки черепа), «турецьке сідло» (утворення в тілі цієї кістки) розрослося і поширюється в порожнину черепа – я, як хірург, відразу бачу, що випадок складний.

Перший етап – усунення проблеми, другий – усунення дефекту (внаслідок усунення цієї проблеми). А значить, залучення пластичного хірурга і більш тривале перебування пацієнта в стаціонарі.

Таким чином, вартість процедури видалення поліпів у носі залежить від складності та тривалості операції, необхідності залучення вузьких фахівців. На консультації наші хірурги зможуть зорієнтувати пацієнта щодо точної вартості.

До речі, пацієнтам з інших міст я рекомендую надсилати мені на пошту МРТ і КТ, щоб можна було попередньо оцінити ситуацію.

23.12.2020

Тиждень назад у мене заклало вухо та носа, ( в носі маю патологію-викривлення), цілу ніч задихалася, прообувала промивати. Через три дні лор поставив діагноз поліпоїдний ринксит і прописала назонекс. Опухлість зникла, вухо відклало, а дихання дуже затруднене. Вночі сплю по дві години, повністю вдихаю рідко, температура 36. Чи можуть давати поліпи таке важке затруднення дихання сьомий день?

Добрий день.

Назальні кортикостероїди справді знімають набряк слизової порожнини носа і навіть здатні зменшувати розміри поліпів у деяких випадках. Необхідно знати і враховувати, що ці препарати накопичуються в слизовій протягом перших трьох-п’яти днів (так звана кумулятивна дія).

При вашому діагнозі вам рекомендується використовувати топічні стероїди тривалими курсами – один місяць і більше, іноді поєднуючи їх з короткими курсами системних кортикостероїдів. У перший тиждень прийому ми радимо додати будь-які судинозвужувальні краплі.

Якщо поліпи досягли великих розмірів і таким чином блокують ваші носові ходи, після попередньої медикаментозної підготовки необхідно провести медичне лікування.

22.07.2020

Добрий день. У мене частий гайморит вже протягом 4 років. При підвищеній вологості або потраплянні в ніс води (морська, дощ, вологість, туман) відразу починаються густі (як клей) соплі, що переходять у гнійні. У мене є КТ. Підкажіть, що це може бути? Який лікар мені допоможе?

Добрий день.

За наявності вищеописаних симптомів ми зазвичай рекомендуємо попередню консультацію ЛОР-лікаря. Якщо у вас проблема тягнеться роками, бажано прийти на прийом до лікаря підготовленим – зробити комп’ютерну томографію гайморової пазухи заздалегідь.

Фахівцю дуже важливо подивитися ваш знімок КТ, щоб проаналізувати ситуацію в гайморовій пазусі. Можливо, причина в наявності грибкового тіла; а може, існує проблема з зубами.

На консультації ЛОР-лікаря буде зрозуміло, який фахівець може вам допомогти: отоларинголог чи стоматолог.

22.07.2020

Задайте питання

Дізнайтеся думку кваліфікованого фахівця.

Важливо пам’ятати, що кожна історія хвороби – унікальна. Тільки після консультації лікаря ви можете отримати персональні рекомендації.

Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат