+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
+38 (067) 750 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Ін’єкційна ларінгопластіка

Ін’єкційна ларінгопластіка

Ін’єкції у голосові зв’язки – це спосіб відновлення голосу при парезі гортані (нерухомості однієї зі зв’язок гортані) без операції. Парез гортані виникає після невдалої операції на щитоподібній залозі та при рідкісних формах агресивних респіраторно-вірусних інфекцій.

Послуга доступна у філіях:
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
Ін’єкційна ларінгопластіка

У нормальному стані ліва та права голосові зв’язки під час ковтання змикаються. Якщо умовно провести між ними серединну лінію, то при парезі здорова зв’язка наближається до лінії, а інша залишається нерухомою і втрачає свій об’єм. Як наслідок, людина втрачає можливість повноцінно говорити. Завдяки ін’єкціям відновлюється об’єм ураженої зв’язки та повертається здатність говорити.

Прогресивну методику ін’єкційної ларингопластики або аугментаційної рингопластики успішно практикують уже близько 20 років у всьому світі. У VIRTUS ін’єкційна ларингопластика застосовується з 2015 року. В нашій біотехнологічній лабораторії SmartCell розробили спосіб виготовлення жирового трансплантата на основі власного жиру пацієнта для лікування незмикання голосових зв’язок, який запатентований клінікою VIRTUS. У стерильних умовах лаборанти обробляють жир і роблять з нього трансплантат (пасту для ін’єкцій).

Трансплантат вводиться у зв’язку разом з препаратом PRP (збагачена тромбоцитами плазма, речовина з власної крові пацієнта для прискорення і поліпшення приживлюваності жиру). PRP-терапія голосових зв’язок стимулює живлення слизової гортані й уповільнює її атрофію. Введення ін’єкції відбувається за допомогою невеликого уколу в шию або голосову зв’язку через відкритий рот шприцом, який управляється спеціальним апаратом.

Для ін’єкцій можуть застосовуватися й інші речовини:

 • Гіалуронова кислота
 • Гідроксид кальцію
 • Фасція (сполучнотканинна оболонка, що покриває органи, судини, нерви й утворює футляри для м’язів).

Покази та протипокази до ін’єкцій у голосові зв’язки

Ін’єкції в голосові зв’язки довели свою ефективність у лікуванні ідіопатичного парезу гортані (нерухомість однієї зі зв’язок гортані без причини), парезу та паралічу гортані (знерухомленість обох зв’язок пов’язана з порушенням функцій нервової системи). Ці стани ушкоджують поворотний гортанний нерв, який забезпечує рухову функцію та чутливість гортані. А ін’єкції в голосові зв’язки з власної жирової тканини пацієнта, гіалуронової кислоти, гідроксиду кальцію або фасції відновлюють втрачену функцію.

Що буде, якщо не лікувати голосові зв’язки та гортань

Осиплість і втрата голосу можуть бути наслідком новоутворів на голосових зв’язках, проблем зі шлунком або агресивною застудою. Якщо ігнорувати такий стан голосу і не лікувати, може зникнути можливість говорити. При появі осиплості потрібно прийти на прийом до ЛОР-лікаря, який встановить точний діагноз і призначить лікування.

Популярні питання

Який термін відновлення голосу після проведення ін’єкційної ларингопластики?

До завершення повної адаптації введеного препарату в голосові зв’язки має минути близько 4 місяців. У цей період пацієнту потрібно дотримуватися вказівок лікаря і не перенапружувати голосові зв’язки гучними розмовами. Після однієї ін’єкції голос може не повернутися, у такому разі через певний час необхідно провести додаткові маніпуляції.

Це боляче?

Ін’єкції робляться під наркозом. У пацієнта немає неприємних відчуттів.

Підготовка до ін’єкцій в голосові зв’язки

Згідно з показами лікар підбирає препарат для лікування горла. Якщо пацієнту потрібне застосування жирового трансплантата при парезах або паралічах гортані, то для підготовки до маніпуляції він здає загальноклінічні аналізи, включаючи аналізи крові на СНІД, гепатити В і С, реакцію Вассермана (аналіз крові на сифіліс). Якщо в аналізах виявляється відхилення від норми, власний жир пацієнта для ін’єкцій не використовується, і лікар пропонує застосування альтернативних препаратів.

Етапи лікування голосових зв’язок і гортані

 1. В день проведення лікування паралізованих голосових зв’язок пацієнт приходить в клініку на прийом до лікаря-анестезіолога. Лікар опитує пацієнта про перенесені захворювання.
 2. Далі пластичний хірург збирає жир із низу живота або внутрішньої поверхні стегна пацієнта та віддає вміст в лабораторію. Пластичний хірург відповідає за те, щоб процес забору матеріалу для ін’єкцій не залишав помітних слідів на тілі пацієнта.
 3. Після забору жир потрапляє в нашу біотехнологічну лабораторію, де з нього виготовляють трансплантат.
 4. Потім ЛОР-лікар вводить приготований жировий трансплантат в уражену голосову зв’язку. Процес введення ін’єкції триває 5-10 хвилин. Медик зачіпає лише ділянку, яку лікує, не травмуючи сусідні тканини та судини. Процедура легко переноситься пацієнтом, а на відновлення потрібний короткий проміжок часу. Після проведення операції пацієнт перебуває в палаті інтенсивної терапії для пробудження після анестезії.
 5. Через 2 години його відпускають додому.

У результаті пацієнт отримує усунення проблем з голосом, можливість добре говорити та відновлення тембру голосу.

Реабілітація після ін’єкцій в голосові зв’язки

Реабілітація після ін’єкцій в голосові зв’язки триває два тижні. У період відновлення рекомендуємо дотримуватися простих правил, щоб дати можливість трансплантату «прижитися»:

 • Розмовляти мало та тихо
 • Виключити гарячі та холодні напої
 • Утриматися від вживання гострої і твердої їжі
 • Не курити

Інші способи лікування голосових зв’язок

Етапи лікування голосових зв’язок і гортані відрізняються залежно від типу захворювання.

 1. Припустимо, на прийомі лікар-отоларинголог бачить геморагічний поліп (зміна тканин голосових зв’язок), тоді пацієнтові пропонують хірургічне лікування за допомогою лазера. Новоутвір потрібно усунути якомога швидше, щоб відновити голос. Пацієнт починає підготовку до операції і здає необхідні аналізи. Якщо аналізи в нормі, проводиться операція, і пацієнт в той же день йде додому. У VIRTUS проводять витончені операції зі застосуванням тонких і оптичних приладів, що мінімізує травматизацію.
 2. Якщо лікар на прийомі виявляє у пацієнта папіломи або папіломатоз – хвороба, яка вражає голосові зв’язки, то рекомендує видалення папілом. Після хірургії пацієнт залишається під наглядом лікаря.
 3. У людей, які багато розмовляють і не вміють управляти своїм голосом, можуть з’являтися співочі вузлики (мозолі на голосових зв’язках). Виявивши вузлики, лікар скеровує пацієнта до фоніатра, який вчить правильно користуватися голосом. Якщо після занять співочі вузлики зберігаються, необхідна операція на голосових зв’язках. Після операції потрібні заняття з фоніатрії, щоб відновити голосові зв’язки.
Пилипюк Дмитро Миколайович

Пилипюк Дмитро Миколайович

Оториноларинголог, ЛОР-хірург
Стаж роботи (років): 14
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б; Київ, Костянтинівська, 57
Піонтковська Марина Борисівна

Піонтковська Марина Борисівна

Оториноларинголог, ЛОР-хірург
Стаж роботи (років): 40
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Цепколенко Олександра Володимирівна

Цепколенко Олександра Володимирівна

Оториноларинголог, ЛОР-хірург
Стаж роботи (років): 8
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Бобров Андрій Леонідович

Бобров Андрій Леонідович

Оториноларинголог, ЛОР-хірург
Стаж роботи (років): 19
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Назва послуги або виду діагностики Одеса
Суднобудівна, 1Б
Одеса
Київ
Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Одеса,
 • Київ, Костянтинівська, 57
Виберіть філію
Оториноларингологія
Консультація лікаря-оториноларинголога вищої категорії (рiно- та ендоскопічне обстеження) 800 600
Консультація лікаря-оториноларинголога (рiно- та ендоскопічне обстеження) 600 500 640
Консультація лікаря оториноларинголога (без ендоскопічного обстеження) 500 400 550
Повторна консультація лікаря-оториноларинголога 400 350 350
Ін’єкційна ларингопластика 26000
кадочников консультации

Онлайн-реєстратура

Готово!

Заявка скасована

Ми дякуємо Вам за звернення до Інституту VIRTUS.
Найближчим часом адмiнiстратори зв'яжуться з Вами для пiдтвердження дати та часу консультацiï.

Ваша заявка:
Філія VIRTUS
Фахівець
Дата

Відео-відгуки пацієнтів

(Русский) Юрий – Пилипюк
(Русский) Мищенко – Пилипюк
(Русский) Владимир – Пилипюк
Яна, пацієнтка доктора Дмитра Пилипюка в Одесі
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат