+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Алергологія
Алергологія-1

Алергологія

Алергія погіршує якість життя і, якщо її не лікувати, може стати причиною розвитку інших захворювань. В Інституті передової медицини VIRTUS проводять діагностику та лікування алергічних захворювань у дорослих та дітей.

Напрямок представлений в філіях:
 • Київ, Костянтинівська, 57

Можливості відділення алергології

Інститут передової медицини VIRTUS – багатопрофільна клініка, однією з головних переваг якої є комплексний підхід до лікування захворювань. Алергічні реакції можуть проявлятися у вигляді різних висипань на шкірі, хронічного риніту (нежить) та інших симптомів. Тому лікар-алерголог клініки VIRTUS в Одесі під час лікування пацієнта тісно співпрацює з лікарями суміжних спеціальностей – дерматологом та отоларингологом. Комплексний підхід дозволяє точно встановити причину розвитку захворювання та розробити ефективну схему лікування.

Лікування алергологічних станів та захворювань

В Інституті передової медицини VIRTUS в Одесі лікують всі види алергії у дорослих та дітей (харчову, сезонну та інші), а також таких захворювань:

 • алергічний кон’юнктивіт;
 • алергічний риніт (сезонний, хронічний), спричинений пиловими кліщами, цвітінням лугових трав та амброзії, шерстю домашніх тварин;
 • сезонний алергічний ринокон’юнктивіт (поліноз);
 • гостра та хронічна кропив’янка;
 • атопічний дерматит;
 • контактний дерматит;
 • токсикодермія (гостре запальне ураження шкіри).

Послуги та процедури в алергології

Напрямок алергології в Інституті передової медицини VIRTUS – це комплекс медичних послуг високої якості, до якого входять:

 • консультація лікаря-алерголога;
 • лабораторна діагностика. Специфічні алергологічні тести, такі як ALEX-тест (розгорнута панель, що містить орієнтовно 300 найпоширеніших алергенів). Ми проводимо також ПРИК-тести (шкірні проби) для визначення інгаляційних та харчових алергенів. Тест передбачає введення алергену через поверхневу подряпину на шкірі. Результат ПРИК-тесту оцінюється вже через 15 хвилин. ПАТЧ-тест для діагностики контактного дерматиту: європейська панель, яка містить 30 алергенів, з якими може контактувати шкіра людини в побуті (побутова хімія, косметика, текстиль, метали та інші). Пластирі з алергенами клеять на шкіру в міжлопатковій ділянці. Через дві доби їх знімають, ще через дві доби оцінюють результат (наявність почервоніння шкіри, розмір папул). Алергопроби (іноді їх ще називають алерготестами) на місцеві анестетики (ПРИК-тест). Рекомендовані при ускладненому алергологічному анамнезі, щоб унеможливити ймовірний розвиток анафілактичного шоку або набряку Квінке. Всі дослідження проводять у власній лабораторії клініки VIRTUS;
 • лікування: алерген-специфічна імунотерапія (АСІТ).

Консультація алерголога

На консультацію до алерголога пацієнта може скерувати дерматолог, отоларинголог, офтальмолог чи сімейний лікар. На прийом до алерголога можна записатися також самостійно якщо є такі симптоми:

 • закладеність носа, слизові виділення з носа;
 • сльозотеча;
 • головний біль;
 • запаморочення;
 • слабкість та швидка стомлюваність;
 • наявність висипань на шкірі, що супроводжуються свербінням і почервонінням.

Консультація алерголога починається з огляду пацієнта та збору анамнезу. Лікар попросить описати симптоми захворювання та приблизний час їх появи. Також під час розмови з пацієнтом виявляють передбачувані алергени (вовна та епітелій домашніх тварин, пилок рослин, продукти харчування та інші).

Потім для уточнення діагнозу алерголог виписує скерування на лабораторну діагностику. Це насамперед аналіз крові на імуноглобулін E (показник наявності алергічної реакції в організмі) та алергологічна панель або тест на кілька специфічних алергенів. Також лікар призначає симптоматичне лікування, спрямоване на усунення проявів алергії та покращення самопочуття пацієнта.

Первинна консультація алерголога в Одесі у клініці VIRTUS триває в середньому 30 хвилин. На повторному прийомі після вивчення результатів обстеження пацієнта призначається індивідуальний курс лікування. Вартість консультації алерголога можна дізнатися тут.

Популярні питання

Як відбувається прийом у алерголога?

На прийомі лікар запитує пацієнта про його скарги та проводить візуальний огляд шкірних покривів і слизових оболонок. На підставі отриманої інформації лікар призначає необхідні аналізи для уточнення діагнозу, а також виписує симптоматичне лікування, яке значно полегшить стан пацієнта. Після встановлення точного діагнозу призначають схему терапії.

Чим відрізняється алерголог від дерматолога?

Дерматолог та алерголог – це лікарі різних спеціальностей. Дерматолог лікує захворювання шкіри, нігтів та волосся. Алерголог займається діагностикою та терапією різних проявів алергічних реакцій організму.
Дерматолог може візуально діагностувати висип на шкірі алергічної природи (контактний дерматит, хронічна кропив’янка). Але він не може виявити справжню причину їх розвитку (алергічний агент). Цим займається алерголог за допомогою проведення відповідної діагностики.

Які аналізи здають у алерголога?

Алерголог може призначити аналізи крові на загальний та специфічний (до конкретного алергену) імуноглобулін, а також шкірні проби (ПРИК-тести, ПАТЧ-тести). Еталоном діагностики алергічних захворювань вважають лабораторні аналізи крові разом із шкірними пробами.

Чи можна позбутися алергії назавжди?

Найчастіше після повного курсу алерген-специфічної імунотерапії можна надовго позбутися алергії (алергічне захворювання переходить у фазу стійкої ремісії). Курс лікування визначає лікар індивідуально. Він триває в середньому від 1 року до 3 років.

Чи можна позбутися алергії на медикаменти?

Алергії на знеболювальні уколи та інші медикаменти позбутися неможливо. Нині немає алерген-специфічної імунотерапії до медикаментів. Необхідно лише уникати контакту з алергеном.

Чи можна вакцинуватися від коронавірусу за наявності набряку Квінке чи анафілактичного шоку в анамнезі?

Перед вакцинацією потрібно записатися на консультацію до алерголога. Лікар вивчить анамнез та підбере вакцину, яка не спричинить алергічної реакції.

Чи можна позбутися алергії на амброзію?

Алергії на амброзію можна позбутися за допомогою алерген-специфічної імунотерапії (введення екстракту алергену в низькій концентрації підшкірно). Побічні ефекти терапії незначні та можуть виражатися у вигляді легких больових відчуттів і почервоніння (еритеми) у місці введення препарату.

Грибкова Катерина Василівна

Грибкова Катерина Василівна

Дерматолог, алерголог
Стаж роботи (років): 5
Веде прийом в філіях: Київ, Костянтинівська, 57
Саркисян

Послуги в напрямку «Алергологія»

Алерготести (алергопроби)

Алерготести (алергопроби)

 • Мультикомпонентна алергодіагностика ALEX2
 • Діагностика причинного агенту контактного дерматиту за допомогою шкірних ПАТЧ-тестів
 • Визначення та оцінка рівня загального IgE
 • Діагностика харчових та інгаляційних алергічних агентів, алергії на місцеві анестетики (Ультракаїн, Лідокаїн) за допомогою шкірних ПРИК-тестів
Здоров’я жінки: ключові захворювання матки та їх діагностика

Здоров’я жінки: ключові захворювання матки та їх діагностика

При відтермінуванні дітонародження жінки зрештою стикаються з проблемами в репродуктивній сфері.
Коли варто звернутися до лікаря через “проблеми” з носом

Коли варто звернутися до лікаря через “проблеми” з носом

Існує багато «проблем» з носом, які можуть привести людину до кабінету лікаря: естетичні та функціональні. Головне, своєчасно звертатися з проблемами з носом до лікаря.
+1 складний випадок у провідного отоларинголога клініки

+1 складний випадок у провідного отоларинголога клініки

Сучасні технології в руках лікарів-віртуозів дозволяють вирішувати надскладні нейрохірургічні проблеми так, неначе це рядова лор-операція з вирівнювання носової перегородки.
Коли варто звернутися до лікаря щодо інтимної пластики

Коли варто звернутися до лікаря щодо інтимної пластики

Інтимна пластика — це низка операцій на органах, які входять в інтимну зону: зовнішніх — піхві, внутрішніх — вульві, та промежині.
Для чого потрібна і як проводиться операція зі зменшення грудей

Для чого потрібна і як проводиться операція зі зменшення грудей

Постійний біль у шиї і спині, бретелі бюстгальтера, що тиснуть на плечі, асиметрія грудей, неможливість займатися спортом, попрілості шкіри — все це лише частина…
Тимпанопластика вуха

Тимпанопластика вуха

Тимпанопластика – це хірургічне втручання, спрямоване на корекцію порушення слуху та дефектів барабанної перетинки.
Що таке гайморит і як його лікувати?

Що таке гайморит і як його лікувати?

Гайморит — це синусит (запалення) слизових оболонок однієї з навколоносових пазух, верхньощелепної.
Що робити, якщо випадає волосся?

Що робити, якщо випадає волосся?

Випадіння волосся – фізіологічний процес, який відбувається через зміну фаз росту та оновлення клітин шкіри.
Чи можна покращити зір?

Чи можна покращити зір?

Погіршення гостроти зору, двоїння, сухість і різь в очах можуть бути ознаками як перевтоми, так і серйозного офтальмологічного захворювання.
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат