+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Відновлення після пологів

Відновлення після пологів

Послуга доступна у філіях:
  • Одеса, Суднобудівна, 1Б
  • Київ, Костянтинівська, 57
Відновлення після пологів

Всі гормональні й обмінні зміни, які відбуваються під час вагітності, спрямовані на те, щоби жінка змогла виносити, народити й вигодувати дитину. Самі пологи є стресом для організму, адже проходження дитини через родові шляхи призводить до травматизації, перерозтягнення тканин і часто розривів промежини. Промежину може розрізати і лікар, щоби полегшити народження дитини — після цього на рану легше накласти шви і таким чином зменшити ризик кровотечі й утворення рубців. Деякі зі змін після пологів проходять самі собою з часом, але так трапляється не завжди. Добра новина є у тому, що сучасна гінекологія краще розуміє жінку й дослухається до її потреб. А отже, те, що раніше вважалося нормальним станом речей, попри створення дискомфорту для жінки і погіршення умов її життя, наразі є проблемою, яку здатен вирішити кваліфікований і небайдужий гінеколог.

Показання і протипоказання до відновлення

Після народження дитини піхва відчувається і виглядає більшою, і це нормально. Відчуття набряклості піхви зазвичай минає приблизно через тиждень після пологів. Показники для звернення до гінеколога щодо відновлення після пологів:

  • опущення стінок піхви;
  • рубцеві зміни піхви;
  • синдром релаксованої піхви (розтягнення);
  • нетримання сечі;
  • рубцева деформація шийки матки;
  • ектропіон (виворіт слизової каналу шийки матки в порожнину піхви).

Зі всіма цими проблемами можна впоратися за допомоги доброго гінеколога. Ми завжди пропонуємо варіанти корекції.

Протипоказаннями для лазерних процедур і хірургічних втручань є лактація. Після її завершення гормональний фон відновиться, і деякі проблеми разом з цим пройдуть самі. А отже, щодо відновлення після пологів слід звернутися за рік, якщо жінка припинила годувати грудьми.

Результат відновлення після пологів

Результатом лікування є вирішення тих проблем, які виникли після пологів (підтягнення живота, ітимна пластика, комплексне відновлення грудей після пологів), та покращення стану жінки. Приміром, в результаті операції можна прибрати рубці, які виникли після розриву промежини, і забезпечити нормальне заживлення. Повне відновлення після пологів — справа природи і генетики, все індивідуально.

Реабілітація після відновлення

Як правило, операції з інтимної пластики переносяться добре і не викликають ускладнень. Слід чітко виконувати рекомендації лікаря, уникати тяжких фізичних навантажень (активних занять спортом, піднімання тяжкостей). Реабілітація після лазерних процедур триває приблизно 7-10 днів, протягом цього часу не можна відвідувати солярій та засмагати на сонці, купатися у водоймах, басейні чи ванній та утримуватися від статевого життя.

Що буде, якщо не проводити відновлення після пологів

Опущення стінок піхви і травми промежини призводять до змін у мікрофлорі. Патогенним мікроорганізмам простіше потрапляти в піхву і активно розмножуватися, через що виникають запалювальні процеси. Такі післяпологові зміни, як опущення стінок піхви, синдром релаксованої піхви, нетримання сечі чи рубцеві зміни, негативно впливають на якість життя жінки, сексуальне задоволення та психологічний стан. А отже, краще все ж таки вирішити наявні проблеми вчасно.

Популярні питання

Через скільки часу відновлюється організм після пологів?

Відновлення організму відбувається через 6 місяців після пологів, якщо жінка не годує грудьми, або через півроку після завершення лактації. У випадку, якщо жінка народжувала шляхом кесаревого розтину, вона матиме більше обмежень у післяродовий період, адже розтин — післяопераційна рана, яка має загоїтися. Якщо все пройшло нормально, рубець затягується на 7-10 день. Зазвичай жінкам після кесаревого розтину не рекомендують піднімати важкі предмети, зате радять більше рухатися, аби запобігти утворенню спайок і сприяти нормалізації роботи кишківника.

Виділення після пологів, як правило, тривають до місяця. Менструальний цикл відновлюється індивідуально (або не відновлюється, якщо сильно пошкоджений ендометрій, і в цьому випадку слід звернутися до гінеколога).

Як прискорити відновлення матки після пологів?

Відновлення матки після пологів триває 6-8 тижнів. Скорочуючись, вона спричиняє біль в нижній частині живота, особливо відчутний під час лактації. Проте, саме лактація сприяє скорішому відновленню.

З чого розпочати відновлення після пологів?

Відновлення після пологів слід розпочати з консультації гінеколога. Лікар розповість про методи лікування, включаючи комплекси вправ, а лазерне і хірургічне лікування слід відкласти до завершення лактації та відновлення гормонального фону.

Підготовка до відновлення після пологів

Перший крок у відновленні після пологів — це консультація гінеколога. Ще під час вагітності лікар може обговорювати з пацієнткою, які методики вона може приміняти самостійно: спеціальні комплекси вправ для покращення тонуса тазового дна, вагінальні тренажери та ін. Вправи за призначенням лікаря можна починати робити ще під час вагітності, в тому числі вони профілактують нетримання сечі.

Після завершення лактації і відновлення гормонального фону можна використовувати лазерні технології для відновлення піхви або хірургічне втручання. У випадку з лазером спершу необхідно провести санацію очагів запалення, а якщо потрібна операція — повне обстеження, яке включає в себе аналізи крові, сечі, коагулограмму тощо.

Етапи відновлення після пологів

Як і в антивіковій гінекології, відновлення після пологів включає в себе корекцію гормональних порушень (якщо гормональний фон не нормалізувався з часом), обстеження для виявлення супутніх проблем і пошук шляхів їхнього вирішення: фізіопроцедури, лазерні технології або хірургічна операція.

Зазвичай для інтимної пластики за допомогою лазеру потрібно 3-4 процедури з інтервалом між ними 3-4 тижні. У тому числі виконуємо корекцію рубців під час відновлення після пологів з розривами. Позитивного ефекту вистачає приблизно на 2 роки, після чого лікування слід повторити.

Хірургічна операція забезпечує більш тривалий ефект за умови, якщо не відбулася повторна травматизація (приміром, наступні пологи). Ми в Інституті VIRTUS пропонуємо послугу симультанних операцій, які дозволяють комбінувати пластичні та гінекологічні операції (приміром, разом з інтимним омолодженням чи пластикою стінок піхви можна провести абдомінопластику, яка допоможе підтягнути живіт, розтягнутий після пологів). Перевагою таких поєднаних операцій є те, що вони допомагають істотно заощадити час: для всіх запланованих втручань необхідно лише один раз пройти повне обстеження, все робиться під однією анестезією і з лише одним спільним періодом реабілітації. Про можливість симультанної операції слід запитати лікаря на консультації.

Овчаренко Сергій Васильович

Овчаренко Сергій Васильович

Акушер-гінеколог, гінеколог, гінеколог-ендокринолог
Стаж роботи (років): 26. Виконує близько 100 гістероскопічних та лапароскопічних операцій на рік
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Кушніренко Наталія Леонідівна

Кушніренко Наталія Леонідівна

Акушер-гінеколог, гінеколог, лапароскопічний хірург, лікар УЗД
Стаж роботи (років): 25
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Назва послуги або виду діагностики Одеса
Суднобудівна, 1Б
Київ
Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики
  • Одеса, Суднобудівна, 1Б
  • Київ, Костянтинівська, 57
Виберіть філію
Гінекологія
Консультація лікаря акушера-гінеколога вищої категорії 600
Повторна консультація лікаря акушера-гінеколога, кандидата медичних наук 500
Повторна консультація лікаря акушера-гінеколога 450
Консультація з питання гормональної дисфункції 700
Консультація лікаря гінеколога з УЗД органів малого тазу трансвагінально 800
Саркисян

Онлайн-реєстратура

Готово!

Заявка скасована

Ми дякуємо Вам за звернення до Інституту VIRTUS.
Найближчим часом адмiнiстратори зв'яжуться з Вами для пiдтвердження дати та часу консультацiï.

Ваша заявка:
Філія VIRTUS
Фахівець
Дата

Відео-відгуки пацієнтів

Кристина – Овчаренко
Маша – Овчаренко
Від чого залежить жіноче здоров’я?

Від чого залежить жіноче здоров’я?

Навіть якщо ви виграли генетичний джекпот, життя в умовах війни і постійний супутній стрес вносять свої корективи у стан жіночого здоров’я.
Здоров’я жінки: ключові захворювання матки та їх діагностика

Здоров’я жінки: ключові захворювання матки та їх діагностика

При відтермінуванні дітонародження жінки зрештою стикаються з проблемами в репродуктивній сфері.
Коли варто звернутися до лікаря щодо інтимної пластики

Коли варто звернутися до лікаря щодо інтимної пластики

Інтимна пластика — це низка операцій на органах, які входять в інтимну зону: зовнішніх — піхві, внутрішніх — вульві, та промежині.
Про що мовчать жінки: пролапс тазових органів

Про що мовчать жінки: пролапс тазових органів

З віком багато жінок стикаються з опущенням тазових органів. Разом з досвідченими гінекологами VIRTUS з’ясуємо, що ж це за проблема, чому вона виникає і…
Делікатні проблеми після пологів

Делікатні проблеми після пологів

Пологи природним шляхом - серйозне випробування для жінки і її організму. Як правило, для того, щоб допомогти малюкові з'явитися на світло, акушер-гінеколог проводить розсічення…
Менопауза — новий старт в жіночій долі

Менопауза — новий старт в жіночій долі

Найчастіше питання, які стосуються здоров'я жінки, її віком і здатністю до народження дітей, табуйовані - їх не прийнято обговорювати.
Сила м’язів тазового дна у жінок після родів і вплив на неї консервативних методів лікування

Сила м’язів тазового дна у жінок після родів і вплив на неї консервативних методів лікування

Чому важливо дбати про інтимні м’язи і що робити, якщо опущення сталося?
Про що мовчать жінки: синдром нетримання сечі

Про що мовчать жінки: синдром нетримання сечі

З віком, після пологів або зовнішніх травматичних впливів жінки стикаються з синдромом нетримання сечі.
Забаганка чи необхідність: навіщо робити інтимну пластику

Забаганка чи необхідність: навіщо робити інтимну пластику

У цій статті ми відкрито обговоримо делікатні питання інтимної пластики.
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат