+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60 вул. Суднобудівна, 1Б+38 (048) 771 05 17 вул. Буніна, 10Київ+38 (044) 332 44 00 вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Лікування вазомоторного риніту

Лікування вазомоторного риніту

Вазомоторний риніт – це одне з найпоширеніших лор-захворювань, викликане порушенням механізмів регуляції тонусу кровоносних судин в носовій порожнині.

Послуга доступна у філіях:
  • Одеса, Суднобудівна, 1Б
  • Одеса, Буніна, 10
  • Київ, Костянтинівська, 57
Лікування вазомоторного риніту

Вазомоторний риніт – це одне з найпоширеніших лор-захворювань, викликане порушенням механізмів регуляції тонусу кровоносних судин в носовій порожнині. В результаті цього захворювання судини втрачають здатність самостійно звужуватися, слизова оболонка носа значно збільшується і повноцінне носове дихання стає неможливим.

Порожнина носа є тунель грушоподібної форми. По центру тунелю проходить перегородка носа, що розділяє його на дві половини. На бічних стінках знаходяться носові раковини – це своєрідні складки, що мають кісткову основу і покриті слизовою оболонкою. Розрізняють нижні, середні і верхні раковини.

Слизова оболонка, що покриває носові раковини, містить в собі велику кількість кровоносних судин – т.зв. запалі судинні сплетення. В судинах активно циркулює кров, яка виконує роль теплоносія – по аналогії з водою в батареях опалення.

Через це посилюється кровообіг в носових раковинах і значно збільшується теплообмін. Оскільки слизова оболонка через приплив крові потовщується, повітря починає проходити по порожнини носа повільніше. Носове дихання стає не таким вільним. Як результат, повітряний струмінь встигає добре прогрітися і зволожити і, не дивлячись на низьку зовнішню температуру, на виході з порожнини носа вона становить ті ж 28-30 ° С. Для цього природа і створила ніс. Це природний кондиціонер, який обробляє повітря перед надходженням в легені. Коли ніс не працює, значно зростає навантаження на легені. Слизова оболонка бронхів і легеневі альвеоли швидше «зношуються», це може тканину стати причиною їх хронічного запалення.

Вазомоторний риніт – це захворювання, при якому цей механізм регуляції діаметра судин порушується, і судинні сплетення знаходяться в розширеному стані. Вони переповнені кров’ю, товщина слизової оболонки збільшена і людина не дихає нормально носом.

Причин виникнення даного захворювання може бути безліч. Насправді будь-яке соматичне захворювання або стан, при якому порушується тонус кровоносних судин, призводить до проявів вазомоторного риніту. Це:

  • Вегетосудинна дистонія
  • Знижений артеріальний тиск
  • Цілий спектр ендокринних захворювань
  • Вагітність
  • Прийом гіпотензивних медикаментів
  • Прийом оральних контрацептивів
  • Часте і безконтрольне користування судинозвужувальними

Тому вдихаємо повітря, пройшовши через вузькі простору порожнини носа обігрівається і увлажняется.Температура і вологість повітря, яким ми дихаємо може коливатися в дуже великих межах залежно від сезону року. Однак в будь-якому випадку на виході з порожнини носа його температура становить 28-30 ° С.

Пилипюк Дмитро Миколайович

Оториноларинголог, ЛОР-хірург
Стаж роботи (років): 12
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б; Київ, Костянтинівська, 57

Піонтковська Марина Борисівна

Оториноларинголог, ЛОР-хірург
Стаж роботи (років): 38
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б

Цепколенко Олександра Володимирівна

Оториноларинголог, ЛОР-хірург
Стаж роботи (років): 6
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б; Одеса, Буніна, 10

Даюб Алі Ахмедович

Оториноларинголог, ЛОР-хірург, сурдолог
Стаж роботи (років): 6
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б; Одеса, Буніна, 10

Онлайн-реєстратура

Готово!

Заявка скасована

Ми дякуємо Вам за звернення до Інституту VIRTUS.
Найближчим часом адміністратори зв'яжуться з Вами, щоб уточнити деталі візиту.

Ваша заявка:
Філія VIRTUS
Фахівець
Дата
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат