+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
+38 (067) 750-60-60
+38 (067) 638-87-06
+38 (048) 796-31-12
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Лікування гінекомастії

Лікування гінекомастії

Гінекомастія – це патологічне збільшення грудних залоз у чоловіків. Переважно гінекомастія не є самостійним захворюванням. Часто її розвиток – це наслідок порушень у роботі організму. Гінекомастія у жінок зустрічається дуже рідко, це захворювання діагностують переважно у чоловіків

Послуга доступна у філіях:
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
Лікування гінекомастії

Є два види гінекомастії:

 • істинна. Вона у свою чергу буває фізіологічною (що не потребує лікування) та патологічною. Фізіологічна гінекомастія часто виникає у хлопчиків у період статевого дозрівання (12–16 років) та згодом минає самостійно. Справжня гінекомастія у чоловіків є патологічною та потребує лікування;
 • хибна. Характеризується збільшенням грудей за рахунок розростання жирової тканини на передній грудній стінці.

Найчастіше спостерігається комбінація обох видів гінекомастії. Захворювання завдає чоловікові психологічного дискомфорту і змушує його соромитись власного тіла. Основні причини розвитку гінекомастії – це дисбаланс статевих гормонів (переважання естрогенів над тестостероном) та ендокринні порушення (гіпертиреоз, гіпогонадизм та інші).

Сергій Валерійович Кадочников, лікар вищої категорії, кандидат медичних наук, провідний пластичний хірург: «Гінекомастія часто зустрічається серед любителів пива, оскільки в ньому є рослинні естрогени, які стимулюють ріст грудної залози. Крім того, алкоголь, що міститься в напої, негативно впливає на роботу печінки, де утилізується надлишок естрогенів».

Симптоми гінекомастії у чоловіків:

 • збільшення грудних залоз (одностороннє чи двостороннє). Може бути невеликим або дуже вираженим – аналогічно до 2-3 розмірів грудей у ​​жінок
 • почуття важкості або розпирання у грудній залозі
 • збільшення ареол

Покази та протипокази до лікування гінекомастії

Показом до хірургічного лікування гінекомастії є збільшені грудні залози, що спричиняють естетичний дискомфорт. Операція рекомендована при птозі (обвисанні) грудних залоз та збільшенні ареол.

Відносним протипоказом до хірургічного лікування гінекомастії є наявність ендокринних захворювань, що спровокували ріст грудних залоз. Операцію можна буде провести після завершення курсу терапії у ендокринолога.

Протипокази до хірургічного лікування гінекомастії:

 • важкі серцево-судинні патології
 • гострі інфекційні захворювання
 • порушення згортання крові
 • хронічні захворювання в період загострення

Популярні питання

Що таке юнацька гінекомастія?

Юнацька гінекомастія – це збільшення розміру грудних залоз у хлопчиків у період статевого дозрівання (12-16 років). Вона є варіантом норми і зазвичай не потребує лікування.

Коли минає підліткова гінекомастія?

Підліткова гінекомастія самостійно минає у термін від 6 місяців до 2 років. Якщо патологія зберігається після 18 років, необхідно записатися на консультацію до пластичного хірурга з приводу оперативного лікування.

Що таке гінекомастія у чоловіків?

Гінекомастія у чоловіків – це патологічне збільшення грудних залоз. Існує справжня гінекомастія, коли збільшуються самі грудні залози, і хибна, викликана локальним скупченням жирової клітковини на передній грудній стінці.

Хочете
побачити приклади
До і Після?

Результати наших операцій та процедур переконують краще будь-яких слів. Судіть самі!

Підготовка до лікування гінекомастії

Перший етап підготовки до хірургічного лікування справжньої чи хибної гінекомастії – консультація з пластичним хірургом. Після цього лікар скеровує пацієнта на УЗД грудних залоз та на консультацію до ендокринолога (у разі потреби). Якщо причиною розвитку захворювання є гормональні чи ендокринні порушення, призначають дату операції.

Перед хірургічним втручанням пацієнт проходить стандартне передопераційне обстеження (загальний та розгорнутий аналіз крові, кардіограма, флюорографія та інші дослідження). Також проводиться консультація з анестезіологом.

Етапи лікування гінекомастії

Операція з видалення надлишкової тканини грудних залоз при гінекомастії у чоловіків (мастектомія) може тривати від 45 хвилин до 1,5–2 годин залежно від обсягу хірургічного втручання. Тканину грудних залоз, що розрослася, видаляють через невеликі розрізи на шкірі. Якщо розмір грудних залоз відносно великий і є птоз, одночасно проводиться підтяжка шкіри, яка розміщена поряд, і пластика ареоли (у разі потреби).

Дуже часто мастектомія поєднується з ліпосакцією передньої та бічної поверхні грудної стінки для видалення локальних жирових відкладень. У разі коли після значного схуднення з’явилося обвисання тканин передньої грудної стінки при збільшених грудних залозах, проводиться торсопластика. Операція передбачає видалення надмірної залозистої тканини грудних залоз з одночасною підтяжкою шкіри та м’яких тканин передньої грудної стінки.

Результат лікування гінекомастії

Внаслідок хірургічного лікування гінекомастії усувається надмірний об’єм грудних залоз. Груди стають підтягнутими та набувають властивого для чоловічої статі вигляду. Після хірургічного втручання залишаться невеликі (довжиною до 3 см) тонкі рубці на нижніх межах ареол, які згодом стануть практично непомітними.

Реабілітація після лікування гінекомастії

Протягом місяця після хірургічного лікування гінекомастії необхідно носити компресійну білизну. Також на цей період потрібно відмовитися від важких фізичних навантажень, відвідування сауни, лазні та басейну.

Що буде якщо не лікувати гінекомастію

Якщо не лікувати справжню гінекомастію, яка розвинулася на тлі ендокринних чи гормональних порушень, то грудні залози можуть і надалі рости. У занедбаних випадках захворювання призводить до формування жінкоподібних грудних залоз із птозом 2-3 ступеня (аналогічно 2-3 розміру грудей у ​​жінок).

Кадочніков Сергій Валерійович

Кадочніков Сергій Валерійович

Пластичний хірург
Стаж роботи (років): 16. Більш 10 000 пластичних і реконструктивних операцій
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б; Київ, Костянтинівська, 57
Корнієнко Олександр Євгенович

Корнієнко Олександр Євгенович

Пластичний хірург
Стаж роботи (років): 16. Більш 10 000 пластичних і реконструктивних операцій
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б; Київ, Костянтинівська, 57
Єргієва Марина Ігорівна

Єргієва Марина Ігорівна

Пластичний хірург, флеболог
Стаж роботи (років): 12
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Саркісян Арман Грайровіч

Саркісян Арман Грайровіч

Пластичний хірург
Стаж роботи (років): 7
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Назва послуги або виду діагностикиОдеса
Суднобудівна, 1Б
Одеса
Київ
Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Одеса,
 • Київ, Костянтинівська, 57
Виберіть філію
Пластична хірургія
Консультація хірурга вищої категорії900600
Консультація хірурга700400500
Повторна консультація хірурга500250
Рыбак консультации

Онлайн-реєстратура

Готово!

Заявка скасована

Ми дякуємо Вам за звернення до Інституту VIRTUS.
Найближчим часом адмiнiстратори зв'яжуться з Вами для пiдтвердження дати та часу консультацiï.

Ваша заявка:
Філія VIRTUS
Фахівець
Дата

Відео-відгуки пацієнтів

видео отзыв александра
(Русский) Оксана – Кадочников
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат