+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Лікування врослого нігтя

Лікування врослого нігтя

Оніхокриптоз – це хронічне захворювання, складний патологічний процес, коли фізіологічно неправильний ріст нігтьової пластини стає причиною дискомфорту та запалень.

Послуга доступна у філіях:
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Лікування врослого нігтя

Що таке врослий ніготь?

Оніхокриптоз – а саме таку наукову назву має проблема нігтя, який вростає, – це хронічне захворювання, складний патологічний процес, коли фізіологічно неправильний ріст нігтьової пластини стає причиною дискомфорту та запалень. Це відбувається через те, що частина нігтя впирається в шкіру пальця і ​​його валик, що обрамляє нігтьове ложе, пошкоджуючи шкіру.

Як правило, проблема вростання нігтя актуальна для пальців ніг. У практиці наших фахівців вкрай рідко зустрічається врослий ніготь на руці. Практично завжди це є наслідком інших захворювань, наприклад, артритів. З проблемою врослого нігтя найчастіше стикаються діти в період статевого дозрівання і дорослі до тридцяти років.

Симптоми вростання нігтя

Лікування врослого нігтя-1Вростання нігтя супроводжується почервонінням, болем під час натискання, торкання та ходьби, набряком, виникненням гнійно-запальних процесів, зміною кольору нігтьової пластини.

Можливі причини вростання нігтя

Врослі нігті на ногах можуть з’являтися через цілу низку причин. Серед них наприклад:

 • генетична схильність. 8-10% пацієнтів інституту передової медицини VIRTUS мають в сімейному анамнезі близьких родичів, що страждають від тієї ж проблеми;
 • патології стопи, нігтьового ложа та нігтьової пластинки, плоскостопість;
 • підвищена пітливість;
 • тривале носіння незручного взуття або високі підбори у жінок;
 • недостатня гігієна стоп;
 • неправильний педикюр;
 • наявність грибкових інфекцій;
 • наявність цукрового діабету.

Що буде, якщо не видаляти врослий ніготь?

Врослий ніготь спричиняє значний дискомфорт, викликає складнощі з підбором взуття і може призвести до серйозних запалень. У разі, якщо вріс ніготь на нозі, його хронічні запалення можуть призвести до порушень функцій внутрішніх органів. Біль від врослого нігтя впливає на ходу, змушуючи пацієнта змінювати звичне і анатомічно правильне положення стопи і перерозподіляти навантаження на ноги. Це, в свою чергу, може призвести до зміни положення внутрішніх органів, порушення кровопостачання й іннервації – порушення чутливості тканин. Варто розуміти, що тривалий розвиток проблеми без коректної терапії зумовлює появу остеомієліту – гнійного запалення з подальшим руйнуванням кістки – і навіть ампутацією пальця.

Не займайтеся самолікуванням – лікар точно знає, як лікувати врослий ніготь з гноєм і не допустить подальшого розвитку запалення.

Не варто також самостійно лікувати врослий ніготь у дитини – це може призвести до серйозних проблем аж до зміни анатомії стоп.

Чому варто звернутися в клініку VIRTUS для видалення врослого нігтя?

Значною перевагою інституту передової медицини VIRTUS у видаленні врослого нігтя можна назвати те, що у нас пацієнти мають можливість отримати консультацію всіх необхідних фахівців – подолога, ортопеда, хірурга – в одному місці. Наші лікарі не прагнуть провести операцію за всяку ціну – навпаки, всі разом шукають спосіб, який допоможе вирішити проблему без хірургічного втручання.

Варто також відзначити, що наші хірурги – єдині в Одесі та одні з небагатьох в Україні, хто проводить операцію з видалення врослого нігтя на нозі за допомогою лазера. У цього лазерного видалення є низка переваг в порівнянні з класичним способом:

 • антисептичність: лазер одразу ж “закриває” краї рани, обробляє їх. Таким чином знижується ризик потрапляння у відкриту рану інфекцій та розвитку запалень;
 • точність: на такому невеликому та делікатному ділянці як палець ноги, лазер дозволяє проводити операції з високою точністю. Лікування повинно бути дуже акуратним, оскільки результат найменшого впливу на ділянку ніг заживає довше – це відбувається через те, що є постійний тиск на стопу під час ходьби та носіння взуття, особливо відкритого.

Профілактика вростання нігтя

Для того, щоб уникнути розвитку вростання нігтя або рецидивів оніхокриптозу подологи радять дотримуватися наступних нескладних правил:

 • дотримуватися гігієни стоп;
 • підбирати правильне взуття;
 • зайнятися лікуванням грибкових захворювань, якщо вони є;
 • проводити правильний догляд за нігтями: треба запитати у лікаря як підрізати врослий ніготь не вирізаючи, а акуратно сточуючи пилкою куточки.

Коли необхідно звернутися до лікаря

Звернутися до подолога з проблемою врослого нігтя варто за наявності дискомфорту, болю, запалень нігтя або нігтьового валика та м’яких тканин пальця.

Популярні питання

Як почистити врослий у палець ноги ніготь?

Не варто займатися самолікуванням і намагатися в домашніх умовах почистити врослий в палець ноги ніготь – якщо зробити це неправильно, можна занести в рану інфекцію. Також високий ризик поширити вже наявну інфекцію або грибок на здорові пальці та стопу.

Чи можна «парити» врослий ніготь?

Перед тим як «парити» врослий ніготь варто проконсультуватися з лікарем. Можливо, лікар порадить прийом спеціальних ванночок – вони входять до переліку заходів консервативного лікування проблеми.

Чи можна видалити врослу нігтьову пластину вдома?

Домашні нестерильні умови та інструменти небезпечні для відкритої рани. Таким чином можна посилити проблему або пропустити частинки нігтя, через які почнеться гнійний процес в м’яких тканинах.

Чи можна вагітним видаляти врослий ніготь?

У процедурі видалення врослого нігтя у вагітних є свої особливості та складнощі – перш за все, у підборі безпечного для здоров’я матері та плоду наркозу. Однак будь-який врослий ніготь як потенційне джерело інфекції та гнійних процесів варто перевірити і, в разі потреби, – видалити.

Скільки заживає врослий ніготь?

Період загоєння багато в чому залежить від того наскільки запущена проблема. У ситуаціях коли пацієнт своєчасно отримав необхідну допомогу, на реабілітацію і загоєння знадобиться приблизно місяць. Якщо ж нігтьова пластина була видалена або проводилося лікування грибка, термін реабілітації зростає до 6 місяців – саме стільки часу потрібно, щоб тканини пластини оновилися повністю.

Хочете
побачити приклади
До і Після?

Результати наших операцій та процедур переконують краще будь-яких слів. Судіть самі!

Діагностика проблеми врослого нігтя в клініці VIRTUS

Для первинної діагностики врослого нігтя варто звернутися до лікаря-подолога – фахівця вузького профілю, який займається проблемами стоп. Для уточнення діагнозу та визначення суті проблеми лікар може призначити низку додаткових аналізів – це допоможе отримати повну картину та скласти коректний план лікування врослого нігтя.

Видалення врослого нігтя

Якщо раніше позбутися від врослого нігтя можна було лише хірургічним шляхом, то зараз існують різноманітні комбінації ортопедичного та подологічного консервативного лікування. З їх допомогою можна провести лікування без операції і вирішити проблему за допомогою корекції способу життя, підбору правильного взуття і медикаментів.

У разі, якщо пацієнт звернувся у VIRTUS з проблемою, яка зайшла занадто далеко, і консервативні методи лікування не принесуть бажаного результату, хворобою займається хірург.

Нині є понад 100 різновидів операцій з усунення проблеми вростання нігтя, деякі з них – це:

 • повне видалення нігтьової пластини;
 • корекція форми нігтьової пластини і м’якої тканини;
 • пластичні операції.
Павленко Тетяна Леонідівна

Павленко Тетяна Леонідівна

Дерматолог, дерматовенеролог
Стаж роботи (років): 29
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Назва послуги або виду діагностики Одеса
Суднобудівна, 1Б
Київ
Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Виберіть філію
Дерматовенерологія
Консультація лікаря-дерматовенеролога 800 720
Повторна консультація дерматовенеролога 500 450
Консультація лікаря дерматовенеролога-трихолога 800 720
Повторна консультація лікаря дерматовенеролога-трихолога 500 420
Дерматоскопія 1-3 новоутворень 550
Складання “мапи родимок”
Овчаренко

Онлайн-реєстратура

Готово!

Заявка скасована

Ми дякуємо Вам за звернення до Інституту VIRTUS.
Найближчим часом адмiнiстратори зв'яжуться з Вами для пiдтвердження дати та часу консультацiï.

Ваша заявка:
Філія VIRTUS
Фахівець
Дата

Відео-відгуки пацієнтів

История пациентки Анны Назаренко
Як боротися з висівкоподібним лишаєм?

Як боротися з висівкоподібним лишаєм?

Висівкоподібний або різнокольоровий лишай — це поверхнева грибкова інфекція шкіри. В народі його часто називають «сонячний грибок».
Голити або не голити: переваги лазерної епіляції

Голити або не голити: переваги лазерної епіляції

Лазерна епіляція – сучасний метод видалення небажаного волосся на тілі за допомогою впливу лазерного променя
Лікуємо рожевий лишай Жибера

Лікуємо рожевий лишай Жибера

Лишай Жибера, пітиріаз — це дерматологічне захворювання з тривалим перебігом (2-8 тижнів), для якого характерні висипання на шкірі у вигляді дрібних сверблячих плям.
Гипергідоз — що це? Причини та лікування підвищеного потовиділення

Гипергідоз — що це? Причини та лікування підвищеного потовиділення

Підвищене пововиділення здатне не тільки зіпсувати одяг та настрій, але й стати серьозною проблемою в житті.
Як і в яких випадках необхідно видаляти родимки?

Як і в яких випадках необхідно видаляти родимки?

Родимка може стати як незабутньою родзинкою образу, так і великою проблемою для свого власника.
Лікування грибка нігтів (оніхомікоз)

Лікування грибка нігтів (оніхомікоз)

За нігтям можна визначити стан нашого здоров'я. Зміна кольору і форми нігтів говорять про патогенних процесах.
Лікування псоріазу

Лікування псоріазу

Хвороба може проявитися практично на будь-якій ділянці шкіри – буває псоріаз на голові, псоріаз на обличчі й навіть в складках шкіри
Оперізуючий лишай: відповідаємо на часті запитання про захворювання

Оперізуючий лишай: відповідаємо на часті запитання про захворювання

Віддаленим наслідком «дитячої» хвороби може стати оперізуючий лишай — небезпечна патологія.
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат