+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60 вул. Суднобудівна, 1Б+38 (048) 771 05 17 вул. Буніна, 10Київ+38 (044) 364 80 50 вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Видалення родимок на обличчі і тілі

Видалення родимок на обличчі і тілі

Родимки (невуси) – поширений вид доброякісних новоутворень шкіри. Переважно вони не становлять загрози здоров’ю, але в деяких випадках родимки здатні перероджуватися в злоякісну пухлину – меланому (малігнізація).

Послуга доступна у філіях:
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Видалення родимок на обличчі і тілі

Але в більшості випадків меланома з’являється не з попередньої родимки, а сама по собі, і може імітувати родимку.

Крім того, невуси, які знаходяться на відкритих ділянках тіла, можуть заподіювати естетичний дискомфорт. Можливості сучасної дерматології дозволяють видалити родимки на обличчі та тілі швидко, безболісно ​​і в більшості випадків – безслідно. Пройти діагностику та видалення родимок в Одесі за допомогою сучасних малотравматичних хірургічних методик можна в Інституті передової медицини VIRTUS.

Дерматолог підбере оптимальний спосіб видалення новоутвору залежно від його типу (доброякісний, злоякісний), місця розташування (обличчя, шия, тулуб, кінцівки) і глибини проростання. Спроби самостійного видалення родимок в домашніх умовах небезпечні та можуть залишити рубці на шкірі. Більш того, можна помилково неправильно видалити злоякісну пухлину не в повному обсязі, що спричинить небезпечні для здоров’я наслідки – рецидив пухлини або поширення ракових клітин з током крові по всьому організму.

В Інституті передової медицини VIRTUS застосовують такі методи видалення невусів:

 • електрохірургічний (радіоножем). При радіохвильовому видаленні родимок завдяки високочастотним радіохвилям тканини новоутвору випаровуються, при цьому шкіра поряд не нагрівається і не травмується;
 • лазерне видалення родимок (застосовується абляційний СО2 лазер). Передбачає випарювання (вапоризацію) новоутвору сфокусованим лазерним променем. Глибина його проникнення в шкіру строго контролюється, тому ризик утворення шрамів після процедури мінімальний;
 • хірургічне видалення родимок (виконується пластичним хірургом) – рекомендують у випадках, коли новоутвір розташований в глибоких шарах шкіри або схильний до рецидиву (повторного проростання). Якщо потрібно здати невус на гістологічний аналіз (при підозрі на злоякісний тип), може бути виконане поверхневе бритвене (тангенціальне) видалення;
 • мікрохірургічне видалення родимок (MOHS). Методика є висіченням родимки скальпелем з наступним гістологічним контролем країв рани. Мікрографія по MOHS в першу чергу застосовується для лікування немеланомних раків шкіри (базальноклітинного або плоскоклітинного раку шкіри з високим ризиком локального рецидиву). Даний хірургічний метод показаний, якщо новоутворення знаходиться на шкірі обличчя, шиї, привушної області або кінцівок.

Покази та протипокази до видалення родимок

Покази до видалення родимок діляться на:

 • медичні – підозра на злоякісне переродження (необхідність проведення гістологічного аналізу невуса під мікроскопом), часта травматизація родимки, розташування в місці, де вона піддається натиранню або розчісуванню;
 • естетичні – вигляд, розмір родимки викликає у пацієнта дискомфорт.

Протипоказів до видалення родимок на обличчі та тілі немає. Можна видаляти будь-які новоутвори, а при наявності підозр на онкологію, висічену тканину обов’язково здають в лабораторію на гістологічне дослідження для встановлення точного діагнозу.

Результат видалення родимок

Результатом правильного видалення невуса є повне висічення новоутвору, при якому ризик рецидиву зведений до мінімуму. Чи залишиться шрам на шкірі після видалення родимки, залежить від її типу та місця розташування. Після лікування неглибоких новоутворів на обличчі за допомогою СО2 лазера, рубців практично не залишається, оскільки шкіра в цій ділянці заживає дуже добре.

Після хірургічного, радіохвильового або лазерного видалення шкірних утворень на тулубі або кінцівках в більшості випадків залишається малопомітний шрам. Ускладнення після видалення родимки виникають рідко і пов’язані, переважно, з інфікуванням рани через пошкодження її поверхні і недостатнім доглядом під час реабілітації. Іншим можливим ускладненням є формування гіпертрофованих, рідше – келоїдних рубців. Келоїдні рубці можуть виникати після видалення родимок у ділянці грудної клітини (декольте).

Перед визначенням відповідного способу висічення невуса дерматолог опитує пацієнта про схильність до формування келоїдних рубців, щоб максимально знизити ризик їх розвитку. Але навіть якщо після видалення родимки сформувався опуклий рубець, його можна скоригувати за допомогою лазера або інших методик.

Реабілітація після видалення родимок

Протягом доби після видалення родимки рану не рекомендується мочити (при хірургічному методі видалення – до моменту зняття швів). Важливо не травмувати рану, уникати відвідування лазні, сауни, басейну доти, поки вона повністю не заживе.

Для щоденного догляду за раною після видалення родимки необхідно використовувати силіконовий гель для профілактики утворення шрамів. Протягом місяця після процедури не можна засмагати – це може підвищити ризик формування гіпертрофічного рубця.

Що буде, якщо не видаляти родимки

Якщо це доброякісні родимки, які не викликають ніяких сумнівів під час огляду, то нічого не буде, якщо їх не видаляти. Але якщо вчасно не видалити підозрілу родимку, то вона може переродитися в злоякісну пухлину шкіри, що становить загрозу для здоров’я і життя пацієнта.

Популярнi питання

Скільки можна митися після видалення родимок?

Після видалення родимок радіохвильовим методом або лазером можна митися через добу після процедури. Після хірургічного видалення невуса бажано не мочити рану до зняття швів.

Чи можна засмагати після видалення родимок?

Після видалення родимок протягом місяця не можна засмагати, оскільки це підвищує ризик утворення гіпертрофічних (опуклих) рубців.

Як заживає рана після видалення родимки?

Швидкість загоєння рани після видалення родимки залежить від ділянки, методу видалення та індивідуальних особливостей організму. Якщо проводилося лазерне видалення на обличчі або відкритих ділянках тіла (шия, зона декольте, верхня третина спини), то рана заживає приблизно за 10 днів. Рана у ділянці тулуба заживає протягом двох тижнів, в області паху та кінцівок – трохи довше.

Підготовка до видалення родимок

Підготовка до видалення доброякісних родимок не потрібна. Не варто попередньо здавати аналізи, необхідно тільки записатися на консультацію до дерматолога в Клініці VIRTUS.

Етапи видалення родимок

Видалення родимок в Одесі в Інституті передової медицини VIRTUS проводиться в три етапи:

 1. Діагностика новоутвору за допомогою методу цифрової дерматоскопії (вивчення структури родимки під багаторазовим оптичним збільшенням, оцінка ризику злоякісності). Для визначення глибини розміщення родимки в шкірі може застосовуватися метод ультразвукового дослідження (УЗД) шкіри. На базі отриманої в результаті діагностики інформації дерматолог підбирає оптимальний метод видалення шкірного утвору.
 1. Дезінфекція шкіри та знеболення – як правило, застосовуються місцеві анестетики (крем). У деяких випадках роблять укол знеболюючого препарату. Дерматолог заздалегідь запитує пацієнта про наявність алергічних реакцій на знеболюючі медикаменти. Якщо є сумніви, проводиться алергологічне тестування на непереносимість анестетиків.
 2. Видалення родимки на обличчі або тілі обраним методом. У разі потреби видалений матеріал відправляють у лабораторію на гістологічний аналіз.
Корнієнко Олександр Євгенович

Корнієнко Олександр Євгенович

Пластичний хірург
Стаж роботи (років): 16. Більш 10 000 пластичних і реконструктивних операцій
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б; Київ, Костянтинівська, 57
Зацерклянний Олександр Мелентійович

Зацерклянний Олександр Мелентійович

Дерматолог, дерматовенеролог, дерматоонколог
Стаж роботи (років): 22. Більше 4000 консультацій і більше 1500 процедур видалення новоутворень шкіри на рік.
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б; Одеса, Буніна, 10
Таран Артем Анатолійович

Таран Артем Анатолійович

Дерматохірург, дерматоонколог
Стаж роботи (років): 22
Веде прийом в філіях: Київ, Костянтинівська, 57
Дiмiтрова Ірина Анатоліївна

Дiмiтрова Ірина Анатоліївна

Дерматолог, косметолог, дерматовенеролог
Стаж роботи (років): 17
Веде прийом в філіях: Одеса, Буніна, 10
Жовта Наталія Валеріївна

Жовта Наталія Валеріївна

Дерматолог, дерматовенеролог, дитячий дерматолог
Стаж роботи (років): 9
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Гордейкін Максим Ігорович

Гордейкін Максим Ігорович

Дерматолог, дерматовенеролог
Стаж роботи (років): 18
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Онопрієнко Ігор Леонідович

Онопрієнко Ігор Леонідович

Дерматовенеролог
Стаж роботи (років): 12
Веде прийом в філіях: Київ, Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностикиОдеса
Суднобудівна, 1Б
Одеса
Буніна, 10
Київ
Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Одеса, Буніна, 10
 • Київ, Костянтинівська, 57
Виберіть філію
Дерматокосметологія
Первинна консультація лікаря-дерматолога600600600
Повторна консультація лікаря-дерматолога350350350
Дерматоскопія550550550
Дерматовенерологія
Консультація лікаря-дерматовенеролога600600600
Повторна консультація дерматовенеролога350350350
Консультація лікаря дерматовенеролога-трихолога600600600
Повторна консультація лікаря дерматовенеролога-трихолога400400350
Дерматоскопія 1-3 новоутворень550550550
Складання “мапи родимок”1800
Детский ЛОР баннер

Онлайн-реєстратура

Готово!

Заявка скасована

Ми дякуємо Вам за звернення до Інституту VIRTUS.
Найближчим часом адмiнiстратори зв'яжуться з Вами для пiдтвердження дати та часу консультацiï.

Ваша заявка:
Філія VIRTUS
Фахівець
Дата

Відео-відгуки пацієнтів

видео отзыв александра
(Русский) Кристина – Овчаренко
(Русский) Гена – Носко
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат