+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Видалення «винних» плям у дітей і дорослих

Видалення «винних» плям у дітей і дорослих

Капілярна мальформація, полум’яніючий невус або «винна» пляма це судинна патологія, що характеризується появою на шкірі плям рожевого, червоного або бордового кольору, з чіткими межами, які часто мають неправильну форму.

Послуга доступна у філіях:
  • Одеса, Суднобудівна, 1Б
Видалення «винних» плям у дітей і дорослих

Причиною появи «винних» плям є мутація у гені GNAQ, через що в тканинах шкіри з’являється безліч «зайвих» незрілих капілярів. Через їх «незрілість» вони не виконують свої фізіологічні функції і знаходяться у розширеному стані, потік крові у них сповільнюється.

Капілярна мальформація вроджена патологія, з якою з’являються на світ від трьох до п’яти дітей з тисячі. «Винні» плями у новонароджених розташовуються переважно на обличчі та шиї, але можуть з’являтися на будь-якій частині тіла. Площа червоної плями на шкірі збільшується пропорційно росту дитини.

«Винна» пляма на обличчі, шиї та інших відкритих ділянках тіла може викликати естетичний і психологічний дискомфорт. З часом червона пляма потовщується і набуває горбистої поверхні. На ній з’являються судинні утворення, а також може спостерігатися потовщення м’яких тканин і кісток, що призводить до зміни пропорцій ураженої частини тіла, особливо обличчя.

Особливу увагу слід приділяти «винним» плямам, розміщеним у ділянці лоба, так як при такій локалізації плям завжди необхідно виключати синдром Стерджа-Вебера (Штурге-Вебера). Цей синдром характеризується появою судинної мальформації головного мозку, через що можуть з’являтися судоми, порушення психічного розвитку, підвищення внутрішньоочного тиску (глаукома).

Лікування «винних» плям народними засобами неефективне, так як вони не здатні прибрати зайві судини. Хірургічне видалення «винних» плям застаріла методика, яка більше не застосовується з огляду на високу травматичність і складність проведення. Єдиним ефективним методом лікування «винних» плям є лазерне видалення судинних новоутворень шкіри за допомогою імпульсних лазерів на барвниках (puls dye laser). Для досягнення оптимального результату лазерну терапію полум’яніючого невусу потрібно розпочинати якомога швидше.

Для лікування «винних» плям в Україні в Інституті передової медицини VIRTUS використовується судинний імпульсний лазер на барвниках з довжиною хвилі 585/595 нм, що відрізняється високою ефективністю і щадним впливом на шкіру. Лазерний промінь проходить крізь шкіру, не пошкоджуючи її, і видаляє безпосередньо поверхневі судини.

У Клініці VIRTUS проводять лазерну корекцію «винних» плям на шкірі у пацієнтів будь-якого віку, в тому числі і у дітей до року. Процедура проводиться як під місцевим, так і під загальним знеболенням (медикаментозний сон). У нас є всі умови для безболісного і безпечного лікування навіть найменших пацієнтів.

Покази і протипоказання до видалення «винних» плям у дітей та дорослих

Показом до видалення «винних» плям є сам факт їх наявності, так як з часом у шкірі і підлеглих тканинах на місці плями відбуваються необоротні зміни вона потовщується, втрачає еластичність і стає горбистою. Протипоказань до лазерного лікування полум’яніючого невусу немає.

Результат видалення «винних» плям

В результаті лазерної терапії «винні» плями на обличчі та інших ділянках тіла бліднуть приблизно на 70-80%. Прогноз ефективності лазерного лікування попередньо обговорюється з дерматологом і залежить від загальної площі «винної» плями і глибини залягання розширених судин.

Реабілітація після видалення «винних» плям

Протягом перших 5-10 днів після лазерного видалення «винних» плям на шкірі в місцях проведення процедури з’являються синці (пурпура), які розсмоктуються самостійно в середньому впродовж тижня. Це нормальна реакція, яка є наслідком руйнування поверхневих судин у шкірі.

Упродовж перших 3-4 тижнів після лазерного видалення полум’яніючого невусу на шкірі у місці плями може зберігатися незначна пігментація. Через деякий час вона самостійно зникне, і шкіра на цій ділянці буде світлішою. Поступово колір шкіри на місці видаленої плями зрівняється з кольором решти шкіри. Впродовж усього курсу лікування необхідно використовувати сонцезахисний крем із SPF 50. У іншому випадку на шкірі може утворитися стійка пігментація, яка тримається протягом кількох місяців.

Що буде, якщо не видаляти «винні» плями

Як правило, у дорослому віці «винна» пляма потовщується і набуває горбистої поверхні. Якщо пляма розташована на обличчі, може спостерігатись надлишковий ріст м’яких тканин обличчя. На фоні «винної» плями на шкірі може з’являтись надлишковий ріст м’яких тканин обличчя. На тлі «винної» плями на шкірі можуть з’являтись інші судинні утворення, які зовні нагадують темно-червоні «вузлики».

Популярне запитання

Що таке «винні» плями на обличчі?

«Винні» плями на обличчі це зона патологічно розширених судин шкіри. Через те, що вони не здатні звужуватись і постійно наповнені кров’ю, шкіра набуває червонувато-фіолетового відтінку.

Хочете побачити фото До і Після?

Результати наших операцій та процедур переконують краще будь-яких слів. Судіть самі!

Хочете
побачити приклади
До і Після?

Результати наших операцій та процедур переконують краще будь-яких слів. Судіть самі!

Підготовка до видалення «винних» плям

Першим етапом підготовки до процедури видалення «винних» плям лазером є консультація з дерматологом. Якщо у пацієнта є супутні захворювання і він приймає лікарські препарати, йому слід повідомити про це лікаря. Упродовж місяця до початку лазерної терапії «винних» плям не можна засмагати. Якщо є ймовірність тривалого перебування на сонці, необхідно використовувати сонцезахисний крем з високим фактором захисту від УФ-випромінювання (SPF 50).

Етапи видалення «винних» плям

Для ефективного видалення «винних» плям лазером знадобиться декілька процедур з інтервалом від 4-6 тижнів до кількох місяців. Тривалість перерви залежить від того, як проходить реабілітаційний період. Дуже тривалі інтервали між процедурами можуть знижувати їх ефективність. Щоб видалити «винну» пляму лазером, знадобиться в середньому 5-10 процедур. Вони проводяться до тих пір, поки є покращення у відповідь на лікування.

Назва послуги або виду діагностики Одеса
Суднобудівна, 1Б
Київ
Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики
  • Одеса, Суднобудівна, 1Б
  • Київ, Костянтинівська, 57
Виберіть філію
Дерматовенерологія
Консультація лікаря-дерматовенеролога 800 720
Повторна консультація дерматовенеролога 500 450
Консультація лікаря дерматовенеролога-трихолога 800 720
Повторна консультація лікаря дерматовенеролога-трихолога 500 420
Дерматоскопія 1-3 новоутворень 550
Складання “мапи родимок”
Цепк Ганна

Онлайн-реєстратура

Готово!

Заявка скасована

Ми дякуємо Вам за звернення до Інституту VIRTUS.
Найближчим часом адмiнiстратори зв'яжуться з Вами для пiдтвердження дати та часу консультацiï.

Ваша заявка:
Філія VIRTUS
Фахівець
Дата

Відео-відгуки пацієнтів

История пациентки Анны Назаренко
Як боротися з висівкоподібним лишаєм?

Як боротися з висівкоподібним лишаєм?

Висівкоподібний або різнокольоровий лишай — це поверхнева грибкова інфекція шкіри. В народі його часто називають «сонячний грибок».
Голити або не голити: переваги лазерної епіляції

Голити або не голити: переваги лазерної епіляції

Лазерна епіляція – сучасний метод видалення небажаного волосся на тілі за допомогою впливу лазерного променя
Лікуємо рожевий лишай Жибера

Лікуємо рожевий лишай Жибера

Лишай Жибера, пітиріаз — це дерматологічне захворювання з тривалим перебігом (2-8 тижнів), для якого характерні висипання на шкірі у вигляді дрібних сверблячих плям.
Гипергідоз — що це? Причини та лікування підвищеного потовиділення

Гипергідоз — що це? Причини та лікування підвищеного потовиділення

Підвищене пововиділення здатне не тільки зіпсувати одяг та настрій, але й стати серьозною проблемою в житті.
Як і в яких випадках необхідно видаляти родимки?

Як і в яких випадках необхідно видаляти родимки?

Родимка може стати як незабутньою родзинкою образу, так і великою проблемою для свого власника.
Лікування грибка нігтів (оніхомікоз)

Лікування грибка нігтів (оніхомікоз)

За нігтям можна визначити стан нашого здоров'я. Зміна кольору і форми нігтів говорять про патогенних процесах.
Лікування псоріазу

Лікування псоріазу

Хвороба може проявитися практично на будь-якій ділянці шкіри – буває псоріаз на голові, псоріаз на обличчі й навіть в складках шкіри
Оперізуючий лишай: відповідаємо на часті запитання про захворювання

Оперізуючий лишай: відповідаємо на часті запитання про захворювання

Віддаленим наслідком «дитячої» хвороби може стати оперізуючий лишай — небезпечна патологія.
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат