+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Аденотонзілотомія

Аденотонзілотомія

Всі діти мають аденоїди і мигдалики — це частина імунної системи, і не завжди вони запалюються й самі по собі стають проблемою. Якщо мигдалики збільшені, але це не спричиняє дитині жодного дискомфорту, їх не треба видаляти «про всяк випадок». Якщо ж малюк не дихає носом, у нього часто виникають довготривалі запальні процеси у носоглотці, а також хронічний ексудативний отит — це привід відвідати отоларинголога і, можливо, замислитися про операцію.

Послуга доступна у філіях:
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
Аденотонзілотомія

Аденотонзілотомія — це повне видалення аденоїдів з частковим видаленням мигдаликів. Найчастіше така операція проводиться дітям 2-8 років, але інколи доводиться робити її і старшим пацієнтам. Зрідка в нашій практиці трапляється й таке, що є необхідність у видаленні аденоїдів дорослим.

Показання та протипоказання до видалення аденоїдів

Аденоїдна тканина у дитини має атрофуватися з часом, по мірі дорослішання, проте інколи вона стає джерелом запальних процесів і спричиняє ускладнення. Показання для проведення аденотомії — це наступні скарги у поєднанні з гіпертрофією аденоїдної тканини:

 • хропіння;
 • покашлювання вранці або після фізичних навантажень;
 • зниження слуху;
 • хронічний ексудативний отит;
 • апное (зупинка дихання уві сні);
 • постійні запальні процеси в носовій порожнині;
 • стікання по задній стінці носогорла;
 • виділення з носа.

Оскільки дитина постійно дихає ротом, вона інстинктивно висуває вперед щелепу і шию. Через це з’являються анатомічні зміни у положенні шиї (шийний лордоз), а щелепи формуються неправильно (це в свою чергу впливає на прикус та появу захворювань зубів і ясен). Тому на лікування до ЛОР-хірурга подеколи направляє ортодонт.

– Найчастіше до нас надходять пацієнти, які вже пройшли медикаментозне лікування і звернулися безпосередньо задля операції, — каже ЛОР-хірург, отоларинголог Олександра Цепколенко. — В будь-якому разі ми починаємо з призначення протизапальної і протинабрякової терапії, і через 10 днів перевіряємо, чи скоротилася аденоїдна тканина. Якщо є позитивний результат, в хірургічному лікуванні немає необхідності. Якщо ж лікування не дало ефекту, призначаємо аденотонзілотомію.

Протипоказаннями для аденотонзилотомії є проблеми зі згортанням крові, серцево-судинні та інші вроджені патології тощо.

Аденотонзілотомія-1

Результат аденотонзилотомії

Результатом аденотонзилотомії є правильне носове дихання. Далі необхідно привчити дитину дихати тільки носом, і після цього за кілька місяців вже можна розпочинати ортодонтичне лікування.

Під час операції ми не залишаємо жодної частинки аденоїдної тканини, тому шансів на те, що вона наросте повторно, немає — ефект від аденотонзилотомії триватиме все життя. Впевніться у цьому, переглянувши відгуки щодо видалення аденоїдів у Інституті VIRTUS.

Що буде, якщо не проводити аденотонзилотомію

Якщо не провести аденотонзилотомію, дитина продовжить весь час хворіти на отит та отримає хронічний запальний процес у носовій порожнині. У найгіршому випадку може розвинутися отосклероз і сенсоневральна туговухість, і вона втратить слух назавжди.

Популярні питання

Скільки часу видаляють аденоїди?

Сама операція з видалення аденоїдів і шунтування барабанної перетинки триває 30-60 хвилин, а загальний час перебування дитини у клініці — 3-6 годин. За цей час лікарі мають впевнитися, що операція пройшла без негативних наслідків і дитина почувається добре.

Як видаляють аденоїди у дітей?

В Інституті VIRTUS видалення аденоїдів здійснюється методом холодноплазмової коблації. При цьому аденоїдна тканина не випалюється і не вирізається, а випаровується при 60 градусах. У такий спосіб ЛОР-хірург працює на сухій рані, а ризик пошкодження вустя євстахієвої труба чи носових раковин (відповідно появи ускладнень в післяопераційному періоді) мінімальний. Дитина під час операції перебуває під наркозом і нічого не пам’ятатиме.

Чим годувати дитину після видалення аденоїдів?

Після операції ми пригощаємо дитину морозивом, а надалі вона може їсти те, що зазвичай, за виключенням гострої, смаженої, пересоленої чи занадто гарячої їжі.

Підготовка до аденотонзилотомії

Підготовка до видалення аденоїдів і підрізання мигдаликів включає в себе стандартний передопераційний пакет аналізів для дітей, зокрема клінічний і біохімічний аналізи крові, коагулограму, ЕКГ, клінічний аналіз сечі і пробу на ВІЛ та гепатити B і C. За необхідності лікар може призначити додаткові аналізи. Перед операцією дитину також має оглянути анестезіолог, а якщо вона має супутні хронічні захворювання, то й профільний спеціаліст.

Етапи аденотонзилотомії

В день операції з видалення аденоїдів пацієнт натщесерце приходить у клініку (якщо це дитина, то з батьками) і йде в операційну. Там він вдихає інгаляційний анестетик і засинає. Після цього анестезіолог проводить інтубаційну анестезію, а ЛОР-хірург ставить ендоскоп у порожнину носа, бере холоднополазмовий коблатор з одноразовою насадкою чи шейверний ніж і ретельно видаляє аденоїдну тканину і частково — піднебінні мигдалики.

– Я віддаю перевагу саме коблатору, адже він забезпечує максимальний комфорт для лікаря і добрий результат для пацієнта, — каже ЛОР-хірург, отоларинголог Олександра Цепколенко. — При коблації частинки на насадці апарата нагріваються до 60 градусів, на них потрапляє фізрозчин, і коли я доторкаюся до тканини, то вона випарюється разом з фізрозчином. В принципі, саме так працює і лазер, різниця лише у температурі. Тому при холодноплазмовій коблації ризик пошкодження прилеглих тканин — середнього і заднього країв носової раковини і вустя євстахієвої труби — мінімальний. Робота з шейверним ножем подовжує операцію та додає ризик кровотечі в післяопераційному періоді.

Після того, як робота в носовій порожнині, носогорлі і горлі закінчена, ЛОР-хірург перевіряє вуха. Якщо всередині вуха сухо, на цьому операція завершується. А якщо за барабанною перетинкою залишилася рідина, хірург робить у ній маленький розріз, прибирає рідину і встановлює шунт. Він дуже малий — близько 2 мм, і коли відновлюється вентиляція в євстахієвій трубі, випадає самостійно, тому немає необхідності у подальшому видаленні.

Після операції дитина прокидається поруч з батьками у палаті інтенсивної терапії і невдовзі переходить у звичайну палату, де отримує морозиво. Через деякий час, коли лікарі впевнилися, що вона почувається добре і немає жодних наслідків на кшталт нудоти, блювання і запаморочення, родина може відправлятися додому.

Реабілітація після видалення аденоїдів

Ускладнення після видалення аденоїдів у дітей в нашій клініці зазвичай не трапляються, адже технологія холодноплазмової коблації дозволяє працювати на чистій рані, що не кровить, при цьому видалити аденоїди повністю і не пошкодити прилеглі тканини. Теоретично існує ризик післяопераційної кровотечі або спонтанного парезу м’якого піднебіння, проте ми знаємо, як дати раду в таких випадках.

Для успішної реабілітації після видалення аденоїдів і дитині, і дорослому слід провести перші 5 днів після операції вдома та два тижні уникати фізичних навантажень і плавання. А якщо ЛОР-лікар зробив шунтування барабанної перетинки, обмеження на потрапляння води у вухо триватиме аж доки не вийде шунт (це індивідуальний процес, тому термін варіюється від 1 до 6 місяців і більше).

Пилипюк Дмитро Миколайович

Пилипюк Дмитро Миколайович

Оториноларинголог, ЛОР-хірург
Стаж роботи (років): 15
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Цепколенко Олександра Володимирівна

Цепколенко Олександра Володимирівна

Оториноларинголог, ЛОР-хірург
Стаж роботи (років): 9
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Бобров Андрій Леонідович

Бобров Андрій Леонідович

Оториноларинголог, ЛОР-хірург
Стаж роботи (років): 20
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Даюб Алі Ахмедович

Даюб Алі Ахмедович

Оториноларинголог, ЛОР-хірург, сурдолог
Стаж роботи (років): 9
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Назва послуги або виду діагностики Одеса
Суднобудівна, 1Б
Київ
Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Виберіть філію
Оториноларингологія
Консультація лікаря-оториноларинголога вищої категорії (рiно- та ендоскопічне обстеження) 800
Консультація лікаря-оториноларинголога (рiно- та ендоскопічне обстеження) 600 640
Консультація лікаря оториноларинголога (без ендоскопічного обстеження) 600 550
Повторна консультація лікаря-оториноларинголога 600 350
Цепк Ганна

Онлайн-реєстратура

Готово!

Заявка скасована

Ми дякуємо Вам за звернення до Інституту VIRTUS.
Найближчим часом адмiнiстратори зв'яжуться з Вами для пiдтвердження дати та часу консультацiï.

Ваша заявка:
Філія VIRTUS
Фахівець
Дата

Відео-відгуки пацієнтів

Юрий – Пилипюк
Мищенко – Пилипюк
Владимир – Пилипюк
Яна, пацієнтка доктора Дмитра Пилипюка в Одесі
Коли варто звернутися до лікаря через “проблеми” з носом

Коли варто звернутися до лікаря через “проблеми” з носом

Існує багато «проблем» з носом, які можуть привести людину до кабінету лікаря: естетичні та функціональні. Головне, своєчасно звертатися з проблемами з носом до лікаря.
+1 складний випадок у провідного отоларинголога клініки

+1 складний випадок у провідного отоларинголога клініки

Сучасні технології в руках лікарів-віртуозів дозволяють вирішувати надскладні нейрохірургічні проблеми так, неначе це рядова лор-операція з вирівнювання носової перегородки.
Тимпанопластика вуха

Тимпанопластика вуха

Тимпанопластика – це хірургічне втручання, спрямоване на корекцію порушення слуху та дефектів барабанної перетинки.
Що таке гайморит і як його лікувати?

Що таке гайморит і як його лікувати?

Гайморит — це синусит (запалення) слизових оболонок однієї з навколоносових пазух, верхньощелепної.
Причини викривлення носової перегородки

Причини викривлення носової перегородки

У сучаснiй пластичнiй хірургіi операції по корекції носової перегородки давно стали буденними і малотравматичними. Тільки фахівці клініки VIRTUS щотижня проводять 4-5 таких корекцій.
Прийом у ЛОРа – особливості та необхідність

Прийом у ЛОРа – особливості та необхідність

Першими дзвіночками до серйозних проблем можуть стати: утруднене дихання, хронічний нежить, часті кровотечі з носа, наявність неприємного запаху з рота.
Що робити, якщо слух знизився?

Що робити, якщо слух знизився?

Слух - одне з чотирьох почуттів, за допомогою яких ми пізнаємо світ. Але що робити, якщо він починає знижуватися або взагалі пропадає?
Аналіз функціональності мигдаликів

Аналіз функціональності мигдаликів

Яку ж роль відіграють мигдалини в загальній картині нашого здоров'я? Чи обов'язково їх видаляти або краще постаратися зберегти?
Чужорідне тіло у верхніх дихальних шляхах

Чужорідне тіло у верхніх дихальних шляхах

Небезпека потрапляння стороннього тіла у верхні дихальні шляхи полягає в тому, що протягом дуже короткого часу воно може викликати задуху і навіть призвести до…
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат