+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Дитяча ЛОР-хірургія

Дитяча ЛОР-хірургія

Серед пацієнтів VIRTUS можна зустріти значну кількість маленьких пацієнтів. Дитячі отоларингологи проводять консультації, санацію ЛОР-органів і лікування всіх форм ЛОР-захворювань у дітей.

Послуга доступна у філіях:
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Дитяча ЛОР-хірургія

Анатомія дорослої людини і дитини відрізняється не тільки розмірами, а й, зокрема, наявністю в носоглотці дитини аденоїдної тканини — частини імунної системи. Якщо аденоїди здорові, немає потреби у видаленні «про всяк випадок». Але коли вони самі стають джерелом інфекції, що призводить до ускладнень (найчастіше — отитів), без допомоги дитячого ЛОР-лікаря в Одесі не обійтись.

Можливості дитячої ЛОР-хірургії

ЛОР-хірургія — одна з найдавніших спеціалізацій в Інституті VIRTUS, тож ми маємо необхідні знання та досвід для лікування пацієнтів будь-якого віку. Всі ЛОР-операції дітям проводяться під наркозом і ендоскопічно, тож у юних пацієнтів не залишається ані жодних неприємних спогадів, ані слідів втручання.

Найчастіше ми виконуємо операції з видалення аденоїдів (ендоскопічна коблаційна аденотомія), шунтування барабанних перетинок, тонзилотомію чи тонзилектомію (повне чи часткове видалення мигдаликів) — за показаннями. Видалення аденоїдів проводиться двома способами: холодноплазменною коблацією чи шейверним ножем. Більш швидкою є коблація, до того ж цей спосіб дає змогу хірургу працювати на чистій рані, адже коблатор випаровує і коагулює тканини. Насадка на коблатор виготовляється індивідуально для кожного пацієнта.

Які захворювання лікує дитячий ЛОР-хірург

Задача ЛОР-хірурга — забезпечити якісне носове дихання і дорослим, і дітям. Для дитини це особливо важливо, адже якщо вона звикає дихати через рот, змінюється структура її нижньої щелепи. Як правило, наші пацієнти, які звернулися мамостійно, залишаються з нами й надалі, а на первинний прийом до VIRTUS можуть направити ортодонти, педіатри чи алергологи. Часто те, що виглядає як алергічний риніт, насправді може бути хронічним запаленням аденоїдів, і після їх видалення дитина не має жодних сезонних алергій. Найбільш розповсюджене ускладення — це хронічний запальний процес вух. Батьки часто вважають, що краще не видаляти нічого і зберегти аденоїдну тканину, бо дитина зрештою переросте хворобу. Але такий вибір призводить до хронічних проблем, які можуть залишитися на все життя (приміром, формується туговухість). Основні захворювання, яке лікують у відділенні отоларингології, наступні:

 • риніт;
 • аденоїдит;
 • етмоїдит;
 • отит;
 • фарингіт;
 • тонзиліт;
 • ларингіт
 • травми і сторонні предмети в ЛОР-органах.

Якщо дитина скаржиться на біль у вусі, негайно записуйтеся на консультацію — отит не варто лікувати в домашніх умовах, бо не знаючи його причину, можна втратити час і зіткнутися з наслідками, з якими важко буде впоратися. Нежить чи набряк порожнини носа, біль і першіння у горлі, що триває довше 3-5 днів, також привід звернутися до дитячого отоларинголога. Наявність нальоту на мигдаликах свідчить про запалення, яке потребує лікування. ЛОР-хірург також може вскрити фурункул в носі під медикаментозним сном.

Послуги та процедури у дитячій ЛОР-хірургії

Ми маємо змогу не тільки лікувати дітей консервативно, а й за показаннями проводити операції різних рівнів складності: від класичної коблаційної аденотомії до складної реконструкції гортані та трахеї. Наші ЛОР-хірурги і анестезіологи мають сертифікати про те, що вони можуть працювати саме з дітьми.

Всі операції проходять під контролем відеосистем з високою роздільною здатністю, тому лікар має змогу акуратно видалити тканину саме там, це це необхідно. При цьому ми зберігаємо структури, необхідні для імунітету дитини. Навіть після видалення аденоїдів малюк не хворітиме частіше, бо залишається в цілості більша частина імунної системи, зокрема велике лімфаденоїдне кільце (воно включає в себе піднебінні, глоткові, під’язикову мигдалини та скупчення лімфаденоїдної тканини). Огляд і операції дітям проводяться за допомогою ендоскопа, що виключає ризик травмування. Вже через кілька годин після операції малюки разом з батьками йдуть з клініки додому.

Зазвичай реабілітаційний період минає легко і без ускладнень, якщо не вважати такими закладений ніс, відчуття стікання по задній стінці й покашлювання, що швидко минає. Перші п’ять днів дитині слід відпочити вдома, допоки загоїться відкрита ранева поверхня, тому що в цей час організм малюка відкритий до всіх інфекцій. На 14 день після операції призначається контрольний візит, а до того слід також обмежити спорт, активні фізичні навантаження та плавання у басейні чи відкритих водоймах — все, що може бути пов’язане з підвищенням тиску. Зняти обмеження лікар дозволить приблизно за місяць, коли слизова оболонка повністю відновиться.

Важливо зазначити, що ми не проводимо дітям до 18 років септопластику (крім життєвих показань) та ринопластику (в ідеалі це варто робити вже після 20-ти).

Консультація дитячого ЛОР-хірурга

Візит до ЛОР-хірурга не вимагає спеціальної підготовки: дитині можна промити чи закапати нос, нагодувати та напоїти її. Достатньо взяти з собою заключення про перебіг хвороби за останні три місяці.

Дитячі отоларингологи нашого Інституту вміють знаходити контакт з малюками, тож зазвичай консультація ЛОР-хірурга проходить у форматі гри й під час повторного візиту дитина вже ставиться до отоларинголога як до приятеля. Лікар знайомиться й спілкується з дитиною, оглядає її вуха й ніс за допомогою ендоскопа (ми використовуємо класичні воронки й носові дзеркала тільки у рідкісних випадках дуже маленьких діточок, яких оглянути ендоскопічно неможливо). Якщо малюк не йде на контакт, бо занадто наляканий чи засмучений необхідністю перебування в кабінеті лікаря, та весь час плаче, можна провести огляд під седацією. Тоді консультація переноситься на наступний день, батьки мають привести дитину натщесерце, а огляд проходить у операційній. Малюк надягає маску, вдихає анестетик і засинає, а лікар оглядає його ендоскопічно та робить відеозапис для батьків. Якщо дитині вже виповнилося 10 років, в якості альтернативи можна також провести їй КТ.

В ідеалі після досягнення дитиною 3 років бажано не тільки звертатися у гострих випадках, а й записувати її на прийом до отоларинголога раз на пів року, щоби перевірити стан аденоїдної тканини. Зробити це в Одесі можна у Інституті VIRTUS, і вже після другого візиту дитина сприйматиме лікаря як друга.

Делікатна дитяча ЛОР-хірургія

Дитяча ЛОР-хірургія у VIRTUS максимально делікатна та проводиться в умовах медикаментозного сну. Операції проходять під контролем відеосистеми з високою роздільною здатністю. Можливість побачити найдрібніші подробиці порожнин і структур зсередини допомагає лікареві акуратно видалити тканину саме в тому місці, де це необхідно. Важливі структури для імунітету дитини залишаються збереженими.

У своїй роботі хірурги використовують мікроінструментарій, що виключає ймовірність травмування. Вже через кілька годин після операції малюки разом з батьками йдуть з клініки додому. Післяопераційний період також проходить безболісно, ​​а ризик ускладнень в період реабілітації зводиться до мінімуму.

В операційній VIRTUS проводять складні спеціалізовані ЛОР-операції у дітей. Наприклад, реконструкцію гортані та трахеї, яку проводить хірург Дмитро Пилип’юк

Ми працюємо в команді з фахівцями різних профілів. Наприклад, педіатри допомагають нам забезпечити малюкам всебічну допомогу. Нерідко трапляються випадки, коли ортодонти скеровують до нас дітей з порушенням прикусу або в період планування корекції прикусу. Отоларингологи VIRTUS також мають відповідні сертифікати для надання ЛОР-допомоги дітям.

А ви знали, що аденоїди в підлітковому віці можуть спричиняти розвиток викривлення хребта?

Шукаєте ЛОР-лікаря, якому можна довірити дитину? Запишіться на консультацію до отоларинголога VIRTUS і будьте спокійні!

ТОП-3 дитячих ЛОР-операцій у VIRTUS

 1. Ендоскопічна аденотомія — видалення аденоїдної тканини за допомогою холодноплазменної коблації або шейвера.
 2. Аденотонзілотомія. При гіпертрофії мигдаликів у піднебінні ми видаляємо аденоїдну тканину і частково піднебінні мигдалки, отримуючи у такий спосіб ідеальні ротове і носове дихання. Після операції діти зазвичай перестають хропіти та сплять спокійно, без апное.
 3. Шунтування барабанних перетинок при хронічному ексудативному отиті. Рішення про шунтування ухвалюється безпосередньо протягом операції: якщо після видалення аденоїдів за барабанною перетинкою все ще присутня рідина, тоді робиться парацентез (розріз) перетинки і встановлється шунт.

Популярні питання

Які аналізи здають перед видаленням аденоїдів?

Перед операцією з видалення аденоїдів треба здати стандартний набір аналізів: клінічний аналіз крові і сечі, коагулограму, тест на ВІЛ та гепатит. Рентген легенів дитині робити не потрібно. Всі ці аналізи можна зробити в Інституті VIRTUS.

Що дитина пам’ятатиме після операції?

Дитина не матиме негативних спогадів. Вона пам’ятатиме, як одного разу прийшла до кабінету лікаря, а звідти — до операційної, де вдягла маску і подихала газом і заснула. А далі — вже як прокинулася в теплій палаті в обіймах мами. Вона поїла смачне морозиво, можливо, навіть дві порції, пообідала й вони разом повернулися додому. Ніс не болів, хоча й був закладений.

Скільки коштує аденотомія?

Вартість аденотомії залежить від того, як саме проведена операція: за допомогою коблатора чи шейвера. Холодноплазменна коблація є дорожчою, вона проходить швидше й без кровотечі, тому хірургу зручніше працювати саме так. Проте, процес відновлення не відрізняється за обох варіантів. Ви можете дізнатися точну вартість операції у адміністратора після консультації з отоларингологом.

Пилипюк Дмитро Миколайович

Пилипюк Дмитро Миколайович

Оториноларинголог, ЛОР-хірург
Стаж роботи (років): 15
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Піонтковська Марина Борисівна

Піонтковська Марина Борисівна

Оториноларинголог, ЛОР-хірург
Стаж роботи (років): 41
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Цепколенко Олександра Володимирівна

Цепколенко Олександра Володимирівна

Оториноларинголог, ЛОР-хірург
Стаж роботи (років): 9
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Бобров Андрій Леонідович

Бобров Андрій Леонідович

Оториноларинголог, ЛОР-хірург
Стаж роботи (років): 20
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Даюб Алі Ахмедович

Даюб Алі Ахмедович

Оториноларинголог, ЛОР-хірург, сурдолог
Стаж роботи (років): 9
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Назва послуги або виду діагностики Одеса
Суднобудівна, 1Б
Київ
Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Виберіть філію
Оториноларингологія
Консультація лікаря-оториноларинголога вищої категорії (рiно- та ендоскопічне обстеження) 800
Консультація лікаря-оториноларинголога (рiно- та ендоскопічне обстеження) 600 640
Консультація лікаря оториноларинголога (без ендоскопічного обстеження) 600 550
Повторна консультація лікаря-оториноларинголога 600 350
кадочников консультации

Онлайн-реєстратура

Готово!

Заявка скасована

Ми дякуємо Вам за звернення до Інституту VIRTUS.
Найближчим часом адмiнiстратори зв'яжуться з Вами для пiдтвердження дати та часу консультацiï.

Ваша заявка:
Філія VIRTUS
Фахівець
Дата

Відео-відгуки пацієнтів

Юрий – Пилипюк
Мищенко – Пилипюк
Владимир – Пилипюк
Яна, пацієнтка доктора Дмитра Пилипюка в Одесі
Коли варто звернутися до лікаря через “проблеми” з носом

Коли варто звернутися до лікаря через “проблеми” з носом

Існує багато «проблем» з носом, які можуть привести людину до кабінету лікаря: естетичні та функціональні. Головне, своєчасно звертатися з проблемами з носом до лікаря.
+1 складний випадок у провідного отоларинголога клініки

+1 складний випадок у провідного отоларинголога клініки

Сучасні технології в руках лікарів-віртуозів дозволяють вирішувати надскладні нейрохірургічні проблеми так, неначе це рядова лор-операція з вирівнювання носової перегородки.
Тимпанопластика вуха

Тимпанопластика вуха

Тимпанопластика – це хірургічне втручання, спрямоване на корекцію порушення слуху та дефектів барабанної перетинки.
Що таке гайморит і як його лікувати?

Що таке гайморит і як його лікувати?

Гайморит — це синусит (запалення) слизових оболонок однієї з навколоносових пазух, верхньощелепної.
Причини викривлення носової перегородки

Причини викривлення носової перегородки

У сучаснiй пластичнiй хірургіi операції по корекції носової перегородки давно стали буденними і малотравматичними. Тільки фахівці клініки VIRTUS щотижня проводять 4-5 таких корекцій.
Прийом у ЛОРа – особливості та необхідність

Прийом у ЛОРа – особливості та необхідність

Першими дзвіночками до серйозних проблем можуть стати: утруднене дихання, хронічний нежить, часті кровотечі з носа, наявність неприємного запаху з рота.
Що робити, якщо слух знизився?

Що робити, якщо слух знизився?

Слух - одне з чотирьох почуттів, за допомогою яких ми пізнаємо світ. Але що робити, якщо він починає знижуватися або взагалі пропадає?
Аналіз функціональності мигдаликів

Аналіз функціональності мигдаликів

Яку ж роль відіграють мигдалини в загальній картині нашого здоров'я? Чи обов'язково їх видаляти або краще постаратися зберегти?
Чужорідне тіло у верхніх дихальних шляхах

Чужорідне тіло у верхніх дихальних шляхах

Небезпека потрапляння стороннього тіла у верхні дихальні шляхи полягає в тому, що протягом дуже короткого часу воно може викликати задуху і навіть призвести до…
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат