+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Лікування парезу лицевого нерва

Лікування парезу лицевого нерва

Парез лицевого нерва – це зниження здатності мімічних м’язів до руху, часткова втрата цієї можливості. Зазвичай цей стан однобічний, проте бувають випадки двобічного ураження.

Послуга доступна у філіях:
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Лікування парезу лицевого нерва

Серед причин паралічу лицевого нерва найчастіше відзначаються наступні:

 • інфекція, що у більшості випадків дає оборотний параліч лицевого нерва;
 • травма;
 • стан, який виникає внаслідок пухлини або її видалення;

Парез обличчя завдає людині неабияких страждань та є інвалідизуючим станом. Хворого турбують специфічні симптоми: підвисають повіки, одне око постійно прикрите. Варто зазначити, що параліч правої сторони обличчя виникає дещо частіше.

Лікування в домашніх умовах будь-якого паралічу лицевого нерва не проводиться. Варто зауважити, що неврит має інфекційну природу, коли інфекція проникає в канал лицевого нерва. Він дуже вузький, тому будь-яке запалення лицевої області може викликати це захворювання. Найбільш небезпечний неврит лицевого нерва, спровокований пухлиною. А от невропатією лицевого нерва називають порушення чутливості, больові відчуття в області, де знаходиться лицевий нерв.

Показання та протипоказання до лікування парезу лицевого нерва

Тільки лікар визначає показання та протипоказання до лікування парезу лицевого нерва. Єдиним виходом, коли консервативні методи вичерпали себе, є проведення хірургічного лікування парезу лицевого нерва. Стан після травм, видалення пухлини у більшості випадків приводить хворого на операційний стіл.

Що стосується протипоказань, то вони такі, як і для всіх хірургічних втручань, більшість з них відносні, тобто пізніше операцію можна зробити.

Що буде, якщо не лікувати парез лицевого нерва?

Лікування в домашніх умовах, самолікування лише ускладнює наслідки парезу лицевого нерва. Організм має можливості для відновлення, але приблизно на 10-15% від стану, який був до хвороби, від початкових функцій м’язів обличчя. Якщо не лікувати парез лицевого нерва, може залишитися птоз (опущення повіки), слюнотечіння, сухість рогівки тощо. Навіть повністю можна втратити всі рухи з однієї сторони обличчя.

Щоб уникнути небажаних наслідків хвороби, запишіться на консультацію до невролога у найкоротші терміни. Чекаємо у нашій клініці!

Результат лікування парезу лицевого нерва

Результатом лікування парезу лицевого нерва є відновлення посмішки, симетрії обличчя, корекція повік. Зазвичай можна відновити не всі рухи, але в залежності від давності та типу пошкодження підбирається методика, яка покращить тонус м’язів обличчя. Можлива пересадка жирової тканини на лицеву область, наприклад, зі стегнової ділянки, якщо виникла атрофія м’язів.

Популярні питання

Який лікар лікує парез лицевого нерва?

Хірургічним лікуванням парезу лицевого нерва займається пластичний хірург. Але він постійно знаходиться в контакті з неврологом.

Як довго лікується парез лицевого нерва?

Від чинника, який викликав хворобу, залежить, як довго лікується парез лицевого нерва. Перші 7 днів є найважливішими в плані відновлення. Після лікування невриту лицевого нерва до нормального життя в середньому можна повернутися через 1.5-2 місяці, але все залежить від перебігу хвороби. Пацієнту допомагатимуть у відновленні фізіотерапевт та реабілітолог: будуть застосовані фізичні методи лікування, призначені комплекси вправ для повернення нормальної функції лицевих м’язів.

Як визначити парез лицевого нерва?

Якщо ви бачите, що рухи обличчя стали асиметричними, є опущення повік та кутів рота, зверніться до невролога в найближчі години після появи симптомів. Час має значення.

Буває також вроджений парез лицевого нерва після родової травми. Це трапляється при ускладнених пологах.

Хочете
побачити приклади
До і Після?

Результати наших операцій та процедур переконують краще будь-яких слів. Судіть самі!

Підготовка до лікування парезу лицевого нерва

Підготовкою до лікування парезу лицевого нерва займається невролог. Він обстежує та виявляє потребу в хірургічному лікуванні. Оцінюється ступінь порушень, які виникли, лікар призначає інструментальну та лабораторну діагностику. Після проведеного обстеження, якщо є значне порушення функції та зовнішнього вигляду, постає питання про направлення до пластичного хірурга.

Етапи лікування парезу лицевого нерва

В залежності від обраної стратегії, етапи лікування парезу лицевого нерва можуть включати або медикаментозну терапію, фізіотерапевтичні процедури, або хірургічне втручання.

Що відбувається, якщо рекомендована операція для лікування парезу лицевого нерва? Коли хворий прибуває до клініки, на нього чекають ряд етапів лікування:

 1. Консультація пластичного хірурга, невролога, анестезіолога, на яких буде оцінена можливість операції та здійснений вибір методу проведення хірургічного втручання, а також анестезії під час нього.
 2. Анестезія. Пацієнта подають в операційний зал та вводять анестезію, яка дозволяє провести операцію тривалістю близько 3-4 годин. Це середній час, за який робиться хірургічне втручання при парезі лицевого нерва.
 3. Сама операція: під час її проведення пацієнт нічого не відчуває, а хірург займається відновленням нервів та реконструкцією зовнішнього вигляду обличчя за допомогою високотехнологічних сучасних методик.
 4. Госпіталізація для нагляду протягом 2 діб необхідна для того, щоб хворий перебував під постійним лікарським наглядом.
 5. Далі на огляд хворий приїжджає через 6 днів, 12-14 днів, 18-20 днів, 1 місяць, 3 та 6 місяців. Під час огляду лікар оцінює загальний стан та самопочуття пацієнта, зовнішній вигляд та відновлення функцій м’язів обличчя.

Кадочніков Сергій Валерійович

Кадочніков Сергій Валерійович

Пластичний хірург
Стаж роботи (років): 18. Більш 10 000 пластичних і реконструктивних операцій
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Корнієнко Олександр Євгенович

Корнієнко Олександр Євгенович

Пластичний хірург
Стаж роботи (років): 18. Більш 10 000 пластичних і реконструктивних операцій
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Назва послуги або виду діагностики Одеса
Суднобудівна, 1Б
Київ
Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Виберіть філію
Пластична хірургія
Консультація хірурга вищої категорії 900 900
Консультація хірурга 700 720
Повторна консультація хірурга 500 500
Цепк Ганна

Онлайн-реєстратура

Готово!

Заявка скасована

Ми дякуємо Вам за звернення до Інституту VIRTUS.
Найближчим часом адмiнiстратори зв'яжуться з Вами для пiдтвердження дати та часу консультацiï.

Ваша заявка:
Філія VIRTUS
Фахівець
Дата

Відео-відгуки пацієнтів

видео отзыв александра
Оксана – Кадочников
Як хірургія допомагає вирішити проблеми із зовнішнім виглядом носа та носовим диханням

Як хірургія допомагає вирішити проблеми із зовнішнім виглядом носа та носовим диханням

Відновити повноцінне носове дихання та покращити форму носа за одну операцію не лише можливо, а й бажано.
Як виправити вікові зміни шкіри обличчя у жінок

Як виправити вікові зміни шкіри обличчя у жінок

Вікові зміни шкіри обличчя у жінок, в першу чергу, виявляються у вигляді зморшок та птозу. Обидві проблеми далеко не завжди пов’язані лише з віком.
Для чого потрібна і як проводиться операція зі зменшення грудей

Для чого потрібна і як проводиться операція зі зменшення грудей

Постійний біль у шиї і спині, бретелі бюстгальтера, що тиснуть на плечі, асиметрія грудей, неможливість займатися спортом, попрілості шкіри — все це лише частина…
Збільшення грудей з допомогою імплантатів у Інституті VIRTUS: відповіді на найпопулярніші запитання

Збільшення грудей з допомогою імплантатів у Інституті VIRTUS: відповіді на найпопулярніші запитання

Пластичні операції зі збільшення грудей є одними з найбільш затребуваних у нашій клініці. Досвід пластичних хірургів VIRTUS і численні позитивні відгуки приваблюють багатьох пацієнток.
Відповідаємо на часті питання щодо блефаропластики

Відповідаємо на часті питання щодо блефаропластики

Блефаропластика (пластика повік) передбачає видалення надлишку шкіри на верхніх повіках та мішків під очима (жирових гриж) на нижніх.
Як повернути плоский живіт за допомогою хірургії?

Як повернути плоский живіт за допомогою хірургії?

Неестетичний зовнішній вигляд живота після значного схуднення або вагітності та пологів – досить поширена проблема, яку можна вирішити за допомогою абдомінопластики.
У якому віці варто задуматися про пластичні операції?

У якому віці варто задуматися про пластичні операції?

Все більше людей приділяють пильну увагу своїй зовнішності і не бажають миритися з деякими естетичними недоліками, які може виправити пластичний хірург.
Відповідаємо на популярні питання про абдомінопластику

Відповідаємо на популярні питання про абдомінопластику

Абдомінопластика — це операція з покращення контурів живота за рахунок видалення надлишків тканин шкіри і зшивання м’язів передньої черевної стінки.
Особливості ліпосакції для чоловіків

Особливості ліпосакції для чоловіків

Донедавна естетична хірургія вважалася жіночою прерогативою. Але зараз все більше представників чоловічої статі вдаються до послуг пластичних хірургів для корекції тіла і рис обличчя.
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат