+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Лікування одонтогенного гаймориту

Лікування одонтогенного гаймориту

Одонтогенний гайморит — це одностороннє (як правило) запалення у правій або лівій гайморовій пазусі, що пов’язане з інфекцією біля коренів зубів. Якщо запальний процес триває достатньо довго, то вражає й решітчасту кістку, тоді говоримо вже про гаймороетмоїдит.

Послуга доступна у філіях:
  • Одеса, Суднобудівна, 1Б
Лікування одонтогенного гаймориту

Причиною виникнення одонтогенного гаймориту можуть бути кісти біля коренів зубів, потрапляння пломбувальних матеріалів в гайморову пазуху, перфорація слизової оболонки під час стоматологічного лікування чи дентальної імплантації тощо.

Показання та протипоказання до лікування одонтогенного гаймориту

Одонтогенний гайморит може бути гострий чи хронічний. Симптоми одонтогенного гаймориту, з якими до отоларинголога звертаються пацієнти, зазвичай наступні:

  • біль, закладеність у вусі;
  • закладеність носа;
  • відчуття тиску на очі;
  • виділення з носа, які мають неприємний запах;
  • відчуття стікання по задній стінці глотки;
  • відлунення болю в око, щоку чи вухо, коли запалення підходить до трійчастого або підочного нерву.

Гострий одонтогенний гайморит зазвичай починається з невилікуваного запалення зуба. Приблизно за тиждень пацієнт відчуває смердіння з носу і приходить на консультацію ЛОР-хірурга. Комп’ютерна томографія показує гнійний одонтогенний гайморит, і отоларинголог призначає медикаментозне лікування. Після зняття запалення гайморової пазухи пацієнт лікує зуб у стоматолога і приходить на повторну КТ. Якщо пазуха очистилась природним чином, це чудово, але частіше є потреба розширити природне співустя, щоб покращити відтік гною і слизу. Після цього пацієнту стає краще.

Можливий інший варіант, коли ознаки одонтогенного гаймориту (стіканя по задній стінці, біль, дискомфорт) проявляються після стоматологічного лікування внаслідок потрапляння пломбувального матеріалу чи перфорації оболонки гайморової пазухи. А інколи одонтогенний гайморит у такому випадку себе ніяк не проявляє, і коли пацієнт звертається за деякий час після видалення зубу з приводу закладеного носа, ми не знаходимо нічого, крім незначного набряку. Але на КТ бачимо пломбувальний матеріал в гайморовій пазусі, що вже встиг порости грибком. Нажаль, це хронічний одонтогенний гайморит, і в такому випадку медикаменти безсилі — необхідне хірургічне лікування.

Протипоказання для проведення операції з лікування гаймориту — загальнохірургічні: алергія на антибіотик, який ми застосовуємо, онкопатології, гепатит, ВІЛ, порушення згортання крові.

Результат лікування одонтогенного гаймориту

Результатом лікування одонтогенного гаймориту є чиста гайморова пазуха без запалення, болю і гною — за умови санації верхніх зубів. Під час розширення співустя захисна функція слизової оболонки і відтік слизу не порушуються.

Лікування одонтогенного гаймориту-1

Що буде, якщо не лікувати одонтогенний гайморит

Постійна присутність гною в гайморовій пазусі при невилікуваному одонтогенному гаймориті — це хронічна інтоксикація всього організму, яка його виснажує. До того ж, запалення поширюється, і це призводить, зокрема, до орбітальних ускладнень: болю в очах, погіршення зору аж до його втрати тощо.

Популярні питання

Чи може гній із зуба виходити через ніс?

Так. Коли гайморова пазуха наповнюється гноєм, він виходить через співустя у носову порожнину, і людина відчуває неприємний запах з носу. Це є одним із симптомів гострого одонтогенного гаймориту.

Як утворюється одонтогенний гайморит?

Сама назва «одонтогенний гайморит» говорить про те, що першопочаткова проблема полягає у запальних процесах біля коренів зубів, які прилягають до гайморової порожнини. Зокрема, це може бути захворювання зуба або кіста. Зазвичай такі випадки гаймориту лікуються без операції. В окремих випадках одонтогенний гайморит спричиняє невдале лікування у стоматолога, коли в гайморову пазуху потрапляє частина дентального імплантату або пломбувальний матеріал.

До чого призводить одонтогенний гайморит?

Слід розуміти, що постійна інтоксикація при гнійному одонтогенному гаймориті вже не призводить ні до чого доброго. Але запалення продовжує поширюватися, зачіпаючи трійчастий та підочний нерв і орбіту, що спричиняє все більш серйозні ускладнення.

Підготовка до лікування одонтогенного гаймориту

Перше, що слід зробити при підготовці до лікування одонтогенного гаймориту (синуситу) — це комп’ютерна томографія, яка покаже, що відбувається всередині гайморової порожнини і чи потрібна пацієнту операція. Якщо він вже пролікувався у стоматолога, але запалення в пазусі не пройшло, чи йдеться про хронічний одонтогенний гайморит, призначається стандартна передопераційна підготовка: консультація ЛОР-хірурга, анестезіолога і здача необхідних аналізів (клінічні аналізи крові і сечі, коагулограма, флюорографія та ін.).

Етапи лікування одонтогенного гаймориту

Операція з лікування одонтогенного гаймориту проходить ендоскопічно під загальним наркозом. Вона передбачає розширення природного співустя між гайморовою пазухою і носовою порожниною без пошкодження слизової оболонки. Через це співустя ми прибираємо залишки стоматологічних матеріалів, яка залишилися в пазусі,та забезпечуємо кращий відтік гною і слизу. Для цього маємо інструменти з усіма необхідними вигинами, тож недоступних місць в гайморовій пазусі для нас нема. Якщо одонтогенний гайморит спричинили зміни коренів зубів чи пристінкові кісти, до процесу долучаються стоматологи. За необхідності заходу в гайморову пазуху не з боку носа, а ззовні в операції також бере участь щелепно-лицевий хірург. Тривалість операції зазвичай складає 30-60 хвилин.

В порожнину носу на час операції встановлюється гемостатична губка. Жодні сплінти, шви і тампони не потрібні.

Лікування одонтогенного гаймориту-2

Реабілітація після лікування одонтогенного гаймориту

Оскільки операція проходить ендоскопічно, зазвичай потреби в госпіталізації пацієнта немає. Вже того ж дня він може спокійно повертатися додому. Контрольні візити до ЛОР-хірурга призначаються на 7-й, 14-й дні після операції та через місяць.

Перші 5 днів людина має закладений ніс, але це цілком нормально. Вона отримує антибіотик, спрей для носа і кровоспинний засіб на 3-5 днів. Аби відновлення пройшло якнайкраще, накладається низка обмежень: протягом 10 днів пацієнту варто утримуватися від перельотів, відвідування сауни, бані, басейну та активних фізичних навантажень.

Назва послуги або виду діагностики Одеса
Суднобудівна, 1Б
Київ
Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики
  • Одеса, Суднобудівна, 1Б
  • Київ, Костянтинівська, 57
Виберіть філію
Оториноларингологія
Консультація лікаря-оториноларинголога вищої категорії (рiно- та ендоскопічне обстеження) 800
Консультація лікаря-оториноларинголога (рiно- та ендоскопічне обстеження) 600 640
Консультація лікаря оториноларинголога (без ендоскопічного обстеження) 600 550
Повторна консультація лікаря-оториноларинголога 600 350
кадочников консультации

Онлайн-реєстратура

Готово!

Заявка скасована

Ми дякуємо Вам за звернення до Інституту VIRTUS.
Найближчим часом адмiнiстратори зв'яжуться з Вами для пiдтвердження дати та часу консультацiï.

Ваша заявка:
Філія VIRTUS
Фахівець
Дата

Відео-відгуки пацієнтів

видео отзыв александра
Кристина – Овчаренко
(Русский) Гена – Носко
Коли варто звернутися до лікаря через “проблеми” з носом

Коли варто звернутися до лікаря через “проблеми” з носом

Існує багато «проблем» з носом, які можуть привести людину до кабінету лікаря: естетичні та функціональні. Головне, своєчасно звертатися з проблемами з носом до лікаря.
+1 складний випадок у провідного отоларинголога клініки

+1 складний випадок у провідного отоларинголога клініки

Сучасні технології в руках лікарів-віртуозів дозволяють вирішувати надскладні нейрохірургічні проблеми так, неначе це рядова лор-операція з вирівнювання носової перегородки.
Тимпанопластика вуха

Тимпанопластика вуха

Тимпанопластика – це хірургічне втручання, спрямоване на корекцію порушення слуху та дефектів барабанної перетинки.
Що таке гайморит і як його лікувати?

Що таке гайморит і як його лікувати?

Гайморит — це синусит (запалення) слизових оболонок однієї з навколоносових пазух, верхньощелепної.
Причини викривлення носової перегородки

Причини викривлення носової перегородки

У сучаснiй пластичнiй хірургіi операції по корекції носової перегородки давно стали буденними і малотравматичними. Тільки фахівці клініки VIRTUS щотижня проводять 4-5 таких корекцій.
Прийом у ЛОРа – особливості та необхідність

Прийом у ЛОРа – особливості та необхідність

Першими дзвіночками до серйозних проблем можуть стати: утруднене дихання, хронічний нежить, часті кровотечі з носа, наявність неприємного запаху з рота.
Що робити, якщо слух знизився?

Що робити, якщо слух знизився?

Слух - одне з чотирьох почуттів, за допомогою яких ми пізнаємо світ. Але що робити, якщо він починає знижуватися або взагалі пропадає?
Аналіз функціональності мигдаликів

Аналіз функціональності мигдаликів

Яку ж роль відіграють мигдалини в загальній картині нашого здоров'я? Чи обов'язково їх видаляти або краще постаратися зберегти?
Чужорідне тіло у верхніх дихальних шляхах

Чужорідне тіло у верхніх дихальних шляхах

Небезпека потрапляння стороннього тіла у верхні дихальні шляхи полягає в тому, що протягом дуже короткого часу воно може викликати задуху і навіть призвести до…
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат