+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Септопластика (пластика носової перегородки)

Септопластика (пластика носової перегородки)

Септопластика — це хірургічна операція з виправлення викривленої носової перегородки, метою якої є відновлення функцій носа і правильного дихання. Після септопластики зовнішній вигляд носа не змінюється.

Послуга доступна у філіях:
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Септопластика (пластика носової перегородки)

Носова перегородка складається з кісткової і хрящової частин, які стоять на кістковій основі. Деформації перегородки бувають як вроджені, так і набуті. Приміром, кістковий гребінь найчастіше є вродженим викривленням, що розвивається з віком, а деформації хрящів, як правило, отримані внаслідок травм, які людина може навіть не пам’ятати. Так, досить м’який хрящ може повернутися або набути S-образного вигину.

Проте перелом носа не обов’язково призводить до деформації носової перегородки. Ознаки перелому носа — це, в першу чергу, гематома, біль, видима деформація носа, можлива підвищена мобільність кістки та кровотеча, але сама перегородка при цьому може залишитися неушкодженою.

Кістки та хрящі ростуть з різною швидкістю, і носова перегородка в процесі росту може викривлятися ліворуч чи праворуч, тож знайти людину з ідеально рівною перегородкою — надскладна задача.

Септопластика (пластика носової перегородки)-1

Показання та протипоказання до виправлення носової перегородки

Якщо викривлення відсутнє або незначне і не завдає великих незручностей, а пацієнт скаржиться на набряклість носових раковин або вазомоторний риніт, медикаментозна терапія може бути ефективною. Проте неможливо виправити носову перегородку без хірургічного втручання — жодні краплі та ліки не здатні зробити кістку чи хрящ рівними.

Септопластика показана пацієнтам, які мають такі скарги:

 • постійна закладеність носа, яка особливо дошкуляє в горизонтальному положенні тіла;
 • стікання слизу по задній стінці носоглотки;
 • головний біль;
 • хропіння;
 • хронічна втома;
 • недосипання;
 • тривалий період відновлення після будь-яких запалювальних процесів носа і носових пазух;
 • хронічний риніт;
 • закладеність вух;
 • клацання у вухах;
 • знижена чутливість до запахів;
 • задишка.

Септопластику в Одесі роблять зокрема в Інституті передової медицини VIRTUS. Наші хірурги-отоларингологи мають не лише багатий досвід, але й сучасні технології та фірмові інструменти Storz, які дозволяють проводити операції максимально ефективно та щадно.

Протипоказання до септопластики — такі самі, як у випадку з іншими хірургічними втручаннями:

 • важкі серцево-судинні порушення;
 • гострі інфекційні захворювання;
 • загострення наявних хронічних захворювань;
 • порушення згортання крові;
 • вік молодше 18 років.

За особливих життєвих умов можливо виправлення носової перегородки у дітей, проте лікарі вважають, що таке втручання вкрай небажане до 18 років. Адже і дитина, і носова перегородка ростуть, а мінімальне викривлення впливатиме на структуру і форму зовнішнього носа у майбутньому.

Результат випрямлення перегородки носа

Вже за 1-3 місяці після операції пацієнт може насолоджуватися правильним фізіологічним носовим диханням. Повітря надходить без перешкод, якісно зволожується і прямує далі в легені. Стає легше рухатися, займатися спортом, повертається чутливість до запахів.

Септопластика (пластика носової перегородки)-2

Реабілітація після виправлення перегородки носа

Будь-яка операція є серйозним втручанням в організм пацієнта, тож варто дотримуватися рекомендацій лікарів й чітко слідувати їхнім настановам. Такі ускладнення після септопластики як спаювальні процеси, нагноєння у післяопераційний період чи перфорація — вкрай рідкісні випадки. Насправді найбільшим ризиком є кровотеча. Тому після септопластики 3-5 днів слід провести в домашньому режимі і відвідувати лікаря для контролю і акуратного видалення слизу з порожнини носа та трубки сплінтів, аби полегшити носове дихання. Деякі отоларингологи дозволяють пацієнтам промивати ніс самостійно, проте краще цього не робити, аби через недосвідченість не нашкодити собі. Загалом, до зняття сплінтів (10-14 днів після операції) краще перебувати в зоні доступності лікаря.

Протягом місяця після септопластики заборонено відвідувати сауни, бані, басейни — всі ті місця, де може підвищитися тиск. Авіапереліт після операції — величезний ризик кровотечі, яку дуже складно зупинити в повітрі.

Що буде, якщо не робити септопластику?

Викривлення носової перегородки не є ургентним станом, який вимагає негайного хірургічного втручання, але без септопластики стан людини продовжить погіршуватися і це зрештою більш негативно впливатиме на якість життя. Операція ж дозволить позбутися неприємних симптомів і дихати в повну силу.

Популярні питання

Коли можна шмаркатися після септопластики?

Після того, як лікар зніме сплінти, можна самостійно промивати нос і шмарткатися. Зазвичай це відбувається на 10-14 день після операції залежно від її важкості.

Коли виймають тампони після септопластики?

Лікар виймає тампони наступного ранку після проведення септопластики. Того ж дня пацієнт вже може відправлятися додому.

Коли починає дихати ніс після септопластики?

Ніс починає дихати після зняття сплінтів, що відбувається зазвичай на 10-14 день після операції. Вже за 1-3 місяці якість дихання суттєво покращується.

Підготовка до вирівнювання носової перегородки

Якщо рішення про необхідність виправити носову перегородку хірургічним шляхом прийнято, час переходити до безпосередньої підготовки. Перед проведенням операції з септопластики пацієнт проходить наступні етапи:

 • консультація отоларинголога;
 • ендоскопічний огляд;
 • комп’ютерна томографія носових пазух;
 • аналізи;
 • за три дні до операції — консультація анестезіолога;
 • кардіограма
 • рентгенографія органів грудної клітки чи флюорографія.

Якщо результати аналізів не викликають занепокоєння, пацієнт приходить до клініки в день операції натщесерце і заселяється у палату. Далі слідує власне операція.

Етапи виправлення носової перегородки

Септопластика відбувається під загальним наркозом. Лікар робить розтин у передвір’ї носа, після чого відсепаровує слизову оболонку та охрястя і доходить до кістки чи хряща. Раніше деформований хрящ просто видаляли, але наразі прибираються лише викривлені частини. Те, що можна вирівняти, вирівнюється і повертається на місце поміж шарів слизової оболонки. Далі наносяться вікрилові шви (вікрил — хірургічний матеріал, який саморозсмокрується, тож шви не потрібно знімати). Наступний етап операції — конхопластика, тобто зменшення кавернозної тканини нижніх носових раковин, що в свою чергу призводить до полегшення післяопераційних набряків.

Після конхопластики в половинки носа встановлюються силіконові сплінти, які фіксуються П-образним швом на носовій перегородці. Наприкінці в ніс поміщуються тампони — невеликі м’які губки, які вбиратимуть залишки крові і слизу та будуть видалені наступного ранку. Сплінти ж залишаться на 10-14 днів в залежності від важкості операції.

Можливий також варіант сумісної операції, коли септопластика комбінована з ринопластикою (риносептопластика). Ринопластика — це виправлення зовнішньої форми носа, яке має виключно естетичний результат і не впливає на якість дихання. Оскільки йдеться про симультанну операцію, пацієнт має здавати аналізи тільки один раз і матиме один наркоз і один період реабілітації. В цьому випадку ЛОР-хірург видаляє викривлений хрящ чи кістку, вирівнює та віддає хрящ пластичним хірургам для використання в подальшій пластичній операції.

Після операції пацієнт прокидається в палаті інтенсивної терапії під наглядом досвідчених медсестер, і, пробудившийся остаточно, вирушає до своєї палати для вечері і сну. Вранці його відвідує лікар і виймає тампони.

Пилипюк Дмитро Миколайович

Пилипюк Дмитро Миколайович

Оториноларинголог, ЛОР-хірург
Стаж роботи (років): 15
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Цепколенко Олександра Володимирівна

Цепколенко Олександра Володимирівна

Оториноларинголог, ЛОР-хірург
Стаж роботи (років): 9
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Даюб Алі Ахмедович

Даюб Алі Ахмедович

Оториноларинголог, ЛОР-хірург, сурдолог
Стаж роботи (років): 9
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Назва послуги або виду діагностики Одеса
Суднобудівна, 1Б
Київ
Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Виберіть філію
Оториноларингологія
Консультація лікаря-оториноларинголога вищої категорії (рiно- та ендоскопічне обстеження) 800
Консультація лікаря-оториноларинголога (рiно- та ендоскопічне обстеження) 600 640
Консультація лікаря оториноларинголога (без ендоскопічного обстеження) 600 550
Повторна консультація лікаря-оториноларинголога 600 350
Овчаренко

Онлайн-реєстратура

Готово!

Заявка скасована

Ми дякуємо Вам за звернення до Інституту VIRTUS.
Найближчим часом адмiнiстратори зв'яжуться з Вами для пiдтвердження дати та часу консультацiï.

Ваша заявка:
Філія VIRTUS
Фахівець
Дата

Відео-відгуки пацієнтів

видео отзыв александра
Кристина – Овчаренко
(Русский) Гена – Носко
Коли варто звернутися до лікаря через “проблеми” з носом

Коли варто звернутися до лікаря через “проблеми” з носом

Існує багато «проблем» з носом, які можуть привести людину до кабінету лікаря: естетичні та функціональні. Головне, своєчасно звертатися з проблемами з носом до лікаря.
+1 складний випадок у провідного отоларинголога клініки

+1 складний випадок у провідного отоларинголога клініки

Сучасні технології в руках лікарів-віртуозів дозволяють вирішувати надскладні нейрохірургічні проблеми так, неначе це рядова лор-операція з вирівнювання носової перегородки.
Тимпанопластика вуха

Тимпанопластика вуха

Тимпанопластика – це хірургічне втручання, спрямоване на корекцію порушення слуху та дефектів барабанної перетинки.
Що таке гайморит і як його лікувати?

Що таке гайморит і як його лікувати?

Гайморит — це синусит (запалення) слизових оболонок однієї з навколоносових пазух, верхньощелепної.
Причини викривлення носової перегородки

Причини викривлення носової перегородки

У сучаснiй пластичнiй хірургіi операції по корекції носової перегородки давно стали буденними і малотравматичними. Тільки фахівці клініки VIRTUS щотижня проводять 4-5 таких корекцій.
Прийом у ЛОРа – особливості та необхідність

Прийом у ЛОРа – особливості та необхідність

Першими дзвіночками до серйозних проблем можуть стати: утруднене дихання, хронічний нежить, часті кровотечі з носа, наявність неприємного запаху з рота.
Що робити, якщо слух знизився?

Що робити, якщо слух знизився?

Слух - одне з чотирьох почуттів, за допомогою яких ми пізнаємо світ. Але що робити, якщо він починає знижуватися або взагалі пропадає?
Аналіз функціональності мигдаликів

Аналіз функціональності мигдаликів

Яку ж роль відіграють мигдалини в загальній картині нашого здоров'я? Чи обов'язково їх видаляти або краще постаратися зберегти?
Чужорідне тіло у верхніх дихальних шляхах

Чужорідне тіло у верхніх дихальних шляхах

Небезпека потрапляння стороннього тіла у верхні дихальні шляхи полягає в тому, що протягом дуже короткого часу воно може викликати задуху і навіть призвести до…
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат